Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki program do FLAC na MacOS


kleryk

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi wnusiu! Dziadek jest dumny z Twojej znajomości angielskiego oraz z ogromnej wiedzy w temacie, ale z racji demencji nie do końca ogarnia Twoją pokrętną logikę.

 

Załóżmy nawet, że na dzień dzisiejszy strona prawna użycia algorytmów flaca jest „czysta”, to jeśli Apple zdecydowało by się na użycie kodu xiph.org, to byłoby w jakimś sensie zależne od posunięć tej organizacji w przyszłości, prawda? Na przykład od uaktualnień.

 

Teraz wyobraź sobie, że jesteś dużym szefem dużej firmy informatycznej (ach, ależ dziadek byłby dumny!) i masz dylemat: potrzebuję fragment kodu: mogę użyć open source, ale mam też swój własny dział, który mi taki sam, albo i lepszy kod napisze.

 

W zależności od strategii firmy dokonujesz wyboru. Oba są prawidłowe, ale Apple od zawsze woli stosować własne rozwiązania i dokonywać wyborów, nie zawsze popularnych wśród linuksiarzy, którzy w magiczny sposób wszystko wiedzą lepiej. A już najwięcej wiedzą o tym jak zarządzać Apple Inc. i o psychice fanbojów. I dziadek się pyta skąd? Bo sobie kiedyś skompilowali jądro?

 

I żeby Ci już dziadek dłużej nie zrzędził przyznaj chociaż: Apple, choć nawet by MOGŁO zaimplementować natywnie flaca, to nie MUSI. Dla usera ta niedogodność jest rozwiązywalna paroma kliknięciami poprzez instalację innego playera lub konwersję do alaca.

 

I nie wyrażaj się nieładnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? Uaktualnienia przy licencji BSD? Wziąłes kod i dowolnie go modyfikujesz. Nikt nie każe robić ci żadnych uaktualnien. Musisz tylko podążać za ewolucją formatu ale ten jest stabilny. Chodzi o to by twoje oprogramowanie obsłużyło wszystkie pliki flac.

 

Wnioski: nie rozumiesz po angielsku dłuższych wypowiedzi. Robisz z siebie debila tekstami o wnusiu. Miałem dziadków i juz nie żyją. To byli jednak prawdziwi faceci, którzy gdy nie mieli racji potrafili sie do tego przyznać. Fakt, iż chwytasz sie debilnych chwytów erystycznych oznacza ze wiesz ze wyszło na to ze gadasz bzdury. Niestety nie masz jaj aby to przyznać. I tak stałeś sie rzecznikiem tego ze Apple ma cie w dupie.

 

Ja nie znam psychiki fanbojów choć twoja jest żałosna. Wrzuć w Google zapytanie "iTunes flac". Zobacz ile tego jest.

 

Co do konwersji. Tu na forum byl facet co miał 3TB flac. Alac do 2011 był zamnietym formatem więc ma z definicji słabe wsparcie poza Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę niestety kompletny brak poczucia humoru i dystansu do siebie, jakże ważnych cech inteligencji. Także czytanie z chęcią zrozumienia argumentów przeciwnych przysparza widocznych problemów. Szkoda, bo chwilami wydawało mi się, że rozmowa może być interesująca,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam chęć zrozumienia twoich argumentów. Nie moja wina ze są słabe. Możesz mieć żal tylko do siebie i braku znajomosci angielskiego co mi zarzucałes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucałem Ci niczego :-) jest coś takiego jak ŻARTY. Trudno o wszyskim dyskutować śmiertelnie poważnie, a Ty pierwszy wystartowałeś z dziadkiem, stąd wnuczek.

 

A niezrozumienie argumentów? Ty cały czas bębnisz o licencji BSD. Nie twierdzę, że tu nie masz racji, bo moje tezy dotyczyły strategii biznesowej, a ta może być wynikiem różnych kalkulacji, także np. niewiary w stabilny rozwój danego formatu. Przypomnę wojenkę Apple z Javą.

