Skocz do zawartości
IGNORED

"Magiczne" monitorki do sypialni


ssq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić jakieś fajne monitorki, nie żadne podłogówki, bo mieszkanie na wynajem. Cena? Do ok. 2000 zł.

 

Będą stały w salonie bądź sypialni, to ma być dźwięk typowo sypialniany (do zasypiania i bzykania ;)). Czyli nie musi grać głośno, raczej jako tło, które ma po prostu to "coś", jest troszkę bardziej wyrafinowane i z kulturą brzmienia. Słucham muzyki elektronicznej i trochę rocka, wolniejsze i szybsze kawałki. Wyobrażam sobie, że takie monitorki muszą mieć dobrą przestrzenność (lubię w muzyce pogłosy), przyjemny bas, nie musi schodzić nisko. Dobrze słyszalny głos i ładne wysokie tony.

 

Znam Tannoy M1 i to grało jakoś płasko. Monitor Audio BR1 już troszkę lepiej, ale nadal dość zwyczajnie. Podobno KEFy są bardzo przestrzenne, ale z kolei nie mają basu - czy mimo to warto się nimi zainteresować? Chwalone są też monitory firmy Dynaudio. Polecicie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Spójrz koniecznie na najnowszą wersję Kef Q350 (https://www.q21.pl/kef-q350.html). To monitorki o świetnej przestrzeni, scenie, bardzo plastycznym dźwięku, dobrym wypełnieniu i raczej lekko ocieplonej charakterystyce. Moim zdanie idealnie wpasują się w Twoje wymagania.

Drugą opcją jest Monitor Audio Silver 2 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-2.html), to trochę jaśniejszy, szybszy, bardzo swobodny i dynamiczny charakter grania.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi zestawami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz u nas posłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania Indiany Line Diva 255, idealne monitorki "do zasypiania", ciepło grające, w stanie sklepowym, są testy w sieci. Jakby co to priv:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozumiem, ze trzeba wypchnac stara serie monitor audio silver ale ani one do usypiania ani bzykania, chyba ze ktos lubi bzykac na suchara i suche panny, to wtedy te suchotniki ma silver moga podejsc. Dynaudio emit m10, Indiany Line Diva tez beda ok do sypialni do zasypiania itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher Mini S-520 II jak mają być nowe, jak nie to może uda Ci się wyrwać v-601 używane troszkę ponad budżet. I jedne i drugie grają pięknie i idealnie pod Twoje wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka, ale

magiczność najlepiej sprawdzić organoleptycznie; każdy ma swój model - jedni z Wenus ... ;-)

Podaj lokalizację, będzie łatwiej z posłuchaniem, bo niektóre mają opcję - tylko osobiście.

Mało jest odpowiadających tym kryteriom, ale coś się znajdzie, bo poza ww. Indiana Line Diva 255

a jest ich kilka, to poza nimi parę niezłych; reszta zwyczajnie za duża, albo blaszana. Oto propozycje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a nawet ciekawe niemal designerskie DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego tuner Hama DIT2010, trzy systemy FM, DAB, Internet Radio, czytanie plików do 16/48, Spotify (regulowane wyjście). Moja żona jest zachwycona ;-). Całość ca 2500 zł. Nawet imprezę imieninową tym nagłośnisz w pokoju do 25 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie OTAKE imprezy chodziło ;-)

A tytanowy tweeter w sypialni to "złoty ząb w świńskim ryju", niestety; ani ciepła, ani ładnych wysokich ...

choć użyteczność tego urządzenia jest dobra. Jeszcze ta moc ciągła wooferka - 120 W ! ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tytanowy tweeter w sypialni to "złoty ząb w świńskim ryju", niestety; ani ciepła, ani ładnych wysokich ...

