Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

To że zapytałem o końcówki nie oznacza że zmieniam temat, gdzie w nagłówku jest tylko o kolumnach ? Chce jak najbardziej kontynuować temat i nadal myślę nad zmianą kolumn, ale może warto dac im szansę ??

 

Czemu Wy wszyscy jesteście tacy nerwowi. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, dam jeszcze szansę Heliconom i dam im w prezencie jakąś mocną końcówkę lub monoblocki. A z przedwzmacniaczem i źródłem będę eksperymentować. Teraz pytanie Co ? Nie chodzi mi o krocie Wat tylko solidne Waty, wydajność prądowa i umiejętność pracy z 4 Ohm i niżej. Wydaje mi się że solidne !! 200W powinno zaspokoić helicony.

 

Temat jak najbardziej chce kontynuować bo na 100% skorzystam w przyszłości a może szybciej, wszystko zależy od tego co wyjdzie z mojego pomysłu.

 

 

W takim razie rzeczywiście wzmacniacz WILE powinien zaspokoić potrzeby. W sumie każdy model spełnia te warunki, łącznie z Rockiem, który jest najtańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Skoro problem jest bez sensu to rozumiem, że wg Ciebie ogladanie meczu na smartfonie niczym nie różni od oglądania na 65" w jakosci 4K bo przecież oba przypadki mają się nijak do obecności na stadionie.:)

Oglądanie meczu na smartfonie i na 65" nigdy nie będzie tym samym, co wizyta na stadionie/w hali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie meczu na smartfonie i na 65" nigdy nie będzie tym samym, co wizyta na stadionie/w hali.

To zależy , a mianowicie atmosfera nie o pobicia . ale na 65 dobry mecz czy F1 tu już bym polemizował oczywiście mówię o ogólnej wizualizacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wątku najbardziej zaintrygowały mnie kolumny JBL 1400 Array. Czy ktoś z tu piszących miał z nimi do czynienia osobiście? Mam obecnie Dynaudio Focus 380, niby wszystko fajnie ale uzyskanie prawie ( wiadomo "prawie" robi wielką różnicę:) koncertu w domu też mnie kusi. Czy zamiana Focusów na te Arraye to krok do przodu wstecz czy w bok i nie można tego porównywać?

 

Jedni znają, inni mają i co dzień na nich słuchają :) Być może napiszą, jak będą chcieli. Choćby najnowszy właściciel ;) JBL-i 1400 Array. Ciekawe, czym je będzie napędzał.

 

Między tymi kolumnami są zasadnicze różnice, także w cenie. 1400 Array używane mniej więcej tyle co nowe Dynaudio Focus 380 bez promocji.

1400 Array o efektywności 89dB mają duże wymagania co do wysterowania. Lubią wydajną i maksymalnie przejrzystą elektronikę, która przekazuje wszystko jak leci. Klasę pokazują z ML No 532 za ponad 100 tys. Jednakże do wykrzesania bardzo dużego potencjału z 1400 Array, trzeba im wdrożyć "Charge-Coupled Linear Definition™ Crossover System".

 

Wtedy będzie jeszcze więcej kroków do przodu :-)

Kto nie zastosuje mocnego CC w JBL-ach, ten nawet nie ma pojęcia, co i ile traci.

 

dokladnie zaczal bym od tego co mowisz, standard to najsłabsze ogniwo w zwrotce czyli rezystory, ale dalej kondy i spolaryzowana zwrotka na sredniaku i na wysokotonowym, oj pogralo by to ale wyrzucil bym standardowo wszystko na zewnatrz do jakis ladnyc skrzynek ;)

 

Ojjjj potencjal jest!!!!

 

Dokładnie! Zwrotnice głośnikowe (na stałe) na zewnątrz, aby był łatwy dostęp, a później jak już wszystko będzie dopieszczone na cacy, wtedy można zabudować w czymś z twardą podstawą. I koniecznie wszystkie kondensatory (od basu po samą górę!) w układzie CVC. Żadnych nie zastawiać bez CC, bo im więcej kondensatorów z bias'em (Charge-Coupled) tym lepiej, a zdecydowanie najlepiej wszystkie mieć pod wyższym napięciem :-) Woltaż w pasywnych prądowych zwrotnicach głośnikowych ustawić taki, jaki będzie wystarczający do optymalnego wysterowania. W dużych kolumnach podłogowych, może być to około 100V DC. W mniejszych jakichś podstawkowych, może wystarczyć 30-55V DC.

