Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Panowie, bez paniki. Nie ma co się denerwować. Hajendy-srendy, nieważna zakładka, ważny jest problem. A problemem do rozwiązania jest uzyskanie swobodnego, pełnopasmowego dźwięku. Zgadzam się z opinią, ze jeśli Helikony to nie było to, trzeba iść w kierunku większych głośników niskotonowych, ale z zachowaniem dobrej jakości tych niskich tonów, inaczej będzie wiadro budyniu, a nie koncertowe brzmienie.

Kłopot leży w tym, że dobrze kontrolowany bas z dużych domowych głośników to jest coś, co nie każdy konstruktor potrafi osiągnąć. Dla mnie bardzo dobrym przykładem udanych głośników tego rodzaju jest Spendor SP100, ale one kosztuja jako nowe cztery dychy i nie sądzę, aby dało się gdzieś znaleźć używane taniej, niż za dwie. Czyli za drogo. W każdym razie proponuję szukać zestawów z głośnikiem niskotonowych do 25 cm w górę, najlepiej 30 cm. Być może Avcon ARM byłyby ok, ale tam jest dźwięk zestrojony dość konserwatywnie, nie ma tego podmuchu co w większych Spendorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was w dalszym ciagu nie rozumiem - o jakie wrazenie koncertu Wam chodzi? O sciane dzwieku i otaczajaca zewszad publike - czyli duzym koncercie z wykorzystaniem poteznej mocy scian glosnikowych czy chodzi o kameralne jazzowo akustyczne plumkanie? To sa dwie zasadniczo rozne prezentacje dzwieku i do tej drugiej na pewno niezbedna nie sa wielkie przetworniki niskotonowe. Fakt ze akustyka w pomieszczeniu powinna miec "rece i nogi" ale tu sie az prosza glosniki swietnie budujace scene zeby to dobre wrazenie akustyczne jak najlepiej oddac a Helicony do takich niestety nie naleza.

Jesli chodzi o lojenie na zywo to tak - 30cm na basie z dobra kontrola, wstegi na gorze i pojdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poleć koledze konkretny model Tannoy, skoro tak uważasz.

 

A gdybyś chciał jednak "znaleźć" coś lepszego, polecam rozejrzeć się za dawnymi Altec na 15-calowcu. Do każdej muzyki.

Współcześnie np. Blumenhofer rzeźbi coś na tę modłę. Podobno najwyższy model ma być na AVS. Będzie można porównać.

 

Zgadzam się z kolegą , miałem i mam do czynienia z zestawem opartym o głośniki Altec Alnico .

Są to aktywe monitory studyjne K&H z serii OZ ,o skuteczności 115 dB , jest to wybitnie koncertowe granie , poza tym myślę że zmieściło by się i w zakładanym budżecie.

Pozostaje kwestia typu, skąd wyrwać takie paczki bo niestety to żadkość na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą , miałem i mam do czynienia z zestawem opartym o głośniki Altec Alnico .

Są to aktywe monitory studyjne K&H z serii OZ ,o skuteczności 115 dB , jest to wybitnie koncertowe granie , poza tym myślę że zmieściło by się i w zakładanym budżecie.

Pozostaje kwestia typu, skąd wyrwać takie paczki bo niestety to żadkość na rynku wtórnym.

 

Tutaj coś też w starym stylu co prawda pasywne i nie OZ ale też Altec:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kilka lat temu sprzedawał to za kilkanaście tysięcy, teraz nie wiem ale pewnie podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam Wszystkich, jak wielu z Nas zostałem wyciągnięty w tą zabawe audiofili i zaczynają się schody. Jak w temacie szukam koncertowego brzmienia, czyli dużo dużo powietrza, wybrzmienia, transparentność itd. Przede wszystkim scena i soczyste dźwięki. W tym momencie mam Dali helicon 400 i testowałem kilka wzmacniaczy, denon pma1520ae, accuphase e405, musical fidelity kw250s, anthem integrated 2 przy którym marazie zostałem. Źródła też oczywiscir były testowane. Wydaje mi się że to czego szukam nie dadzą mi helicony. Bardzo prosze o podejście do tematu poważnie i osoby znające brzeminie Dali bardzo mile widziane. KW250s dysponuje mocą 400W przy 4 Ohm więc Helicony dostały zapas mocy jeśli o to by ktoś pytał.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś coś poradzi.

