Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Hegel H80


KHT2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze głośników do salonu który jest małym centrum multimedialnym. Do tej pory nasz system był zbudowany pod kątem kina domowego, kolumny frontowe to Klipsch RF82II. Po zakupie wzmacniacza Hegel H80 który działa również jako końcówka mocy w kinie domowym, zdecydowaliśmy o wymianie głośników frontowych. Po dodatkowej lekturze i wyselekcjonowaniu najlepszych propozycji przed samym zakupem będziemy w miarę możliwości starali się dokonać odsłuchu.

 

Zastosowanie: Głośniki będą służyły 50% do słuchania muzyki stereo, 50% do oglądania filmów. Jesteśmy kino maniakami i melomanami, muzyka stereo gra w tle domowych zajęć a od czasu do czasu słuchamy dla samej muzyki, nie słuchamy aby wgłębiać się w szczegółowość utworów itp . Repertuar muzyczny bardzo szeroki od rocka alternatywnego, elektroniki, chillout, ambient, hip hop, instrumentalnej, lata 80 aż po modern piano itp. Najrzadziej klasyka, jazz i podobne klimaty.

 

Miejsce odsłuchowe to salonik o wymiarach 6,0m x 2,90m ,sufit na wysokości 2.50m. Pozycja słuchacza to 4,0m od głośników, głośniki rozstawione na odległość 1,80m. Aktualnie tył głośników 45cm od ściany a boki 18cm od ściany bocznej. Zdajemy sobie sprawę że nie jest to idealne rozmieszczenie, zadowoli nas najlepszy efekt jaki uda się osiągnąć w takich warunkach. Lepiej nadającego się miejsca/ustawienia w domu nie mamy. Z jednej strony ściana to prawie na całej długości duże okno ogrodowe, z drugiej na długości 3 metrów otwarte połączenie z większą częścią parteru jadalnią i kuchnią (poniżej zamieszczam mały schemat). W saloniku na ścianach mamy parę obrazków, małe półki, dywan, kanapę pufę, kwiat, grzejniki. Po zakupie głośników możemy pokombinować coś jeszcze z akustyką.

 

2uMqxxW.jpg

 

Brzmienie: Aktualnie w kinie domowym Klipsch RF82II spisują się świetnie jedynie bas w tych warunkach akustycznych nie co się kumuluje jednak nie jest to aż tak duży problem(zatyczki bass reflexu w większości filmów dają radę). W muzyce generalnie jest dobrze jednak zbyt ostra góra, cyfrowe cykanie i podbity bas nie co psują efekt. W niektórych nagraniach te mankamenty są mocno wyeksponowane. Nowe kolumny najlepiej jeżeli w kinie tylko nie znacznie będą ustępować Klipsch RF82II, a w muzyce przyniosą zdecydowaną poprawę. Lubimy muzykalne granie, nie męczące które można słuchać godzinami, nie zależy nam na analityczności, dobra dynamika jak najbardziej im więcej tym lepiej (przyda się też w filmach), bas ze względu na bliskość ścian i doświadczenia z obecnymi RF82II dobrze kontrolowany (jeżeli zakupimy smukłe głośniki można będzie odsunąć je na odległość 60-70cm od tylnej ściany). Kolumny najlepiej po lekko ciepłej stronie mocy, ale nie za "słodkie cukierkowe", tak żeby muzyka kojarzyła się bardziej z dźwiękiem analogowym niż cyfrowym, fajnie jak przy cichym słuchaniu będzie już w miarę dobry efekt.

 

Wygląd/styl: Kolumny preferujemy w kolorze czarnym ale dopuszczamy inne opcje, żona naciska na małe podłogówki w miarę dobrze komponujące się z salonem. Dla mnie obojętnie czy stojące czy monitory byleby w miarę radzące sobie z bliskością ścian, dające radę w kinie domowym bez subwoofera (salonik jest nowym miejscem naszego odsłuchu, na rysunku jest jeszcze zaznaczony sub jednak po przenosinach okazało się że w tych warunkach akustycznych jest zbędny co bardzo ucieszyło małżonkę ;) RF82II bez problemu dają radę. Jeżeli do samego kina byłby mimo wszystko potrzebny sub to ostatecznie możemy rozważyć jakiś mały "mocny" model. Generalnie głośniki uniwersalne jak najlepiej zgrywające się z H80 - doświadczenie użytkowników tego Hegla bardzo mile widziane(sprawdzone zestawy stereo a jak też kino to jeszcze lepiej). Zdajemy sobie sprawę że takie preferencje, warunki akustyczne, zastosowanie kino/muzyka wiąże się z mniejszym, większym kompromisem. Po zakupie kolumn i osłuchaniu, system uzupełnimy o nowe źródło czym będziemy jeszcze mogli w miarę potrzeby nie co skorygować brzmienie (ewentualne już dopasowane propozycje mile widziane).

