Skocz do zawartości
IGNORED

Equilibrium Klub


Media4Home

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Prewwit napisał:

Też bym szedł w S8, tym bardziej 3 drogi, to nie dwie i pół jak D6.

Heh ja pisałem o D8, dwie ośmio calówki na basie. ?

Jak znajdę wkleję jutro fotę.

W drugim klubie Equilibrium wklejałem fotę z AS, z przed dwóch lat. W Sobieskim podpięte Hedonie. Monstra. Mały pokój, zero akustyki i ...z basem żadnych problemów.

O mam ?

d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hudykot napisał:

Heh ja pisałem o D8, dwie ośmio calówki na basie. ?

Jak znajdę wkleję jutro fotę.

W drugim klubie Equilibrium wklejałem fotę z AS, z przed dwóch lat. W Sobieskim podpięte Hedonie. Monstra. Mały pokój, zero akustyki i ...z basem żadnych problemów.

O mam ?

To rzeczywiście bardzo dobrze. Do moich wymagań to i by jeden 8cali woofer by styknął.?, ale temu są dwa modele, dla każdego coś dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, hudykot napisał:

I jeszcze jedno w pełnej krasie Eltheria S8

Super się prezentują, 3 drogi, dobre głośniki? Jakiej wielkości pomieszczenia nagłaśniają, jak wrażenia z odsłuchu? Obudowa zamknięta czy wentylowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prewwit napisał:

Super się prezentują, 3 drogi, dobre głośniki? Jakiej wielkości pomieszczenia nagłaśniają, jak wrażenia z odsłuchu? Obudowa zamknięta czy wentylowana?

Zdjęcie nie oddaje prezentacji ?. Na żywo wyglądają obłędnie. Ciężkie łobuzy. Wentylowane od dołu. Terminale WBT, ciekawe stopy, pomimo ciężaru kolumn, swobodnie się nimi kręci bez podnoszenia w celu wypoziomowania. Salon 27m + z tyłu kuchnia w "L" 13m. Na razie się z nimi oswajam, ale pierwsze wrażenie to swoboda grania, bez wysiłku, bez kompresji. Cicho, czy głośno, zawsze równo, żaden zakres się nie wybija, nie chowa. Może to też zasługa ASR. Dopiero w sobotę będę miał czas konkretnie przetestować, dojdą po bokach i za kolumnami panele, które na co dzień wiszą na ścianie za słuchaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ataszek napisał:

Hudykot gratki z zakupu - sam się do nich przymierzałem ?

Tylko 2 uwagi :

- nie stoją za blisko kominka ?

- wydaje mi się że bardzo wąsko są rozstawione - jak ze sceną przy odsłuchu ?

Dzięki.

To ustawienie codzienne, tak by nie denerwować domowników. Kominek nic złego im nie robi, temperatura kolumn nie zmienia się po kilku h. Jak mam ze dwie godziny wolnego, to są rozstawiane już całkiem inaczej. Choć przyznam, że nie do końca znalazłem ich miejsce. Są wredne. Kilka stopni dogięcia nie w tą stronę i wszystko się rozjeżdża. To samo z odległością od tylnej ściany. Ale jak się już ustawi ? A, i jeszcze jedno. To pierwsze kolumny, które mam i pięknie pokazują wysokość instrumentów. Nie wszystkie płyty, ale sporo się dzieje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
33 minuty temu, Prewwit napisał:

@hudykot jak wrażenia całościowe z grania kolumn po dłuższym czasie?

Eh, czym dłużej tym lepiej ?. Przez pierwsze dwa tygodnie od radości po grymas. Miałem wrażenie, że kolumny się wygrzewają. Choć kto wie, sprzedający miał dwie pary takich samych, a moich miał fotki z garażu. Powiedział, że pierwsze tydzień wcześniej zawiózł do klienta. Dziwna sprawa, ale przynajmniej wyglądają jak nowe. Pod siateczkami na głośnikach zero kurzu itp. 

Najlepsze ustawienie prawie na wprost. Nie lubią się z tylnymi ścianami. Czym dalej, tym lepiej. 50 cm od tylnej ścianki kolumny to za mało, bas lubi się wzbudzić. 120 cm i jest pięknie ?. Przestrzeń robi się niesamowita. Nie są analityczne, można słuchać cały dzień bez bulu głowy. Choć szczegółowe i na dobrze nagranych płytach niczego więcej mi nie potrzeba. Gorsze realizacje wypadają naprawdę dobrze, to chyba przez znakomity i zróżnicowany bas, wszelkie instrumenty perkusyjne. Pop i rok mogę odkrywać na nowo. No bo ile można słuchać jazzu ?. Przeca mój ukochany Kyuss kurzem oblazł, a teraz z pudełeczka i do cd. ?

W wątku "Wasze ustroje" wkleiłem kilka fotek, jak kogoś interesuje. 