Słuchałeś czy piszesz teoretycznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie słyszałem, ale przez dziesięciolecia nie spotkałem tytanowego taniego głośnika choćby

porównywalnego nawet z tanimi tekstylnymi z caraudio, więc pewnie uogólniam; zresztą musisz

pamiętać o podstawowej rzeczy w tej branży to, co podoba się mnie, nie musi się podobać NIKOMU ;-))

A wybór i tak należy do "pytka"; albo "pytki" ;-) żeby nie być szowinistą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybór i tak należy do "pytka"; albo "pytki" ;-) żeby nie być szowinistą.

To tylko taka luźna propozycja jako uzupełnienie Twoich propozycji. Atrakcyjna bo nie wymagająca ani końcówek mocy ani przedwzmacniacza i bardzo podatna na tuning.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni coś cieplej grającego ale nie zamulacz bo zabije szczegółowość przy cichym odsłuchu.

Indiana Line Diva 552 to dobra droga. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-diva-252.html

Inny pomysł to Debut od Elaca. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-b6.html

Model B6 da więcej basu niż Indiana Line ale lubi prąd więc warto go podpiąć do czegoś w miarę wydajnego.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez dziesięciolecia nie spotkałem tytanowego taniego głośnika choćby

porównywalnego nawet z tanimi tekstylnymi z caraudio

Miałem kiedyś KEF Q1. Nie wiem co tam za metal był, ale ostro to nie grało. Jestem wręcz zdania, że materiał kopułki nie przesądza o ostrym , czy nie ostrym graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wręcz zdania, że materiał kopułki nie przesądza o ostrym , czy nie ostrym graniu.

Dokładnie, liczy się zawieszenie. Jak jest dobre (miękkie) to głośnik "brzęczy" łagodnie ;-). A jak do tego dorzucisz jeszcze ferrofluid to może nawet być za łagodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowa kopułka brzmi ostro, bo ma rezonanse. Dobrzy producenci aktywnych monitorów (nie wiem, jak behringer) te dwa-trzy najbardziej słyszalne tłumią, w tekstylnych nie ma takiej potrzeby. Pasywne monitory siłą rzeczy mają kopułki puszczone "luzem", więc pewne ostrości mogą razić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni coś cieplej grającego ale nie zamulacz bo zabije szczegółowość przy cichym odsłuchu.

 

Podpisuję się pod tym.

Pamiętajmy że w sypialni najczęściej słuchamy cicho, dlatego musimy wybrać kolumny które grając cicho nie mają ubytków na średnicy.

Tak było np. z Usherami V-601, V-602, one grając cicho "nie grały" z racji zastosowania 8935a + 9930 i ich połączenia, za to grając głośniej grały naprawdę fajnym ocieplonym dźwiękiem w którym było po prostu wszystko słychać (no może tych najwyższych tonów było za mało dla starszych ludzi ;) ).

 

Co do metalowej kopułki to ja bym też w to nie szedł, po prostu jest zbyt natarczywa jeśli jest tania (lub) a zwrotnica jest niedopracowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu lepiej słyszymy górną część pasma, niż górną - biologia.

Poza tym z moich niewielkich doświadczeń wynika, że woofer, który ma 100 W słabo

sobie radzi przy małych głośnościach, a taki 30 W już gra ...

Nie wiem, czy ktoś jeszcze zaobserwował coś podobnego, czy mam omamy ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowa kopułka brzmi ostro, bo ma rezonanse.

A ja spotkałem metalowe kopułki brzmiące łagodnie, nawet może za łagodnie. Spotkałem też kopułki tekstylne, które wcale łagodnie nie brzmiały. To że metal działa na twoją wyobraźnię nic jeszcze nie znaczy. Trochę rozumiem Twoje zaokrąglenie dotyczące kopułek metalowych, na rynku pro często membrany metalowe mają resor z tego samego materiału (metalowy) jak w kopułkach tekstylnych. Taki głośnik może rzeczywiście ostro zacinać i rezonować, ale jak resor nie jest metalowy to ostrości nie powinno być. Pewnie jak zwykle nie we wszystkich przypadkach.