 

 

jak chcesz wielkie koncertowe granie to poszukaj cos z hi endowych konstrukcji vintage

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do napedzenia nie trzeba wiele i dobra lampka sobie poradzi bo skutecznosc wysoka a dodatkowo zawsze mozna cos w zwrotce pogmerac ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo takie cudenka ale juz nowsza produkcja

No prosze i da się, kolumny z drugiego linku są piękne i jestem pewien że zagrały by tak jak chce, ale moze ma ktoś jeszcze jakieś propozycje jak kolega. Dzięki !!

Darek, masz gust :) I właśnie 1400 Array należycie wysterowane zagrałyby tak jak chcesz :-)

Poszły w bdb cenie (23 000,00 zł) jak na kolumny, które nowe kosztują £12,000.00 w UK; $11,500.00-$12,000.00 w USA

On i tak zszedł z ceny, bo wcześniej było 24k zł. Za słabe wzmacniacze miał do nich. Początkowo wzmacniacz zintegrowany BAT VK-300x SE, następnie Gryphon Diablo i jakieś źródełko Audio Research Reference CD9. Wymiękł przy 1400 Array, gdyż wymagają absolutnie topowych / rzetelnych wzmacniaczy mocy.

 

G. Timbers napędzał je referencyjnymi monoblokami ML No 53 za £52,000.00 (UK) / $50,000.00 (USA):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak projektowali / budowali i odsłuchiwali kolumny 1400 Array; w JBL-u były jeszcze wzmacniacze mocy HALCRO, do czasu aż weszły topowe ML-e No 53 i No 532. One na pewno wysterują 1400 Array.

 

Kolumny z pierwszego linku pod nazwą ''JBL na bazie 4345'' to jakieś nieoryginalne. I w opisie nawet nie podano na jakich częściach / komponentach zostały zbudowane. Dokładnie kolumna, bo tylko jedną widać.

 

Nie wygląda, by miała 18'' woofer, 10'' mid-bass i lens jak oryginalne 4345 Studio Monitor:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam koncertowego brzmienia, czyli dużo dużo powietrza, wybrzmienia, transparentność itd. Przede wszystkim scena i soczyste dźwięki.

 

Dobrą protezą, w tym założeniu, jest dobre kino domowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z niewiadomego powodu ktoś niewiadomy zbanował abece na cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś się udało zakupić serie Array 1400, to dołączy do grona największych szczęśliwców :) To co wydobywa się z tych tub w kwestii góry i średnicy, przerasta wszelkie wyobrażenia jak może grać muzyka w domu! Kosmos i powalający realizm!

 

Pare ciekawostek dot. Array'ow:

 

1) Chyba najniżej schodzące/strojone JBLe (?)

2) Tworca Greg Timbers chciał dac przetworniki na berylu, ale się nie zgodzili w JBLu :) Bo kto by kupil K2 i Everesty, góra z Array to dla mnie również no2. zaraz za jbl everest dd55000. GT miał prototyp na wzor Array w prywatnym systemie.

3) Array maja i tak lepsze przetworniki niż 4429, S3900 itd.

4) Nie trzeba az takich piecy jak ML532, tzn. wiadomo ze z taka koncowka pokaza więcej niż z slabsza czy integra.

5) Nie potrzeba tez po 2m z każdej strony, normalny 30m2 pokoj i po 1m z każdej strony w zupełności wystarczy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć? Najlepiej od kilku dobrych akustycznych lub dobrze nagłośnionych koncertów live, chociaż kilku w roku! A w domu to raczej odpuściłbym myśl o koncertowym graniu - szkoda zdrowia i szkoda słuchu! Im głośniej, tym gorzej!

 

A z płyt to może 'Just One Night' EC. Dobrze też idzie Supertramp 'Live in Paris', Steely Dan 'Alive in America', Jazz Crusaders 'Power Of Our Music - The Endangeret Species'...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z zabawą w elektronikę, coś kupisz, potem sobie wmówisz że jest lepiej bo jakoś trzeba przed sobą samym usprawiedliwić kolejny wydatek i będzie OK do momentu aż posłuchasz gdzieś systemu prawdziwie full-range, choroba wróci i uświadomisz sobie że straciłeś tylko kasę i czas, nie masz kolumn do tego i kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z zabawą w elektronikę, coś kupisz, potem sobie wmówisz że jest lepiej bo jakoś trzeba przed sobą samym usprawiedliwić kolejny wydatek i będzie OK do momentu aż posłuchasz gdzieś systemu prawdziwie full-range, choroba wróci i uświadomisz sobie że straciłeś tylko kasę i czas, nie masz kolumn do tego i kropka.

