Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki program do FLAC na MacOS


kleryk

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi proszę jakiego używacie programu na swoich Macach do odtwarzania plików FLAC. VOX odpada - nie posiada funkcji nieusypiania komputera tak jak np iTunes, a nie chce mi się do odtwarzania zmieniać ustawień zasilania, a po zakończonym odtwarzaniu robić to ponownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Audirvana plus. Problem w tym że jest płatny, ale na 14 dni ściągnij i wypróbuj bo da się obejść to jesli Ci się spodoba. Poczytaj również o ustawieniach. Ja uwielbiam ten program. Przejrzysty, super biblioteka itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam używam i nie widzę powrotu do Windowsa. Przetestuj i napisz co myślisz. Pobaw się ustawieniami bo jest ich troszkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można na maczku zainstalować mpd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie podpowiedzi. Powiedzcie jeszcze jakim programem mam zrobić kopie swoich CD audio na FLACki - chodzi mi też o szybszy do nich dostęp. Najlepiej jakiś free :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie podpowiedzi. Powiedzcie jeszcze jakim programem mam zrobić kopie swoich CD audio na FLACki - chodzi mi też o szybszy do nich dostęp. Najlepiej jakiś free :)

 

X Lossless Decoder (XLD)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam iTunes natywnie nie obsluguje formatu flac.

Ja uzywam JRiver

 

Darmowy programik FLACTunes przelicza flac na alac w kilka sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używam Cog. Nie ma własnej biblioteki. Działa na strukturze katalogów. Bardzo wygodny. Zabytkowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. IMHO na Maku flac to trochę kopanie się z koniem. Można ale po co?. Wygodniej wszystkie swoje flaki przekonwertować do ALAC. Przy odrobinie wysiłku przy konfiguracji można to zrobić automatem za pomocą wspomnianego już XLD. Dodatkowo możesz potem na szybko odsłuchiwać spacją.

 

3. Są programiki do menubar które wyłączają usypianie. Ostatecznie systemowy caffeinate, sprawdź man do niego. Wygodniejsze to niż zmienianie w preferencjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą czemu maczkowcy się zastanowią dlaczego apple nie obsługuje takiego banalnego formatu jak flac i przy okazji vorbis.

bo przecież tu nie chodzi o licencję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

no ale apple to przecież firma, która wypuściła laptopa za 10 tys. zł bez gniazda usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

komputer jak tak kultowy, że trzeba mieć przy sobie coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to nie jest oczywiście problem ceny, bo ta cudowna przejściówka to tylko 100 zł. problemem jest to, iż

aby podłączyć pendrive trzeba po prostu zawsze mieć ten kabelek przy sobie. bardzo ergonomiczne.

zgodnie z prawem Murphy'ego właśnie wtedy gdy kabelek będzie potrzebny to akurat go nie będzie

pod ręką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego, że ma swój AIFF, ALAC. Nie od dziś wiadomo, że Apple idzie zawsze swoimi śladami. Nie chcę mi się odpisywać na stwierdzenia malkontentów o USB itp. Kiedyś na chmurę pewnie też byś się zdziwił i na brak CD w kompie - w Apple już dawno stwierdziło, że CD to zbędny balast i się go pozbyło dając większość swoich usług w chmurze. Dziś już chyba wszyscy idą w ta stronę. Jest już wielu producentów, który mają w swojej ofercie"pendrajwy" na USB-C - zawsze możesz się w takiego zaopatrzyć i nie musisz mieć przejściówki. Nie twierdzę, że wszystko w tej firmie jest super, ale takie małostkowe określanie "maczkowcy" jest mega słabe. Każda firma ma swoje pionierskie odkrycia i tych się trzyma. Także pecetkowcy trzymajcie się swojego sprzętu i nie marudźcie bo wspominając o kompie za 10 tys. zł bez USB do tematu nic nie wnosicie.