Dobrzy producenci aktywnych monitorów (nie wiem, jak behringer) te dwa-trzy najbardziej słyszalne tłumią, w tekstylnych nie ma takiej potrzeby

Używam tytanowych kopułek Audaxa i do 20 kHz żadnych rezonansów wymagających tłumienia w nich nie ma. Charakterystyki mają zdecydowanie równiejsze od kopułek tekstylnych tej firmy.

 

Poza tym z moich niewielkich doświadczeń wynika, że woofer, który ma 100 W słabo

sobie radzi przy małych głośnościach, a taki 30 W już gra ...

Używam niskotonowych Focali z polikewlarowymi membranami, firma deklaruje moc nominalną 175W (program 250W) a doskonale grają przy bardzo małych głośnościach. Przy dużych też, ale to układ aktywny i może dla tego takie spostrzeżenia. To samo mam z Isophonami PSL225Alu, 120W nominał (program 180W) i też świetnie się spisują przy małych głośnościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spotkałem metalowe kopułki brzmiące łagodnie, nawet może za łagodnie. Spotkałem też kopułki tekstylne, które wcale łagodnie nie brzmiały. To że metal działa na twoją wyobraźnię nic jeszcze nie znaczy. Trochę rozumiem Twoje zaokrąglenie dotyczące kopułek metalowych, na rynku pro często membrany metalowe mają resor z tego samego materiału (metalowy) jak w kopułkach tekstylnych. Taki głośnik może rzeczywiście ostro zacinać i rezonować, ale jak resor nie jest metalowy to ostrości nie powinno być. Pewnie jak zwykle nie we wszystkich przypadkach.

Używam tytanowych kopułek Audaxa i do 20 kHz żadnych rezonansów wymagających tłumienia w nich nie ma. Charakterystyki mają zdecydowanie równiejsze od kopułek tekstylnych tej firmy.

 

 

Przecież ja tego nie wymyśliłem, to jest info od producenta monitorów - krajowego, czyli wiadomo, którego ;) W tych samych monitorach z kopułką jedwabną nie ma nic tylko zwrotnica, z kopułką metalową dodatkowo parę ogniw do cięcia rezonansów, inaczej było źle. Jasne, w tym przypadku dotyczy to jednego modelu, ale generalnie podobno tak jest. Info dodatkowe - mniejsze kopułki metalowe są pod tym względem lepsze, stąd 19mm w nowym modelu monitorów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja tego nie wymyśliłem, to jest info od producenta monitorów - krajowego, czyli wiadomo, którego ;) W tych samych monitorach z kopułką jedwabną nie ma nic tylko zwrotnica, z kopułką metalową dodatkowo parę ogniw do cięcia rezonansów, inaczej było źle. Jasne, w tym przypadku dotyczy to jednego modelu, ale generalnie podobno tak jest. Info dodatkowe - mniejsze kopułki metalowe są pod tym względem lepsze, stąd 19mm w nowym modelu monitorów ;)

Wiem że było ;), ale niżej porównanie dwóch kart katalogowych głośników. Jeden z tekstylną kopułką (prawy) drugi z tytanową (lewy). Nie widać na wykresach żeby się w jakiś istotny sposób różniły wskazujący na ostrość jednego lub drugiego. Oczywiście pewne niuanse będą istnieć bo to tylko głośniki. Natomiast pod względem zniekształceń to stawiam że mniejsze będzie miała kopułka tytanowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31316-0-89745400-1508933634_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tytan może mieć poza granicą 20 kHz szpilę nawet 15 dB, co może specjalnie nie zostało

uwzględnione na obciętym wykresie.

Mimo, że poza słyszalnym, może podbarwiać, co bardzo wielu lubi;

NIE BEZ POWODU KTOŚ JE WYBIERA - pamiętaj o tej prostej zasadzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że było ;), ale niżej porównanie dwóch kart katalogowych głośników. Jeden z tekstylną kopułką (prawy) drugi z tytanową (lewy). Nie widać na wykresach żeby się w jakiś istotny sposób różniły wskazujący na ostrość jednego lub drugiego. Oczywiście pewne niuanse będą istnieć bo to tylko głośniki. Natomiast pod względem zniekształceń to stawiam że mniejsze będzie miała kopułka tytanowa.

