Skocz do zawartości
IGNORED

AUDYSSEY MultEQ XT32 Dynamic Volume....... Konfiguracja


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że to trochę dziwne, iż producenci ( nie wspominając już o sponsorowanej prasie ) tak chwalą się systemami kalibracji a nie zamieszczają dokładnej ,jasno brzmiącej instrukcji jak ona powinna wyglądać. Jakie warunki muszą być spełnione ( odległości od punktów pomiaru, wysokość mikrofonu przy poszczególnych pomiarach) by pomiar miał sens. Rodzą się więc spekulacje i domysły,zamiast rzetelnej informacji producenta. Czytałem na niemieckim forum, że tak naprawdę znaczenie ma pierwszy pomiar ,a reszta to po prostu lipa i chwyt marketingowy. Jestem na etapie przemeblowywania pokoju, więc często się ostatnio bawię w pomiary, i zastanawia mnie jak to jest , że YPAO ustawia mi poziom frontów raz 0,0 i +0,5 a powtarzając pomiar ( warunki te same) +2 i +3,5. Jedyne co zawsze się zgadza to odległości :)

U mnie z kolei na ampku Onkyo 800 + Heco 900 + sub phalanx 302 a, gdy podwyższe głośność na subie podczas kalibracji to zwiększa się jego odległość albo fronty raz ustawia na 40 Hz, innym razem na 200 Hz, albo zupełnie wariuje jeśli chodzi o odległość prawego frontu !!! To wszystko się dzieje jak zmieniam głośność, fazę lub crossover w subie... stwierdziłem że ta cała kalibracje o kant dupy można rozbić ;) Pomijam już to że gdy wyłącze AccuEQ Room Calibration "mam wtedy bass" , gdy załącze te funkcje w jakikolwiek sposób bass praktycznie nie istnieje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem że ta cała kalibracje o kant dupy można rozbić ;)

To właśnie zrobiłeś wybierając Onkyo. Widać, że ich AccuEQ się rozwija, ale jeszcze sporo trzeba, żeby doszli to poziomu systemów oferowanych przez innych, dużych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..onkyo...to dobre klocki....aleeeee

..kiedyś awaryjne hdmi...teraz brak kalibracji audyssey... niestety ta na pokładzie ich autorstwa nie jest za dobra.... kolega ma rz900 i jest to super klocek ale cały czas narzeka na kalibrację...

... cięcie kosztów nie wychodzi najlepiej....dla Nas....

 

...jestem zdania ,że jeżeli już księgowi decydują, to niech ich decyzje dotyczą głównie sprzętów budżetowych, natomiast w takiej serii jak RZ powinien zostać Audyssey nawet za wyższą cenę zakupu, bo potencjalny klient i tak zakupiłby tą serię nawet za wyższą cenę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..onkyo...to dobre klocki....aleeeee

..kiedyś awaryjne hdmi...teraz brak kalibracji audyssey... niestety ta na pokładzie ich autorstwa nie jest za dobra.... kolega ma rz900 i jest to super klocek ale cały czas narzeka na kalibrację...

... cięcie kosztów nie wychodzi najlepiej....dla Nas....

 

...jestem zdania ,że jeżeli już księgowi decydują, to niech ich decyzje dotyczą głównie sprzętów budżetowych, natomiast w takiej serii jak RZ powinien zostać Audyssey nawet za wyższą cenę zakupu, bo potencjalny klient i tak zakupiłby tą serię nawet za wyższą cenę...

 

Celna uwaga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już YPAO, Audyssey XT32 i AccuEQ i z mojego doświadczenia powiem, że każda jest ok. Może mają różne filozofie podejścia do tematu, ale każda robi swoją robotę dobrze i wystarczająco. Nie powiedział bym, że któraś jest znacząco lepsza od innej wymienionej. Bardziej zależy od wymagań danej osoby. Wiadomo, że znajdą się osoby ze specyficznymi wymaganiami, których to nie zadowoli, ale tak to już jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> Bardziej zależy od wymagań danej osoby. Wiadomo, że znajdą się osoby ze specyficznymi wymaganiami, których to nie zadowoli, ale tak to już jest.<br /> <br /> <br />

