Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne. Spece od JBLa moze cos jeszcze zasugeruja, nie trzeba od razu na K2 sie porywac, ale LS80 znow za slabe aby spelnic kryterium brzmienia LIVE/koncert, mimo ze to dobre paczki, to maja pewne ograniczenia, np. pasmo z waskiej tuby to juz glownie rozprasza / skupia sie na wysokich tonach, a nie przetwarza wiekszosc pasma ze srednica (jak juz to potrafi 4429). 4429 nie kazdy przelknie do domu (studyjny design). Ale kolumna jako taka spelnia kryterium watku. Z fajnych paczek do rozwazenia jeszcze jako pomysl: Klipsch cornwall III, JMlab Electra 936, Harpia Keith/Monk, JBL Ti250. Chetnie tez poznam propozycje innych osob. Watek ciekawy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałem o JBL 4429 i bardzo podoba mi się ta paczka, wygląd jak dla mnie Bomba, piękne standy i bajka. Czas szukać i koczować na okazje, nie akurat na 100 % na te JBL ale ogólnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wygląd pasuje, to wpisałbym na liste do spr. :) Niektore ceny 4429 w necie sa przesadzone, widzialem ogloszenia typu 12-13k i to jest taka realna cena.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchal bym tych bipolarnych ktore byly wczesniej polecane.

aktywny bas i lampka do tego, to brzmi naprawde ciekawie, latwe do napedzenia 92db skutecznosci wiec singielek jak nic moze podejsc z piekna srednica i dzwieczna gora, bo bas w klasie D i tak bedzie sprezysty, bardzo fajna alternatywa

 

ale te super fajne tylko cena ponad kwote co nie znaczy ze nie sa wlasnie dofinansowane, moze warto pogadac ze sprzedajacym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i pierwsze co bym zrobic to upgrade zwrotnicy szczegolnie w sekcji sredniaka i wuysokotonowki, inne kondy i rezystory wymiana 1/1 wiec bez zadnej zmiany charakterystyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie też te Klipsche trochę kręcą, zwłaszcza Forte. A wersję zwykłą można znaleźć na ebay za 1800 usd.

Bierz cornawale, to inna para kaloszy :) to seria heritage, do Lebena nic lepszego nie znajdziesz, poważnie :)

Ja gram na heresy 3,jak ten dźwięk zrozumiesz to już odwrotu niema do tradycyjnych głośników :)

Wiadomo, że można lepiej, inaczej ale za jakie dolary?

Tradycyjne głośniki do klipsh lub jbl, pisze o tubach są jak jakieś protezy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te kolumny, budżet nie jest przekroczony, tyle mógł bym zapłacić, ale mało wiem o tej konstrukcji. Są spore już. Efektywność 95 też niezłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, a co jeśli nie zagra tak jak chce ? Wiesz jakiego szukam dźwięku, jak na żywo.. Kolumny też swoje lata już mają. Ii nie ma tubowego drivera co może nie dac efektów jakie oczekuję. Ale nie mówię narazie nie..

 

Jak na razie przypadły mi do gustu :

 

JBL 4429

Klipsch Cornwall

Klipsch Forte

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu w takim razie w wileu drogich konstrukcjach są tubowe ? Pytam bo nie wiem .. Powiedzmy w jbl s3900 np. Są tam takie same drivery jak w 4429.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, a co jeśli nie zagra tak jak chce ? Wiesz jakiego szukam dźwięku, jak na żywo.. Kolumny też swoje lata już mają. Ii nie ma tubowego drivera co może nie dac efektów jakie oczekuję. Ale nie mówię narazie nie..

 

Jak na razie przypadły mi do gustu :

 

JBL 4429

Klipsch Cornwall

Klipsch Forte

 

Przypadły do gustu, ale żadnych nie słuchałeś. Lepiej jednak posłuchać choćby gdzieś u kogoś w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzydkich "pudeł" dodam Tannoy Arden, o wiele bardziej mi się podobały niż JBL4429 i nie mówię bynajmniej o wyglądzie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu w takim razie w wileu drogich konstrukcjach są tubowe ? Pytam bo nie wiem .. Powiedzmy w jbl s3900 np. Są tam takie same drivery jak w 4429.

 

Ceny tych JBL to jakieś chore są. Kolego po co przepłacać, tu masz kopułki:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczności vintage z mz fajnym podziałem zwrotnicy innym niż obecne modnym

To nie kwestia mody, tylko zastosowanych glosnikow. Duza kopulka na srodku pozoli na ciecie w okolicach 400-800khz, a od gory siegnie 3.5-4khz. Wtedy az prosi sie 19-25mm wyspecjalizowana kopulka wysokotonowa, szczegolnie w przypadku, kiedy wysoka moc zestawu nie jest priorytetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy w jbl s3900 np. Są tam takie same drivery jak w 4429.

