Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil vs. STX


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Te głośniki były konstruowane na zlecenie, albo we współpracy z Mission, tylko jakieś perturbacje przeszkodzily w dalszej współpracy. Szkoda, bo utrzymalaby ona Tonsil na powierzchni i może nawet by się dalej rozwijał, a skończyło się wkrótce potem na spektakularnej klapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka zestawów w sklepie elektronicznym obok tonsila na ul Daszyńskiego. Daleko nie miałem więc widziałem tam wiele różnych krótkich serii w tym Tango 200 w pięknym białym fortepianowym wykonaniu. Zwrotnice jak wspomniałem, bynajmniej tak mówił właściciel skepu zaprojektował Pan Najmański ale niestety już nieżyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o wersjach LUX niektórych kolumn? Ja widziałem np Bolero 200 LUX. Było znacząco droższe od std, miało kopulke metalową, ale nadal grało mulasto i nosowo- fakt, że z nieco lepszą górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o wersjach LUX niektórych kolumn?

 

Słyszałem o nich ale słyszałem Bolero 200 EX . Tam siedziała tytanowa kopułka Visaton 25FFL. A jak wiadomo 25FFL to kopułka nieprzeciętna i te zestawy już miały mało wspólnego z wersją standard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze tak mi się przypomniało - kiedyś były takie kolumny chyba Totem Staff. Tam siedziały 11/100 i chyba 13/40/2 ? lub 13/50/1 ? Kosztowało to 6 tysięcy. Z recenzji wynikało, że brzmiały rewelacyjnie?

W kazdej recenzji Totemow jest notka, ze kolumny sa zbyt drogie w stosunku do mozliwosci. Tak samo Totem mite jak i Totem Staff. Niestety w recenzjach obu mozna przeczytac o slabej jakosci wysokich tonach.

Natomiast midbasy gdn na polipropylnie, to przyzwoite glosniki, ale wg mnie ich dzwiek jest gorszy od gdn 13 i gdn 15 na szklanych membranach.

 

Jest kilka midwooferow Tonsila, ktore trzymaja poziom mimo uplywu czasu i moga stanowic jakis punkt zaczepienia budowy ciekawych kolumn glosnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyło się wkrótce potem na spektakularnej klapie

 

Pamiętać należy również kto między innymi do tej klapy przyłożył swoje brudne łapska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mam Ci napisać?

Widziałem głośniki w starych Premiun, widziałem ich okrojoną wersję w nowych, wniosek nasuwa się sam. Nowych nie słuchałem, bo od długiego czasu Tonsilem się na poważnie nie interesuję, za to starą wersję znam i polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czym się tak podniecać. To kolumny na głośnikach z lat 90tych, nie rozwijanych od tego czasu, dających gumowaty, ciągnący się bas, stosowany na srednich, ten głośnik daje charakterystyczne, "nosowe" podbarwienia. W miarę grajace, słyszałem je tylko w jednej kolumnie- robionej dla Demona podlogówce, ale to też w latach 90tych.

Na jej bazie powstała Sonata, ale skopali brzmienie, na siłę powiększając pudło i obniżając strojenie- też wyszła "krowa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porlick a słyszałeś te kolumny czy zabawiasz się we Wróżbitę Macieja ? I nie pisz że wystarczy ci to że kiedyś słuchałeś Maestro II 180.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł sponsorowany jakich wiele

 

Widzę, że nie tylko jesteś wróżbitą ale i wyrocznią. Takie słowa można przypisać do każdego sprzętu recenzowanego w prasie fachowej. Może należało by ich posłuchać a nie ferować wyroki na ślepo, bazując na Maestro II 180. Cytat :

" W Maestro III zastosowano stożek z korektorem fazy. Pod jego kątem zmodyfikowano także głośniki basowe i wprowadzono zmiany w zwrotnicy."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porlick...