A jakie można mieć wymagania, ten system ma dostosować optymalnie dźwięk do warunków pomieszczenia i tyle. I płacimy za to by pomiar był rzetelny, żadnej większej filozofii być nie powinno. Nabieram tylko wątpliwości co do tego cudu techniki, gdy wykonuje dwukrotnie pomiar jednopunktowy nie zmieniając położenia mikrofonu i uzyskuje dwa różne odczyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie można mieć wymagania, ten system ma dostosować optymalnie dźwięk do warunków pomieszczenia i tyle. I płacimy za to by pomiar był rzetelny, żadnej większej filozofii być nie powinno. Nabieram tylko wątpliwości co do tego cudu techniki, gdy wykonuje dwukrotnie pomiar jednopunktowy nie zmieniając położenia mikrofonu i uzyskuje dwa różne odczyty.

...w moim przypadku pomiary są identyczne , no prawie... drobniutkie różnice...

...nawet wykresy się powtarzają. ...oczywiście z drobnymi zmianami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie można mieć wymagania, ten system ma dostosować optymalnie dźwięk do warunków pomieszczenia i tyle. I płacimy za to by pomiar był rzetelny, żadnej większej filozofii być nie powinno. Nabieram tylko wątpliwości co do tego cudu techniki, gdy wykonuje dwukrotnie pomiar jednopunktowy nie zmieniając położenia mikrofonu i uzyskuje dwa różne odczyty.

 

Wymienione wcześniej kalibracje spełniają wymagania przeciętnego użytkownika. Ktoś ma specyficzne wymagania to wybiera sprzęt profesionalny - dedykowany i tyle.

 

A drobne różnice no cóż. Co się dziwić to nie NASA, to sprzęt dla mas. Jeszcze chyba nie te czasy żeby masowy sprzęt robił idealne pomiary akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie z kolei na ampku Onkyo 800 + Heco 900 + sub phalanx 302 a, gdy podwyższe głośność na subie podczas kalibracji to zwiększa się jego odległość albo fronty raz ustawia na 40 Hz, innym razem na 200 Hz, albo zupełnie wariuje jeśli chodzi o odległość prawego frontu !!! To wszystko się dzieje jak zmieniam głośność, fazę lub crossover w subie... stwierdziłem że ta cała kalibracje o kant dupy można rozbić ;) Pomijam już to że gdy wyłącze AccuEQ Room Calibration "mam wtedy bass" , gdy załącze te funkcje w jakikolwiek sposób bass praktycznie nie istnieje...

 

A wg Ciebie na czym polega kalibracja? Na tym ze Ty ustawiasz głośność sub'a w własnej preferencji czy to system ma skalibrować dla uzyskania jednolitej, płaskiej odpowiedzi w jak najszerszym paśmie

 

 

Nabieram tylko wątpliwości co do tego cudu techniki, gdy wykonuje dwukrotnie pomiar jednopunktowy nie zmieniając położenia mikrofonu i uzyskuje dwa różne odczyty.

 

Nie dziwie sie ze wątpisz w techników skoro robisz jednopunktowy pomiar; stad pózniej wychodza cuda i wianki na kiju.....

 

Finalnie: żaden system kalibracji, nawet Lyngdorf to zastrzega, nie zniweluje górek i dołów w paśmie w fatalnym, gołym akustycznie pomieszczeniu. A szczególnie dołów 25-20dB. Cudów nie ma, systemy kalibracji sa coraz lepsze, ale bez odpowiedniego ustawienia głośników, sub'ow wspomagających i adaptacji akustycznej wynik bedzie raczej zawsze połowiczny.

 

 

Nabieram tylko wątpliwości co do tego cudu techniki, gdy wykonuje dwukrotnie pomiar jednopunktowy nie zmieniając położenia mikrofonu i uzyskuje dwa różne odczyty.

 

Nie dziwie sie ze wątpisz w techników skoro robisz jednopunktowy pomiar; stad pózniej wychodza cuda i wianki na kiju.....