 

Taki sam tylko jeden compression driver średnio-wysokotonowy. Woofery i wysokotonowy driver w S3900 takie jak podano w tym wpisie (#10) zatytułowanym ''Jerry Moro's Transducer List'':

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

S3900 paczki z podium na którym były / są także Klipsch Cornwall III. Za nimi na prywatnej liście rankingowej z lepszych kolumn które posiadał (zanim doszedł do Everestów DD55000), usytuował kolejno - od najlepszych poza podium: B&W 801N, JBL 1400 Array*, JBL 250 Ti, Focal.JMlab Alto Utopia Be, JMlab Mezzo Utopia, B&W 802N, Zoller Solution, JBL LS80, Harpia Acoustics Keith / Dobermann.

 

Z podstawkowych kolejno od naj.: JMlab Mini Utopia, JBL 4429 Studio Monitor, JBL 4312E Control Monitor, Sonus faber Extrema.

 

* - 1400 Array wrzuciłby na drugą pozycje (tuż za Everesty) gdyby miały bas jak DD55000 o skuteczności 100dB. 1400 Array to paki typu horn o efektywności 89dB mające głęboki bas. A on lubi szybkie na maksymalną jakość i wypunktowanie. 1400 Array w swojej cenie mają super, a ogólnie bdb wysokie, średnie tony i scenę, a bas ładny i rozciągnięty. Do ich napędzenia polecał co najmniej No 333 abo FPB 600cx/700cx … i duży salon. Po 2-3 metry przestrzeni z każdej strony kolumn 1400 Array, które mają głęboki bas i potrzebują przestrzeni żeby całościowo na maksa rozhulać się. Sekcja średnio-wysokotonowa w 1400 Array bez zarzutu - od razu za samą sekcję średnio-wysokotonową (MF-HF + UHF) 2-ie miejsce za DD55000. Od kiedy ma DD55000, to żadnych byłych kolumn mu nie żal :-)

 

Dużo zmieniał zanim doszedł do docelowych / ostatecznych kolumn. Ja bym nie miał cierpliwości na takie zmiany i zrobił to kilka razy szybciej :-)

Nie lubię zmieniać - wolę od razu konkret, aby później tylko słuchać muzyki :-)

 

Te możesz śmiało dopisać do swojej listy :

 

JBL S3900 + Mark Levinson No 532 Dual Mono Power Amplifier / ML No 326S Preamplifier / ML No 512 CD/SACD Player / Cardas Audio :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Heart - Bo Stief Dream Machine Feat. Paul Halberg & Annika Askman

 

 

Fajny Jazz :-) ... taki lubię :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nagranie (360p) opublikowane 2 października 2012

''JBL S3900 を試聴しながら、スピーカーボード、インシュレーター、ウエルフローとボード、銀単線を使った Silver Jumper、トランジスターアンプと真空管アンプの音質比較を行いました。''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią dopisał bym do listy te JBL s3900 bo dużo dobrego słyszałem o nich i mi się bardzo podobają. Ale niestety są zbyt drogie nadal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie te same są. Chodzi o to Panowie że niektóre z tych kolumn wymagają mocnego sprzętu jak np s3900 i dużych pomieszczeń. 4429 już inaczej, corwall też bardzo przypadły mi do gustu pod względem wyglądu rozmiaru jaki napędzania ich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, w Klipschach jest 38 cm plus z tyłu membrana bierna 30 cm. Jeśli chodzi o powierzchnię żagla, Cornwall jest nie do pobicia.

Akurat na temat Klipscha mogę się dość dokładnie wypowiedzieć miałem Forte ,Cornwell 2, Lascalla 3 pary o różnych zwrotnicach AA ,,AL AL4 oraz Belle. chodzą mipo głowie jeszcze Horny ale trochę duże . najbardziej przypadły mi do gustu najstarsze Lascalle z 76r na zwrotnicy AA . barwa muzykalność witalność instrumentów jak najbardziej na tak.

 

Tak dokladnie te same są. Chodzi o to Panowie że niektóre z tych kolumn wymagają mocnego sprzętu jak np s3900 i dużych pomieszczeń. 4429 już inaczej, corwall też bardzo przypadły mi do gustu pod względem wyglądu rozmiaru jaki napędzania ich.

Poszukaj jeszcze Linn Isobarik warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To znajdź mi obecnie produkowaną kopułkę obejmującą liniowo pasmo od 450Hz do 4000Hz :)

 

Nie widze problemu. Takie kopulki sredniotonowe produkuje PMC, Volt, ATC, czy chocby TangBand.

 

W obecnych konstrukcjach przez dziwne pocięcie tego pasma wokalistka sobie "skacze" po głośnikach no ale jak ktoś tego nie słyszy i zdaje się mu że powiedzmy podział na 2kHz w 2 way jest OK to jego sprawa i powinien być happy.

