Skocz do zawartości
IGNORED

cec cd 3n


carpio0

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych kolegow

może ktoś z Was ma obecnie lub miał cec cd 3n

ma pare pytan ale niestety mało jest info o tym cd poza testem w jakiej tam gazecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że niewiele się dowiesz na temat C.E.C-a , to mało popularna marka w naszym kraju aczkolwiek osiągalna w RCM.

Musisz się wybrać do nich na odsłuch , bądź wyporzyczyć w celach poznawczych . Tak na marginesie , jest na aukcji na znanym portalu aukcyjnym, lepszy model w podobnych pieniądzach , dzielonka DA3N iTL3N , jeśli myślisz o zakupie to może tym się zainteresuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje tobie top-loader to jest to solidny odtwarzacz z ESS Sabre 9008 na pokładzie. Gra muzykalnie i z dużą swobodą i lekkością. Można słuchać godzinami. Co do wykonania to solidna japońska robota, szybko i bez problemów wczytuje płyty ale jest dość czuły na płyty podniszczone, porysowane. Uwaga nie jest już produkowany i mogą być kłopoty z dostępnością. CEC cd3n miałem na testach kilka tygodni i po testach postanowiłem kupić jako bardziej uniwersalny zestaw CEC tl3n + CEC da3n, udało się kupić dac-a a na transport poluję teraz. Tak na marginesie jeśli któremuś z Kolegów znudził się czarny CEC tl3n- proszęo info na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie uzytkuje cec tl2x mk2 i wiem jak gra w polaczeniu z moim dac opartym na sabre 9018 lks 003 zgrywa się doskonale jest bardzo muzykalny srednica rewalacja scena bardzo szeroka nienatraczywe wysokie, bas troche mało punktowy ale ok wszystko tak jak lubie natomiast do tego chciałem dorzucić lepsza lokalizacje instrumentow i lepsze kontury i pomyslalem wlasnie o cec cd 3n ze on może spelni moje oczekiwania natomiast w Warszawie żaden sklep nie ma i nie miał go na stanie żeby za kaucja posluchac w moim pokoju

dlatego postanowiłem napisac może ktos z Wawy ma i da się zaprosić na dobra kawe wraz ze swoim cec-em ...... inaczej mogę tylko gdybac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był niedawno watek poświęcony temu odtwarzaczowi na AS

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jest już ponoć produkowany ale być może w katowickim RCM mają jakąś sztukę albo dwie na półce. Póki co nadal wisi na ich stronie jako dostępny.

 

Spróbuj porozmawiać z umką obecnym na tym forum (udziela się głównie w wątku KAiM). Nie wiem jak teraz ale na pewno kiedyś współpracował z RCM i można było ofertę RCM (przynajmniej częściowo) znaleźć w Warszawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - może pomoże.

 

Ja mam ten odtwarzacz ale jestem z KR co prawda bywam służbowo w Warszawie ale zazwyczaj nie mam wtedy czasu na prywatne spotkania:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był niedawno watek poświęcony temu odtwarzaczowi na AS

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jest już ponoć produkowany ale być może w katowickim RCM mają jakąś sztukę albo dwie na półce. Póki co nadal wisi na ich stronie jako dostępny.

 

Spróbuj porozmawiać z umką obecnym na tym forum (udziela się głównie w wątku KAiM). Nie wiem jak teraz ale na pewno kiedyś współpracował z RCM i można było ofertę RCM (przynajmniej częściowo) znaleźć w Warszawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - może pomoże.

 

Ja mam ten odtwarzacz ale jestem z KR co prawda bywam służbowo w Warszawie ale zazwyczaj nie mam wtedy czasu na prywatne spotkania:-(

 

Bardzo dziekuje za podpowiedz jeżeli kiedyś będziesz przejazdem i będziesz miał trochę czasu ...

Serdecznie zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo również normalna praktyką RCM-u jest przesyłanie sprzętu za kaucją kurierem poza Katowice (mnie to proponowali). Najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj czy ten CD 3N jest osiągalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo również normalna praktyką RCM-u jest przesyłanie sprzętu za kaucją kurierem poza Katowice (mnie to proponowali). Najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj czy ten CD 3N jest osiągalny.

Jest 1 szt zamknięta nowka i nie chcą o tym gadać albo zakup albo ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebym wiedział ze na pewno zagra "lepiej" tak jak tego oczekuje to brałbym w ciemno ale.... bez odsłuchu nie ma mowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kupując w sieci możesz zwrócić. Jest dostępny on line?

 

Nie jeżeli jest ostatnia Oplombowana sztuka i w dodatku niewygrzana jeżeli wygrzej te powiedzmy 100-200 godzin to zwracam sprzęt już nie nowy tak?

 

 

 

Kliknij do - Damazy.

 

Damazy to kolega z forum bo nie bardzo wiem o co chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jeżeli jest ostatnia Oplombowana sztuka i w dodatku niewygrzana jeżeli wygrzej te powiedzmy 100-200 godzin to zwracam sprzęt już nie nowy tak?