 

Budżet na kolumny to około 8.000zł z naciskiem na opłacalność zakupu. Lepsza jakość np.10% przy cenie 50% wyższej nie koniecznie będzie dobrym typem. Głośniki mogą być nowe, używane, demo itp. Jeżeli końcowy efekt byłby dużym skokiem w spełnieniu naszych preferencji to budżet może być podniesiony do około 12.000zł.

Jeżeli to możliwe ewentualne propozycje proszę podać z plusami i minusami w odniesieniu do tak uniwersalnego zastosowania jak nasze preferencje. Za wszystkie propozycje, podpowiedzi sugestie itp. z góry bardzo dziękujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KHT2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dynaudio 160 ładnie grają z tym heglem.Może studio16hertz zgrają się ciekawie.Dla mnie ten hegel

gra zabardzo neutralnie ale słuchałem na standardowym dac.Byc może z lepszym przetwornikiem zagra o wiele lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Możliwości dobrania kolumn pod Twoje wymagania jest bardzo dużo, na pewno namawiam gorąco na odsłuchy, które pozwolą na wybór opcji najlepiej dopasowanej do Twoich preferencji.

Moje pierwsze propozycje to na pewno polska konstrukcja Pylon Audio Diamond 28 (https://www.q21.pl/pylon-audio-diamond-28-13277.html). To mocne, szybkie i dynamiczne granie, ale na pewno bez ostrości, agresywności i szorstkości, którą teraz możesz doświadczać z kolumn Klipsch. Nadal to kolumny grające bardzo bezpośrednim, energicznym dźwiękiem. Drugą opcją jest na pewno oferta kolumn KEF. W tym przypadku miałbym dwie propozycje - Kef R700 (https://www.q21.pl/kef-r700.html) lub R300 (https://www.q21.pl/kef-r300.html) wspomagane dobrym subwooferem. Kef to bardziej ciepłe, plastyczne, dociążone brzmienie, dodatkowo ze świetną sceną, przestrzenią. W przypadku opcji z kolumnami podstawkowymi, proponuję jeden z modeli subwooferów marki REL, które świetnie sprawdzą się także w muzyce. Spójrz na model REL T/7I (https://www.q21.pl/rel-t-7i.html) lub jeśli tylko budżet pozwoli, model z wyższej, lepszej serii REL S2 (https://www.q21.pl/rel-s2.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zachęcam do kontaktu telefonicznego z naszym salonem, na pewno doradzimy i pomożemy w dokonaniu dobrego wyboru. Najlepiej jednak będzie spotkać się w naszym salonie, gdzie w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać dziesiątki kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto odsłuchać Canto Grand ze stajni Studio16Hertz. Mam takie w najwyższej wersji Signature (sporo zmodyfikowana i droższa od podstawowej). Kupiłem je co prawda do mojej lampki 2x35W, która bez problemu je napędza, ale wiele razy odsłuchiwałem z moim H300 i myślę że to świetne połączenie. 80ka to podobna barwa brzmienia, więc powinno być analogicznie. Ogólnie stosunek jakości do ceny tych paczek jest nieosiągalny dla masówki. Źródło jednak jest kluczowe, bo Morel Elite zastosowany w wersji Signature bezlitośnie obnaża gorsze realizacje, w wersja podstawowa jest bardziej łaskawa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeglądałem "ruchome" panele akustyczne , może warto przemyśleć taki temat ? Może branża coś podpowie , by Ci dźwięk "nie uciekał".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviany bym dopisał zdecydowanie

Tak jak numik wspomniał Xavian-y

 

Hegla 80 często słuchałem z Xavianami Perla

 

mogą stac przy scianie muzykalne na pewno nie nalezą do" zadziornych " w 18 metrach spokojnie mieszczą się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co mam do zaoferowania

od góry

Sonus Faber Cremona stan bardzo dobry cena nominalna 33000 zł do zapłaty 12900 zł , to oryginalna konstrukcjia franco. nie traci na wartości

Sonus Faber Grand Piano Home 6900

Tannoy gold lub red od 5600 do 9900 zł w zależności od rozmiaru przetwornika itd

Kef Refrence 4.2 8900 zł nowe 32000 zł bez kompromisowe

Klipsch Lascalla 8900 no cóż co napisać . nowe 41000 zł konstrukcja nie zmieniona od 40 lat .

więcej na priv warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dynaudio 160 ładnie grają z tym heglem.

