Skocz do zawartości
IGNORED

Tacka CD ma problem z wjechaniem


eses

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam mały problem z moim DVP S715 (Sony). Tacka jak w temacie ma problem z wjechaniem, wysuwa się bez problemu jednak jak ma wjechać potrafi nawet zatrzymać sinik i trzeba jej pomóc manualnie. Rozebrałem w celu sprawdzenia i sama tacka po ściągnięciu paska idzie bardzo lekko, sam silniczek też kręci aż miło, sam pasek też wydaje się OK więc problemem wydaje się ten mechanizm "blokujący", do którego nie wiem jak się zabrać... Mam drugi model DVP S77000 z tym samym mechanizmem i jak się popycha manualnie opór tacki jest lekki, w DVP S715 należy użyć sporo siły aby ją popchnąć, później jedzie bez problemu... macie jakieś pomysły? Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w Blue ray Philipsa przyczyną okazał sie zbyt silny magnes ( zobacz czy tacka ma problem z wysunięciem jak jest tylko pusta, następnie z załadowaną płytą która nieco odsunie magnes)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam objaw w swoim Sony XB940 choć jest tu inny mechanizm niż w Twoim, ale też dvd.

Szukałem przyczyny wszędzie tylko nie w pasku bo też wydawał się dobry. Kupiłem nowy chyba za 3 zł i sprawa zostala załatwiona. Czy tak też może być u Ciebie, kto wie. Jak nie sprawdzisz nie będziesz wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam objaw w swoim Sony XB940 choć jest tu inny mechanizm niż w Twoim, ale też dvd.

 

Nie pamiętasz czy u Ciebie jak tacka nie chciała wjechać silnik buczał czy było cicho? Jeśli to drugie to był luźny, a u mnie cały mechanizm stoi więc naciąg będzie raczej dobry ale i tak rozglądnę się za nowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty pasek. Ale bez odtwarzacza przed nosem to wróżenie z fusów, przełóż pasek z jednego do drugiego i będziesz wiedział czy to to.

Gorszą opcją jest uszkodzony silniczek. Może też być źle złożony napęd - acz tu trzeba się postarać żeby źle złożyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy chyba za 3 zł i sprawa zostala załatwiona.

 

Gdzie się kupuje takie paski :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kupiłem w north.pl , ale tam do w/w akurat nie mają.

 

Właśnie mam problem jaki dobrać bo nie mogę się dokopać jaki powinien być oryginalny rozmiar... skąd wiesz, że go nie mają? Czy w takim sprzęcie można poeksperymentować z innymi paskami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem nazwę odtwarzacza i w częściach, które wyskoczyły nie było żadnego paska. Poza tym to najlepiej postarać się serwisówkę i tam zobaczyć numer tego paska i po nim szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz go w kazdym dobrym sklepie z częściami elektronicznymi. Co ci da serwisówka w przypadku paska jak i tak w większosci sklepów paski dobierają na oko ?? Musisz zdjąć stary i na podstawie jego rozmiaru dobrać odpowiedni nowy. Doświadczony sprzedawca da ci odpowiedni nie martw się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz go w kazdym dobrym sklepie z częściami elektronicznymi. Co ci da serwisówka w przypadku paska jak i tak w większosci sklepów paski dobierają na oko ?? Musisz zdjąć stary i na podstawie jego rozmiaru dobrać odpowiedni nowy. Doświadczony sprzedawca da ci odpowiedni nie martw się.

 

Dzięki wielkie, tak zrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.