 

 

 

Damazy to kolega z forum bo nie bardzo wiem o co chodzi ������

 

No ale co z tego że oplombowana? Przepisy zakupów przez internet pozwalają właśnie na odplombowanie i przekonanie się czy produkt spełnia Twoje oczekiwania,jeśli nie spełnia,odsyłasz i po kłopocie. Na odległość nie jesteś w stanie stwierdzić czy jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie uzytkuje cec tl2x mk2 i wiem jak gra w polaczeniu z moim dac opartym na sabre 9018 lks 003 zgrywa się doskonale jest bardzo muzykalny srednica rewalacja scena bardzo szeroka nienatraczywe wysokie, bas troche mało punktowy ale ok wszystko tak jak lubie natomiast do tego chciałem dorzucić lepsza lokalizacje instrumentow i lepsze kontury i pomyslalem wlasnie o cec cd 3n ze on może spelni moje oczekiwania natomiast w Warszawie żaden sklep nie ma i nie miał go na stanie żeby za kaucja posluchac w moim pokoju

dlatego postanowiłem napisac może ktos z Wawy ma i da się zaprosić na dobra kawe wraz ze swoim cec-em ...... inaczej mogę tylko gdybac

Z Cecem dotarłem do szczytu oferty czyli do TL0x (połączonego z DCSem Vivaldi) i nawet on nie spełni wszystkich Twoich założeń. Najgorzej wypada w jego wykonaniu bas. Niższe modele mają do tego problemy z szybkością, przejrzystością, lokalizacją instrumentów, zubożoną i pomniejszoną sceną dźwiękową. Po tym co ostatnio wyprawia Esoteric P01 koparka opada :) Znowu nastąpiło przewartościowanie kilku aspektów.

W zakładanym przez Ciebie budżecie jest kilka opcji. Pakowanie się w integrę CECa to ślepy zaułek, jako źródło zintegrowane to mocno przeciętne playery zeby nawet nie napisać kiepskie. Jeśli cenisz tą markę to zostań przy transporcie. Przynajmniej jest czym naprawić i dostępne są tanie jak barszcz lasery. Na przyszłość zapoluj na TL1/TL1x. Żeby wykrzesać z niego kontur, dobrą separację i lokalizację w przestrzeni będzie potrzebny przetwornik typu DCS, można zacząć od Elgara Plus lub grubiej ale znacznie drożej, Debussy.

Odnośnie dzisiejszego zestawienia to oczywistym wydaje się zmiana LKSa 003 na nowszy 004 USB Upgrade. Różnica w brzmieniu olbrzymia. Każdy z aspektów a zwłaszcza gładkość, barwa, wypełnienie, bas i szlachetność dźwięku o klasę lepsza.

Inną drogą może być porządne źródło zintegrowane mające świetną lokalizację, doskonałe kontury i szybkość w genach takie jak playery Esoterica od X-03 począwszy a na serii K-03 i wyżej skończywszy.

Kolejne zestawienie to połączenie szybkiego i bardzo korzystnego cenowo transportu na cdpro2 np. Jays Audio cdt3 (ma go kolega pmcomp) z przetwornikiem LKS lub DCS. Przy połączeniu z DCSem warto wykorzystać genialny zegar rubidowy w Jays Audio. Jest też tańszy cdt2 ale tego nie słyszałem. Co najlepsze może bez problemu konkurować z Reimyo cdt777 za sporo wyższą sumę, którego z kolei bezlitośnie znieważył DCS Network Bridge (plikowiec) i CEC TL0x w bezpośrednim porównaniu.

Najlepszym źródłem byłby porządny transport Esoterica ale te znacznie wykraczają poza założony budżet.

Wybór jest trudny i moim zdaniem trzeba wziąć kilka gratów ze sobą i posłuchać jaka opcja najbardziej Ci się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-53170900-1509195118_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cecem dotarłem do szczytu oferty czyli do TL0x (połączonego z DCSem Vivaldi) i nawet on nie spełni wszystkich Twoich założeń. Najgorzej wypada w jego wykonaniu bas. Niższe modele mają do tego problemy z szybkością, przejrzystością, lokalizacją instrumentów, zubożoną i pomniejszoną sceną dźwiękową. Po tym co ostatnio wyprawia Esoteric P01 koparka opada :) Znowu nastąpiło przewartościowanie kilku aspektów.

W zakładanym przez Ciebie budżecie jest kilka opcji. Pakowanie się w integrę CECa to ślepy zaułek, jako źródło zintegrowane to mocno przeciętne playery zeby nawet nie napisać kiepskie. Jeśli cenisz tą markę to zostań przy transporcie. Przynajmniej jest czym naprawić i dostępne są tanie jak barszcz lasery. Na przyszłość zapoluj na TL1/TL1x. Żeby wykrzesać z niego kontur, dobrą separację i lokalizację w przestrzeni będzie potrzebny przetwornik typu DCS, można zacząć od Elgara Plus lub grubiej ale znacznie drożej, Debussy.

Odnośnie dzisiejszego zestawienia to oczywistym wydaje się zmiana LKSa 003 na nowszy 004 USB Upgrade. Różnica w brzmieniu olbrzymia. Każdy z aspektów a zwłaszcza gładkość, barwa, wypełnienie, bas i szlachetność dźwięku o klasę lepsza.