Przeczytałem cały wątek "klub Hegel" i faktycznie często pojawiają się Focusy 160. Czy orientujecie się jak mogą zagrać około 20cm od ściany bocznej i 60cm od ściany tylnej ?

 

Warto odsłuchać Canto Grand ze stajni Studio16Hertz. Mam takie w najwyższej wersji Signature (sporo zmodyfikowana i droższa od podstawowej).

Źródło jednak jest kluczowe, bo Morel Elite zastosowany w wersji Signature bezlitośnie obnaża gorsze realizacje, w wersja podstawowa jest bardziej łaskawa ;)

Najwyższa model tej serii na ich stronie to Canto Grand Premium wzbogacona wersja o bardziej wyrafinowany głośnik wysoko tonowy Morel. Elitte. Przy Signature już tego nie piszą czyli Signature jest bez Morel Elite ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niedawno przeglądałem "ruchome" panele akustyczne , może warto przemyśleć taki temat ? Może branża coś podpowie , by Ci dźwięk "nie uciekał".

Jak nie uda się wkomponować głośniki dobrze radzące sobie z warunkami jakie opisałem to na pewno będę zgłębiał temat.

 

Tak jak numik wspomniał Xavian-y

Hegla 80 często słuchałem z Xavianami Perla

mogą stac przy scianie muzykalne na pewno nie nalezą do" zadziornych " w 18 metrach spokojnie mieszczą się

Ile od ściany mniej więcej stały xaviany ? Może jakieś doświadczenia z Xavianami w kinie domowym ? Tylko Perla ?

 

U mnie h80 gra z Dynaudio excite x38,doskonała synergia.Polecam.

Tak czytałem że to może być dobry wybór, w moim wypadku Excite X18 lub excite x34 albo starsze X32 , X16 Miał ktoś może doświadczenia z tymi seriami ?

 

Widzę że zdecydowanie monitory przed podłogówkami... Czy ktoś ma doświadczenie lub obserwacje jak spisują się monitory w kinie domowym jako fronty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek "klub Hegel" i faktycznie często pojawiają się Focusy 160. Czy orientujecie się jak mogą zagrać około 20cm od ściany bocznej i 60cm od ściany tylnej ?

 

 

Najwyższa model tej serii na ich stronie to Canto Grand Premium wzbogacona wersja o bardziej wyrafinowany głośnik wysoko tonowy Morel. Elitte. Przy Signature już tego nie piszą czyli Signature jest bez Morel Elite ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak nie uda się wkomponować głośniki dobrze radzące sobie z warunkami jakie opisałem to na pewno będę zgłębiał temat.

 

Ile od ściany mniej więcej stały xaviany ? Może jakieś doświadczenia z Xavianami w kinie domowym ? Tylko Perla ?

 

 

Tak czytałem że to może być dobry wybór, w moim wypadku Excite X18 lub excite x34 albo starsze X32 , X16 Miał ktoś może doświadczenia z tymi seriami ?

 

Widzę że zdecydowanie monitory przed podłogówkami... Czy ktoś ma doświadczenie lub obserwacje jak spisują się monitory w kinie domowym jako fronty ?

Tak,wcześiej miałem x36,było ok.Dynki z heglem bdobrze się łączą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać kolumn które oddadzą coś od siebie.

Hegel faktycznie jest mocny, ale i bardzo neutralny. Nie doda Ci ani miękkości ani basu.

Z moich propozycji Studio 16 HZ ale Minas Anor nie Canto Grand do takiego pomieszczenia

Heco New Statement

czy też świetnie grające Magnat 1009s

Przy dwóch ostatnich nie stracisz grama na dynamice a granie w stereo o kilka klas lepiej.

Zapraszam do wypożyczenia kolumn u nas. Wóczas nie musisz chodzićpo salonach. Tylko sprawdzisz jak kolumny z basem stoją u Ciebie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z cieplejszych kolumn polecam zdecydowanie Vienna Acoustic Mozart i ProAc DT8.

Szczególnie te drugie znakomicie łączą neutralność z przyjemnością odsłuchu. ProAc mocniej w tym modelu poszedł w stronę ciepła i lekko uspokoił średnicę. Dostajemy piękne, nasycone lecz nie natarczywe brzmienie, a dużym plusem w Twoim pomieszczeniu będzie bassreflex od spodu kolumny. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/d20r-5703.html

Vienna ma brzmienie z zaokrąglonym basem i słodziutką górę pasma, wokale brzmią niesamowicie. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mozart-grand-se.html

Jedne i drugie konstrukcje przesłuchasz w naszych salonach. Zapraszamy ze wzmacniaczem.

