Skocz do zawartości
IGNORED

Strumieniowanie czyli potrzeby klienta vs widzimisię firmy


playerone

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie kompletowania nowego zestawu audio. Mamy XXI, rok 2017 i kilka standardów, które były rozwijane przez czołowe firmy od wielu lat. Na dzień dzisiejszy standardem strumieniowania możemy nazwać DLNA, AirPlay, Chromecast, Wi-Fi Direct, Bluetooth. Przed wydaniem kilu tysięcy na wzmacniacz zastanawiamy się co wybrać, mamy preferencje, przyzwyczajenia i ulubione 'ekosystemy'.

 

Dla przykładu, Spotify zatrudnia ~600 inżynierów i projektantów pracujących nad dostarczeniem możliwie najlepszej usługi strumieniowania muzyki, nie mówiąc nic o gigantach jak Apple (Apple Music), czy Google (Google Play Music).

 

Przytoczę jeden ze scenariuszy życia codziennego, wracamy z pracy słuchamy muzykę w telefonie, samochodzie w swojej ulubionej aplikacji np. Spotify czy Tidal i teraz meritum całej sprawy - chcemy zmienić źródło i przekierować strumień na nasz system audio:

connect_flow_pl_laptop.gif

 

Bang & Olufsen, Block, Integra, Yamaha, Onkyo itd. poradzą sobie z tym bez problemu, NAD nie. W całej sprawie chodzi o słuchanie muzyki tak jak lubimy, a nie narzucanie formy przez danego producenta.

 

Większość systemów wart do 'nastu tysięcy' złotych stoi w naszych salonach, gdzie wszyscy domownicy korzystają z ich dobrodziejstw. NAD wymagając swojego BluOS za który trzeba zapłacić dodatkowo 1999 zł, wystawia środkowy palec i muzykę z serwisów zewnętrznych można włączyć tylko przez ich aplikację, która jest wykonywana jako zlecenie przez firmę trzecią. Średnia półka cenowa to nie świat purystów zamykających się w pomieszczeniach słuchających w laboratoryjnych warunkach, więc wymuszanie korzystania z kiepsko dopracowanej aplikacji (oceniana na 2/5 w app store) mija się z celem i faktycznymi oczekiwaniami klientów. O ile sam sprzęt w postaci NAD C368 / C388 prezentuje się nieźle pod wieloma względami to na siłę zamykanie się na "własne" rozwiązania powoduje że worek z pieniędzmi zostawiam gdzie indziej.

 

A jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę to co jest z dobrodziejstwem całego inwentarza. Podoba mi się dźwięk mojego NAD C388 i biorę go z BluOS takim jakim jest.

Jak odsłucham gdzieś coś co podoba mi się bardziej i mam fundusze, to zamieniam.

Nie oglądaj się na opinie. Wybierasz dla siebie i to Tobie ma pasować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym jest ten wpis? O twojej niechęci do NAD-a czy o czym?

 

Tak niechęć do tej firmy. Muzycznie to świetny sprzęt, ale szkoda 'strategii zarządu' i drogi jaką wybrał NAD. Porównałbym to do kominka w domu. Efekt 'wow' można uzyskać, zapach drewna, ciosanie kołków - cale przygotowanie to pewien rytuał. Wszystko super, ale jeśli musimy to powtarzać wielokrotnie staje się to uporczywą niedogodnością.

 

Są osoby, które świadomie tak jak jaxcek dokonali wyboru, ja przez przypadek omal nie wtopiłem kasy gdybym zamówił po krótkiej chwili testów. Dzięki uprzejmości znajomego miałem okazję potestować C388 dłużej i niestety niby detal.. ale finalnie spowodowała że zaniechałem zakupu. Stawiam na jakość dostarczanego dźwięku, ale też na wygodę codziennego użytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahą bywa różnie.

 

Streamer wxc-50 przesyła Tidala tylko przez swoją aplikację MusicCast, a to kupa pomieszana z odrobiną moczu.

