Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor do niezaadaptowanego pokoju (JVC RS420/440/520)


psyho

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie kontrastu, zaciekawiła mnie pozorna sprzeczność w odpowiedziach:

 

Użytkownik pmcomp dnia 29.10.2017 - 23:22 napisał

RS520 ma od RS420 dużo większy kontrast i to widać w każdym pomieszczeniu.

 

Użytkownik Risto dnia 03.11.2017 - 22:53 napisał

Przy białym suficie i zapewne niewielkiej bliskości ekranu od sufitu piwnicznego /pewnie mniej niż standardowa wysokość pomieszczenia/ to możliwości tego JVC zobaczysz czytając parametry kontrastu w ulotce.

Wszystko się zgadza - oba stwierdzenia są prawdziwe. Wyższy kontrast, którego nie zobaczysz w nieprzystosowanym pomieszczeniu. Dlatego od razu pisałem, że nie warto pchać się w taki sprzęt do tego pomieszczenia. Na szczęście widzę, że trochę zmieniasz zdanie :)

 

Dla mnie dość ważną informacją w tym wszystkim jest na pewno to, że efekt pokoju wzrasta wraz z jasnością sceny (niewiarygodne!), więc tam, gdzie efekt białych ścian byłby najbardziej irytujący, jest on też najmniejszy.

Nie do końca można to tak uogólniać. Większość scen w filmie jest mieszana i nawet na jasnych klatkach masz miejsca o jasności bardzo niskiej, na które efekt odbić będzie mocno wpływał.

 

To jak to jest z tym kontrastem, widać go czy go nie widać? Jak to możliwe, że projektor uniwersalnie uznawany za posiadający jeden z lepszych poziomów czerni na rynku przegrywa w pomiarach z projektorem "entry-level"?

Za bardzo opierasz się na testach i suchych danych. Idź do jakiegoś salonu i zobacz jak te projektory świecą i jaki dają obraz. W godzinę dowiesz się więcej niż czytając te wszystkie testy przez tydzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kwadratową dyskusję o ekranach i który jest lepszy.

 

Tak, należy oddzielić dedykowane pomieszczenie KD od jakiegoś salonu, klaustrofobii właściciela tegoż salonu, braków finansowych lub/i lokalowych, itd., itp. To wszystko prawda.

 

Poniższy link demonstruje wpływ samego pomieszczenia, jego przystosowania, ścian, itd. na wyświetlany obraz.

Ekran jest standardowy, biały, gain 1.0, projektor użyty w teście to Epson TW7300.

Proszę zwrócić uwagę jak zmienia się środowiska pracy dla projektora w miarę rozsuwania kurtyn.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jako wady ekranu MS Future padają: "większa nierównomierność jasności niż w przypadku matowego ekranu" oraz to, że "może znaleźć się użytkownik, któremu nie przypadnie do gustu charakterystyczna struktura ekranu".

Tam w teście było jeszcze na temat umiejscowieni źródła światła/okna w stosunku do ekranu o którym nie napisałeś Jeśli więc twoja piwnica nie ma tego problemu to ekran ALR może być optymalny.

Wróciłem do recenzji projektorów na HDTV Polska i porównałem pomiary kontrastu pomiędzy JVC RS500 [5] i Sony HW45 [6]. Interesująco wypada porównanie kontrastu między tymi dwoma projektorami - poza kontrastem on-off, przewaga w każdym pomiarze jest na korzyść Sony. Do tego pomiar był wykonywany w salce całkiem pomalowanej na czarno...

.

No i tu wychodzi cała natura testów i pomiarów. Pamiętam jak kupowałem Sony WH20 a chciałem dać jeden z ekranów 2.40:1 w podstawie 300cm, to wszyscy mi odradzali bo brak mu jasności, jak na projectorreviews pojawiał się konkluzja że soniak daje radę nawet z ekranami ponad 130 cali to wszyscy zmienili zdanie, czyli prawie nikt nie widział ale wszyscy ocenili cyferki. W druga stronę w testach różne cuda już czytałem. Dokładnie w tym samy czasie na projektorcentral kalkulator mówił dokładnie co innego.

Tak więc niech sobie test zawiera jakąkolwiek tezę, a jak ten Sony wypadnie lepiej od JVC to .... brak komentarza. Tym bardziej że chyba HW45 to kastrat po 55-tce? Czyli żaden szał. Miałem okazję przy zakupie porównać 55-tkę , 20-tkę , JVC x500 i RS49 na trzech różnych ekranach w tym Black Diamond. HW30 i 40 tez znam.