Edytowane przez TOP Hi-Fi Posnania

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że hegel h80 gra bardzo dobrze z Dynaudio, ale

Focusów 160 nie wysteruje jak należy - tu by się przydał h200 lub h300 jak nic. Seria Excite jest mniej wymagająca do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie napiszę że Hegel H80 jest w stanie dobrze zagrać z kolumnami które łatwo napędzić i to weź pod uwagę. Bardzo miło wspominam jak grał u mnie w zestawieniu z Audio Physic Sitara 25. Z doświadczenia napiszę że Hegle bardzo dobrze zgrywają się z kolumnami firmy Xavian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek "klub Hegel" i faktycznie często pojawiają się Focusy 160. Czy orientujecie się jak mogą zagrać około 20cm od ściany bocznej i 60cm od ściany tylnej ?

 

 

Najwyższa model tej serii na ich stronie to Canto Grand Premium wzbogacona wersja o bardziej wyrafinowany głośnik wysoko tonowy Morel. Elitte. Przy Signature już tego nie piszą czyli Signature jest bez Morel Elite ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak nie uda się wkomponować głośniki dobrze radzące sobie z warunkami jakie opisałem to na pewno będę zgłębiał temat.

 

Ile od ściany mniej więcej stały xaviany ? Może jakieś doświadczenia z Xavianami w kinie domowym ? Tylko Perla ?

 

 

Tak czytałem że to może być dobry wybór, w moim wypadku Excite X18 lub excite x34 albo starsze X32 , X16 Miał ktoś może doświadczenia z tymi seriami ?

 

Widzę że zdecydowanie monitory przed podłogówkami... Czy ktoś ma doświadczenie lub obserwacje jak spisują się monitory w kinie domowym jako fronty ?

Moje Xaviany stoją -od tyłu 20 cm a z boków z jednej strony 10 a z drugiej 30

 

a co do drugiej czesci pytania oprócz Perly słuchałem Ambrę ale te sa zbyt trudne do Hegla i cena wyższa

 

jest jeszcze jeden Xavian :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać kolumn które oddadzą coś od siebie.

Hegel faktycznie jest mocny, ale i bardzo neutralny. Nie doda Ci ani miękkości ani basu.

Z moich propozycji Studio 16 HZ ale Minas Anor nie Canto Grand do takiego pomieszczenia

Heco New Statement

czy też świetnie grające Magnat 1009s

Przy dwóch ostatnich nie stracisz grama na dynamice a granie w stereo o kilka klas lepiej.

Zapraszam do wypożyczenia kolumn u nas. Wóczas nie musisz chodzićpo salonach. Tylko sprawdzisz jak kolumny z basem stoją u Ciebie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Nie zgadzam się, H80 ma potężny bas,brzmienie lekko ocieplone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik zoromoto dnia 30.10.2017 - 17:57 napisał

Warto odsłuchać Canto Grand ze stajni Studio16Hertz. Mam takie w najwyższej wersji Signature (sporo zmodyfikowana i droższa od podstawowej).

Użytkownik zoromoto dnia 30.10.2017 - 17:57 napisał

Źródło jednak jest kluczowe, bo Morel Elite zastosowany w wersji Signature bezlitośnie obnaża gorsze realizacje, w wersja podstawowa jest bardziej łaskawa ;)

Najwyższa model tej serii na ich stronie to Canto Grand Premium wzbogacona wersja o bardziej wyrafinowany głośnik wysoko tonowy Morel. Elitte. Przy Signature już tego nie piszą czyli Signature jest bez Morel Elite ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przeczytaj dokładnie ;) :

Canto Grand Signature

Najlepsza najbardziej szlachetna w brzmieniu wersja Canto Grand. Rozmach ,dynamika i miękkość brzmienia .To cechy wersji Signature .W zwrotnicy zamontowano znakomitej jakości podzespoły RLC i rzetelne okablowanie z czystej miedzi 6N.

 

... jest na Morelu Elite. To dość charakterystyczny głośnik.

post-65483-0-63231100-1509465536_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista już zrobiłą się całkiem spora, wstępni faworyci to Xavian Perla, Studio 16 Hz Canto Grand, Proac db1, Dynaudio X18 ewetualnie X32,34 a czarnym konie zostaje...