Inną drogą może być porządne źródło zintegrowane mające świetną lokalizację, doskonałe kontury i szybkość w genach takie jak playery Esoterica od X-03 począwszy a na serii K-03 i wyżej skończywszy.

Kolejne zestawienie to połączenie szybkiego i bardzo korzystnego cenowo transportu na cdpro2 np. Jays Audio cdt3 (ma go kolega pmcomp) z przetwornikiem LKS lub DCS. Przy połączeniu z DCSem warto wykorzystać genialny zegar rubidowy w Jays Audio. Jest też tańszy cdt2 ale tego nie słyszałem. Co najlepsze może bez problemu konkurować z Reimyo cdt777 za sporo wyższą sumę, którego z kolei bezlitośnie znieważył DCS Network Bridge (plikowiec) i CEC TL0x w bezpośrednim porównaniu.

Najlepszym źródłem byłby porządny transport Esoterica ale te znacznie wykraczają poza założony budżet.

Wybór jest trudny i moim zdaniem trzeba wziąć kilka gratów ze sobą i posłuchać jaka opcja najbardziej Ci się spodoba.

Wszystko super ale ale odsłuchiwałem esoterica fakt nie 3 a x05scena dużo węższa niż z mojego systemu i średnica dużo dużo gorsza

Ja tak jak pisałem potrzebuje ze starego systemu zostawić gorąca średnice wysunięta nieco do przodu,zostawić szeroka scenę ,zostawić nienatarczywej wysokie , bas może być odrobine szybszy ale niekoniecznie a do tego chce dodać tylko albo aż lepsza lokalizacje instrumentów i nic więcej miałem możliwość słuchania oczywiście nie u siebie x-03 ale on pracuje na pcm 1704 a te kości już prerabialem z tym celem i było mdło i bez polotu

Nie mo co pisać o Cec 0 bo to nie mój cel .....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcm 1704 a te kości już prerabialem z tym celem i było mdło i bez polotu

Wrzuć zdjęcia i konfiguracje posiadanego systemu bo po tym stwierdzeniu zaczynam się niepokoić. W jakich urządzeniach słyszałeś te kości?

 

odsłuchiwałem esoterica fakt nie 3 a x05

Co ma piernik do wiatraka? Przecież to zupełnie odmienne urządzenia na innych przetwornikach.

To jakby skreślać passata po jeździe VW UP :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach ultra hiendowych - w jakich porusza się Szymon - to zapewne prawda co pisze, zwłaszcza że jest do tego uprawniony bo jest praktykiem i większość sprzętów miał okazje wypróbować u siebie w znanym systemie. Oczywiście to tylko opinia na temat brzmienia i każdy powinien posłuchać samemu i zdanie sobie wyrobić.

Wracając do wątkowego CDka to osobiście uważam że to ciekawa propozycja w adekwatnych cenowo systemach - oczywiście mam na myśli zakup nowego odtwarzacza bo w cenie tych kilkunastu tys które trzeba dać za nówkę na rynku wtórnym pewnie jeszcze można złowić jakąś perełkę - ale jak wiadomo taki zakup często wiąże się z ryzykiem.

Carpi0 nie wiem czy trójka ceca jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania, jak uda Ci się go posłuchać skrobnij kilka zdań - w każdym razie powodzenia w dojściu do zamierzonego celu brzmieniowego;-)

 

ps.

 

Jak Ci się nie uda znaleźć egzemplarza a nadal będziesz zainteresowany to daj znać, jak kiedyś się wydarzy, że będę jechał samochodem do Wawy to może uda się go zabrać i posłuchać u Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach ultra hiendowych - w jakich porusza się Szymon - to zapewne prawda co pisze, zwłaszcza że jest do tego uprawniony bo jest praktykiem i większość sprzętów miał okazje wypróbować u siebie w znanym systemie. Oczywiście to tylko opinia na temat brzmienia i każdy powinien posłuchać samemu i zdanie sobie wyrobić.

Wracając do wątkowego CDka to osobiście uważam że to ciekawa propozycja w adekwatnych cenowo systemach - oczywiście mam na myśli zakup nowego odtwarzacza bo w cenie tych kilkunastu tys które trzeba dać za nówkę na rynku wtórnym pewnie jeszcze można złowić jakąś perełkę - ale jak wiadomo taki zakup często wiąże się z ryzykiem.

Carpi0 nie wiem czy trójka ceca jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania, jak uda Ci się go posłuchać skrobnij kilka zdań - w każdym razie powodzenia w dojściu do zamierzonego celu brzmieniowego;-)

 

ps.

 

Jak Ci się nie uda znaleźć egzemplarza a nadal będziesz zainteresowany to daj znać, jak kiedyś się wydarzy, że będę jechał samochodem do Wawy to może uda się go zabrać i posłuchać u Ciebie

 

Bardzo dziekuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

I jak z tym Cec-em wyszło? Masz go carpio0 u siebie czy odpuściłeś? Też myślałem o tym żeby go sprobować u siebie no ale z Cecami jest problem dostepności.Za stary już jestem na zabawy dzielonkami..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.