Skocz do zawartości
IGNORED

Cd player używany do 10.000 zł ale jaki ? Moje preferencje w opisie


carpio0

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego momentu, tych propozycji traktowałem Twoją osobę z przymrużeniem oka, jako niechętną mnie personę, to się zdarza, wśród ludzi istnieje różnorodność, te propozycje jednak pokazują że jeśli zrezygnowałbyś samodzielnie i dobrowolnie z uczestnictwa aktywnego w zakładce hi end, to wiele osób uniknie rozczarowania tym segmentem.

 

 

747, to nie jest jakaś awersja do Twojej osoby tylko chęć uzyskania od Ciebie chociaż GARSTKI info na temat brzmienia urządzeń audio .

 

Oczekuje od kilku lat będąc na AS że wreszcie w końcu coś KONKRETNEGO na temat sprzętów audio napiszesz w rodzaju: że urządzenie X

gra takim a takim dźwiękiem albo jest dobre lub nie. I nic z tego , tylko lanie wody , strata czasu i jeden bełkot . Jesli tego nie rozumiesz to OK

ale chciałbym abyś wiedział że 99,9% userów AS uważa że jesteś bajkopisarzem i kimś kto w życiu nie miał i nie słyszał dobrego systemu

jednak za wszelką cenę chce o nim pisać i zaistnieć w sferze audio. Podziwiam Cię za cierpliwość , zaangażowanie i desperację wielkosci

drapacza chmur jaką przejawiasz w wątku o Hyuanie , bo w tym temacie jesteś nie do zdarcia. Pozdrawiam

 

Nie bez powodu wiele osób poleca Yamahę, nie bez powodu produkty takie grają na wysokim poziomie, poza zasięgiem manufaktur, przy źródłach cyfrowych wszelka niekompetencja i ograniczenia są mordercze dla ostatecznego efektu, tu potrzeba zegarmistrzowskiej precyzji do sześcianu, aby efekt był dostateczny do przyjęcia.

 

Yamaha Piano Craft to dobry sprzęt do kuchni w najlepszym razie ale ja wymieniłem GO na dużo lepszy Nakamichi podobnych gabarytów SoundSystem

z aktywnymi głośnikami To tyle o produktach Yamaha. Japończycy nie znają się na dobrym sprzęcie audio a jedynie powielają utarte schematy wymyślone przez amerykańskich i europejskich konstruktorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj roli pmcompa, od kiedy wyhamował aktywność zakładka zupełnie inaczej wygląda, jest skromna, lecz naturalna i spontaniczna, pozbawiona schematu i stereotypów niszczących jej ducha..

 

Dziękuję za uznanie. Staram się. O czym poniżej.

 

Niestety albo stety Magnepan ma 100% racji. TY, Stasiop i bum1234 jesteście na tym portalu pierwszej wody teoretykami gawędziarzami (albo nudziarzami jak kto woli), wysokospecjalizowanymi fachowcami i naukowcami co najmniej z doktoratem w kieszeni. Nikt nigdy nie widział i nie słyszał waszych systemów, o ile takowe w ogóle istnieją, wy nigdy o nich słowa nie napisaliście, o muzyce jakiej słuchacie to już nawet nie wspomnę. Nikogo do siebie nie zapraszaciei u nikogo nie bywacie. Ale macie znakomite wręcz światowe rozeznanie w tym jak co i dlaczego gra. Co jest dobre a co złe, głównie co jest złe. Coś "może grac" albo "nie grać" bo ... TAK, bo wy tak twierdzicie, a inni maluczcy nie mają racji, nie mają odpowiedniej wiedzy żeby to zrozumieć, nie znają się, nic nie wiedzą.

Mój ogląd sytuacji to trzech silnie zakompleksionych panów, zapewne z miniwieżą lub radiem kuchennym w temacie audio, kreujących się na guru tematyki audio. Istniejących jedynie w u=internecie i w swojej świadomości z ego jak stąd na Madagaskar.

 

I teraz dziwisz się jak Ciebie tu traktują ??? Dziw się dalej.

 

I przeczytaj co w tym wątku napisałeś:

 

Zrozum, Ty się na tym sprzęcie po prostu nie znasz, to nie jest sformułowanie nadmiernie trudne do przyswojenia.

Tu w zakładce nie piszesz na temat hi end, lecz o swoich wyobrażeniach hi end, a to nie to samo, narażasz czytelników na błędy.

