Jump to content
Michael_66594

Jaki mikrofon, by nagrać tupiących sąsiadów piętro wyżej

Recommended Posts

ten chyba będzie najlepszy

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
, BG podaję tylko dlatego, że tam nie jest specjalnie drogo Jak znajdziesz coś tańszego i lepszego to napisz o tym proszę w wątku

Edited by Pasqual

tu sa "ujemne" decybele, więc -38dB to lepsza czułość, niż -46dB.

Ogólnie dobre mikrofony robione są jako zasilane phantomowo, to wymaga specjalnego zasilacza/przedwzmacniacza (albo karty dźwiekowej z takim wejściem) i nie podłaczysz wprost do laptopa

Właśnie tu kończy się moja wiedza na temat akustyki. Dzięki :)

Moim zdaniem coś takiego jest całkiem sensowną alternatywą dla rozbudowanego systemu nagrywającego

Dzięki za propozycje. Mam dostęp do podobnego rejestratora, więc go wypróbuję. Ostatnio robiłem kilka nagrań kamerką sportową i dziś będę sprawdzał te nagrania, czy cokolwiek zebrało. Nie liczę na wiele, ale napiszę w wątku (lub wrzucę nagranie).

Z sąsiadami nie chcę walczyć w stylu "oko za oko", bo tylko mi to zaszkodzi. Poprzednim właścicielom potrafili zalać octem rury (w jakiś sposób), bo myśleli, że napuszczają na nich mrówki :O Z ogródkiem, byłbym na straconej pozycji w takiej wojnie.

Chcę/chciałbym to zrobić drogą prawną tak, by mandaty spowodowały naukę chodzenia, jak normalny człowiek. Przypominam, że z tej pary sąsiadów, tylko kobieta tak tupie, więc słychać, że można chodzić normalnie.

Napiszę, gdy sytuacja się rozwinie.

Edited by Michael_66594

W dniu 3.01.2018 o 09:48, Michael_66594 napisał:

Chcę/chciałbym to zrobić drogą prawną tak, by mandaty spowodowały naukę chodzenia,

Z tym nic zrobić nie można. Policje wzywałem bo sąsiad siłownie urządził . I dostałem pouczony , że to normalne użytkowanie lokalu i mogę mieć nieprzyjemności za nękanie jak będę dalej na sąsiadów  policję nasyłał.

Lepiej poczekaj aż na dziecko zaczną krzyczeć lub płakać zacznie , wtedy zadzwoń i powiedz że chyba je biją. Ja swoją sąsiadkę tak nauczyłem współżycia , że teraz szeptem ze sobą rozmawiają nawet nie wita się i jest spokój.