Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy przedwzmacniacz RIAA


RubyTube

Rekomendowane odpowiedzi

Plytki sa sprzedawane przez wielu sprzedawcow, legalnie. Jesli ktos by mial z tym problem to piwinien isc do sadu ze sprzedawca lub kims kto je wykonuje. Kwestie prawne powinny byc lub sa wyjasnione wlasnie miedzy nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że są sprzedawane przez wielu sprzedawców. Legalnie? Dasz za to rękę? Wg.mnie to paserka. Ale skoro Tobie to pasuje? Ok, kupuj.

Tymczasem załóżcie sobie, Panowie, oddzielny wątek i nie zaśmiecajcie mojego. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)

Jeśli ta płytka ma inny rozkład wyprowadzeń, niż oryginał, to wystarczy, żeby wszystko było legalne.

Również, wartości elementów mogą się różnić, topologia nie jest opatentowana, więc każdy ją może popełnić.

Tak mi się wydaje, nie jestem specem w tej materii, temat mnie nie dotyczy, bo nie dam tyle kasy za pierdu-pierdu, które sam mogę sobie zrobić w jedno południe i wieczór za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego RubyTube - śmieszny jestes w swoich wywodach.

Zakładasz temat - a jak pojawia sie dyskusja i opcje zrobienia sprzętu to grzecznie wszystkich wyrzucasz z piaskownicy - jaka paserka o czym ty mowisz ?...

poczytaj o prawie patentowym polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie to samo napisac, 16 postow i wielkie ego. Powodzenia na forum z takim podejsciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę troche czasu narysuje tą płytkę i zrobimy osobny temat. Kto bedzie zainteresowany skorzysta.

 

Panowie, czy wy jesteście autorami/konstruktorami tego urządzenia? Które, przypomnę, wciąż jest produkowane?

Może jeszcze zróbcie do tego pcb i zacznijcie sprzedawać?

 

Kolego michal7n, ja może i jestem śmieszny, ale fakt pozostaje faktem: kopiowanie urządzeń będących w produkcji, powielanie i odsprzedaż

części wartości intelektualnej jest nieetyczne i nielegalne. Paserka zwykła. Szkoda że tego nie rozumiesz.

 

Jeśli ta płytka ma inny rozkład wyprowadzeń, niż oryginał, to wystarczy, żeby wszystko było legalne.

 

A tutaj po prostu się uśmiałem do łez. Gratuluję przebiegłości. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka paserka? spora hurtownia z niemiec sprzedaje PCB na jebaju, sadze iz juz dawno ktos by sie zainteresowal tym, gdyby to bylo nie legalne. Poza tym jesli cos jest w ofercie sklepu europejskiego to chyba nie do mnie nalezy dociekac czy sprzedaz odbywa sie legalnie czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na ebayu? Masz tu niżej linki, bo możesz to kupić w kraju, od gościa z tego forum... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a możesz też kupić oryginał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Będzie zadowolony.

 

Są prasowanki do wszystkiego . Można eksperymentować do woli, zrób zrudła prądowe z jednej triody zamiast srpp,tzw. mu follower . itd itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RubyTube - nikt nie zabroni ci zrobic i sprzedać. I to całkowicie legalnie.

 

Chcesz mi powiedzieć, że legalnym jest skopiowanie produkowanego obecnie urządzenia, wymyślonego, zaprojektowanego przez kogoś innego?

BEZ JEGO ZGODY? Naprawdę? Litości.... Stary... Litości... Dla mnie to kradzież intelektualna. Jeżeli nigdy nie słyszałeś, to ja Cię rozdziewiczam. ;)

 

Genek: dzięki, znam. Zdaje się, że Aikido idzie na tej topologii.

Zdecydowałem się jednak na dwa stopnie EF86 w trybie triody. Wzmocnienie ok.25x (ok.28dB) na stopień, plus stopień separujący na wyjściu.

Może z transformatorem. Filtr pasywny podwójny, przełączany: chcę sprawdzić brzmienie kilku modeli kondensatorów. Mam już całkiem szczegółowy plan.

Wyniki podam, pokażę, udostępnię. Mam w planie zgranie kilku testów do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

valvewizard, podręczna encyklopedia nt.projektowania, dzięki za link, też znam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RubyTube - udowodnij mi i pokaż w którym miejscu dokonałem kradzieży marki i modelu EAR834 - jesli mozesz to najlepiej publicznie ? Zapewniam cie ze nie jestes w stanie. Bo jak kiedyś zaczniesz projektować PCB czy w ogóle elektronikę to bedziesz wiedział że kopia a inspiracja schematem czy topologią to dwie różne sprawy.

Poza tym jak juz tak lecisz z tą kradzieżą - to zapraszam na kawę żona jest prawnikiem wytłumaczy ci jak działa i co obejmuje Ustawa o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych. Zmienisz zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Chcesz mi powiedzieć, że legalnym jest skopiowanie produkowanego obecnie urządzenia, wymyślonego, zaprojektowanego przez kogoś innego?

BEZ JEGO ZGODY? Naprawdę? Litości.... Stary... Litości... Dla mnie to kradzież intelektualna. Jeżeli nigdy nie słyszałeś, to ja Cię rozdziewiczam. ;)

 

Skoro tak, to zapewne już zgłosiłeś podejrzenie popełnienia przestępstwa właściwym organom?

Jeśli nie, to już nie lamentuj, tylko rób ten przedwzmacniacz.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż w którym miejscu dokonałem kradzieży marki i modelu EAR834

 

Nazwa nie należy do Ciebie. Mam rację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak byk na płycie czołowej jest grawerka „Four Seasons” :) Wiec o czym ty mówisz.

 

Kolego, pisałem o nadruku na pcb, o który został podlinkowany, o tytule aukcji "Przedwzmacniacz gramofonowy lampowy EAR834 klon"

Naprawdę myślisz że to jest zabawne? Że koleś sprzedający ten "EAR834 klon" i piszący "oparty na topologii klasyka EAR834"

jest cwany? Naprawdę myślisz że to nie kradzież? Ok, jeżeli ktoś robi to dla siebie. Na własny użytek.

Nie ok, jeżeli usiłuje na tym zarabiać. Pokaż wątek żonie i niech Ci wytłumaczy.

 

I na koniec: prawo Murphy'ego to straszna rzecz. Mam nadzieję, że to urządzenie jest wykonane tak, że nic nikomu się nie stanie.

I że ma tabliczkę znamionową z tyłu. Bo koniec końców ktoś to komuś sprzedaje. Wiesz o czym mówię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim nadruku na PCB ty mowisz chłopie :) bo ten wątek zakrawa już o paranoję.

Aukcja była moja. W tytule aukcji możesz napisac co ci sie żywnie podoba. I nikomu nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim nadruku na PCB ty mowisz chłopie :) bo ten wątek zakrawa już o paranoję.

Aukcja była moja. W tytule aukcji możesz napisac co ci sie żywnie podoba. I nikomu nic do tego.

 

Pisałem o nadruku na PC z eb.

Dam spokój, jeżeli dasz mi słowo, że producent/autor tego przedwzmacniacza, EAR, dał Ci zgodę, na wykonanie kopii jego urządzenia i sprzedaż. OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)

Nie ok, jeżeli usiłuje na tym zarabiać. Pokaż wątek żonie i niech Ci wytłumaczy.

Spokojnie, może to Ty przesadzasz i wchodzisz w rolę bez pokrycia w faktach?

Popatrz, jest na rynku masa modeli wzmacniaczy z lampami aktualnie działających producentów, czy całe środowisko DIY robiących te same modele, w sensie użyte lampy, stosowana topologia, to złodzieje i oszuści? A pasjonaci, którzy robią wzmacniacze N. Pass's, zerżnięcie w 100% schematów publikowanych przez firmę, to też paserstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, może to Ty przesadzasz i wchodzisz w rolę bez pokrycia w faktach?

Popatrz, jest na rynku masa modeli wzmacniaczy z lampami aktualnie działających producentów, czy całe środowisko DIY robiących te same modele, w sensie użyte lampy, stosowana topologia, to złodzieje i oszuści? A pasjonaci, którzy robią wzmacniacze N. Pass's, zerżnięcie w 100% schematów publikowanych przez firmę, to też paserstwo?

JanF, nie mam problemu jeżeli robisz dla siebie, lub kolegi lub nawet całej grupy kolegów pcb jakiegoś urządzenia. Wiem co to jest DIY.

Mam problem z kolesiami sprzedającymi czyjąś pracę. A tak jest w tym wypadku. Szanujmy własną inteligencję, ok?

 

I gwoli wyjaśnienia: ten wątek nie zakrawa na paranoję. Ten wątek płynnie przeszedł z tematu budowy przedwzmacniacza lampowego (i znowu, mam nadzieję, wróci na właściwy tor) do tematu zarabiania na czyjejś własności intelektualnej.

 

ale ja nie mam kopii tego urządzenia

 

Ale zgodę od EAR'a masz? :)

 

Oczywiście, że należy odciąć tę gałąź wątku o budowie lampowego RIAA.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasjonaci, którzy robią wzmacniacze N. Pass's, zerżnięcie w 100% schematów publikowanych przez firmę, to też paserstwo?

 

Pass udostępnia bezpłatnie swoje konstrukcje dla pasjonatów, nie mieszaj Go w ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności musicie zrozumieć że postęp techniczny w większości przypadków odbywa się przez doskonalenie istniejących rozwiązań, wcześniej przez kogoś innego stworzonych. To co piszecie na temat ochrony własności intelektualnej świadczy że system skutecznie pierze wam mózgi. Światowi liderzy technologii nie mają żadnych oporów we wdrażaniu rozwiązań podpatrzonych u innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JanF, nie mam problemu jeżeli robisz dla siebie, lub kolegi lub nawet całej grupy kolegów pcb jakiegoś urządzenia. Wiem co to jest DIY.

Mam problem z kolesiami sprzedającymi czyjąś pracę. A tak jest w tym wypadku. Szanujmy własną inteligencję, ok?

 

I gwoli wyjaśnienia: ten wątek nie zakrawa na paranoję. Ten wątek płynnie przeszedł z tematu budowy przedwzmacniacza lampowego (i znowu, mam nadzieję, wróci na właściwy tor) do tematu zarabiania na czyjejś własności intelektualnej.

 

 

 

Ale zgodę od EAR'a masz? :)

 

Oczywiście, że należy odciąć tę gałąź wątku o budowie lampowego RIAA.

Pozdrawiam.

RubyTube ujmę to tak gdyby ktoś produkował i sprzedawał całe działające urządzenie a jego schemat byłby objęty patentem lub innym prawem własności intelektualnej to byłoby to przestępstwo. Natomiast produkowanie podzespołów nim nie jest w przeciwnym razie miałbyś jednego producenta kondensatorów, transformatorów lamp itd. Prościej zawsze kupujesz oryginalne części do swojego samochodu czy czasami są to tańsze zamienniki????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucykall: nie wiem czy do końca zrozumiałeś o co chodzi.

Wyjaśnię w miarę obrazowo(taką mam nadzieję): otóż mam problem natury etycznej, kiedy widzę jak

ktoś mi proponuje żebym sobie kupił na ibeju czy w innym internecie płytkę, która została wykonana na podstawie schematu wciąż

produkowanego urządzenia. Mało tego! Na tej płytce jak byk stoi EAR834. W tym wypadku był EAR, ale równie dobrze mógł to być np.Sony.

Albo inny przypadek: ktoś robi kopię (nieudolną, ale jednak) tegoż produkowanego urządzenia i sprzedaje na portalu aukcyjnym

pisząc tak: "oparty na topologii klasyka EAR834". Pisząc tak sugeruje że to kopia czy nie?

I nikomu do głowy nie przyjdzie, że ktoś to urządzenie wymyślił, zaprojektował i wyprodukował. Ba, wciąż to robi.

Napisałem co o tym myślę i zdania nie zmienię. To zwykła kradzież.

 

Jak widzisz, nie mam nic do producentów kondensatorów, transformatorów czy chłopaków od DIY, którzy dla siebie, w wąskiej grupie

od czasu do czasu skopiują i rozprowadzą po kosztach, między sobą PCB. Na własny użytek.

 

Pozdrawiam i tuszę, iż moje zdania, miejscami może przydługie a czasem zbyt złożone zrozumiałeś. ;)

 

To mój ostatni post na ten temat. Kolejne będę ignorował. Wracam do budowy przeampu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.