Szacuje więc gdzie może lokować się 45-tka i pominę milczeniem, choć pomiar pewnie coś tam mierzył. W każdy razie aby nie ocenić błędnie projektora którego nie widziałem to powiem tylko że 55-tka z JVC przegrała z kretesem w czerni z RS49 i x500. Gwoli ścisłości trzeba jasno też napisać że w kilku aspektach Soniaki to świetne projektory. Np. HW 20 zostawiłem sobie jako drugi tylko ze względu na laga.

To jak to jest z tym kontrastem, widać go czy go nie widać?

Najłatwiej, zrób to samo co ja w pewnym momencie, przestałem czytać opinie na forach i pojechałem obejrzeć u dystrybutorów interesujace modele, każdy kolejny zakup projektora wygląda tak samo. Jeśli tak Ci się uda, odpowiedź zobaczysz po pierwszych scenach projekcji. Widzę że sporo czytasz, a zapewniam że 10 min projekcji da Ci więcej odpowiedzi niż tygodnie na forach.

Jeśli więc troszkę podziałasz z salką, to wątpliwości mieć nie powinieneś w wybraniu projektora, a tak oceniam Twój wywód w ostatnim poście. Gwoli też wyjaśnienia ja nigdzie nie negowałem zakupu JVC, moją wątpliwość wzbudziło inwestowanie konkretnej forsy dla wymiany JVC na JVC a cały czas wg. mnie warunek podstawowy projekcji nie został spełniony.

 

Proszę zwrócić uwagę jak zmienia się środowiska pracy dla projektora w miarę rozsuwania kurtyn.....

 

 

Super link. Człowiek się naklepie w klawiaturę, a pozamiatałeś kilkusekundowym filmikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto te najtansze Soniaki chyba nie maja za zadanie konkurowac z jvc ?? Wystarczy choc popatrzec na cene... calkiem inny przedzial. Moim zdaniem te 40,45,55,65 maja dac lepszy obraz niz te inne projki co kosztuja ponizej 10k i w moim przekonianiu tak jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to samo twierdzę powyżej. psyho wkleił zdanie że ten soniak wypada lepiej od JVC-a w testach w zakresie kontrastu. Nie czytałem tych testów ale z tego co kolega pisze JVC wygrał "tylko" w zakresie kontrastu on/off. To może potem powodować że przeciętny użytkownik czyta i widzi że jeden projektor vs drugi wygrywa w 4-5 apektach testu a tylko w1 przegrywa.

Tyle że kontrast on/off w skrócie będzie odpowiadał za ciemne sceny ogólnie i ten 1 element wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu sony. Biorac pod uwage to co mialem wczesniej to absolutna przepasc. Zastanawiam sie jeszcze nad podmianka na hw65 czy warto. Szkoda, ze w tych najtanszych modelach nie dosc, ze nie zrobili auto zoom i lens shift to jeszcze pokretla jakosci jak z odpustu....

Jvc ho ho bardzo chcialbym zawiesic, tylko ta cena... dla mnie juz grubo. Wole nie jechac na demo, bo potem zachoruje i co :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to samo twierdzę powyżej. psyho wkleił zdanie że ten soniak wypada lepiej od JVC-a w testach w zakresie kontrastu. Nie czytałem tych testów ale z tego co kolega pisze JVC wygrał "tylko" w zakresie kontrastu on/off. To może potem powodować że przeciętny użytkownik czyta i widzi że jeden projektor vs drugi wygrywa w 4-5 apektach testu a tylko w1 przegrywa.

Tyle że kontrast on/off w skrócie będzie odpowiadał za ciemne sceny ogólnie i ten 1 element wystarczy.

 

Dokładniej to jest tak, że ponad 70% scen w filmach ma ADL poniżej 10% a w testach HDTV Polska najciemniejsza plansza testowa po kontraście on-off ma 10% ADL. Przy większych jasnościach różnice pomiędzy projektorami są bardzo małe, co też widać właśnie po wynikach tych testów. Gdyby redaktorzy testowali poziomy jasności które mają większe znaczenie dla widzów, to różnice w kontraście projektorów byłyby też na pewno bardziej widoczne w wynikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładniej to jest tak, że ponad 70% scen w filmach ma ADL poniżej 10% a w testach HDTV Polska najciemniejsza plansza testowa po kontraście on-off ma 10% ADL. Przy większych jasnościach różnice pomiędzy projektorami są bardzo małe, co też widać właśnie po wynikach tych testów. Gdyby redaktorzy testowali poziomy jasności które mają większe znaczenie dla widzów, to różnice w kontraście projektorów byłyby też na pewno bardziej widoczne w wynikach.