 

Finalnie: żaden system kalibracji, nawet Lyngdorf to zastrzega, nie zniweluje górek i dołów w paśmie w fatalnym, gołym akustycznie pomieszczeniu. A szczególnie dołów 25-20dB. Cudów nie ma, systemy kalibracji sa coraz lepsze, ale bez odpowiedniego ustawienia głośników, sub'ow wspomagających i adaptacji akustycznej wynik bedzie raczej zawsze połowiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja w onkyo AccuEQ to straszne ....

 

@Liter przestaw fronty nad Full band, włącz double bass i w quick setup daj kalibracja bez frontów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja w onkyo AccuEQ to straszne ....

 

@Liter przestaw fronty nad Full band, włącz double bass i w quick setup daj kalibracja bez frontów.

Spróbuję, czemu nie... resztę zostawić tak jak kalibracja ustawiła (czyli np. central 40 Hz, surround 50 hz) czy przestawić na 80 hz tak jak radzi THX ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reszta na 80hz sub tez .

 

druga opcja to wszystko na 80hz sub 80hz i w quick setup daj kalibracja bez frontów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze wątpisz w techników skoro robisz jednopunktowy pomiar; stad pózniej wychodza cuda i wianki na kiju.....

Pomiar ostateczny robię ośmiopunktowy, ale jednopunktowy dla jednej, stałej pozycji słuchacza widnieje w instrukcji, jak i również w menu amplitunera jako oddzielna pozycja. Pierwszy pomiar określa ilość głośników , ich odległość od miejsca słuchacza oraz akustykę pomieszczenia .

Wyjaśnij więc, dlaczego koniecznie trzeba przeprowadzić pozostałe skoro pozycja jest stała i skąd się biorą różnice a taki pomiar uwzględnili właśnie technicy ( instrukcja, menu ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomiar ostateczny robię ośmiopunktowy, ale jednopunktowy dla jednej, stałej pozycji słuchacza widnieje w instrukcji, jak i również w menu amplitunera jako oddzielna pozycja. Pierwszy pomiar określa ilość głośników , ich odległość od miejsca słuchacza oraz akustykę pomieszczenia .

Wyjaśnij więc, dlaczego koniecznie trzeba przeprowadzić pozostałe skoro pozycja jest stała i skąd się biorą różnice a taki pomiar uwzględnili właśnie technicy ( instrukcja, menu ) ?

 

Jak sie nie mylę to chyba w każdym systemie kalibracji, w menu, sa dwie opcje: dla jednego miejsca i wielopunktowa, np 6-8. Przy tej zupełnie pierwszej - podłączenie mikrofonu- system ustala ilosc głośników, typ podłączenie sub'ow i ustawienie ich głośności (75dB).

Pierwsza kalibracja z Menu jest pomijalna (nic tak naprawdę nie daje) i zawsze robisz te druga dla uzyskania optimum dla miejsca odsłucha. To wszystko zreszta zapodał Ci juz @Magog....

Istotne jest aby pierwszy pomiar był w miejscu głównym, z którego najcześciej korzystasz (centralnym), bo jest odniesieniem/referencja dla pozostałych pomiarów. Żaden producent nie napisze Tobie dokładnej instrukcji, bo niby skąd miałby wiedziec jak powikłany masz pokoj? Możesz mieć 2 sofy albo i 3.....Jednak ta pierwsza zawsze jest referencja. To co pisał Magog: pomiary powyżej oparcia, na wysokości uszu, zachować odległość od scian, powierzchni zbyt twardych i miękkich, bo to zmienia jakość pomiaru. Zawsze na statywie, skierowany w gore i mikrofon musi "widzieć" wszystkie głośniki oprócz subwoofera.

Im pomieszczenie bardziej powikłane: rozlazłe, pokręcone, korytarzo- kuchnie, gole akustycznie , takie moze obniżać jakość pomiaru.

Najlepszy jest zamknięty prostokąt, okna i drzwi rownież:) I jak jeszcze ma zrobiona akustykę. No, ale wiadomo nie zawsze mozna i jest mozliwosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze wątpisz w techników skoro robisz jednopunktowy pomiar; stad pózniej wychodza cuda i wianki na kiju.....