 

Amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego, że ma swój AIFF, ALAC. Nie od dziś wiadomo, że Apple idzie zawsze swoimi śladami. Nie chcę mi się odpisywać na stwierdzenia malkontentów o USB itp. Kiedyś na chmurę pewnie też byś się zdziwił i na brak CD w kompie - w Apple już dawno stwierdziło, że CD to zbędny balast i się go pozbyło dając większość swoich usług w chmurze. Dziś już chyba wszyscy idą w ta stronę. Jest już wielu producentów, który mają w swojej ofercie"pendrajwy" na USB-C - zawsze możesz się w takiego zaopatrzyć i nie musisz mieć przejściówki. Nie twierdzę, że wszystko w tej firmie jest super, ale takie małostkowe określanie "maczkowcy" jest mega słabe. Każda firma ma swoje pionierskie odkrycia i tych się trzyma. Także pecetkowcy trzymajcie się swojego sprzętu i nie marudźcie bo wspominając o kompie za 10 tys. zł bez USB do tematu nic nie wnosicie.

 

Amen

czyli to nie bug to ficzer :D

tak samo jak brak wsparcia flac. tylko założyciel wątku głupi jakiś jest i nie ogarnął że może sobie przecież wszystko na alac przekonwertowac bo to przecież format Apple a oni "zawsze chodzą swoimi śladami" (tzn. w kółko?)

 

Nie bardzo wiem jak korzystanie z chmury ma sie do dostępu do usb ale na pewno jest w tym jakaś maczkowo-hipsterska logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że najważniejsze w komputerze jest to, żeby łatwo mu było wetknąć pendrive'a. W wątku o flacu to bardzo ważne odkrycie!

 

Przy okazji: flaca nie wspiera także Microsoft (a przynajmniej do niedawna nie wspierał)! Podobnie jak w Macu trzeba sobie zainstalować odtwarzacz innej firmy. Więc o co w zasadzie chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że apple to nie miał być drugi microsoft. zdaje się, że obsługa najpopularniejszego formatu bezstratnej kompresji muzyki to służy użytkownikom. no ale się pomyliłem. uwaga o pendrive pokazała, że to jest w ogóle szerszy problem w apple. coś np. jak brak obsługi mkv w apple tv. inna sprawa, że chyba w W10 jest obsługa flac. Czyli gdzieś już tak od 2 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, Media Player pod Win 10 obsługuje flaki. Apple widocznie wolało uniknąć problemów prawnych i dla wygody zbudowało własny "kontener" m4a (dodatkowo wspólny dla acc i wav). Microsoft pewnie też wcześniej nie chciał się kopać z open-source'owym koniem (zawsze się jakaś luka prawna i powód do odszkodowań znajdzie!) i przez tyle lat flaca ignorował. Obie firmy umożliwiły korzystanie z zewnętrznych playerów i o co się kłócić? Flac czy alac to tylko forma spakowania danych, odtwarzany jest wave i tyle.

 

A "dziwactwa" Apple'a są dziwactwami tylko wtedy, jeżeli uzna się Windows za normalność. Po latach używania Maca jest dokładnie odwrotnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy prawne? to jest fanbojowa logika. Ile wersji systemu sprzedaje MS a ile Apple i nic się MS nie stało. MS nie miał żadnych problemów prawnych. Nie miał bo taka jest właśnie licencja flac. Nie ma kopania się z opensourcewym koniem. Fanboje nie mają pojęcia, że część jądra MacOS jak i cześć podstawowego userlandu to FreeBSD. FreeBSD jest na licencji BSD, która jak widać okazała się bezpieczna dla Apple. Zresztą w iphone X jest już obsługa flac więc jak widzisz gadasz bzdury. Oczywiście apple nie jest w stanie zrobić niczego tak by po prostu działało. iphone x (ios 11) obsługuje flac ale itunes ani macos już nie :)

 

Miałem kiedyś iBooka G4 i skończyło się na tym, że zainstalowałem na nim debiana. Od razu poprawiła mi się używalność komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ayran!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzymać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś iBooka G4 i skończyło się na tym, że zainstalowałem na nim debiana. Od razu poprawiła mi się używalność komputera.

 

Odpal debiana na pralce automatycznej, to będzie wyczyn!