Wierz mi kolego że testy testami...A jak zobaczymy na własne oczy poszczególne maszynki (które w testach wychodzą podobnie jeśli chodzi o kontrast ansi) to taki jvc odrazu rozpoznasz bo jego wizytówką jest kontrast...i oko to momentalnie wychwyci. ... sony hw to niesamowity proj w przedziale 10 tysi... dla mnie liczy się tylko technologia LCoS. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "testy testami", bo metodyka testu jest niepoprawna. Jak by kontrast był mierzony w odpowiednim zakresie jasności, to każdy byłby w stanie na podstawie tych liczb wskazać który projektor to budżetowy BenQ, który to Sony a który JVC. Kontrast ANSI jest praktycznie równie bez znaczenia, jak on-off w praktyce, bo 50% ADL to więcej niż ma ponad 99% scen w filmach. Projection Dream i testy tam zawarte są świetnym źródłem pozwalającym na ocenę jak na kontrast wpływa projektor i pokój i to w zakresie jasności, który ma znaczenie w filmach. Polecam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na kontrast wpływa projektor i pokój

 

w testach ProjectionDream, na kontrast wpływ ma środowisko pracy projektora czyli pokój, tak naprawdę jego 100% zaciemnienie. Co zresztą w teście z linku wyżej jest doskonale widoczne jak zmienia się kontrast na ekranie w miarę poprawiania środowiska pracy dla projektora/rozsuwania kurtyn.

Przypomnę co wyżej napisałem: w tym konkretnym teście z linku projektorem był Epson TW7300 (więc jakaś tam średnia półka) i standardowy biały ekran, gain 1.0.

W testach były używane inne projektory do LS10000 włącznie.

 

Co do testów to niestety często są przeprowadzane w marnych warunkach dla projektora. Podobnie jak testy sprzętu audio w tak napraw∂e niekontrolowanych lub wręcz nieznanych warunkach akustycznych. Co taki test/testy są warte??

 

Chyba tylko mają znaczenie dla płacących za te testy......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu sony. Biorac pod uwage to co mialem wczesniej to absolutna przepasc. Zastanawiam sie jeszcze nad podmianka na hw65 czy warto. Szkoda, ze w tych najtanszych modelach nie dosc, ze nie zrobili auto zoom i lens shift to jeszcze pokretla jakosci jak z odpustu....

Jvc ho ho bardzo chcialbym zawiesic, tylko ta cena... dla mnie juz grubo. Wole nie jechac na demo, bo potem zachoruje i co :)

 

Soniaki to świetne projektory, w kilku aspektach lepsze od JVC /pomijając plastikową optykę bo to żart/ . Miałem okazję testować HW55 i bił na głowę WH 20 i 30 w zakresie kontrastu. Obraz był niezły do momentu podłączenia jvc. Porównywaliśmy scenę w scenę. A trzeba podkreślić że miałem brać soniaka a wyjechałem od dystrybutora z JVC. Testy testami więc a oko widzi swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soniaki to świetne projektory, w kilku aspektach lepsze od JVC /pomijając plastikową optykę bo to żart/ . Miałem okazję testować HW55 i bił na głowę WH 20 i 30 w zakresie kontrastu. Obraz był niezły do momentu podłączenia jvc. Porównywaliśmy scenę w scenę. A trzeba podkreślić że miałem brać soniaka a wyjechałem od dystrybutora z JVC. Testy testami więc a oko widzi swoje.

 

Czyli warto dolozyc i podmienic hw45 na x5500 ? wlasnie czytalem na angielskim forum, ze od tego modelu poprawili plynnosc obrazu tzw. "motion judder"

aaa dodam, ze mam pomieszczenie zaadaptowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rs49 przy ruchu poziomym jest lekkie rwanie obrazu, czyli największe niedomaganie w stosunku do Sony. Gdyby nie ten element a w pominięciu input lag, bo ten mnie nie interesuje, uznałbym że JVC wygrywa globalnie z sony. Fajnie że poprawiono więc płynność. Jeśli więc soniak wh45 jest zbliżony kontrastem do wh55, to do pomieszczenia zaadoptowanego bym zmienił. Tyle że parametry katalogowe przynajmniej ten 5500 ma podane kontrast natywny 40000:1 i dynamiczny 400000 podczas gdy "stary" rs49 ma 60000 i 600000 a takie odniesienie mam dokładne. Obstawiam i tak sporą przewagę czerni tego 5500 nad soniakami.