Byłeś kiedyś na koncercie orkiestry symfonicznej w filharmonii bez nagłośnienia oczywiście , że poruszasz ten temat ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, jak wielu z Nas zostałem wyciągnięty w tą zabawe audiofili i zaczynają się schody. Jak w temacie szukam koncertowego brzmienia, czyli dużo dużo powietrza, wybrzmienia, transparentność itd. Przede wszystkim scena i soczyste dźwięki. W tym momencie mam Dali helicon 400 i testowałem kilka wzmacniaczy, denon pma1520ae, accuphase e405, musical fidelity kw250s, anthem integrated 2 przy którym marazie zostałem. Źródła też oczywiscir były testowane. Wydaje mi się że to czego szukam nie dadzą mi helicony. Bardzo prosze o podejście do tematu poważnie i osoby znające brzeminie Dali bardzo mile widziane. KW250s dysponuje mocą 400W przy 4 Ohm więc Helicony dostały zapas mocy jeśli o to by ktoś pytał.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś coś poradzi.

 

Zeby uzyskac zamierzony efekt, wyzej opisany i w budzecie potrzebujesz:

 

2 x drivery BMS 4592ND plus tuba 300Hz (moze byc 500Hz - bedzie taniej)

2 x glosniki 18 cali ( najtansze na Thomannie to ok 140 Euro/szt - te są bardzo OK)

1 x Behringer Ultradrive Pro 2496

4 x Behringer A500

przewody xlr x 7 i glosnikowe x 6 (nie ma potrzeby zeby sie wysilac - moga byc np Klotz)

...plus, w miarę dobry cd transport z wyjsciem cyfrowym xlr

 

Z driverów budujesz "kolumne" przy czym bas jako dipol. Srednice i góre obsluguje tuba. Ten BMS to "dwa glosniki w jednym". Mozesz tez zrobic cos ladnego u stolarza z obudowa zamkniętą dla basu np jak to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ultradrive słuzy za zwrotnice i przetwornik.

Dwa Behringer A500 (bridged) obsługują glosniki basowe a dwa pozostale, w trybie stereo całą resztę (BMS srednica i gora). Wzmacniacze podpiete bezposrednio do glosnikow. Zwrotnica cyfrowa jest miedzy cd transportem a wzmacniaczami.

Na koniec najlepiej zrobic pomiary w miejscu odsuchowym (wiele osob na tym portalu umie to zrobic bez trudnosci) i ustawic odpowiednio Ultradrive Pro.

Odpalasz i masz hi-end koncert w domu. Pozostały hi-end, poza koncertowym, dostajesz w gratisie :-). W ten sposób zadanie, ktore postawiłeś jest rozwiązane.

Calosc (bez cd transportu) powinna kosztowac....hmmmm......powiedzmy ....14 tys pln nie licząc stolarki. Podobnie grający zestaw i o zblizonych parametrach z Audio Show bedzie kosztowal co najmniej 300tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zeby uzyskac zamierzony efekt, wyzej opisany i w budzecie potrzebujesz:

 

2 x drivery BMS 4592ND plus tuba 300Hz (moze byc 500Hz - bedzie taniej)

2 x glosniki 18 cali ( najtansze na Thomannie to ok 140 Euro/szt - te są bardzo OK)

1 x Behringer Ultradrive Pro 2496

4 x Behringer A500

przewody xlr x 7 i glosnikowe x 6 (nie ma potrzeby zeby sie wysilac - moga byc np Klotz)

...plus, w miarę dobry cd transport z wyjsciem cyfrowym xlr

 

Z driverów budujesz "kolumne" przy czym bas jako dipol. Srednice i góre obsluguje tuba. Ten BMS to "dwa glosniki w jednym". Mozesz tez zrobic cos ladnego u stolarza z obudowa zamkniętą dla basu np jak to:

https://oswaldsmillaudio.com/monarch

Ultradrive słuzy za zwrotnice i przetwornik.

Dwa Behringer A500 (bridged) obsługują glosniki basowe a dwa pozostale, w trybie stereo całą resztę (BMS srednica i gora). Wzmacniacze podpiete bezposrednio do glosnikow. Zwrotnica cyfrowa jest miedzy cd transportem a wzmacniaczami.