 

Wokale ludzkie z tej racji że ewolucyjnie ich naturalność najłatwiej wyłapujemy powinny być moim zdaniem odtwarzane przez jeden głośnik w kolumnie. Pozostałe pasmo można pokryć głośnikami specjalizowanymi od 3Way w górę.

 

Naciagana teoria. Akurat czulosc naszego sluchu jest najwieksza w okolicach 4-5khz i to tam podzialy moga byc wlasnie slyszalne, szczegolnie kiedy odleglosc miedzi centrami glosnikow bedzie zbyt duza. Jesli z kolumny wielodroznej slyszymy zjawisko "skakania" wokalu po glosnikach ( jak to nazwales ), to jest to raczej wina slabej aplikacji zwrotnicy lub zbyt malej odleglosci odsluchu. Stare i wielkie, 4 drozne JBL zagraja inaczej z metra i inaczej z kilku metrow, co nawet bardzo dobrze slychac na filmikach Kenrick'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po pierwsze a500 behringera to padło, zdecydowanie lepiej iść w coś markowego QSC, Peavey, Crest Audio...

Po drugie czym będzie regulował głośność? Jeżeli z ultradrive będzie korzystać od razu jak z daców (w tym rozwiązaniu dobry pomysł) to problem się pojawi przy regulacji głośności bo na każdą stronę będzie miał przynajmniej po 2 kanały a więc w sumie 4. W rozwiązaniach pro stawia konsolę ale w domu to trochę takie ekmm.... średnio wygodne.

Zgoda . Co do Behringera to tylko nieliczne wyroby są dobre . Jest jeszcze Crown . Crest Audio został przejęty przez Peaevey a . Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wstawienie jako preampa miksera . Przy okazji regulacji głośności w dużym zakresie będziesz miał kontrolę nad sygnałem ze źródła i kontrolę master na wejściu do crossoverów co jest bardzo ważne przy ryzyku spalenia końcówki oraz głośnika przy przesterach , no i dużo wejść gdzie odpada stałe żonglowanie kabelkami .

 

Behringer A500 jest bardzo dobry. 4szt wystarczą żeby napedzic takie "glosniki" jak opisalem.

Na Kappa 9 moze nie wystarcza... Czy probowales w konfiguracji bridged.

Mialem dawno dawno temu Kappy i to są paskudne glosniki do napedzenia. Zmien na tuby :-))

Coś się uwziął na Behringera ?

Są takie końcówki jak Cerwin Vega , QSC , Peaevey , Crest Audio , Crown . Podaję linka do jednego z nich

https://supersound.pl/odsluch-naglosnienie/wzmacniacze?manufacturer=663

Z Behringerem to tylko same kłopoty będą .

 

Dyskusja była prowadzona w tym linku o tytule.

Jaki system audio zbudować czy ma to być mix domowo estradowy czy czysty system domowy

 

http://www.audioster...ne#entry3881684

Tak że ameryki tu nie odkrywamy. Zanim ten post napisałem przeczytałem ten wątek do którego wyżej zamieszczony jest link. Tam chodziło o zmieszanie estrady z systemem domowym żeby dołożyć coś z koncertu na żywo do naszego systemu .

Kolega Operton zdaje się chyba najlepiej kuma o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam Wszystkich, jak wielu z Nas zostałem wyciągnięty w tą zabawe audiofili i zaczynają się schody. Jak w temacie szukam koncertowego brzmienia, czyli dużo dużo powietrza, wybrzmienia, transparentność itd. Przede wszystkim scena i soczyste dźwięki. W tym momencie mam Dali helicon 400 i testowałem kilka wzmacniaczy, denon pma1520ae, accuphase e405, musical fidelity kw250s, anthem integrated 2 przy którym marazie zostałem. Źródła też oczywiscir były testowane. Wydaje mi się że to czego szukam nie dadzą mi helicony. Bardzo prosze o podejście do tematu poważnie i osoby znające brzeminie Dali bardzo mile widziane. KW250s dysponuje mocą 400W przy 4 Ohm więc Helicony dostały zapas mocy jeśli o to by ktoś pytał.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś coś poradzi.

Przede wszystkim jak masz system domowy to go nie ruszaj zostaw taki jaki masz . Musisz go skundlić o estradę . Dokup jakąś rozsądną końcówkę mocy do basów co będzie pracowało autonomicznie via mikser . Mikser też przydało by się dokupić będzie jak znalazł do kontroli sygnału między źródłem a całą resztą . No i najważniejsza rzecz . Crosover . Na początek polecił bym ci DBX driverack pa2 .. Do Crossovera w zależności od wykonania można podłączyć od trzech końcówek mocy do więcej " zależy od wersji ". Podstawowa to max 3 do 4 podziałów pasma .