 

Które to takie dobre full range kolumny? Proszę o przykłady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek masz tutaj 6 stron lektury. Zresztą sam zabierałeś głos to chyba "coś tam" słyszałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, ale nie wydam na kolumny 30 tyś zł ! To nie moje przedziały cenowe, helicony nowe kosztowały 24 tyś i nie wydaje mi się żeby aż takie złe były, myślę nad elektroniką jak i nad kolumnami, ale pomału, czemu mam stracić ? Czasem można sporo zyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu to raczej odpuściłbym myśl o koncertowym graniu - szkoda zdrowia i szkoda słuchu! Im głośniej, tym gorzej!

 

I tu masz, paradoksalnie, bardzo dobrą podpowiedź. Sposób na prosty test. Sprawdź, czy Twoje obecne kolumny grają tym lepiej, im więcej od nich będziesz wymagał - w kwestii głośności. Jeśli w ich możliwościach ma być oddanie grania live, powinny się cieszyć z nowych dawek mocy. Gdyby było odwrotnie, raczej żadną elektroniką nie wpłyniesz na ich predyspozycje. A raczej brak takowych.

 

A Chicago oczywiście współczujemy, że nie trafił jeszcze na coś ponadprzeciętnego. Ale pozostajemy dobrej myśli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w domu to raczej odpuściłbym myśl o koncertowym graniu - szkoda zdrowia i szkoda słuchu! Im głośniej, tym gorzej!

Podałeś się z Dynaudio C1 (z 2004 r.) :) I z nimi ''Im głośniej, tym gorzej!'' - jak tak, to czas zmienić kolumny :) ... na takie, które grają każdą muzykę i na każdym poziomie głośności precyzyjnie z pełną swobodą i realizmem.

 

Jak tam z C1 realizm i uniwersalność. Czy jest prawdziwa tonalność, rozdzielczość i kontur; czy raczej dźwiękowe mydło.

Jak tam prawdziwie brzmią: fortepian, organy piszczałkowe, perkusja, wszelkie gitary i każde inne instrumenty? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie rozumiem, ale jesli dobrze zrozumiałem to jesli zaczynam słuchać głośniej oczywiście bez przesady to kolumny ożywiają sie trochę, i zaczyna być lepiej.Tak czy tak Myślę że jesli uda mi się kupić Callisto w dobrych pieniądzach to czy te kolumny czy inne Gryphon powinien być mocnym towarzyszem. Podoba mi się to jak potrafi oddac moc 8ohm 200w 4ohm 400w 2ohm 600w. Gdzieś kiedyś przeczytałem że takie podwajanie się mocy jest bardzo pożądane. Ale nie znam sie tak dobrze na elektronice więc prosze bez bicia. !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiaj się na mocy wzmacniacza, tylko na tym, że głośnik zamienia na falę dźwiękową jakieś 2% tego, co dostaje ze wzmacniacza.

Postaraj się, by było to na przykład 2,5%, to poprawisz sytuację o... 25%! A jakby zechciały oddać do uszu np. 3% - wyobrażasz sobie postęp? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle co moc w W ale bardziej wydajność prądową, i chyba jednak im mocniejszy i bardziej wydajniejszy to głośniki będą mieć lepszą kontrolę. Jesli zle myślę to chętnie dowiem się jak to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie Hegla o (damping factor) DF = 4000.

 

Podłącz, zrób głośniej i będzie... jeszcze gorzej niż masz teraz. Moc zawsze rozważa się w układzie kolumny-wzmacniacz. Czasem możesz nawet przedobrzyć, bo wskazane jest, by wzmacniacz grał na dużym procencie swojej mocy przed przesterowaniem, a jak będzie za mocny to kiszka z tego. Pewnie bardziej techniczni koledzy będą potrafili przeanalizować konkretny układ - poszukaj pomocy. Gdyby mocniejszy wzmacniacz był rozwiązaniem każdego problemu non-live kolumn, to świat audiofilski byłby piękny.

 

Ale sklep chętnie sprzeda wzmacniacz - przynajmniej ktoś zazna szczęścia. Warto więc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek masz tutaj 6 stron lektury. Zresztą sam zabierałeś głos to chyba "coś tam" słyszałeś?