 

Ciekawe, ja u siebie mam pomiar jednopunktowy, a wyniki są powtarzalne. może jedynie małe różnice np. 0,5 db na głośności czy kilkanaście cm odległości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie mylę to chyba w każdym systemie kalibracji, w menu, sa dwie opcje: dla jednego miejsca i wielopunktowa

Pierwsza kalibracja z Menu jest pomijalna (nic tak naprawdę nie daje)

Sorry , ale widzę pewną nieścisłość, po co umieszczać oddzielną pozycję w menu kalibracji , która nic nie daje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sorry , ale widzę pewną nieścisłość, po co umieszczać oddzielną pozycję w menu kalibracji , która nic nie daje?

 

Nie rozumiem do czego zmierzasz? Co Ci sie nie podoba w Menu, które ma dwa tryby: Quick i Multi, ktory po prostu jest dokładniejszy, lepiej 'rozpoznaje' pomieszczenie. Jak posadzisz żonę i dzieci wokoł siebie to bedą mieli większa szanse usłyszeć to samo co Ty, bas nie powinien dominować, a byc przynajmniej teoretycznie taki sam na całej szerokości tego czegos na czym siedzisz.

Tyle w teorii, a w praktyce to nie lekarstwo na wszystko i ma swoje ograniczenia i z dużymi problemami akustycznymi, np. duze dołki w paśmie moze poradzić sobie średnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. przyjąłem do wiadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reszta na 80hz sub tez .

 

druga opcja to wszystko na 80hz sub 80hz i w quick setup daj kalibracja bez frontów.

 

Próbowałem tak i tak - załączenie AccuEQ zabija u mnie bass :( dla pewności - crossover w subie na max (150 Hz w przypadku Phalanx) faza na 0 (jest płynna regulacja, ale nie odczuwam żadnej różnicy gdy przedstawiam np. na 90) volume na ok. 10 - ta, bass extension dałem na połowę skali... aha, jedna uwaga, przy włączonym AccuEQ bass pojawia się przy załączonej funkcji "phase matching bass", ale wtedy nie "cyka" jak powinien tylko "dudni"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crossover w subie na max (150 Hz w przypadku Phalanx)

 

To u mnie by chyba ściany posypało na subie fizycznie pokrętłem też mam 80hz jak i w ustawieniach ampli. AccuEQ masz załączone z wyłączeniem frontów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posadzisz żonę i dzieci wokoł siebie to bedą mieli większa szanse usłyszeć to samo co Ty, bas nie powinien dominować, a byc przynajmniej teoretycznie taki sam na całej szerokości tego czegos na czym siedzisz.

To chyba niemożliwe, i tak w każdym miejscu będzie inaczej bo przecież jak pójdzie implus z głośników czy suba to rozejdzie się różnie po całej powierzchni pokoju, nawet tej kalibrowanej. Ten wielopunktowy pomiar to pewnie jakieś uśrednianie mierzonej powierzchni.

 

Kierując się logiką to pomiar jednopunktowy, jeśli ogląda tylko jedna osoba, powinien być lepszy, tak mi się w każdym razie wydaje, ponieważ zapewnia najlepszą możliwą kalibrację w danym punkcie. Kalibracja wielopunktowa pewnego obszaru to musi być jakiś kompromis.

 

To u mnie by chyba ściany posypało na subie fizycznie pokrętłem też mam 80hz jak i w ustawieniach ampli. AccuEQ masz załączone z wyłączeniem frontów?

To masz źle, powinieneś mieć na full lub bypass, a tylko w ampli odcięte na 80Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Liter wiesz co? nie wiem czy nie najlepiej w AccuEQ by było wyłączyć suba przed kalibracją i załączyć go po i wyregulować ręcznie..

 

To masz źle, powinieneś mieć na full lub bypass, a tylko w ampli odcięte na 80Hz.

 

Każdy ustawia sobie jak mu odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AccuEQ to chyba można ustawić przy pomocy mikrofonu pomiarowego i REW. Zdaje się, że Onkyo już udostępnia ręczne nastawy korektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@popej mógł byś przybliżyć temat? o jakie to urządzenia chodzi? w onku jakie miałem 656 i teraz rz810 są możliwe nastawy korektorem EQ.

 

To masz źle, powinieneś mieć na full lub bypass, a tylko w ampli odcięte na 80Hz.