Specyfika źródła cyfrowego jest taka, że tylko jeden na grube kilkadziesiąt podzespołów tego urządzenia, źle dobrany, rozwala wszystko, każdy bez najmniejszych problemów może to sprawdzić, na własnym CD w własnym systemie, niech tylko odlutuje jeden element i samodzielnie wlutuje go z powrotem, nie będzie już tak grało, jak zapewniał to fabryczny montaż, nigdy już, a co dopiero jeśli ów element wymieni na inny...a co dopiero ich dobór przez niszowego producenta, bez zaplecza...to po prostu jest katastrofa.........

 

 

Nic nie trzeba udowadniać, sam piszesz czarno na białym. Wiem ale nie powiem. Bo przestane być królem tej piaskownicy. Ależ jesteś czy we trzech jesteście !!! I niech tak pozostanie.

 

 

 

Powodzenia życzę i pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747,

 

Zajmuję się technologiami, dzięki temu wiem jak funkcjonują urządzenia, potrafię pomóc z 100 procentową pewnością efektu, to wszystko jest całkowicie poza Twoimi możliwościami.

 

Zadzwonił do mnie znajomy, chciał gramofon na zeszłe święta, przejrzałem portal z aukcjami, poleciłem Yaamaha 750 GT, wystawiany już od wielu miesięcy bezskutecznie, zakupił, był sceptyczny do momentu rozpakowania przesyłki, dziś by był zdolny zabić, jeśli ten gramofon miałby mu ktoś odebrać.

 

To samo byłoby, przy zakupie CD z serii GT, jednak tu koszt jest dwa razy większy i pozostaje ryzyko stanu technicznego znacznie bardziej skomplikowanego urządzenia.

 

Gramofon zakupił po wytłumaczeniu, że silnik można w razie awarii i trudności z naprawą zastąpić dowolnym innym, nawet perspektywicznie lepszym..

 

 

Magnepan, nie traktuję forum jako najmniejszej nawet płaszczyzny uwiarygodnienia, bo nie wiem jakiemu celowi miałoby to służyć, osoba biegła w przedmiocie rozpoznaje ją w ułamku sekundy, wielu to uczyniło, jednego z nich nie ma już między nami,. sam się domyśl na którym z nas nie pozostawiłby suchej nitki, ustosunkowując się do propozycji dla Twórcy tematu..

 

Dla mnie osobiście w prawdziwym hi end Twoja osoba jest całkowicie pozbawiona kompetencji, ale doceniam różnicę między Tobą a Pmcompem, jesteś znacznie bardziej otwarty i kulturalny, masz intelekt zdolny do zmiany nastawienia, już to kiedyś pokazałeś, tylko ta nieszczęsna wokalistka wszystko zmieniła, więc chociaż bądź facetem i nie ściemniaj mi to że piszę jakieś nie konkrety.

 

 

Podałem wiele lat temu konkret pisząc że ok 80 - 85 % jakości dźwięku systemu zależy od właściwości elektroenergetycznej linii zasilającej system audio, już tylko to wystarczy jako pomoc za wszystko inne razem wzięte do kwadratu, za pomoce jaki są tu udzielane przez konkretnych forumowiczów, jeden z nich tu w temacie zamieścił fotografię stricte napędu cd, z widniejącą pod spodem plejadą układów scalonych, takich doradców potrzebujecie, aby poszukiwania akceptowalnego wymarzonego dźwięku trwały do grobowej deski..

 

Masz podejście biznesowe, to nic złego, lecz nie da się kupić pełnej skali jakości za pieniądze, nie w tej dziedzinie, to informacja elementarna, przyjmij ją dla swego własnego dobra, nawet Elberoth kombinuje jak tu stworzyć dla siebie porządne źródło plikowe, poszukuje informacji, zasięga opinii, nie pójdzie do salonu i nie zamówi, nie rozsiądzie się następnie w fotelu i uruchamiając nie powie, - no, w końcu, to jest to czego szukałem...

 

Taka branża, pech..

 

Mam własne badania, stąd pewność i niezależność.

Powinieneś wiedzieć, że badania to droga rzecz, stać na nie tylko najbogatsze gospodarki rozwiniętych państw.

 

Popraw się, potrafisz to, jestem o tym przekonany.

 

Powodzenia życzę i pozdrawiam serdecznie.

 

TY, Stasiop i bum1234 j

 

Przestaw się na jakąś skuteczną dietę, zdrowie jest bezcenne, wiem bo mam za sobą poważną kontuzję sportową..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety Magnepan ma 100% racji. TY, Stasiop i bum1234 jesteście na tym portalu pierwszej wody teoretykami gawędziarzami (albo nudziarzami jak kto woli),

 

Tak?

 

A kto założył wątek o wpływie elementów sieciowych na brzmienie i wypisywał tam bzdury po których śmiech rozlegał się na całej kuli ziemskiej?