 

znakomicie łączą neutralność z przyjemnością odsłuchu. ProAc mocniej w tym modelu poszedł w stronę ciepła i lekko uspokoił średnicę. Dostajemy piękne, nasycone lecz nie natarczywe brzmienie, a dużym plusem w Twoim pomieszczeniu będzie bassreflex od spodu kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kurcze te kolumny na papierze mają wszystko czego potrzebuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Rozmiar i wizualnie ideał... jedyny minus to znikoma ilość nie zależnych opinii bo to stosunkowo nowy model. Czy ktoś może ma już jakieś doświadczenie z DT8 lub z podobnymi kolumnami gdzie zastosowano takie rozwiązanie bass reflexu ? Taki bass reflex od spodu według producenta umożliwia w miarę komfortowe ustawienie głośnika bliżej ściany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KHT2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kołki na maskownice,,hmm w tych pieniądzach.

Żona na kołki uwagi nie zwraca, ale żeby do salonu pasowało to mało które kolumny podłogowe wielkością i wyglądem w jej gust się wpasują, monitorów to na razie nie widzi, także pierwsza wizyta w salonie będzie aby się zorientować czy podstawkowe przejdą weryfikację, potem dopiero dalsze wycieczki odsłuchowe, preferujemy czarny kolor, ten model ma wersje black ash.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc DT8 to świetne kolumny. Zapraszamy na odsłuch. Co do kołków to cała szkoła ProAca...tak samo jak NAD nie przeznaczają funduszy na design, ale brzmienie wynagradza dość prosty wygląd.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj (posłuchaj) kolumny Amphion ponoć z Heglem elegancko się zgrywają. Nie słyszałem tego zestawienia tylko czytałem na forum. Mam Amphiony ale grają z T+A Cala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Lista już zrobiłą się całkiem spora, wstępni faworyci to Xavian Perla, Studio 16 Hz Canto Grand, Proac db1, Dynaudio X18 ewetualnie X32,34 a czarnym konie zostaje...

 

 

 

Kurcze te kolumny na papierze mają wszystko czego potrzebuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Rozmiar i wizualnie ideał... jedyny minus to znikoma ilość nie zależnych opinii bo to stosunkowo nowy model. Czy ktoś może ma już jakieś doświadczenie z DT8 lub z podobnymi kolumnami gdzie zastosowano takie rozwiązanie bass reflexu ? Taki bass reflex od spodu według producenta umożliwia w miarę komfortowe ustawienie głośnika bliżej ściany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Dziękuję wszystkim za pomoc,

 

Ostatecznie po cierpliwym okresie skompletowałem system i tak:

Wzmacniacz Hegel H80 został, gra osobno w stereo i jako końcówka w kinie domowym.

Jako transport gra Mano Music Streamer (malina na sterydach), aktualnie jako player Moode 4.1 i tak już raczej zostanie.

Wybór głośników zajął najwięcej czasu ale na koniec był dość prosty, wybrałem PMC 5.22 (polecam salon MDB Audio w Wrocławiu - ostatecznie z przyczyn logistycznych wybrałem dealera który z racji bliskiej odległości mógł zaoferować testowanie głośników przez kilka dni w domu)

Jako Podstawki służą KT280 firmy Vap - pod każdym względem lepsze od oryginalnych PMC.

W między czasie przyszło mi pracować z prawdziwym audiofilem... co zaowocowało oparcie systemu o dedykowaną linię z audio modułem i bezpiecznikiem oraz kable zasilające zrobione z komponentów zakupionych na dalekim wschodzie. Linie zasilającą dopełniła listwa zasilająca Tomanek.

 

Pozostaje wybór zewnętrznego DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Dzień dobry. Wątek dotyczył doboru kolumn, ale zawierał też informację, której ja szukam: "Hegel H80 został, gra osobno w stereo i jako końcówka w kinie domowym". Proszę o podpowiedź: którego wejścia użyć  w Heglu aby posłużył jako końcówka mocy w kinie domowym a jakiego wyjścia należy użyć w amplitunerze KD - czy wyjścia pre-out dla frontów, czy  inna opcja? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Dołączam się do pytania.

Zastanawiam się nad H80 + Acoustic Energy Aegis Evo One.

Co myślicie o takim połączeniu ?

Ponoć kolumny są znakomite tylko czy z H80 to pięknie zagra ?

Musi być dynamika + gładkość <-- te dwie cechy przede wszystkim.

Muzyka przeróżna: pop, rock, wszystkiego po trochu.

Pokój 14m2 ( 3,9m x 3,6m) ...

 

Mam bardzo skromny budżet stąd taki typ.

Na głośniki wydam max ok. 1000zł, a H80 to wzmak, którego nie chciałbym wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.