 

No właśnie słyszałem sporo i nigdy dobrze czy wybitnie grających full range. Ale może są jakieś wybitne i ich nie znam. Dlatego pytam które to są takie dobre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, ale nie wydam na kolumny 30 tyś zł

 

Nie potrzeba, na początek kup sobie JBL TI250 (poniżej 10kzł), wiem to nie everest ale będziesz miał coś więcej niż tylko lepsze samopoczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolumny, nie pisze że nie zmienię kolumn ale takie JBl też chyba potrzebują wzmacniacza czy nie ? Bo chyba z byle czym nie zagrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat one nie są trudne do napędzenia, nawet ze stosunkowo słabą lampą zagrają ładnie do "poduszki", mi jednak bardziej się podobają z energicznym tranzystorem (w ogóle to ja za lampami nie przepadam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Chicago oczywiście współczujemy, że nie trafił jeszcze na coś ponadprzeciętnego. Ale pozostajemy dobrej myśli...

 

Powinieneś sobie współczuć, nie mnie. Niech sobie każdy piszący w tym wątku odpowie na pytanie ile razy w roku słyszy coś konkretnego live? Raz w roku? Raz na dwa lata? Raz na trzy lata? Albo w ogóle?

 

 

 

Podałeś się z Dynaudio C1 (z 2004 r.) :) I z nimi ''Im głośniej, tym gorzej!'' - jak tak, to czas zmienić kolumny :) ... na takie, które grają każdą muzykę i na każdym poziomie głośności precyzyjnie z pełną swobodą i realizmem.

 

Jak tam z C1 realizm i uniwersalność. Czy jest prawdziwa tonalność, rozdzielczość i kontur; czy raczej dźwiękowe mydło.

Jak tam prawdziwie brzmią: fortepian, organy piszczałkowe, perkusja, wszelkie gitary i każde inne instrumenty? :)

 

Oprócz C1 mam jeszcze N802, ale to i tak wszystko o kant doopska rozbić, nawet w przypadku głośników i domowego stereo od samego pana Boga. Przejdż się jeden z drugim na jakiś konkretny koncert i dopiero póżniej zabieraj głos realisto i uniwersalisto do kupy razem wzięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz @Chicago, zestawy głośnikowe dzielą się na takie, które są efektywne i potrafią grać na dużej głośności oraz przeciwny biegun - ten domowy, audiofilski - gdzie dąży się do łagodności i ugrzecznienia dźwięku, aby w dłuższym czasie nie zmęczył jaśnie pana lub jaśnie pani.

 

Ale jeśli bywasz aż na tylu koncertach (jak piszesz), to chyba miałeś okazję zauważyć, która grupa zespołów głośnikowych tam przeważa?

 

To teraz przywołaj sobie firmę Dynaudio oraz B&W i pomyśl, czy rzeczywiście wybierałeś pod kątem np. tego tematu. Ale mimo to pisz, prosimy... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak tam z C1 realizm i uniwersalność. Czy jest prawdziwa tonalność, rozdzielczość i kontur; czy raczej dźwiękowe mydło.

Jak tam prawdziwie brzmią: fortepian, organy piszczałkowe, perkusja, wszelkie gitary i każde inne instrumenty? :)

 

( atak personalny )

Ale jeśli bywasz aż na tylu koncertach (jak piszesz), to chyba miałeś okazję zauważyć, która grupa zespołów głośnikowych tam przeważa?

 

Żadna grupa zespołów nie przeważa - to wszystko są tylko upodobania i protezy. Ale żeby o tym wiedzieć, trzeba chociaż raz w roku posłuchać czegoś 'live', a nie walić w klawiaturę jak nawiedzony i być przekonanym, że się ma rację. Ale ja z tym nie mam problemu - mało jest na forum userów, którzy mogą w konekście grania 'live' zabrać głos, więc każdy twój bullshit wchodzi jak poranna kawa!

 

A teraz śmigam na Briana Blade, Scotta Colley i Edwarda Simona - to trio gra u mnie dziś i jutro. Opowiem ci jak było, jak cię w ogóle to interesuje, ale prawdopodobnie cię nie interesuje, więc najprawdopodobniej ci nie opowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie temat jest trochę marginalny bo przecież większość nagrań jakie mamy w swoich zbiorach to rzeczy studyjne i to bardzo rzadko nagrywane na setkę. Realizatorzy nagrań studyjnych i muzycy raczej nie myślą o uzyskaniu efektu koncertowego bo to w studiu niemożliwe ( akustyka, publiczność, głośność itp.). Płytę robi się tak by dobrze grała głównie właśnie na sprzęcie domowym i niestety na mobilnym, a wręcz byle czym stąd kompresja itp. Wyjątkiem oczywiście muzyka poważna, opera itp. W związku z tym nie przesadzałbym w tym umartwianiu się, że w domu koncertu nie możemy mieć, więc wrzućmy na luz Panowie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.