Skocz do zawartości
IGNORED

Primare w klasie A/B i D


Gość Juno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juno

(Konto usunięte)

Pytanie mam do tych, którzy porównywali I22/32 z A30.1 lub I30 (I30 mniej). Czy w kwestii oddania barwy, urządzenia Primare są spójne czy może jednak występują różnice pomiędzy tymi z UFPD (I22/32 - ichniejsza klasa D), a tymi z klasycznymi toroidami (A30.1 - klasa A/B jak mniemam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Juno

(Konto usunięte)

@rafal735r

Wybacz, ale w części, której dotyczy wątek mylisz się. Otóż funkcjonalnie jest I32 jest bardziej zaawansowane urządzenie. Opcjonalny moduł medialny jest funkcjonalniejszy od tego z I22 (tam tylko DAC). Dodatkowe wejścia/wyjścia zbalansowane i chyba wyjście Phono. Poza tym jedyną różnicą w części wzmacniającej pomiędzy I22 a I32 jest moc. Jako wzmacniacze, poza mocą, te urządzenia są takie same.

 

Oczywiście jeśli wykażesz, że jest inaczej, to nie będę się upierał. Ale o ile pamiętam, producent w którymś z wywiadów (anglojęzyczna publikacja) mówił o tym. Ale może czegoś nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pozbyles sie i32? Jakie ma wady?

Nie pozbylem.

 

@rafal735r

Wybacz, ale w części, której dotyczy wątek mylisz się. Otóż funkcjonalnie jest I32 jest bardziej zaawansowane urządzenie. Opcjonalny moduł medialny jest funkcjonalniejszy od tego z I22 (tam tylko DAC). Dodatkowe wejścia/wyjścia zbalansowane i chyba wyjście Phono. Poza tym jedyną różnicą w części wzmacniającej pomiędzy I22 a I32 jest moc. Jako wzmacniacze, poza mocą, te urządzenia są takie same.

 

Oczywiście jeśli wykażesz, że jest inaczej, to nie będę się upierał. Ale o ile pamiętam, producent w którymś z wywiadów (anglojęzyczna publikacja) mówił o tym. Ale może czegoś nie zrozumiałem.

Posłuchaj obu, u siebie w domu to będziesz wiedział. Jeżeli ktoś twierdzi że są takie same to ich nie słuchał po prostu. A nie są to marginalne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Juno

(Konto usunięte)

Posłuchaj obu, u siebie w domu to będziesz wiedział. Jeżeli ktoś twierdzi że są takie same to ich nie słuchał po prostu. A nie są to marginalne zmiany.

Skoro są takie same, a ktoś słyszy różnice, to już jest kwestia nie dotycząca samych urządzeń (biorąc pod uwagę różnicę w mocy).

Ale by nie robić flamewara, to Ci przyznam rację, a poczekamy na kogoś, kto słuchał serii, które są opisane w pierwszym poście tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem I22 i mam obecnie I32 i

nie są to marginalne zmiany.

w 100% popieram wypowiedź rafal735r w szczególności że u mnie reszta toru audio jest ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hertz2

OK. A w skrócie byś opisał różnice?

j.n.

Wszystko do przodu. A szczególnie gora.

 

Więcej powietrza i przestrzeni.

Dół nabrał życia.

Nareszcie można słuchać cicho nie tracąc na walorach brzmieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Juno

(Konto usunięte)

@hey

Zależy mi, aby z tego wątku nie robić pyskówki. Proszę uprzejmie o wypowiedzi w przedmiocie wątku.

Dla jasności, pragnę zauważyć, że producent twierdził (jak napisałem i niestety nie udało mi się tego wywiadu odkopać), że budowa jest taka sama.

 

Dziękuję

 

@hertz2

Czytałem, że w momencie wypuszczania NP30 nie miał obsługi Tidala, tylko Spotify. Czy Tidal jest już dostępny w NP30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo tak to właśnie jest. Pomimo że nawet sam producent twierdzi że brzmieniowo są to identyczne wzmacniacze to prawdziwy audiofil i tak znajdzie różnice. Szkoda tylko że nigdy nie udaje mu się tego dokonać w ślepym teście.

Posłuchaj to będziesz mógł zabrać głos w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że w momencie wypuszczania NP30 nie miał obsługi Tidala, tylko Spotify. Czy Tidal jest już dostępny w NP30?

Tak jest Tidal natomiast ja nie mam Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podobno" denon pma720 brzmi tak samo jak pma2020 tylko ma mniej mocy. ;-D

To świetnie świadczy o 720. A nie jest specjalnie lubiany na forum :)

Sory za niewielkie offtop ale można by jeszcze dołożyć dwa produkty Twórcy Primare, mianowicie Artora AMP i Roksan Oxygene :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetnie świadczy o 720. A nie jest specjalnie lubiany na forum :)

Sory za niewielkie offtop ale można by jeszcze dołożyć dwa produkty Twórcy Primare, mianowicie Artora AMP i Roksan Oxygene :)

To było lekkie szyderstwo z mojej strony i taka analogia do tego co zostało wcześniej napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Juno

(Konto usunięte)

No więc mogłem w domu porównać starszą wersję czyli A30.1 (klasa A/B) z nowszą I22 (klasa D).

 

Różnica jest na korzyść nowszej konstrukcji. Ogólnie napiszę, że I22 mial wszystko to co A30.1, a A30.1 oczywiście nie miał wszystkiego tego co miał I22.

Wyliczę różnice na korzyść I22, bo właściwie nie mam prawie* niczego, co mógłbym napisać na korzyść A30.1:

- detaliczność,

- dynamika,

- konturowość basu,

- stereofonia, głębia i szerokość sceny,

- przejrzystość,

i to właściwie wszystko.

 

* Są dwie rzeczy.

Jedna, która jest lepsza (odrobinkę) i jedna, która jest subiektywna.

1. Otóż zakres reprodukcji wysokich jest odrobinę szerszy w A30.1. Skraje wysokich w I22 są odrobinę bardziej wycofane, ale wzmacniacz nadrabia to ogólną detalicznością i przejrzystością.

2. Ogólne wrażenie brzmienia jako całości. A30.1 gra (takie miałem wrażenie) lampowo. Wszystko jest ciepłe, zaokrąglone, lekko dociążny bas, ale nie jest kluchowato. Po prostu jest miękko i przyjemnie. To granie jest takie, że się przyjemnie słucha. Jeśli ktoś nie potrzebuje wielkiej detaliczności i dynamiki, a lubi intymne granie w całym zakresie częstotliwości, to może być świetna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było lekkie szyderstwo z mojej strony i taka analogia do tego co zostało wcześniej napisane.

Z mojej też, spokojnie :)

 

No to jeszcze sprawdź Roksan Oxygene i kopara opada :)

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.