 

Natomiast..masz wybór, nie zawsze Twe preferencje i oczekiwania spotkają się z odzewem konkretnych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu piszesz,ze NAD wymaga czegokolwiek, skoro mozesz podlaczyc kazdy strumieniowiec do wszystkich z nowych modeli z serii C. Bluesound jest odnoga firmy NAD, wiec chyba jest naturalne, ze kazda firma bedzie promowala produkty ze swojej stajni i nie ma w tym nic dziwnego. Podobnie jak produkty Bluesound mozna podlaczyc praktycznie do kazdego wzmacniacza lub DAC-a. Mialem okazje sluchac Tidala Hi-Fi z playera Bluesound Node 2 i nie rozumiem Twoich uwag. Aplikacja latala plynnie, dzwiek plikow Flac tez bardzo przyjemny, calkiem fajny DAC na pokladzie jak za ta cene.

NAD do mnie srednio przemawia natomiast Bluesound jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem problem. Nad C338 ma Chromecasta i Bluetooth, https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c338.html pozostałe wzmacniacze czyli NAD C368 i NAD C388 mają w standardzie Bluetooth.

Przecież większość firm robiących wzmacniacze stereo z półki cenowej takiego NADa C388 (6499zł) nie wrzuca na pokład funkcjonalności sieciowych. Tutaj jest możliwość dokupienia świetnego modułu sieciowego. To chyba dobrze?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poważnie rozważam C368 z tym MDC BluOS, czy ktoś z użytkowników mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania aktualnej apki BluOS - w szczególności z punktu widzenia Tidala. Czy lepiej ten soft chodzi na Androidzie czy iOS? W różnych testach jest info o tym module, ale potem okazuje się, że testerzy korzystali z innych źródeł... więc pochwały za tę opcje są często teoretyczne.

 

PS

A skoro narzekamy... to ja jestem wieloletnim użytkownikiem Sonosa (zawsze uważałem ten system za bardzo dopracowany), ale ostatnio apka stała się jakoś mniej stabilna i mam wrażenie, że dosyć często zmieniają interfejs. Poza tym, niedawna aktualizacja wymuszała akceptację nowych warunków licencji i to w obcym języku - bez czego nie mogłem włączyć własnego sprzętu. Wychodzi na to, że Sonos nie szanuje polskich konsumentów (oraz wszystkich tych, którzy chcieliby mieć gniazdo słuchawkowe :-) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David_65062, o ile aplikacja "jakoś działa" to w jaki sposób może z niej korzystać więcej niż jedna osoba w domu posiadające odrębne konto ze swoimi playlistami w serwisie strumieniowym.

 

psyt, między innymi po to jest ten temat. Wszędzie recenzenci mówią o BluOS ale nikt faktycznie tego nie przetestował w prawdziwym życiu. Aplikacja BluOS nie jest zoptymailizowana ani pod iOS ani pod Androida. Wygląda identycznie na obu platformach. Strzelam, że była napisana w Xamarinie (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) gdzie pisze się jeden kod który automatycznie generuje nam kilka aplikacji, taki trick żeby przyoszczędzić na dewelopmencie. Korzystałem z aplikacji Sonosa i bije na głowę samą obsługę w porównaniu do BluOS. Polecam odwiedzić jeden z salonów TOP Hi-Fi tam pewnie pozwolą ci odsłuchać C368/C388 z aplikacją.

 

TOP Hi-Fi, Bluetooth ma tą wadę że trzeba go włączać / przełączać pomiędzy źródłami. Znam przypadek, gdzie w gęstej zabudowie sąsiad zza ściany serwował niespodzianki audio na urządzenie właśnie przez bluetooth. Inną sprawą jest jakość transmisji audio, którą gwarantuje Bluetooth aptX. Nie jest wspierane przez Apple, natomiast w Androidzie tylko niektóre modele (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). BluOS nie jest świetny, jest poprawny. Brakuje mu obsługi standardów, a zamykanie się na własne rozwiązania nie zachęciło mnie do zakupu ich sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /><br />Tak niechęć do tej firmy. Muzycznie to świetny sprzęt, ale szkoda 'strategii zarządu' i drogi jaką wybrał NAD. <br />