 

Mam w subie pokrętło które po rozkręceniu na masa pokazuję pozycję LFE czyli dać tak i w ampli ustawić 80hz, Gain w subie na godzinę dwunastą i przeprowadzić ponownie kalibrację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REW to jest program do pomiarów elektroakustycznych. Oprócz pomiarów ma możliwość przeliczenia nastaw EQ. Czyli potrzebujesz sprzętu - PC, przyzwoita karta dźwiękowa i mikrofon pomiarowy. Mierzysz dźwięk w pomieszczeniu, przeliczasz nastawy i wprowadzasz do amplitunera. Jest trochę wątków na forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki trik można zrobić, jeżeli amplituner pozwala modyfikować EQ. Chyba Audyssey nie ma takiej opcji, jego korekty są zbyt skomplikowane, żeby ustawiać ręcznie. Ale np. YPAO RSC już można tak modyfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w subie pokrętło które po rozkręceniu na masa pokazuję pozycję LFE czyli dać tak i w ampli ustawić 80hz, Gain w subie na godzinę dwunastą i przeprowadzić ponownie kalibrację?

Dokładnie tak, odcięcie ustawia się tylko w amplitunerze.

 

Ja mam w ampli ustawione 120hz a na subie Direct...

Czy to poprawnie?

Tak, choć można też obciąć suba w ampli na 80Hz, wtedy mamy jedną częstotliwość podziału dla wszystkich głośników.

Ty masz suba z programami, więc też musisz pamiętać, aby kalibrować na tym płaskim, to jest chyba Jazz/Klasyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, odcięcie ustawia się tylko w subie.

 

Ja pierdziele to w subie czy ampli ja napisałem :D ?

 

 

Mam w subie pokrętło które po rozkręceniu na masa pokazuję pozycję LFE czyli dać tak i w ampli ustawić 80hz, Gain w subie na godzinę dwunastą i przeprowadzić ponownie kalibrację?

 

z tego zdania wynika że mam odcięty sub w ampli na 80hz a fizyczna gałka w subie jest ustawiona na LFE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba niemożliwe, i tak w każdym miejscu będzie inaczej bo przecież jak pójdzie implus z głośników czy suba to rozejdzie się różnie po całej powierzchni pokoju, nawet tej kalibrowanej. Ten wielopunktowy pomiar to pewnie jakieś uśrednianie mierzonej powierzchni.

 

algorytm uśrednia pomiary wielopunktowe do pomiaru nr. 1 (głównego miejsca). Jeżeli bierzemy pod uwagę kino domowe i seans dla kilku osób, na jednej lub dwóch sofach, to jak inaczej widzisz "rozpoznanie" pomieszczenia jak nie przez pomiar wielopunktowy? Jest większa szansa, iż system poradzi sobie z akustyką pomieszczenia w stopniu zadowalającym. Stąd też ustawia się suba (jeżeli podłączony) na 75dB, bo system kalibracji używa niskiego zakresu częstotliwości do pomiarów kalibracyjnych. podobnie jak ważnym jest spełnienie warunków kalibracji, a nie np. kręcenie nastawami sub'a w trakcie procesu. Trochę akademicka dyskusja.

 

Jak chcesz jeszcze lepiej to bierzesz np. dwa suby, ustawiasz w pomieszczeniu na mike'a, a nie jak pasuje i kalibrujesz niezależnie od avr'a.

 

Kalibracja niestety wszystkiego nie załatwi, ale już o tym pisałem.

 

To masz źle, powinieneś mieć na full lub bypass, a tylko w ampli odcięte na 80Hz.

 

sub na full, a odcięcie w avr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie z kolei na ampku Onkyo 800 + Heco 900 + sub phalanx 302 a, gdy podwyższe głośność na subie podczas kalibracji to zwiększa się jego odległość albo fronty raz ustawia na 40 Hz, innym razem na 200 Hz, albo zupełnie wariuje jeśli chodzi o odległość prawego frontu !!! To wszystko się dzieje jak zmieniam głośność, fazę lub crossover w subie... stwierdziłem że ta cała kalibracje o kant dupy można rozbić ;)

 

dlaczego system o kant 4d :)

 

System próbuje skalibrować do poziomu referencyjnego (0dB), natomiast Ty do preferowanego przez siebie samego...musisz sie zdecydować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.