 

Ogólne pasmo jest takie same, ale sam wiesz, że te wykresy są uśredniane, także ten ;)

Nawet na logikę - jedwab, nawet polakierowany rezonansów raczej mniej będzie miał niż naprężony kawałek metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na logikę - jedwab, nawet polakierowany rezonansów raczej mniej będzie miał niż naprężony kawałek metalu.

To z czego biorą się większe zniekształcenia kopułek tekstylnych a najbardziej hołubione tu na forum kopułki berylowe są jeszcze sztywniejsze od tytanowych ? Zresztą ta fascynacja berylem nie dotyczy tylko tego forum.

 

Tyle, że tytan może mieć poza granicą 20 kHz szpilę nawet 15 dB, co może specjalnie nie zostało

uwzględnione na obciętym wykresie.

Możliwe, ale nic nie słychać jak się pojedzie generatorem w górę od 20 kHz, ale zgadza się to często spotykana przypadłość w głośnikach metalowych. Obcinałem stromym filtrem (nawet do 48 dB/okt) wszystko powyżej 20 kHz i na muzyce nic się nie zmieniało. Pewnie jestem już głuchy ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czego biorą się większe zniekształcenia kopułek tekstylnych a najbardziej hołubione tu na forum są kopułki berylowe jeszcze sztywniejsze od tytanowych ? Zresztą ta fascynacja berylem nie dotyczy tylko tego forum.

 

Ja nie wiem, mam po prostu informacje od producenta, że z tym były walki. Gdyby to był jakiś wyjątkowy przypadek, to by nie używali "uszkodzonego" głośnika, tylko zamówili dobry, prawda? Zniekształcenia to inna sprawa, zniekształcenia nieliniowe w bardzo wysokim paśmie na brzmienie wpływają IMO chyba bardziej teoretycznie. Sztywność - sprężystość - rezonans, poduszka nie rezonuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na logikę - jedwab, nawet polakierowany rezonansów raczej mniej będzie miał niż naprężony kawałek metalu.

Dlaczego naprężony ?

Idealny model membrany to sztywny tłok. Beryl jest taki "urokliwy" bo najbardziej przypomina ten model zachowując jednocześnie małą masę drgającą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyjątki. ;)

Tak, taki wyjątek to elektrostaty, ale w tym przypadku "napęd" jest wielkopowierzchniowy i to zastępuje ten element sztywności. Tak samo działa to przy innych rodzajach wstęg może poza AMT.

 

Dla mnie idealna membrana - jest elastyczna.

Znowu coś pod prąd nauki ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego naprężony ?

Idealny model membrany to sztywny tłok. Beryl jest taki "urokliwy" bo najbardziej przypomina ten model zachowując jednocześnie małą masę drgającą.

 

Nie widziałeś wgniecionej kopułki? To znaczy, że jest naprężona. A sztywne elementy mają rezonanse.

Nie twierdzę, że metalowe kopułki to zuo, sam mam, ale z tego, co wiem, to tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś wgniecionej kopułki? To znaczy, że jest naprężona. A sztywne elementy mają rezonanse.

No to popatrz nie na wgniecioną kopułkę tylko na np. rozciętą. Taka rozcięta kopułka w dalszym ciągu zachowa swój kształt więc naprężona nie jest. Widziałem kiedyś tytanowy układ drgający od jakiejś tubowej Beymy. Membrana wyglądała jak duża kopułka, ale z wyciętym otworem na szczycie kopułki. Kształt był zachowany. Ciekawostką dla mnie było metalowe zawieszenie tej membrany.

Nie twierdzę, że metalowe kopułki to zuo, sam mam, ale z tego, co wiem, to tak jest.

Też używam w jednym z zestawów tekstylnego Audaxa HD13D34 (34 mm) i nie znalazłem, od bardzo wielu lat (1990) godnego następcy dla niego w rozsądnej cenie, ale może po prostu się do niego przyzwyczaiłem, to znaczy ucho mi się "wygrzało" do tego głośnika ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.