 

Przecież ty nawet nie rozumiesz co oznacza słowo teoria :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie w tym watku na pewno nie będzie kłutni przepychanek personalnych jak macie na to ochote załóżcie watek i naper....cie się az milo

szanuje Wasze emocje ale to temat merytoryczny pomocny dla mnie i kazda podpowiedz dla mnie cenna

z góry dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie w tym watku na pewno nie będzie kłutni przepychanek personalnych jak macie na to ochote załóżcie watek i naper....cie się az milo

szanuje Wasze emocje ale to temat merytoryczny pomocny dla mnie i kazda podpowiedz dla mnie cenna

z góry dziekuje

 

Przecież podałem jak na dłoni bardzo dobry szufladowy CDP Cambridge Audio Azur 840 C i Meridian 508 - posłuchaj a będziesz wdzięczny i zaoszczędzisz mnóstwo zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie w tym watku na pewno nie będzie kłutni przepychanek personalnych jak macie na to ochote załóżcie watek i naper....cie się az milo

szanuje Wasze emocje ale to temat merytoryczny pomocny dla mnie i kazda podpowiedz dla mnie cenna

z góry dziekuje

 

Posłuchaj Magnepana jak chodzi o Meridiana. Fajnie się zrymowało, ale tak na serio to Meridian robił znakomite urządzenie, przede wszystkim bardzo muzykalne. Druga propozycja (nie wiem czy wcześniej padła) to top-loader Audio Research CD 3 Mk II. W tej klasie cenowej jeden z wzorców. I w przeciwieństwie do droższych odtwarzaczy z serii Reference nie ma na pokładzie lamp, więc odpadają problemy serwisowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłeś mój eksperyment? Zaprosiłes kogoś na odsłuch w tych samych warunkach? Nie, audio gawędziarzu i teoretyku od siedmiu boleści.

Niestety zapewne elementy biorące w nim udział znasz tylko z obrazków w internecie, he he, he, he. Pusto w głowie i niestety zapewne pusto w ... porfelu.

 

Po co powtarzać bezsensowne eksperymenty? Przecież te wszystkie efekty to efekt wyobraźni skażonej bajeczkami. Nikt rozsądny, kto odrobinę wie nie będzie tego traktował poważnie. Jeśli tego nie rozumiesz oznacza to, że twój dyplom PW jest albo twoją czystą fantazją, albo otrzymałeś go zupełnie bezpodstawnie. Jedyny twój argument to ten o pustce w głowie i w portfelu :D A cóż to ma wspólnego z tematem? Pokazuje jedynie to, czym się kierujesz oraz przede wszystkim to, że brak ci podstawowej wiedzy, bo zamiast dyskutować rzeczowo, potrafisz tylko posługiwać się niskiego lotu sformułowaniami ad personam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy nie znają się na dobrym sprzęcie audio a jedynie powielają utarte schematy wymyślone przez amerykańskich i europejskich konstruktorów.

To bardzo interesujące. Ciekawe kogo powiela Esoteric, CEC, Kondo itd...

 

Przecież podałem jak na dłoni bardzo dobry szufladowy CDP Cambridge Audio Azur 840 C

Ta Kambodża to ma być na poważnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo interesujące. Ciekawe kogo powiela Esoteric, CEC, Kondo itd...

 

Ta Kambodża to ma być na poważnie?

 

Szymon , skąd Ty się wziąłeś z choinki się urwałeś ??? W samą porę bo @caprio0 chce zakupić CDP ale tylko z szufladą o wspaniałym i barwnym

dźwięku ( o szczegółach poczytaj sobie w 1 poście ) Masz klienta jak na dłoni i wzbudziłeś jego zaufanie więc sell sell wszystko co pasuje pod

wskazanym adresem. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odchodzę od transportu +dac dlatego ze nie znalazłem odpowiedniego transportu do swojego daca ale to nie ważne

Potrzebuje kupić używany cd player ( zintegrowany )

Cena do około 10.000 zł za używkę może być taniej 6-8

Czego potrzebuje

Napewno nietechnicznego i nie bardzo lampowego grania ( dcs esoteric ,audionote itp

Odpadają)

Dźwięk ma być niemęczący przy dłuższym słuchaniu

Średnica wypchnięta trochę do przodu ( oczywiście w miarę naturalnie) ale tak żebym miał wrażenie ze śliczna piosenkarka siedzi mi na kolanach uśmiech

Bas dynamiczny sprężysty mnie mulisty ale tez nie za natarczywy

Dobry mocny ale naturalny

Wysokie bez naleciałości technicznych i uwydatnionych najwyższych rejestrów czyli bardzo naturalne

