Jump to content
GRZESIO1255

Yamaha R-N803D

Recommended Posts

10 minut temu, D4ncer napisał:

Zastanawiające. Yamaha A-S501 jest w moim odczuciu najjaśniejsza z aktualnych klocków tego producenta, do tego jasne kolumny. Albo lubisz bardzo jasno i szczegółowo, albo pomieszczenie jest zbyt wygłuszone, albo... cholera wie co 😛 Mnie aż boli jak o takim połączeniu myśle.

Lubię granie szczegółowe z dobrą podstawą basową, a to akurat 501 zapewniła. No i też w związku z budżetem od czegoś trzeba było zacząć, teraz 501 jest już odstawiona i na sprzedaż a całość napędza Lyngdorf.

Edited by k4mil3k

3 godziny temu, D4ncer napisał:

Mnie aż boli jak o takim połączeniu myśle.

Te połączenie będzie miało stanowczo mocny środek i górę. Również twierdzę iż brzmienie w tym wypadku wyjdzie ostro, wręcz za ostre. Sądzę również że A-S501 nie jest zbyt odpowiednim napędem dla tych kolumny.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

W dniu 1.04.2020 o 07:50, k4mil3k napisał:

Lubię granie szczegółowe z dobrą podstawą basową, a to akurat 501 zapewniła

Bardzo dobre połączenie. U mnie kiedyś grały yamahy 500, 700, 1000 z MA i żadnej ostrości o któbrej tyle się tu piszę, nie zaznałem. Oczywiście te kolumny jak każde inne mają swoją specyfikę i to się lubi, albo nie, ale yamaha nic nie była wstanie popsuć.

xavian
W dniu 1.04.2020 o 07:50, k4mil3k napisał:

Lubię granie szczegółowe z dobrą podstawą basową, a to akurat 501 zapewniła.

Miałem ten wzmacniacz u siebie na testach i według mnie to twarde, konturowe granie bez wypełnienia. Polecam dołożyć kilka stówek do A-S701, w którym jest nisko schodzący bas, dobry środek i detaliczna ale delikatna góra. 

A-S701 gra z dużo lepszą kulturą i wypełnieniem. A-S501 prezentuje dźwięk bardziej technicznie, jednak są też zwolennicy takie energetycznego grania. 501 świetnie sprawdza się w połączeniu z bardzo miękko grającymi kolumnami np Mission z serii LX albo QX. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl