Skocz do zawartości
IGNORED

Karta muzyczna do 200zł - czy jest sens? (stereo)


xbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Posiadam wzmacniacz Denon PMA-860 wraz z Elac ELR115, do tego posiadam CD2 Grundiga, lecz szukam czegoś na czym w miarę OK posłucham muzyki przez komputer.

 

Posiadam wolne wejścia PCI-E, aktualnie korzystam z karty zintegrowanej na płycie głównej AsRock P67 Pro3 i chciałbym zapytać czy jest sens kupować jakąś lepszą kartę? Korzystam z muzyki z serwisu Tidal w wersji Hi-Fi (master).

 

Prosiłbym o poradę. Czytałem sporo o różnych Creative'ach ale nie wiem na które konkretnie modele patrzeć. Czytałem dobre opinie o ,,Audiotrak Prodigy HD2".

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najtańsza karta muzyczna z wyjściem optycznym, plus używany mini disc. Tak ja zaczynałem, a mój mini disc to Technics sj-md150.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec. Najtańsza kartę z wyjściem optycznym podłączasz do wejścia optycznego z mini discu i wtedy mini disc działa jako przetwornik cyfra-analog. Po prostu w mini discu klikasz przycisk nagrywania i wteydy pojawia się opcja Minitor. Cała muzyka z karty muzycznej przesyłana jest wyjściem optycznym do mini discu a z mini discu do wzmaciacza i do kolumn. Karty muzyczne które posiadają wyjście optyczne najczęściej posiadają parametry 16-bit/44.1khz a więc takie jakie ma płyta cd i Tidal Hi-Fi. Jakość dzwięku będziesz mieć najlepszą najniższym kosztem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna posiada wyjście Coaxial oraz Optical SPDIF - czy w takim przypadku muszę kupować dodatkową kartę czy ta zintegrowana wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ofertę niezłą bo z pilotem i wizualnie w dobrym stanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten mini disc powinien działać jeszcze przez wiele lat.

Firmy które polecam to Sony, Onkyo, Pioneer, Denon, Technics i Yamaha.

Kiedyś mój kolega miał ONKYO MD-2321 i naprawdę i fajnie wyglądał, bo ma aluminiowy panel i fajnie grał. Tu jest aukcja ale bez pilota:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem najważniejsza jest oczywiście jakość dziwięku ale również i wygląd. Szukaj takich mini disców które nie mają rys czy zadrapań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie kablem optycznym podłączam do REC IN kartę dźwiekową komputera a do ANALOG OUT podłączam do wzmacniacza np. pod AUX chince. Jeżeli chce mieć dźwięk z komputera na wzmacniaczu to przestawiam na AUX, włączam MiniDisc, klikam REC i mam dźwięk normalnie na kolumnach tak? Każdy minidisc posiada taką opcje?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Co sądzisz o tej? Lub o Sony MDS-JE330?

 

I czy ogólnie wg Ciebie gra jest warta zachodu i różnica w dźwięku jest wyczuwalna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kup sobie DAC USB i po problemie. Za 200 zł będzie ciężko coś nowego ale w używanych jak najbardziej coś znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamotaliscie mi w glowie :D opcji jest duzo i nie mam pojecia co jest najlepsze. Odtwarzacz MD, jakis tani DAC czy kartw dzwiekowa? No i pytanie czy warto inwestowac przy moim zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna posiada wyjście Coaxial oraz Optical SPDIF

 

Hej

Jeżeli tak to kup coś takiego, nowe od polskiego producenta , dużo pozytywnych opinii , możesz kupić wypożyczyć , potem bezproblemowo oddać albo sprzedać po jakimś czasie, bez większej straty jak będziesz szukał czegoś więcej .

Dodatkowo masz wzmacniacz słuchawkowy i nie musisz grzebać w kompie, a optyczne możesz wykorzystać do telewizora albo innego źródła, sprawdzić przy okazji czy Twój CD będzie grał lepiej z zewnętrznym DACem .

 

Odradzam używanego mini-dyska ze względu na gabaryty oraz kombinowanie z REC , poza tym przy używanym sprzęcie tego rodzaju ryzykujesz uszkodzony sprzęt oraz znikome zainteresowanie na rynku wtórnym .