Ważne !scana szeroka wychodząca poza boki głośników i nie musi być mocno w głąb

Ale tez nie atak ściana dźwiękowa

Dobra lokalizacja instrumentów tak żebym zamknął oczy i mógł jej dobrze zlokalizować

Nie słucham jazzu blusa i dużych składów symfonicznych

Słucham dużo elektroniki ,ale tez yello kraftwerk i ambientu plus klasyka raczej małe składy oraz dużo muzyki etniczneg gdzie tak jak w jazzie są ważne pewnie aspekty przekazu - odsluchowe

Kolumny to totem acustic forest 1 lepsza wersja

Wzmacniacz wiele rock( z przedwzmacniaczem lampowy ) gra bardzo dynamicznie

Kable , xlr ,kondycjoner najwyższa Polka praktycznie przezroczyste dźwiękowo

Pociągnięte dwie osobne linie audio jedna do wzmacniacza druga do kondycjonera

Pokój 17 metrów profesjonalnie zaadoptowany

Drodzy koledzy jeżeli ktoś z Was ma coś mądrego do napisania z góry dziękuje

Osoby które maja zamiar pisać bzdury lub typu zmień wzmacniacz lub coś tam innego bardzo z góry dziękuje nic nie będę zmieniać potrzebuje do tego systemu dopasować cd jeżeli takiego nie znajdę będę dalej kombinował

Proszę o poważa podpowiedz co wg moich preferencji dźwiękowych

Dzięki !!!! Może się uda

 

 

Z pewnością nie uda się połączyć wszystkich pożądanych cech bo wzajemnie się wykluczają. Techniczne granie Esoterica czy DCSa to jedynie stereotypy. Zresztą w tej kwocie nawet nie ma co o nich wspominać.

Moim zdaniem z cieplejszych, bezpiecznych źródeł warto spróbować Lector CDP707, Linn Ikemi (świetna mechanika i dostępny laser, można go użyć w przyszłości jako transport), Audio Aero Capitole Signature, Pioneer PD95 (jeśli nie boisz się korników), Onix XCD50 (jeśli nie boisz się chińczyków współpracujących z MBL).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie uda się połączyć wszystkich pożądanych cech bo wzajemnie się wykluczają. Techniczne granie Esoterica czy DCSa to jedynie stereotypy. Zresztą w tej kwocie nawet nie ma co o nich wspominać.

Moim zdaniem z cieplejszych, bezpiecznych źródeł warto spróbować Lector CDP707, Linn Ikemi (świetna mechanika i dostępny laser, można go użyć w przyszłości jako transport), Audio Aero Capitole Signature, Pioneer PD95 (jeśli nie boisz się korników), Onix XCD50 (jeśli nie boisz się chińczyków współpracujących z MBL).

Esoterica i dcs przerobiłem nie tylko w moim obecnym systemie i wg mnie podkreślam wg mnie te firmy nie wpiszą się w mój obecny system, lektor i AA to toploadery dlatego ... koledzy pisze to 5 raz czytajcie kurde ja już mam chęć top loader i nie chce drugiego pakowanego od góry to tak ciężko pojąć tak chodzi o wygodę domowników

Same blondynki w moim domu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Gamut<br />

 

+Lobster Chair :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hu, hu, hu, huuuuu....

Powiało chłodem. Wpadnij z tym cukierasem opartym o taniego philipsa to sam się przekonasz. Pamiętam jak kosztował niecałe 15kzl, obecnie 24. Gamutowi lepiej wychodziły kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiało chłodem. Wpadnij z tym cukierasem opartym o taniego philipsa to sam się przekonasz. Pamiętam jak kosztował niecałe 15kzl, obecnie 24. Gamutowi lepiej wychodziły kolumny.

Lepiej powiedz dlaczego banujesz w swoich wątkach bez merytorycznego uzasadnienia?

 

Przepraszam autora tego tematu ale na pw nie mogę się doczekać odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paavloff czy ty chcesz być fajny czy co ??? to nie portal meblarski ..... po co wstawiasz jakies bzdury masz za dużo czasu

Ja odebrałem jego wpis jako poparcie propozycji. Gamut i zasiąść w wygodnym fotelu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Rozważ Cd Ayona

Tak, bo w kasie jakie można je kupić jest bardzo dużo lepszych CDeków, bo są awaryjne, bo cholernie szybko tracą na wartości, bo są TOP LOADERAMI, bo warto słuchać rad forumowicza który jest 1 dzień na forum i ma dwa posty, a znając życie również jajona na sprzedaż, którego chętnie by się pozbył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.