Do NAD-a mam tylko jedną pretensję, że niestety tak jak większość niegdyś uznawanych marek ze średniej półki ( Onkyo ,Yamaha, Sony) poszedł w kierunku "budżetowego" dźwięku. Mam NAD-a 3100 i ostatnio miałem okazję porównać dźwięk z tego staruszka oraz z Nad-a 3020 z tym co prezentuje nowy C 356 BEE ( kolumny JBL Studio Monitor 4425).Naprawdę , nie przesadzę mówiąc , że miałem wrażenie po włączeniu C-356 , iż mam chyba do czynienia z jakimś wadliwym egzemplarzem. Tak jak bym słuchał spod kołdry. Ale cóż, takie mamy czasy w recenzjach coraz więcej jest o funkcjonalności sprzętu a ułamek procenta o tym co kiedyś było najistotniejsze czyli jakość dźwięku. Dla mnie akurat nie jest największym grzechem firmy NAD stosowanie własnego BluOs.

<br /> Średnia półka cenowa to nie świat purystów zamykających się w pomieszczeniach słuchających w laboratoryjnych warunkach, więc wymuszanie korzystania z kiepsko dopracowanej aplikacji (oceniana na 2/5 w app store) mija się z celem i faktycznymi oczekiwaniami klientów.<br />

Niestety jest to średnia półka cenowa w Polsce, w kwocie do ok. 5 tys mówimy o sprzęcie nadal budżetowym ( ok. 1/2 pensji Niemca)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odwiedzić jeden z salonów TOP Hi-Fi tam pewnie pozwolą ci odsłuchać C368/C388 z aplikacją.

 

TOP Hi-Fi, Bluetooth ma tą wadę że trzeba go włączać / przełączać pomiędzy źródłami. Znam przypadek, gdzie w gęstej zabudowie sąsiad zza ściany serwował niespodzianki audio na urządzenie właśnie przez bluetooth. Inną sprawą jest jakość transmisji audio, którą gwarantuje Bluetooth aptX. Nie jest wspierane przez Apple, natomiast w Androidzie tylko niektóre modele ( https://www.aptx.com/products?field_product_category_tid=126 ). BluOS nie jest świetny, jest poprawny. Brakuje mu obsługi standardów, a zamykanie się na własne rozwiązania nie zachęciło mnie do zakupu ich sprzętu.

 

Zapraszamy na testowanie systemu BluOs. U nas w salonie jest zainstalowany na Ipadzie, na tablecie z androidem i na PC z Windowsem. Na wszystkich platformach chodzi świetnie, nic nie tnie, nic sieę nie wywala ani nie zawiesza. Bez problemu mimo ogromnego obciążenia sieci paruje wszystkie urządzenia systemu Bluesound.

Najlepiej przekonać się samemu jak to działa.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
On 10/17/2017 at 1:21 PM, TOP Hi-Fi Posnania said:

Nie do końca rozumiem problem. Nad C338 ma Chromecasta i Bluetooth,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pozostałe wzmacniacze czyli NAD C368 i NAD C388 mają w standardzie Bluetooth.

Chwila, czyli C338 jako najtanszy ma Chromecast i BT a droższe (C368 i C388) w standardzie mają tylko BT? A jak się dokupi kartę to w droższych (bo w tańszym nie widze możliwości) ma się dodatkowo BlueSound ale nadal brak Chromecast?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, logigamer napisał:

Chwila, czyli C338 jako najtanszy ma Chromecast i BT a droższe (C368 i C388) w standardzie mają tylko BT? A jak się dokupi kartę to w droższych (bo w tańszym nie widze możliwości) ma się dodatkowo BlueSound ale nadal brak Chromecast?

Przecież Chromecast to proteza. Za 120 zeta albo w standardzie w tańszym wzmacniaczu  to fajna sprawa. Ale droższe oferują BlueOS - w założeniu pełnowartościowy streamer.  BT to co innego - bo to jest funkcja uzupełniająca, "na wszelki wypadek" - łatwiejsza w konfiguracji, nie wymaga łączności z siecią itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.