Jak będziesz miał okazję, koniecznie posłuchaj Equilibrium. Warto i do tego polski wyrób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hudykot napisał:

Jak będziesz miał okazję, koniecznie posłuchaj Equilibrium. Warto i do tego polski wyrób ?

Equilibrium cały czas w kręgu moich zainteresowań, może coś się u mnie pojawi z tej stajni niedługo, zobaczymy?

19 minut temu, hudykot napisał:

Przestrzeń robi się niesamowita. Nie są analityczne, można słuchać cały dzień bez bulu głowy. Choć szczegółowe i na dobrze nagranych płytach niczego więcej mi nie potrzeba.

Widać ten Seas robi dobrą robotę w tej sekcji(rozmawiałem z producentem kolumn to dodatkowo na miejscu je rozbierali i wprowadzali w nim własne modyfikacje), z resztą wcześniejsze komentarze potwierdzają bardzo przyjemne, bez przesadnej detaliczności i przestrzenne granie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Prewwit napisał:

Equilibrium cały czas w kręgu moich zainteresowań, może coś się u mnie pojawi z tej stajni niedługo, zobaczymy?

Warto przynajmniej u siebie posłuchać. Ja mam to szczęście, że trzech moich znajomych ma Equilibriumy. A słuchałem z osiem różnych modeli, więc mniej więcej wiedziałem w co się pakuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce przygarnąć kabelek Equilibrium Pure SG 2.5m i zaoszczędzić prawie tysiaka? ? Pewnie będzie pasował do posiadanych głośników tej firmy. Wg mnie jest rewelacyjny. SG oznacza tu platerowanie miedzi 6N srebrem i złotem - nie wiem, czy to marketing, czy serio ma uzasadnienie, ważne że gra na poziomie dużo droższych kabli (nowe: 2.400). Ich główna zaleta to muzykalność - jakkolwiek subiektywnie to rozumieć. W sumie odpowiada to idealnie temu co pisał wyżej hudykot o kolumnach: Przestrzeń robi się niesamowita. Nie są analityczne, można słuchać cały dzień bez bólu głowy. Choć szczegółowe i na dobrze nagranych płytach niczego więcej mi nie potrzeba. Nic nie przeszkadza, nic się nie narzuca, spora swoboda i taka swoista "gładkość" ale bez utraty szczegółów. Może mniej do agresywnego rocka, bardziej do akustycznego jazzu z przestrzennych nagrań ECM. W bezpośrednim porównaniu do skądinąd b. dobrego (i podobnie zresztą wycenionego) Tellurium Silver II pojawiło się nieco więcej basu, oraz wrażenie większej "obecności" wokali, nabrały trochę więcej ciała i organiczności, chociaż Tellurium może troszkę ostrzej je "focusował", ale nie jestem do końca przekonany, czy to było naturalne wrażenie.

Proszę o wiadomość na prv, by tu nie zamulać wątku.

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Serwus ,

Drodzy Userzy mógłby ktoś napisać kilka słów o brzmieniu modelu Ether D6? Ciekawi mnie sposób prezentacji basu , zejście i uderzenie z obudowy zamkniętej .

Może ktoś rozebrał kolumnę i wie jakie komponenty „siedzą” w zwrotnicy , okablowanie wewnętrzne ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sunjammer napisał:

Porównywałem bas z S6. W D6 może był bardziej dynamiczny ale S6 schodził niżej i  dlatego wybrałem S6  SATORI. Tyle ode mnie.

Kurczę , na niskim zejściu mi zależy .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak D6, mamy ciekawą propozycję do posłuchania w kolorze burgund.

My posiadamy D6  w wersji otwartej(stara oferta) na driverach SB i zamkniętą(cennik). Pierwsze schodzą niżej od drugich ale kosztem jakości basu, co kto lubi.

Zwrotnica oparta o komponenty Mundorfa, okablowanie wewnętrzne Equilibrium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Media4Home napisał:

To jednak D6

A jakie są pasma przenoszenia dla obydwu wersji D6?

można link do ofert na priv?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_waw fajny kolor 😀 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek_waw napisał:

@Tajitsu doszły ? 

Nie , zrezygnowałem z zakupu po kontakcie z Panem z Equilibrium . Ten model ma -6db przy 48Hz co jest dla mnie stanowczo za mało.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów.

Proszę o kilka słów czym się różnią poniższe kolumny. Firma dość aktywnie umieszcza nowe modele w ofercie a informacji szczegółowych dość skąpo.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podlogowe-equilibrium-athmos-s6-stan-jak-nowe-CID99-IDLd4xR.html#8981565a0c

 

oraz druga oferta :

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-equilibrium-ether-s6-satori-CID99-IDKtEjv.html#8981565a0c

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołączam do klubu na razie z łączówkami xlr Pure ultimate lub Turbine. W sumie mam je dwie tej drugiej jeszcze nie sluchałem. Wiem ze któraś z nich zostanie. Nauczony doświadczeniem hamuje emocje i nie będę rozpisywały tych superlatyw na temat Pure. Na to przyjdzie pora jak ochłonę.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.