Na koniec najlepiej zrobic pomiary w miejscu odsuchowym (wiele osob na tym portalu umie to zrobic bez trudnosci) i ustawic odpowiednio Ultradrive Pro.

Odpalasz i masz hi-end koncert w domu. Pozostały hi-end, poza koncertowym, dostajesz w gratisie :-). W ten sposób zadanie, ktore postawiłeś jest rozwiązane.

Calosc (bez cd transportu) powinna kosztowac....hmmmm......powiedzmy ....14 tys pln nie licząc stolarki. Podobnie grający zestaw i o zblizonych parametrach z Audio Show bedzie kosztowal co najmniej 300tys.

Nie lepiej kupić gotowego suba estradowego i podobnych kolumn na wyższe rejestry . Wcale to 300 tysi kosztować nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja Was w dalszym ciagu nie rozumiem - o jakie wrazenie koncertu Wam chodzi? O sciane dzwieku i otaczajaca zewszad publike - czyli duzym koncercie z wykorzystaniem poteznej mocy scian glosnikowych czy chodzi o kameralne jazzowo akustyczne plumkanie? To sa dwie zasadniczo rozne prezentacje dzwieku i do tej drugiej na pewno niezbedna nie sa wielkie przetworniki niskotonowe. Fakt ze akustyka w pomieszczeniu powinna miec "rece i nogi" ale tu sie az prosza glosniki swietnie budujace scene zeby to dobre wrazenie akustyczne jak najlepiej oddac a Helicony do takich niestety nie naleza.

Jesli chodzi o lojenie na zywo to tak - 30cm na basie z dobra kontrola, wstegi na gorze i pojdzie...

 

Jasne...I tak nawet największe klamoty nie oddadzą pełnej skali Live nagłaśnianego z tysięcy watów...

 

Ale emocje jakie niesie odpowiednia scena, separacja instrumentów, ich lolalizacja, powietrze czyli akustyczność wybrzmień jak najbardziej można przenieść do naszej małej klitki...I bez potworów na basie...chcesz Live elektryczny gdzie emocje są z wygaru to wystarczy estradowy sprzęt, po co HiEnd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uzyskac zamierzony efekt, wyzej opisany i w budzecie potrzebujesz:

 

2 x drivery BMS 4592ND plus tuba 300Hz (moze byc 500Hz - bedzie taniej)

2 x glosniki 18 cali ( najtansze na Thomannie to ok 140 Euro/szt - te są bardzo OK)

1 x Behringer Ultradrive Pro 2496

4 x Behringer A500

przewody xlr x 7 i glosnikowe x 6 (nie ma potrzeby zeby sie wysilac - moga byc np Klotz)

...plus, w miarę dobry cd transport z wyjsciem cyfrowym xlr

 

Z driverów budujesz "kolumne" przy czym bas jako dipol. Srednice i góre obsluguje tuba. Ten BMS to "dwa glosniki w jednym". Mozesz tez zrobic cos ladnego u stolarza z obudowa zamkniętą dla basu np jak to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ultradrive słuzy za zwrotnice i przetwornik.

Dwa Behringer A500 (bridged) obsługują glosniki basowe a dwa pozostale, w trybie stereo całą resztę (BMS srednica i gora). Wzmacniacze podpiete bezposrednio do glosnikow. Zwrotnica cyfrowa jest miedzy cd transportem a wzmacniaczami.

Na koniec najlepiej zrobic pomiary w miejscu odsuchowym (wiele osob na tym portalu umie to zrobic bez trudnosci) i ustawic odpowiednio Ultradrive Pro.

Odpalasz i masz hi-end koncert w domu. Pozostały hi-end, poza koncertowym, dostajesz w gratisie :-). W ten sposób zadanie, ktore postawiłeś jest rozwiązane.

Calosc (bez cd transportu) powinna kosztowac....hmmmm......powiedzmy ....14 tys pln nie licząc stolarki. Podobnie grający zestaw i o zblizonych parametrach z Audio Show bedzie kosztowal co najmniej 300tys.

 

Po pierwsze a500 behringera to padło, zdecydowanie lepiej iść w coś markowego QSC, Peavey, Crest Audio...