 

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOT, tak na marginesie z mkv jest identyczna sytuacja. Wsparcie na windowsie i wszędzie indziej a Apple udaje ze go nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

no ale apple to przecież firma, która wypuściła laptopa za 10 tys. zł bez gniazda usb

 

Przepraszam, USB-C to niby nie USB? Jak się to czyta, to ręce opadają. A najtańsza przejściówka ZE STARSZEGO USB NA NOWSZY to ok. 19 zł. Lub zakup pendrajwa z oboma wtykami. Nowy Macbook Pro ma nie tylko USB ale ma CZTERY USB-C. Albo cztery wejścia zasilania. Albo cztery wyjścia HDMI. Albo cztery VGA. Albo 4 Thunderbolty. Apple wypuściła za 10 tys. Macbooka Z CZTEREMA NAJNOWOCZEŚNIEJSZYMI GNIAZDAMI USB. Bo może. Bo nie musi oglądac się na pecetowców z prehistorycznym sprzętem.

 

EOT, tak na marginesie z mkv jest identyczna sytuacja. Wsparcie na windowsie i wszędzie indziej a Apple udaje ze go nie ma.

 

Ty chcesz mnie do grobu wpędzić ignorancją. Mam 2 Maki i jak myślisz, na jakim komputerze obrabiam, zgrywam i synchronizuję mkv? O jakim wsparciu mowisz? Że niby nie ma VLC? Puknij się swoim Windowsem, bo wygadujesz bzdury z takim przekonaniem...

 

Używam Audirvanę Plus, ale starszą wersję. Wolę ręcznie tworzyć katalogi niż wybierać katalog synchronizacyjny. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to A ma najlepszą precyzję i przejrzystość. Żadnych zabrudzeń lub zamulania (jak np. Cox czy Amarra). Amarry używam tylko gdy chcę posłuchac bardzo złych nagrań. Ona tak lepi wszystko i zaokrągla, że łatwiej je znieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, USB-C to niby nie USB? Jak się to czyta, to ręce opadają. A najtańsza przejściówka ZE STARSZEGO USB NA NOWSZY to ok. 19 zł. Lub zakup pendrajwa z oboma wtykami. Nowy Macbook Pro ma nie tylko USB ale ma CZTERY USB-C. Albo cztery wejścia zasilania. Albo cztery wyjścia HDMI. Albo cztery VGA. Albo 4 Thunderbolty. Apple wypuściła za 10 tys. Macbooka Z CZTEREMA NAJNOWOCZEŚNIEJSZYMI GNIAZDAMI USB. Bo może. Bo nie musi oglądac się na pecetowców z prehistorycznym sprzętem.

to się zdecyduj. jest potrzebna przejściówka czy nie? co będzie jak nie masz przejściówki bo ją zgubiłeś/zapomniałeś? bo w przypadku wtyków i gniazd typu A (a takie są właśnie montowane w NORMALNYCH komputerach) pomiędzy usb3 i usb2 nie trzeba żadnych przejściówek. i nie trzeba kupować "pendrajwa z oboma wtykami". mam pendrive usb3 i teraz się skup bo to jest taki niemaczkowy cud -- mogę używać tego pendrive'a na komputerze wyprodukowanych w erze usb2.0.

 

 

Ty chcesz mnie do grobu wpędzić ignorancją. Mam 2 Maki

ale apple tv już nie, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Lossless Decoder (XLD)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

MAX konwertuje między formatami i ripuje płyty CD

 

Najnowsza wersja systemy OS X "High Sierra" obsługuje FLACi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze tylko 10 lat i oprogramowanie własne apple będzie obsługiwać mkv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Cieszę się, że tu zajrzałem. Mam prośbę do użytkowników macOS i Audirvany. Przepraszam też z góry autora wątku za OT. Jeśli będę miał więcej pytań założę nowy wątek, lub napiszę do któregoś z kolegów na PW. Od niedawna używam MacBooka i Audirvany jako playera. Zdecydowałem się na to ze względu na komfort obsługi TIDAL-a z aplikacji na telefon oraz iPad. Mam też pliki i chciałbym dodać je do biblioteki Audirvany, bez jakiejś tam synchronizacji z iTunes, lub skojarzyć te pliki z Audirvaną, jak to się robi w Windowsie we właściwościach pliku. Pewnie udałoby mi się dzisiaj samemu to zrobić, ale zrobiłem się już stary i leniwy, żeby na nowo wszystko poznawać, a z macOS mam przyjemność dopiero od tygodnia :-) Może jakaś podpowiedź na szybko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.