 

I jeszcze jedno, w sonikach zawsze szukałem dodatkowo ustawień do białego ekranu, a to tryb lampy a to kontrast a to jasność etc. Zawsze czegoś brakowało, w JVC mam spokój. Warto chyba poświęcić dzień przynajmniej dla kinomaniaka żeby pojechać na prezentację. Tyle że albo kupisz od razu albo będziesz żałował:). Dla mnie dodatkowo niezaprzeczalnym atutem JVC dodatkowo to lens memory, mam dwa ekrany 2.39:1 i 16:9 więc w soniaku to był dramat, ciągłe przestawianie. A tu dwa kliknięcia na pilocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytalem na angielskim forum, ze od tego modelu poprawili plynnosc obrazu tzw. "motion judder"

A w czym ten motion judder się niby objawia? Przy włączonym upłynniaczu sony hw nie mają z tym żadnego problemu. To jedna z rzeczy na którą jestem uczulony i wyłapuję od razu. Upłynniacz może nawalać prawie w każdym projektorze, jak film 24 fps będziemy oglądać powiedzmy w trybie 60 Hz - wtedy może być widoczne rwanie, ale nie jest to wina projektora, tylko błędnych ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli warto dolozyc i podmienic hw45 na x5500 ? wlasnie czytalem na angielskim forum, ze od tego modelu poprawili plynnosc obrazu tzw. "motion judder"

aaa dodam, ze mam pomieszczenie zaadaptowane.

Jak już masz dokładać to warto poczekać i dozbierać do rs520 (x7500)... popatrz na specyfikacje 5500 vs 7500.... ona wiele Ci wyjaśni.... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz dokładać to warto poczekać i dozbierać do rs520 (x7500)... popatrz na specyfikacje 5500 vs 7500.... ona wiele Ci wyjaśni.... :)

 

Sprawdze jaka bedzie roznica $$$ ale wiesz musze miec jakis tam ustalony budzet, bo inaczej mozna tak czekac i dokladac bez konca;)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto dolozyc i podmienic hw45 na x5500 ? wlasnie czytalem na angielskim forum, ze od tego modelu poprawili plynnosc obrazu tzw. "motion judder"

aaa dodam, ze mam pomieszczenie zaadaptowane.

 

z ta plynnoscia, to nie do końca - poczytaj, ponoc jest juz na to fix:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McFly toz tam jest czytania na tydzien....masz jakies streszczenie ;)

Czym sie roznia te modele rs od x ?? jest roznica w obrazie czy jak ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McFly toz tam jest czytania na tydzien....masz jakies streszczenie ;)

Czym sie roznia te modele rs od x ?? jest roznica w obrazie czy jak ?

 

Niczym, tylko kolorem pierścienia wokół obiektywu (no i wersję X można dostać w białym kolorze, a RS tylko w czarnym). Z jakiegoś powodu JVC ma dwa kanały dystrybucji i model RS jest sprzedawany przez jeden kanał a X przez drugi. Cena (wbrew temu, co jest na ceneo) też powinna być zbliżona albo taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym sie roznia te modele rs od x ?? jest roznica w obrazie czy jak ?

 

x wersja komercyjna, a rs wersja referencyjna, instalatorska/biznesowa z większa ilością możliwości kalibracji obrazu. Wersja rs jest czesto wybierana za granica przy zaawansowanych adaptacjach KD, gdzie z reguły do instalacji AV/Audio bierze sie doświadczonego instalatora/firmę.

Różni sie tez czasem gwarancji i usług w ramach tejże.

W Polsce pewnie inaczej i udziwnione - nie spr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem dystrybutor twierdził że rs-y maja selekcjonowane podzespoły, a x to taka taśmowa produkcja. Brzmiało jak marketing więc nie dyskutowałem. Nie wie jak jak to jest. Ale dodatkowo było info że pomiary wykazywały też różnice w parametrach kontrastu. Może bełkot , ale takie info dostałem pisemnie na mail. Nie dopytałem natomiast czy przed czy po kalibracji więc nie wiem jaki wpływ mają bardziej zaawansowane funkcje kalibracji , bo o tym tez wspominali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na avsforum to pytanie padało wielokrotnie i zawsze odpowiedź była taka sama, że różnią się tylko kolorem pierścienia z przodu, np. tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem , na portalach branżowych również jest jasno napisane że różni je wykończenie. No i kanał konsumencki i profesjonalny. Zastanawia tylko po co tworzona wersja Reference do kanału profesjonalnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ciekawej lektury o projkach jvc

tak od 12min padlo pytanie na temat roznicy wersji konsumenckiej i rs... sam szef Rod Sterling wyjasnil ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdze jaka bedzie roznica $$$ ale wiesz musze miec jakis tam ustalony budzet, bo inaczej mozna tak czekac i dokladac bez konca;)

bierz od razu rs540:) po co później sprzedawać, kupować.. itd itd. :))Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.