Po drugie czym będzie regulował głośność? Jeżeli z ultradrive będzie korzystać od razu jak z daców (w tym rozwiązaniu dobry pomysł) to problem się pojawi przy regulacji głośności bo na każdą stronę będzie miał przynajmniej po 2 kanały a więc w sumie 4. W rozwiązaniach pro stawia konsolę ale w domu to trochę takie ekmm.... średnio wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze a500 behringera to padło, zdecydowanie lepiej iść w coś markowego QSC, Peavey, Crest Audio...

 

Nie wiem co to "padło" ale poniżej wklejam link do naukowego testu wzmacniacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....poza tym pamiętajmy o budżecie....!.....

 

Temat regulowania głośności pozostawiam autorowi pytania do zgłębienia....:-) Jest przynajmniej kilka rozwiązań chociaż w sumie to 6 kanałów choć tylko jeden cyfrowy. No ale ...........jak się chce mieć w domu dźwięk koncertowy....!!!.....;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca wiesz co piszesz z tym spadkiem impedancji do 2ohm. Sory. Pozatym monitory z taką mocą jak kw250s w klasie ab musialy by ważyć przynajmniej 50kg jeden. Wzmacniacze klasy D mnie nie interesują jak i również monitory.

 

niestety kyle ma recje, spadki impedancji przy niektorych glosnikach sa tak wielkie ze dochodza do 1ohm jak np w kabase adriatisach kiedys ktos sobie spalil powazna lampke bo na kolumnach jest napisane pieknie 8ohm a spadki byly tak wielkie ze srebrne trafa specjalnie nawijane nie daly sobie rady a lampa za 100tys zl

 

A ze monoblok 250w w klasie AB musial by wazyc 50kg jeden tez nie prawda, moje maja po 250w i to w mostku gdzie sa przeciwstronne wzmacniacze po obu stronach monobloku i nie wazy to wiecej niz 15-20kg sztuka.

 

a teraz na temat.

jak chcesz wielkie koncertowe granie to poszukaj cos z hi endowych konstrukcji vintage

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do napedzenia nie trzeba wiele i dobra lampka sobie poradzi bo skutecznosc wysoka a dodatkowo zawsze mozna cos w zwrotce pogmerac ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo takie cudenka ale juz nowsza produkcja no i zona nie wyrzuci za takie ochydztwa z domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety kyle ma recje, spadki impedancji przy niektorych glosnikach sa tak wielkie ze dochodza do 1ohm jak np w kabase adriatisach kiedys ktos sobie spalil powazna lampke bo na kolumnach jest napisane pieknie 8ohm a spadki byly tak wielkie ze srebrne trafa specjalnie nawijane nie daly sobie rady a lampa za 100tys zl

 

A ze monoblok 250w w klasie AB musial by wazyc 50kg jeden tez nie prawda, moje maja po 250w i to w mostku gdzie sa przeciwstronne wzmacniacze po obu stronach monobloku i nie wazy to wiecej niz 15-20kg sztuka.

 

a teraz na temat.

jak chcesz wielkie koncertowe granie to poszukaj cos z hi endowych konstrukcji vintage

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do napedzenia nie trzeba wiele i dobra lampka sobie poradzi bo skutecznosc wysoka a dodatkowo zawsze mozna cos w zwrotce pogmerac ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo takie cudenka ale juz nowsza produkcja no i zona nie wyrzuci za takie ochydztwa z domu

 

 

 

No prosze i da się, kolumny z drugiego linku są piękne i jestem pewien że zagrały by tak jak chce, ale moze ma ktoś jeszcze jakieś propozycje jak kolega. Dzięki !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to "padło" ale poniżej wklejam link do naukowego testu wzmacniacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....poza tym pamiętajmy o budżecie....!.....

 

Po pierwsze nie podobał mi się, dźwięk płaski i bez dynamiki, przy lekkim odkręceniu gałki zaraz się wyłączał na transjentach basowych z moimi kolumnami (fakt, to paczki jedne z najtrudniejszych na świecie do napędzenia ale przez to, widać na nich co jest wart dany piec) - dla mnie był całkowicie bezużyteczny. Zresztą behringer bardzo mocno naciąga w danych technicznych to co potrafią ich wzmacniacze, w tym wypadku zmierzone 120/180 - 8/4ohm a katalogowo 160/230 - 8/4ohm. Na pewno takiego pieca nie zaprzęgałbym do pędzenia basów, chyba że wysoko impedancyjnych ale znowu... po co jak w tej cenie można lepiej z drugiej ręki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringer A500 jest bardzo dobry. 4szt wystarczą żeby napedzic takie "glosniki" jak opisalem.