 

Słuchałem w jarocinie rozstawioną parkę tonsil pulse piękna przestrzeń przyjemny basik dla mnie dobry nowoczesny produkt...fakt odstępstwa od neutralności były dzieki czemu brzmienie uwolniło się od czegoś czego nie lubię w Tannoy M2...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie słuchałem trochę dzwięków z kolumn głośnikowych....hmmm...te były najwieksze 70kg szt. teraz wolę mniejsze komercyjne tonsile;) (band pass).To tak dla rozluźnienia atmosfery w tym wątku :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tam na dole napisali ....zgadzam sie z autorem recenzji biorąc pod uwagę cenę produktu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6984-0-33180800-1510008783_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś band-pass od Tonsila i bardzo źle to wspominam. To był bas z zestawy Sub-Sat 1.1 i był chyba najgorszym wyrobem subwooferopodobnym, z jakim miałem nieprzyjemność się zetknąć. Tam nie było uderzeń basu, tam było jedno długie buuuuuuuuuuuu.

Satelitki za to były bardzo ok, uwzględniając ich naturalne ograniczenia.

Z Sub-Sat'em wytrzymałem chyba tydzień, czy max dwa i poszedł do ludzi. Zastąpił go Perfect 150, którego wspominam dużo lepiej, bo choć na zakresie średnio i wysokotonowym było trochę (nawet mniej) nabałaganione, to bas był dużo powyżej przeciętnej jakości.

 

To jednak działo się jeszcze za czasów prawdziwego Tonsila, nie firmy- zombie.

 

 

 

Widzę, że nie tylko jesteś wróżbitą ale i wyrocznią. Takie słowa można przypisać do każdego sprzętu recenzowanego w prasie fachowej. Może należało by ich posłuchać a nie ferować wyroki na ślepo, bazując na Maestro II 180. Cytat :

" W Maestro III zastosowano stożek z korektorem fazy. Pod jego kątem zmodyfikowano także głośniki basowe i wprowadzono zmiany w zwrotnicy."

Nic nie mówiący tekst. Zauważ, że kawałek dalej bajkopisarz pisał, że korektor fazowy modyfikuje pole magnetyczne głośnika. Jak, do cholery?

Plastik?

Pisze też o historii Tonsila i jej kontynuacji. Też bzdura, bo po perturbacjach związanych z bankructwem i próbami reaktywacji- nieudanymi, nawiasem mowiac, praktcznie wszystko wyprzedano, inżynierowie opuścili "zgliszcza", a po paru latach ktoś kupił prawa do używania nazwy i smętne resztki niesprzedane wcześniej. Były już na AS pokazywane zdjęcia z ich magazynu- kartony membran z napisem "Made in China". Teraz z dużego zakładu pozostał mały barak.

Taka mądra i PRAWDZIWA recenzja, jak wiedza bajkopisarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego tematu można wnioskować, że każdy jeśli chce znajdzie w czymkolwiek plusy.

No taka prawda.

Nie będę tu odnosił się do części postów. Ale mam wrażenie że część os,ob zna te produkty z gazetek, testów internetowych i opisów na stronach :/

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Z powyższego tematu można wnioskować, że każdy jeśli chce znajdzie w czymkolwiek plusy.

No taka prawda.

Nie będę tu odnosił się do części postów. Ale mam wrażenie że część os,ob zna te produkty z gazetek, testów internetowych i opisów na stronach :/

 

Piotrek

 

Witam

Interesuje mnie opinia na temat głośników Tonsil-a GDN30/60/3-kobalt i GDM18/18.

Szukam i szukam ale niewiele znalazłem,chciałem złozyć coś na kształt ZG80C115.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż sobie lepiej jakąś wersję 3-way classic (wystraczy wpisać w wyszukiwarkę). ZG80C115 używa słabej już dzisiaj kopułki i bez przeprojektowania tej kolumny nie ma to chyba sensu aby te kolumny odtwarzać. Lepiej sobie Altusa 380 lub 280 kupić no chyba że się umie kolumny budować i ma się potrzebny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.