 

Kartę muzyczną zwłaszcza na pci również odradzam, odsprzedaż ją za grosze w razie wymiany, a nowej w takiej cenie już nie kupisz i nie nadaj się nabrać na wymieniane opampy. W tej klasie sprzętu to niepotrzebne zawracanie głowy i generowanie dodatkowych kosztów ( sam przerabiałem, zmiany są subtelne ) lepiej od razu kupić coś co przynajmniej początkowo spełnia Twoje potrzeby i cieszyć się muzyką niż kombinować przez następne pół roku i wydać 3 razy więcej niż się chciało .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest tu na forum klub nostromo, jak masz jakieś wątpliwości to możesz tam dopytać, chyba nawet udziela się w nim producent i projektant tych urządzeń .

Albo tu dopytać :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Z tym przetwornikiem, który wrzuciłeś, to może faktycznie się warto poważnie zainteresować i być może to będzie optymalny wybór (tym bardziej, że można w razie co zwrócić), ale:

Kartę muzyczną zwłaszcza na pci również odradzam, odsprzedaż ją za grosze w razie wymiany, a nowej w takiej cenie już nie kupisz i nie nadaj się nabrać na wymieniane opampy. W tej klasie sprzętu to niepotrzebne zawracanie głowy i generowanie dodatkowych kosztów ( sam przerabiałem, zmiany są subtelne ) lepiej od razu kupić coś co przynajmniej początkowo spełnia Twoje potrzeby i cieszyć się muzyką niż kombinować przez następne pół roku i wydać 3 razy więcej niż się chciało .

Jeśli przy zmianie opampów słyszałeś tylko subtelne zmiany (rozumiem, że sprawdzałeś na karcie AIM i Prodigy HD2), to albo testowałeś na słabiutkim sprzęcie albo nie trafiłeś z dobrymi opampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowie sie nad rozwiazaniem :) ogolnie warto wydac ok. 200zl na rozwiazanie z DAC wzgledem jakosci dzwieku po jack'u? w czym głownie czuc roznice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy zmianie opampów słyszałeś tylko subtelne zmiany

 

Kluczowe w mojej wypowiedzi jest " W tej klasie sprzętu " , więc oczywiście zgadzam się z Tobą sm1980 , ale autor postu pytał o kartę do 200 zł.

 

Na dzień dzisiejszy audiotraka kupi za około 150 zł do tego opa w cenie za trzy sztuki jakie tam wchodzą do 50 zł to raczej niewiele zmienią ( mogą się nawet okazać gorsze od stockowych ) , nie chcemy przecież koledze proponować opampów typu muse lub burson bo przy trzech sztukach a nawet już przy dwóch przekroczymy zakładany budżet podwójnie .

 

W przypadku AIM to na wtórnym rynku pojawiają się sporadycznie i raczej przekraczają kwotę podaną w pytaniu .

 

Uważam że jeżeli xbit chce wejść w temat dźwięku z PC to najlepszym i najbardziej elastycznym oraz dającym możliwość rozbudowy rozwiązaniem będzie jednak urządzenie zewnętrzne .

 

Ze względu na łatwość aplikacji , możliwość porównania kilku źródeł i wejść ( usb-toslink- coax).

Poza tym przyszła wymiana będzie zależna tylko od jego potrzeb, a nie od generacji płyty głównej czy sytemu .

Dodatkowo przetworników zewnętrznych jest zdecydowanie więcej niż kart wewnętrznych , więc jest w czym przebierać .

 

Pozdrawiam

 

ogolnie warto wydac

 

Musisz sam sprawdzić ( nikt nie zgadnie czy Ty usłyszysz różnicę ) więc albo kupisz coś na próbę z możliwością zwrotu ,albo znajdziesz jakiegoś kolegę/forumowicza w twojej okolicy który będzie miał dac w zakładanym przez Ciebie budżecie i będziesz mógł nausznie się przekonać .