Popytaj kolegów ze starszej klasy, może poradzą?

 

A jak już piszesz o tych głupich fanbojach, to bierz przykład z mistrza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Będzie przynajmniej wesoło!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nagle bezsensowne argumenty dotyczące licencji zniknęły. Z Twojej wypowiedzi wynika zatem, ze brak obslugi flac i mkv w sofcie Apple to taki korpopomysl nie mający nic wspólnego z rozumem ani wygodą użytkowników.

 

Co co debiana to jego instalacja w 2004 r. spowodowała, ze iBook nagle potrafił bez szczególnych zabiegów z mojej strony obsługiwać flac, mkv i vorbis. Rozumiem twoją złość i zazdrość. 13 lat temu miałem to co teraz dopiero Apple wprowadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 lat temu miałem to co teraz dopiero Apple wprowadza

 

Podziwiam i zazdroszczę biegłości w kompilowaniu jąder w młodym wieku. Powalony siłą argumentacji muszę też wszystko odszczekać, bo zrozumiałem wreszcie, jak bardzo przez te lata cierpię jako maczkowiec i fanboj!

 

apple to przecież firma, która wypuściła laptopa za 10 tys. zł bez gniazda usb

 

Prawdziwą tragedią w nowych MacBookach nie jest brak starego USB, napędu dyskietek 1,44, CD-Romu czy natywnej obsługi flaków, ale to że jabłuszka na klapie się nie świecą! I jak my teraz będziemy wyglądać w Starbaksie???

 

Z mojej strony koniec off-topa, przepraszam autora wątku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i zazdroszczę biegłości w kompilowaniu jąder w młodym wieku. Powalony siłą argumentacji muszę też wszystko odszczekać, bo zrozumiałem wreszcie, jak bardzo przez te lata cierpię jako maczkowiec i fanboj!

w debianie nie trzeba kompilować jądra bo już jest. wysil się trochę.

 

 

Prawdziwą tragedią w nowych MacBookach nie jest brak starego USB, napędu dyskietek 1,44, CD-Romu czy natywnej obsługi flaków, ale to że jabłuszka na klapie się nie świecą! I jak my teraz będziemy wyglądać w Starbaksie???

wchodzę do jakiegoś pierwszego marketu z elektroniką i po prostu kupuję pendriver usb-c. A nie. to tylko sen fanbojów apple.

 

ps. cały czas nie ma żadnych argumentów o licencji flac. czyli zrozumiałeś że gadasz bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzież ma najwyraźniej obsesję na punkcie pendrajwów :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziadki ma temat wydumanych zagrożeń wynikających z licencji BSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek się nie boi ani BSD, ani BSE. A wnusio, zanim pójdzie odrabiać lekcje, przeczyta sobie po angielsku (umie?) taki passus (wie, co to?) ze strony xiph.org (co to xiph.org wie na pewno):

 

The reference implementation libraries are licensed under the New BSD License. In simple terms, these libraries may be used by any application, Open or proprietary, linked or incorporated in whole, so long as acknowledgement is made to Xiph.org Foundation when using the source code in whole or in derived works. The Xiph License is free enough that the libraries have been used in commercial products to implement FLAC, including in the firmware of hardware devices where other Open Source licenses can be problematic. In the source code these libraries are called libFLAC and libFLAC++.

 

The rest of the software that the FLAC project provides is licensed under the GNU General Public License (GPL). This software includes various utilities for converting files to and from FLAC format, plugins for audio players, et cetera. In general, the GPL allows redistribution as long as derived works are also made available in source code form according to compatible terms.

