Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy EL34 do Yaqina


Zbynio_1960

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana lamp sterujących to najbardziej słyszalna zmiana , lampy mocy też słychać , ale bardziej jako szersze lub węższe pasmo przenoszenia i zmiany są subtelne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana lamp sterujących to najbardziej słyszalna zmiana , lampy mocy też słychać , ale bardziej jako szersze lub węższe pasmo przenoszenia i zmiany są subtelne.

 

I tu zgodzić się nie mogę . Moim skromnym zdaniem ( potwierdzonym różnorakimi próbami zabawy z lampami ), po wymianie lamp mocy różnica jest kolosalna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy mocy też słychać , ale bardziej jako szersze lub węższe pasmo przenoszenia

 

Szersze, węższe pasmo? Od góry? Od dołu? Może miałeś uszkodzone ten lampy? Na ucho to stwierdziłeś? Na przyrządach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z zainteresowaniem wszystkie Wasze posty. Ale jak grają nowe lampy EL34 Tung-Sol dalej nie wiem ...

 

Na proste z pozoru pytania nie ma często prostych odpowiedzi, to taki kolejny przypadek. Na tym forum napisano setki stron o Yaqinach i lampach EL34. Mogę z własnego doświadczenia napisać, warto dużo czytać i samemu eksperymentować. Nie ma cudownych gotowych rozwiązań uniwersalnych. Czytać, by przyjąć strategię postępowania. Już w tym wątku jest bardzo dużo dobrych podpowiedzi.

 

EL34 Tung-Sol w porównaniu z montowaną do wzmacniacza chińską EL34B poprawia jakość basu, jego wybrzmienia. Ogólnie przekaz muzyki jest inny, bardziej dynamiczny ma pazur itp. Mnie ta zmiana bardzo się podobała, poszła w moje upodobania przekazu. Wiem również z forum, że ogólna opinia jest podobna lub taka sama.

R.T.C 5654RT właśnie z Tungsolem bardzo dobrze sobie radzą. Bardzo dobre połączenie brzmieniowe lamp, tanie i elektrycznie pewne lampy ! Bez ryzyka kupna śmieci za duża kasę.

Mam duży magazyn potrzebnych lamp i właśnie taki zestaw proponuję. Cena do jakości - super i bez ryzyka wtopienia kasy.

 

Przecież każdy z nas ma inne systemy, pomieszczenia, upodobania .... Można tak pisać bez końca, forum jest zalane takimi treściami i walcuje się te same kwestie do upojenia.

Jak nie kupisz i nie zainstalujesz u siebie w systemie to się nie dowiesz.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersze, węższe pasmo? Od góry? Od dołu? Może miałeś uszkodzone ten lampy? Na ucho to stwierdziłeś? Na przyrządach?

 

Pośrednio , mierząc swoją akustykę pomieszczenia , czyli sterujące , inwerter ,kolumny , mikrofon były nie ruszane , tylko lampy mocy zmieniałem . Różnicę były spore na krańcach pasma , zaś w średnicy kilku decybelowe różnice.

 

najszersze pasmo miała chińska ek34 i mullardy , najwęższe 6ca7 eh . za mullardami el34 eh i jj e34l

 

innych nie miałem więc nie sprawdzałem . Wybrałem el34eh . sterujące telefunken ecc81 , inwerter jan philips ecg ecc81.

 

mierzone na yaqinie 10t

 

Do autora - co da ci pisanie elaboratów o brzmieniu lamo , jak każdy ma inny system ? :/

Z jednymi głośnikami grają dobrze jedne lampy z innymi inne. Tu niestety trzeba trochę tych lamp pokupować / popożyczać .

 

I tu zgodzić się nie mogę . Moim skromnym zdaniem ( potwierdzonym różnorakimi próbami zabawy z lampami ), po wymianie lamp mocy różnica jest kolosalna .

 

zależy co masz na myśli pisząc kolosalna , ale zgadzam się , że np pomiędzy mullardem a 6ca7eh jest kolosalna różnica . W ogóle szersze pasmo to b,duża różnica , Ale jeżeli lampy sterujące mają wąskie pasmo to i lampy mocy nie pokażą swojego potencjału , temu uważam , że to od nich w głównej mierze zależy granie całego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polecam , ze względu na trwałość lamp jj e34l - pożyły u mnie 6 miesięcy i el34 hi-fi osypująca się mika (szara farba) robiła spięcia i ich krótki żywot , dwie kwadry żyły trochę ponad rok . Przy czym chińskie shoguny grały ok 2lat (parametry mają rozjechane , ale jeszcze zipią i grają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te orginalne CHIŃSKIE lampy ,może na basie przewalone buły, ale idzie to jakoś wyregulować biasem. Ale średnica powiem szczerze dla mnie nie gorzej od RFT.Jeśli uda Ci się okiełznać bas (nie znam yaqina 30)to proponuje zostać przy tych Chinolach do ich zdechnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielam odpowiedź na prośbę:-)

W jakim kierunku poszło?

Mniej świecą ale nie wiem czy to dobrze czy źle:-)

W dźwięku:zeszła trochę"buła" z basu lecz nie ujęło masy,można powiedzieć że nieco się utwardził o ile w lampie to możliwe.

Reszta zmian nazwałbym: trochę szlachetniejsze granie,lepsza przestrzen?

Porównywanie lamp jest dość trudne bo długo trwa zmiana a ucho szybko się przyzwyczaja.

Będzie Pan zadowolony jak mawiał klasyk.

Najważniejsze że to produkcja dla wojska i powinna mieć wysokie normy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś w średnicy kilku decybelowe różnice.

Pisząc o średnicy masz na myśli środek pasma? Kilka decybeli? 3dB? 4dB? 5dB?

Wybacz, ale nie wierzę. Nie w przypadku zdrowych, sprawnych lamp.

Albo masz uszkodzony wzmacniacz albo używasz niesprawnych lamp.

 

Na pewno nie polecam , ze względu na trwałość lamp jj e34l

Mój brat zarzyna te lampy w modowanym hedzie JVM41, to jest stu watowa głowa marshalla.

Od ponad trzech lat. I jakoś grają. Nie wierzę w takie opowieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o średnicy masz na myśli środek pasma? Kilka decybeli? 3dB? 4dB? 5dB?

 

nie do 3db w środku pasma.

 

Ale jeżeli uważasz , że lampa jest elementem o odpowiedzi liniowej , to zachęcam do pomiarów własnego wzmacniacza.

 

 

Z drugiej strony , to jest akustyka pomieszczenia i podbicia są normalne . Nie musi to być 3db na wzmacniaczu, może to być 2db , a resztę wzmacnia pomieszczenie.

 

Mój brat zarzyna te lampy w modowanym hedzie JVM41, to jest stu watowa głowa marshalla.

Od ponad trzech lat. I jakoś grają. Nie wierzę w takie opowieści.

 

I ręce mu nie bolą tak długo grać non stop :P , ja raptem grałem na nich tylko po 10h na dobę - i padały jak chciały , jedne trzymają parametry do dziś , innym już po tygodniu się rozjechał bias. Ponoć e34l to wersja specjalna , ale chyba , nie specjalnie trwała. Nie mam nic na razie do małych jj-tów , żadna mi jeszcze przedwcześnie nie padła .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego byś nie napisał: nie wierzę w takie podbicie, uzyskane poprzez zamianę lamp /sprawnych/

Albo masz uszkodzone lampy, albo wzmacniacz albo Twój zestaw pomiarowy ostro płynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.