Do Crossovera podłączasz mikser i końcówki mocy . Jakie ? To z wyjątkiem Behringera są podane na tym forum .

Kolumn estradowych jest multum . Nie proponuję żadnej bo to już do ciebie należy co wybierzesz . Jedna cenna informacja . Saksofon najlepiej brzmi na piezakach . Tak jak byś był na żywo . Wiem bo je u siebie stosuje jako uzupełnienie do sopranów kopułkowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zależy mi na MOCY, chce żeby dźwięk był żywy, otwarty, barwny, głęboki. Chce usiąść i poczuć dreszcze słuchając każdego rodzaju muzyki. Naprawdę Ciężko jest podjąć decyzję, szkoda mi Heliconow bo to piękne kolumny są. Co doradzacie ? Jedno wiem napewno musze posłuchać innych zestawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panowie nie zależy mi na MOCY, chce żeby dźwięk był żywy, otwarty, barwny, głęboki. Chce usiąść i poczuć dreszcze słuchając każdego rodzaju muzyki. Naprawdę Ciężko jest podjąć decyzję, szkoda mi Heliconow bo to piękne kolumny są. Co doradzacie ? Jedno wiem napewno musze posłuchać innych zestawień.

Kto ci każe pozbywać się tego co masz . Jak chcesz mieć namiastkę koncertu to musisz swój system skundlić o klubową estradę . Nikt ci nie każe targać do domu nagłośnienia stadionowego , bo nie o to chodzi . Przynajmniej to tak odbieram.

 

Zadam takie pytanie . Z jaka mocą gra orkiestra symfoniczna bez nagłośnienia w sali o dobrej akustyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie rozumie co znaczy skundlic? Słyszałeś kiedyś Helicony ? A Co powiecie na Klipsch Forte I chodzi o pierwszą generację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Skundlić znaczy zmieszać z innym systemem na przykład dodać coś z klubowej estrady co ma kopa . Klipsch Forte I to już coś konkretnego a Helicony to średniowysokotonowiec i przydał by się do niego jakiś dobry bas . Tylko czy wolny na zawiasach piankowo gumowych , czy szybki na zawiasach papierowych co ma też swoją zaletę "jest trwały ". Odnośnie Klipscha tu zaporem może być cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak popatrzysz na płaską charakterystykę to z jednej albo z drugiej strony przetworniki przez Ciebie podane mają obcięte pasmo.

Z polskiego na nasze grają węższym zakresem częstotliwości a co za tym idzie nie obejmuje w całości istotnego dla słuchu ludzkiego zakresu wokali.

Teraz juz mam pewnosc, ze nie zbudowales w zyciu zadnej kolumny wieloglosnikowe, a wiedza teoretyczna rowniez dziurawa. Drogi kolego, glosniki jakie podalem pracuja w torze sredniotonowym, ze zwrotnica, ktora zwykle w takich konstrukcjach posiada filtry 4 rzedu. Co to znaczy i jak wyglada charakterystyka w miejscu podzialu to juz musisz sobie poczytac.

 

Co do czułości słuchu to najwyższa jest przy częstotliwości 3-4 kHz a dla czego 3,5 kHz to nie wiem ;) a Ty pewnie wiesz ;D

Zasadniczo czulosc sluchu jest najwieksza w zakresie 1-5khz, co widac na audiogramach. Oczywiscie kazdy czlowiek sluch ma nieco inny i moga byc roznice. Natomiast dokladny punkt najwyzszej czulosci zalezny od dlugosci naszego przewodu sluchowego, w ktorym uklada sie cwiarta fali.

 

A poza tym trzymaj bany na wodzy i zachowaj na wlasciwa okolicznosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba nie zależy na przeniesieniu kruszenia ścian z rockowego Live?

 

Porzuć już te stereotypy.

 

Kolumna musi mieć umiejętność łatwego wchodzenia na wysokie obroty, które można oględnie określić wysoką głośnością bez zniekształceń.

Za tym idzie natychmiastowość reakcji.

 

Jak kolumna dobrze gra głośno, to i fajnie jej się posłucha cicho. Jak kolumna fajnie tylko gra cicho, to głośno jej nie...

Prosta zależność - naprawdę można ją sobie raz a dobrze przyswoić (to do autora cytatu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o wiedzę się martwię, tylko zafiksowanie na ścianie dźwięku.

Pewnie wielu sądzi, że jak do jednego źródła dźwięku dodamy drugie o tej samej głośności, to będzie dwa razy głośniej.

A tak nie jest - wcale nie tak łatwo o "ścianę dźwięku", gdyby ktoś taki cel sobie postawił. Ale to pewnie wiesz... I skoro tak, to też pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.