 

Dziadek się, szczerze mówiąc, ch.ja na tym zna, ale zrozumiał, że: albo Apple nie chce w swoim sofcie powoływać się na własność intelektualną Xiph.org Foundation (fanboje by się sojowym latte zakrztusili) co wynika z tego Twojego BSE, albo nie chce udostępniać kodów, tam gdzie by musiał, co wynika z kolei z GNU. Albo jedno i drugie. Tak, czy siak w Kupertino napisali sobie własny kontenerek, bo umieją. Nawet go zrobili Open Source, więc wnusio tez się może pobawić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak miażdzyca jest straszna. Apple właśnie wprowadził obsługę flac do ios11. Czyli zdanie "Apple nie chce w swoim sofcie powoływać się na własność intelektualną Xiph.org" jest głupie bo jednak przyznają się do FreeBSD. Tak samo zdanie "nie chce udostępniać kodów, tam gdzie by musiał, co wynika z kolei z GNU" jest głupie. Licencja BSD. Apple już z niej korzysta, MacOS opiera się na poziomie jądro na FreeBSD. Zobacz to. To strona apple:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

przeczytaj jeszcze raz to co napisało Xiph. jeszcze raz, powoli.

 

Trzeba odróżnić FORMAT od WZORCOWEJ IMPLEMENTACJI.

FORMAT to zbiór takich wzorów matematycznych (algorytmów). Każdy może w oparciu o te wzory sam sobie napisać dekoder i enkoder flac. Korzystanie z tych wzorów nie jest obciążone żadną opłatą. FORMAT jest dostępny tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

The FLAC and Ogg FLAC formats themselves, and their specifications, are fully open to the public to be used for any purpose (the FLAC project reserves the right to set the FLAC specification and certify compliance). They are free for commercial or noncommercial use. That means that commercial developers may independently write FLAC or Ogg FLAC software which is compatible with the specifications for no charge and without restrictions of any kind. There are no licensing fees or royalties of any kind for use of the formats or their specifications, or for distributing, selling, or streaming media in the FLAC or Ogg FLAC formats.

Rozumiem twoje fanbojstwo i miażdzycę. Uważasz, że apple nie ma 1 programisty zdolnego napisać dekodera i enkodera. Czyli uważasz ludzi w apple za debili. Nie mi to oceniać. Ale lubisz ich produkty i uważasz ich za debili. Szpagat intelektualny.

 

Natomiast to co wkleiłeś dotyczyło WZORCOWEJ IMPLEMENTACJI. Xiph sam napisał dekoder i enkoder i jego kod źródłowy jest dostępny na licencji BSD. Gdyby apple chciał wykorzystać WZORCOWĄ IMPLEMENTACJĘ to musiałby spełnić tylko JEDEN warunek. Przyznać, że z niej korzysta. NIE MUSIAŁBY UDOSTĘPNIAĆ kodów źródłowych swojego oprogramowania bo licencja BSD pozwala brać i nie wymaga aby się dzielić. Możesz wziąć, poprawić/zmienić i nie pokazywać co zmieniłeś.

Licencja BSD to nie jest licencja GPL. Skup się. TO NIE JEST TO SAMO. BSD TO NIE GPL. Microsoft w przeszłości wykorzystał w którejś windzie stos tcp z jakiegoś uniksa BSD, który był dostępny na licencji BSD. Jakoś nie słyszałem aby w wyniku tego MS pokazywał kod źródłowy windy.

 

Wnioski. W kupertino przez długi czas mieli użytkowników w dupie. Tak, ciebie również. Próbowali wmówić ludziom, że flac nie istnieje. Ale mimo tych chęci flac stał się synonimem bezstratnej kompresji dźwięku a użytkownicy na różnych forach próbowali sobie poradzić z tym problemem. Wrzuć w wyszukiwarkę "flac itunes" i sam się przekonasz. W 2017 r. apple wydał ios11 w którym jest już obsługa flac. Albo w apple nie są takimi debilami za jakich ich uważasz i napisali sobie własną implementację dekodera (nie wiem czy tam jest też enkoder) albo użyli IMPLEMENTACJI WZORCOWEJ. Oczywiście dalej mają użytkowników w dupie bo o ile IOS11 obsługuje flac to itunes już nie.

 

Oczywiście apple dalej próbuje wmówić ludziom, że mkv nie istnieje. I vorbis także. Trzymam kciuki. Cud, że apple nie wymyślił swojej wersji tcp bo po co w sumie dostęp do sieci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.