Na Kappa 9 moze nie wystarcza... Czy probowales w konfiguracji bridged.

Mialem dawno dawno temu Kappy i to są paskudne glosniki do napedzenia. Zmien na tuby :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A, właśnie. Zapomniałem. Klipsch Cornwall, wersja III jeśli znaleźć okazję to chyba mieści się w cenie, a jak nie to II. Są dość łatwo dostępne, nie trzeba ich samemu budować ze sklejki i folii od kurczaka, no i powinny reprezentować całkiem inny dźwięk niż Dali. Albo jeśli za drogo poszukać któregoś nieco mniejszego modelu z tej samej linii.

7097-2.jpg

 

Z tych nieco mniejszych: nowe Klipsch Forte III:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosklane wiem co to jest high end, i nie potrzebuję 100000 tyś zl żeby to uzyskać, i dziękuję też wszystkim przechwalajacym się ! Bo jak widze niy z dupy albo chu...j wie z czego piszą swoje wypociny na temat sprzętu za mać tysięcy. Ja pisze o Heliconach i sprzęcie dużo tańszym a ktoś wyjeżdża z takimi propozycjami ! I prosze nie piszcie mi teraz że skoro szukam czegoś w przedziale 10 tyś zł za używane kolumny to nie ta zakładka bo to chyba Wy nie wiecie co to jest high end. To jest mój pieprzony high end!. Zapraszam do rozmowy ludzi którzy chcą pomóc i spotkały sie z takim graniem. Cena jaką mogę zapłacić za kolumny to około 12tyś zł. Chce się skupić na kolumnach na początek.

 

Dam Ci dobrą radę, bez owijania w bawełnę, chcesz mieć koncertowe brzmienie to kup Definitive Technology BP9060, zmieścisz się w budżecie, kolumny półaktywne, z aktywnym basowcem 25cm plus 2 membrany pasywne tej samej wielkości dają naprawdę mocarny ale też bardzo selektywny bas, do tego góra i srednica to czysta poezja, zaletą tych kolumn jest też bezproblemowe ustawienie, w każdym miejscu pokoju grają tak samo. Słuchałem na nich zarówno jazzu, starego rocka jak i death/black metalu i grało to rewelacyjnie. Dali mogą się przy nich schować chociaż sam posiadam monitory tej firmy i bardzo je sobie cenię. Hi-end to pojecie mocno względne, wyleczyłem się z tego po odsłuchu Focal Grande Utopia, Led Zeppelin, Vader itp zabrzmiały gorzej niż na altusach. Z hi-endem trzeba bardzo uważać bo często to zwykła ściema i naciąganie na kasę, sorki ale taka jest prawda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

z aktywnym basowcem 25cm plus 2 membrany pasywne tej samej wielkości

 

Ech, w Klipschach jest 38 cm plus z tyłu membrana bierna 30 cm. Jeśli chodzi o powierzchnię żagla, Cornwall jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy probowales w konfiguracji bridged.

 

W mostku zdolność to pędzenia impedancji pogarsza się dwukrotnie więc padło by jeszcze szybciej mimo większej mocy.

 

Mialem dawno dawno temu Kappy i to są paskudne glosniki do napedzenia. Zmien na tuby :-))

 

Oj jak nałogowo do tej pory coś zawsze zmieniałem, to teraz siadłem na 4 literach i... to jest to czego szukałem.

Co do tub, nie lubię, jak słuchałem systemów tubowych na AS to aż mnie wyginało, to nie mój klimat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, w Klipschach jest 38 cm plus z tyłu membrana bierna 30 cm. Jeśli chodzi o powierzchnię żagla, Cornwall jest nie do pobicia.

 

nie znam tych Klipsch więc się nie wypowiem, natomiast te DT dodatkowo oferują autentyczną scenę 3d co w koncertowym brzmieniu jest ważne to zasługa głośników z kazdej strony kolumn, słuchałem koncertu Led Zeppelin How The West Was Won i Pastoriusa z Hawany i realizm nagrań był niesamowity mimo że to stare nagrania. Nie wiem jakiej muzy słucha autor wątku i jaki ma metraż ale trzy 25 spokojnie dadzą radę nawet w większym pomieszczeniu. Oczywiście te Klipsch też mogą być ciekawą propozycją, sam chętnie bym ich posłuchał bo lubię takie potwory:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No właśnie mnie też te Klipsche trochę kręcą, zwłaszcza Forte. A wersję zwykłą można znaleźć na ebay za 1800 usd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mostku zdolność to pędzenia impedancji pogarsza się dwukrotnie więc padło by jeszcze szybciej mimo większej mocy.