 

Różnicę możesz usłyszeć w wielu aspektach zaczynając od dynamiki przez jakość, kończąc na rozdzielczości / muzykalności, itp - itd, ale możesz też nie usłyszeć żadnych zmian, albo takie które nie przypadną Ci do gustu , więc sprawdź koniecznie Sam .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie kablem optycznym podłączam do REC IN kartę dźwiekową komputera a do ANALOG OUT podłączam do wzmacniacza np. pod AUX chince. Jeżeli chce mieć dźwięk z komputera na wzmacniaczu to przestawiam na AUX, włączam MiniDisc, klikam REC i mam dźwięk normalnie na kolumnach tak? Każdy minidisc posiada taką opcje?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Co sądzisz o tej? Lub o Sony MDS-JE330?

 

I czy ogólnie wg Ciebie gra jest warta zachodu i różnica w dźwięku jest wyczuwalna?

Dokładnie tak jak piszesz. Z komputera wyjściem optycznym wychodzisz kablem optycznym na wejście optyczne w mini discu, klikasz rec i muza powinna grać. Nie zapomnij tylko ustawić w mini discu które wejście cyfrowe używasz(zmienia się to przełącznikiem zazwyczaj do wyboru analog, optical in1 lub in2). Musisz tylko sprawdzić czy wyście optyczne w komputerze wysyła dane, bo może trzeba coś ustawić, to zależy od karty muzycznej. Ten pioneer bardzo fajny. Sony też są spoko i wiem że trudno go zajechać. Mój kolega ma sony je330 już wiele lat i do tej pory puszcza muzę na weselach. A propo taniego daca, ja bym brał mini disc. Po pierwsze fajnie wygląda, po drugie można nagrywać na dyskietki i po trzecie jakość dzwięku starego mini discu jest po prostu lepsza, wynika to z budowy, porządny transformator, lepsze zasilanie i myśl technologiczna. Dac nie może lepiej grać. Nie jestem tego 100% pewny ale tak mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porownania: jeżeli włączę tą samą piosenkę przez Tidal Hi-Fi, a odpale z oryginalnej płyty z Grundiga CD2 i słyszę różnicę na plus to mogę się spodziewać mniej więcej takiej poprawy? Wiem, że pytanie mocno teoretyczne, ale chcę się dowiedzieć co dokładnie daje taki DAC. Z moich obecnych obserwacji wynika, że głównym sukcesem zestawu są kolumny (element końcowy układu) oraz ich ustawienie (pokój, miejsce odsłuchu). Porównywałem obecnego Denona do Grundiga V3 i na pewno gra to inaczej - Grundig ma mniej szczegółów i ma dużo bardziej ,,rozlazły" bas, ale to już były subtelne zmiany w porównaniu kiedy przechodziłem na V3 ze starej Diorki WS442 :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli włączę tą samą piosenkę przez Tidal Hi-Fi, a odpale z oryginalnej płyty z Grundiga CD2 i słyszę różnicę na plus to...

 

To prawdopodobnie słuchasz i tak innej wersji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to tylko część sukcesu. Cały tor audio musi ze sobą współgrać i do siebie "pasować". Jak będziesz miał świetne kolumny i wzmacniacz ale słabe źródło dźwięku (w Twoim przypadku karta dźwiękowa w komputerze) to sumaryczny efekt będzie nijaki. Taka karta dźwiękowa daje suchy techniczny dźwięk.

Zacznij od kupna przetwornika cyfrowo analogowy DAC na port usb. Może w tej cenie coś znajdziesz używanego. Poczujesz różnicę w barwie dźwięku, poprawi się scena. Poczytaj też o bit-perfekt audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Tidal natywnie nie obsługuje tego ,,bit-perfekt audio"? Z tego co czytam to ma to zaimpletowane - prawda to?

 

I czy taki małe ,,cudo jak Lindy 1039-CA za 60zł ma sens kupna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam ponownie,

 

jako, że zamawiałem parę rzeczy od allegrowicza to skusiłem się też na takie chińskie cudo:

,,http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i6901529457.html"

 

Podłączone do wyjścia cyfrowego karty dźwiękowej (obsługuje podobno Primary 16/20/24-bit SPDIF-OUT supports 32k/44.1k/48k/88.2k/96k/192kHz sample rate). W ustawieniach komputera ustawiłem Format domyślny: 2-kanałowe, 24-bitowe, 192000Hz.

 

Cięzko stwierdzić czy dźwięk się w jakimś stopniu zmienił, ale na razie mi to starczy. Jak nadaży się okazja to może zakupię jakiegoś Dac'a na USB - ma to sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.