Skocz do zawartości
IGNORED

Equilibrium Klub


Media4Home

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ciekawią mnie zwłaszcza modele z nieco tajemniczym głośnikiem Equilibrium Elipsar by SEAS - modyfikowanym, tekstylnym. Na ile ma dobrą górę w porównaniu do metalowych/ceramicznych w kolumnach tej firmy? Czy ktoś tych konkretnych aplikacji tweetera słuchał?...

seas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam kolumny z tym wysokotonowym Ether S6, na niskich Satori, gram na T+A Music Receiver. Jak dla mnie grają super ale nie zmuszaj mnie ? do recenzji. Mogę tylko napisać, że góra niemęcząca, nie cyka po uszach, dół potężny BR dmucha w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Cześć, mam właśnie na testach u siebie Ether S6 I rzeczywiście jestem pod wrażeniem. W pokoju odsłuchów zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. W mieszkaniu lekko gorzej ale tutaj winię swojego Atoll in100se. 

Cześć, mógłbyś powiedzieć, jak wygląda sprawa z kreowaniem przez nich przestrzeni? Jaki mają ogólny charakter, czy jakieś pasmo wybija się przed szereg. W jaki sposób grają niskie, zwarte, poluzowane, czy coś po środku?

A z czym grały w pokoju odsłuchowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju odsłuchów były podłączone pod wzmacniacz Plinius. Nie wiem dokładnie jaki model ale prawdopodobnie Hautonga. Ogólnie grają dużo potężniej niż wyglądają. Zdecydowanie mocne dociążone granie. Bas jest zaokrąglony, mocny ale dobrze zróżnicowany. Góra jest łagodna jak masło ale jednak detale są fajnie slyszalne. Nie będą na pewno kłuły uszu wysokimi. Najlepsze w tych kolumnach jest jak tworzą scenę. Można zamknąć oczy i wiesz gdzie jest wokalistka a gdzie perkusja. Można ich słuchać długo bez absolutnego zmęczenia. Nie są to kolumny najszybsze. Wykonanie wzorowe, bas reflex w podłogę co dla mnie jest plusem. Ich efektywność jest dosyć niska dlatego potrzebują mocnego wzmacniacza. Najprzyjemniej słucha się ich około 75-85 db. Same zachęcają, żeby je trochę " odkręcić " i posłuchać głośniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomek_waw napisał:

Heglowi mocy wystarczy na pewno. Nie wiem jak duży masz pokój. Tutaj bardzo fajną oferta.

https://www.olx.pl/oferta/equilibrium-ether-d6-CID99-IDGgLqo.html

Mały 12m2, ale w miarę dobra akustyka, D6 to jak czytam obudowa zamknięta też u mnie mogła by się u mnie sprawdzić, może ich słuchałeś? Mi w oko wpadły te co testujesz(może to te z tego ogłoszenia?) https://www.olx.pl/oferta/equilibrium-ether-s6-kolumny-hi-end-CID99-IDFJ9XT.html#cd53491204 Niby jeden woofer, ale jak u mnie sprawdzi się bass reflex w podstawie to zagadka, bo nie miałem takich kolumn. W obecnych mam bass reflexy z tyłu prawie u samej góry i mi się to sprawdza super?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomek_waw napisał:

dokładnie te testuje. Raczej nie wrócą do sklepu ? do 12 metrów musiałbyś mieć dobrą akustykę ,inaczej basu będzie za dużo z tych kolumn, nawet przy dobrej kontroli Hegla. Mogę się mylić ale tak mi się wydaje.

Może tak być w mojej klitce?, a u Ciebie jakiej wielkości pomieszczenie? Może te co proponowałeś D6 by właśnie się u mnie odnalazły, ciekawy jestem jakby u mnie sprawdziłaby się obudowa zamknięta, musiałbym odsłuchać, ale niestety drugi koniec Polski? będę śledzić ogłoszenia może kiedyś coś  pojawi się bliżej.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są modele, które były na wyprzedaży w 2019/2020 więc mogą się trafiać. D6 nie słyszałem na żywo ale jak masz tyle mocy to możesz próbować z zamkniętymi konstrukcjami. U mnie pokój to prostokąt o wymiarach mniej więcej 3,4x4,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomek_waw napisał:

Finalnie Ether S6 zostają u mnie.

? Co Cię przekonało do ich zakupu, jakie mocne strony tych kolumn, może jakieś małe minusy? Z używek Hegel H200/H300 mocy i kontroli basu nie zabraknie, niskie chodzą pod dyktando? Ostatnio miałem styczność z NADem C338 to mi klasy D się odechciało, już nawet nie chodzi o moc i słabą kontrolę niskich, ale granie bez życia? Baltlab Epoca 3 ciekawa opcja do przetestowania.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wypełnienie i budowanie sceny, łagodna góra to przede wszystkim. To co robią przy dobrych nagraniach to magia. Aż chce się słuchać. Co ciekawe bardzo dobrze brzmią też w rocku i muzyce elektronicznej a ja słucham wszystkiego. W porównaniu do tego co słyszałem w pokoju odsłuchowym to mają oprócz tego jeszcze ogromny potencjał. W Atollem wszystko mi gra świetnie oprócz lekko za dużej ilości basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym tweeterze Seasa 29TFF właśnie czytałem takie opinie, że jest detaliczny, ale ładnie, przyjemnie je podaje. Może spróbuj wypożyczyć  Baltlaba https://allegro.pl/oferta/baltlab-epoca-3-polski-promocja-audio-on-8051257952 lub Hegla to Ci ten dół opanuje, bo czytałem czasem opinie że Atolle trochę go przydużo podają, jednym to pasuje, drugim nie. W Heglu np. ponoć H360, względem H200 i H300 ma też lekko podbity bas. W H390 ponoć znów wszystko wróciło do równowagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 09:09, Media4Home napisał:

Mam głośniki Equilibrium w podanej przez Was specyfikakcji, chętnie zaprezentuje.

Może słuchałeś starszego modelu Equilibrium Ether D6, jeżeli tak mam pytanie jak ma się w nich sprawa z niskimi, czy jest ich dużo mniej w stosunku do BR bo mają obudowę zamkniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 minuty temu, Prewwit napisał:

A jak wypadają niskie i góra w tym duecie?

W pokoju odsłuchowym w sklepie o ile dobrze pamietam (mam ten zestaw ponad rok) zestaw grał bardziej po cieplej stronie ze sporym zróżnicowanym basem ale nie mulącym raczej zwartym a góra delikatna. Jednak u mnie w pokoju już jest inna akustyka i dźwięk już nie jest tak mięsisty góra bardziej detaliczna a dołu mniej co nie znaczy ze mało. Zestaw raczej do rozrywkowej muzyki. Najlepszy efekt to to ze ma się wrażenie jak na koncercie ( taka fala dźwięku)a  kolumienki przecież małe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bary1 napisał:

Jednak u mnie w pokoju już jest inna akustyka i dźwięk już nie jest tak mięsisty góra bardziej detaliczna a dołu mniej co nie znaczy ze mało.

A źródło to samo?

2 godziny temu, bary1 napisał:

Najlepszy efekt to to ze ma się wrażenie jak na koncercie ( taka fala dźwięku)a  kolumienki przecież małe 

Do mojego zapotrzebowania na bas, tak jak w moich kolumnach wystarczy jeden woofer 6,5cal, do pomieszczenia 20m2 w zupełności. Podejrzewam że ilościowo niskich podobnie mam w stosunku do Twoich S6 bo nawet rozmiar skrzynek podobny, między innymi temu też na nie zwróciłem uwagę, no i że mają niezłe przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dowiedzieliśmy się już sporo o S6, dzięki - ale ponowię pytanie, czy ktoś ma doświadczenia z trójdrożną Eltheria S8? Wygląda ciekawie, w ogóle lubię trójdrożne układy, tylko czy ten wielki woofer w pomieszczeniu ok. 30m nie da "przebasowienia"? Jak ze sceną i detalicznością?

s8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MacP napisał:

No dowiedzieliśmy się już sporo o S6, dzięki - ale ponowię pytanie, czy ktoś ma doświadczenia z trójdrożną Eltheria S8? Wygląda ciekawie, w ogóle lubię trójdrożne układy, tylko czy ten wielki woofer w pomieszczeniu ok. 30m nie da "przebasowienia"? Jak ze sceną i detalicznością?

s8.jpg

To nie jest wielki woofer. 8 cali to tylko 20 cm z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hudykot napisał:

To nie jest wielki woofer. 8 cali to tylko 20 cm z hakiem.

Myślałem, że to 2,5 drożny.  Jak niskie idą tylko przez jeden woofer, myślę że powinno być optymalnie. Dodatkowo pytanie czy to nie konstrukcja zamknięta jak w D6, niskie wtedy schodzą bardziej liniowo w dół, a niż w bass relfexie, tutaj fajnie widać na wykresie https://ssl.diyaudio.pl/content.php/22-Zamknieta-vs-bass-reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zamknięta, ale głowy nie dam ?. Do 30 metrów, o ile jest ogarnięta akustyka lepiej moim zdaniem zagra D8. Słuchałem kilka razy u kumpla w 22-24 m , rasowe brzmienie. Bas doskonale dociążony, nie wchodzący na resztę pasma. Góra nie dla analityków. Dobrze zrealizowane płyty grają wybornie, te mniej słucha się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.