 

yyyy znowu ktos wi lepiej niz konstruktor samego sprzetu, (mam do napedzenia sprzet ktory ma impedancje wyjsciowa 2,8ohm i spadki do ponizej 2ohm.

odpowiedz producenta " nie przejmuj sie impedancja przy takiej efektywnosci kolumn nawet jesli bys je odkrecil na 80% mocy (co jest nie mozliwe) moga sie ewentualnie zadlawic ale wtedy zareaguje system bezpieczenstwa i sie po prostu wylacza."

 

sorry ale daganie na forum bez konkretnych obliczen w konkretnej konstrukcji to chyba jakies nieporozumienie, naprawde chcesz siespierac z kims kto skonstruowal sprzet i mowi ze np do 80%mocy nie ma problemu nawet z takimi spadkami impedancji - no coz rafiles akurat na sytuacje o ktorej rozmawialem, prosilem o obliczenia dokladne etc

Nie znosze madrali ktorzy nawet cos dlubia i spieraja sie z ludzmi ktorzy sami wymyslaja nowe konstrukcje, ale takie jest to forum nestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez paniki. Nie ma co się denerwować. Hajendy-srendy, nieważna zakładka, ważny jest problem. A problemem do rozwiązania jest uzyskanie swobodnego, pełnopasmowego dźwięku.

 

Podstawowym problemem w uzyskaniu prawidłowego dźwięku nie jest paradoksalnie sam sprzęt, a jego optymalne zestrojenie, wykorzystanie i kalibracja w danych warunkach.

Ale to niestety wykracza poza zakres potocznie pojmowanego audioflizmu i związanej z nim demagogii, przybierając często formę drwin z powszechnie ( ale jednak gdzie indziej ) obowiązującej logiki. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy znowu ktos wi lepiej niz konstruktor samego sprzetu,

 

Jeżeli masz końcówkę która potrafi obsłużyć minimum 2ohm i zepniesz ją w mostek to wolno Ci podłączyć do niej już tylko obciążenie minimum 4ohm.

Ale widzę że Ty i Twój konstruktor wiecie lepiej :)))

 

mam do napedzenia sprzet ktory ma impedancje wyjsciowa 2,8ohm i spadki do ponizej 2ohm.

 

Zapewne chodziło Ci o impedancję WEJŚCIOWĄ zg, no ale dobrze, zatem i...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncertowe brzmienie w stylu LIVE, tak jak gra zywa muzyka, czyli bez manier, nalecialosci itp. to w zaleznosci od budzetu:

 

1. JBL 4429

2. JBL 1400 Array

3. JBL K2

4. JBL Everest.

 

Na tym mona skocznyc zabawe z kolumnami. Polecam! :)

 

(P.S. darek89 - model LS80, to dopiero entry - rasowy hiend zaczyna sie od 4429 w gore).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie pomagacie zbytnio ;) może piszcie sobie prywatne wiadomości. Myśle że temat jest fajny i można będzie znaleźć w nim ciekawe propozycje jak i przyczyny czemu komuś coś nie gra jak chce. Jak narazie uważam że propozycje kolumn idą w dobrym kierunku. Klipsch Forte nie kosztują milionów a są bardzo fajne, przynajmniej tak mi się wydaje. Może mimo to ma ktoś propozycje podobnych konstrukcji ??

 

Koncertowe brzmienie w stylu LIVE, tak jak gra zywa muzyka, czyli bez manier, nalecialosci itp. to w zaleznosci od budzetu:

 

1. JBL 4429

2. JBL 1400 Array

3. JBL K2

4. JBL Everest.

 

Na tym mona skocznyc zabawe z kolumnami. Polecam! :)

 

I takie Wpisy mi się podobają, Tak wiem kolego że to jest takie granie jak bym chciał ale na aż takie drogie zabawki mnie nie stać. JBL k2 to marzenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.