Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy wzmacniacz do Sonus Faber Concerto Domus


bartek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do wymiany wzmacniacza dla SF concerto domus. Mój obecny exposure 2010s2 , który wczesniej grał z eposami m12i nie jest zły ale chciałbym pójść przynajmniej krok do przodu tak żeby wyciągnąć co się da z Sonusów. Wzmacniacz oczywiście używany w kwocie do 4000-4500zł.

Najlepiej posłuchałbym kilku modeli ale niestety ciężko wyrwać coś na testy. Z góry mówię , że nie oczekuję że ktoś wybierze za mnie. Zależy mi jedynie na poradach w jakim kierunku szukać i co mogłoby fajnie zgrać się z SF. Z racji tej, że ciężko z pożyczeniem wzmaków do testów to chcę coś kupić. Jesli podejdzie to zostanie na dłużej jeśli nie to sprzedam i będę szukał dalej. Po lekturze na różnych forach moje typy to:

 

Electrocompaniet eci3 ,

Krell kav300i lub 300il. Nie wiem czy oba modele różnią się brzmieniem.

Densen dm10 lub dm20/dm30

Arcam - może coś z serii fmj np A32 lub 38

 

Gdzieś na angielskim forum widziałem wzmiankę o łączeniu SF z audio analogue.

 

Zależy mi na wypełnionym dźwięku , dociążonym , detalicznym ale nie męczącym tak żeby nawet długie słuchanie było przyjemne i wciągające. Dobrze by było gdyby wzmacniacz grał również dobrze przy niskich głośnościach. Słucham w zasadzie wszystkiego co wpada w ucho. Reszta toru to rega dac-r , cd marantz jako transport ale już w niedługim czasie głownym źródłem będzie player na bazie maliny z digi + pro.

 

Za wszelkie sugestie i porady wielkie dzięki

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeden egzemplarz poekspozycyjne wzmacniacza Arcam A39 (https://www.q21.pl/arcam-a39.html), który moim zdaniem może okazać się ciekawą opcją do Twoich kolumn. W sprawie ceny kontaktuj się przez priv. Jest oczywiście możliwość wypożyczenia urządzenia do testu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sonusów TYLKO NAD S300 - synergia, zgranie, nie powtarzalne! Tak się akurat szczęśliwie składa, że mam jeden na zbyciu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście możliwość wypożyczenia urządzenia do testu.

 

Niestety ale mieszkam w UK dlatego pisałem wcześniej , że jest problem z tymi testami używek. Dziękuję jednak za propozycję. Macie jakieś doświadczenie w łączeniu sonusów z resztą wyżej wymieniony przez mnie wzmacniaczy??

 

Do Sonusow tylko lampa

 

Biorę to pod uwagę chociaż na ten moment raczej wolałbym spróbować jeszcze jakiś inny tranzystor.

 

Do sonusów TYLKO NAD S300 - synergia, zgranie, nie powtarzalne! Tak się akurat szczęśliwie składa, że mam jeden na zbyciu ;)

 

Czy to nie jest tak , że często coś co jest na zbyciu tworzy super połączenie innymi klockami dla których szuka się towarzystwa? :):)

Osobiście nigdy nie słyszałem ani też nie czytałem o łączeniu SF z Nadem ale pewnie moja wiedza w tym zakresie jest mała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mieszkam w UK dlatego pisałem wcześniej , że jest problem z tymi testami używek. Dziękuję jednak za propozycję. Macie jakieś doświadczenie w łączeniu sonusów z resztą wyżej wymieniony przez mnie wzmacniaczy??

 

 

 

Biorę to pod uwagę chociaż na ten moment raczej wolałbym spróbować jeszcze jakiś inny tranzystor.

 

 

 

Czy to nie jest tak , że często coś co jest na zbyciu tworzy super połączenie innymi klockami dla których szuka się towarzystwa? :):)

Osobiście nigdy nie słyszałem ani też nie czytałem o łączeniu SF z Nadem ale pewnie moja wiedza w tym zakresie jest mała

 

Oczywiście żartowałem, też nigdy nie słuchałem NAD z SF. Mam nadzieję, że zakumałeś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do tranzystora juz nie wroce.

To inna szkola grania.

Gram tez na wloskich kolumnach tyle ze Chario, obskoczylem naprawde sporo tranzystorow i zaden nie ma tak gladkich wysokich tonow, ktore wchodza w ucho bez zmruzenia okiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do tranzystora juz nie wroce.

To inna szkola grania.

 

Z tranzystorem nie jest źle ale wiadomo lampa to inne granie. Kolega namawiał mnie na yaqina MS-13 plus mody ( inne lampy , kondy etc)

ale myślę , że jeszcze zostanę przy tranzystorze. W temacie lamp jestem zielony dlatego aż tak się nie palę do nich.

 

Dziś udało mi się posłuchać Sonusów z lampowym pre i końcówką ( klon naima ) Niby grało to poprawnie, wokale ciekawe , ale jakoś nie porywało do tego jakoś trochę chudo na basie. Dzwięk nie było dociążony. To samo pre i koncówka z monitorami diy, innym dac i transportem gra naprawdę dobrze.

Posłuchałbym lampy z SF ale nie mam skąd pożyczyć na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i32

 

Jak miałem odsłuch to je właśnie podpięli pod ten wzmak.

 

Jak masz blisko do Edynburga to wpadaj mam i32.

 

Możesz cos napisać jak brzmiały Concerto Domus z Primare?

Kurcze wpadłbym z miła chęcia ale mam ponad 500km do Edynburga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.