Skocz do zawartości
IGNORED

Allo Sparky USBridge ?


Maniol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ Jarosław Kaźmierczak - to wszystko potwierdza tylko, że Allo i dobre zasilanie muszą iść w parze.

Jeśli masz system odpowiednio transparentny to zastosowanie takiego chociażby Tomanka pokaże Ci to co znaczy zasilanie dla Allo.

Standardowy zasilacz szkodzi temu urządzeniu nawet w zastosowaniu równoległym jako drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie wiem czy w dobrym wątku ale wszak jest o Sparky i USBridge.

Pytanie jest następujące: Czy do Sparky można podpiąć hat'y od RPi np: HiFiBarry Dac itp. Czy będą działać ze Sparky ?

Czy lepiej nie próbować bo grozi uszkodzeniem jednego lub drugiego sprzętu.

 

Pozdrawiam

Tom

 

Acha według opisu GPIO Sparky na pinie 26 jest dostępny sygnał SPDIF, pytanie czy ktoś testował jakiej jakości i czy w ogóle da się stamtąd pobrać sygnał do Dac'a ? Niestety Sparky dopiero jedzie do mnie i na razie nie mam jak tego zweryfikować osobiście :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Sparky dziś do mnie dotarł to na jedno swoje pytanie mogę sobie odpowiedzieć.

SPDIF ze Sparky który jest na pinie nr 26 GPIO działa. Przynajmniej na Volumio2 co prawda po małych korektach w konsoli.

Co do jakości to na razie się nie wypowiem za mało słuchałem żeby coś powiedzieć.

Co do pierwszego pytania, na razie jeszcze nie sprawdzałem wolę poszukać pewnych informacji i zweryfikować temat zanim coś popsuję :-)

Na razie na Smarku :) gra Volumio poprzez SPDIF i dac'a.

 

Pozdrawiam.

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Sparky dziś do mnie dotarł to na jedno swoje pytanie mogę sobie odpowiedzieć.

SPDIF ze Sparky który jest na pinie nr 26 GPIO działa. Przynajmniej na Volumio2 co prawda po małych korektach w konsoli.

Co do jakości to na razie się nie wypowiem za mało słuchałem żeby coś powiedzieć.

Co do pierwszego pytania, na razie jeszcze nie sprawdzałem wolę poszukać pewnych informacji i zweryfikować temat zanim coś popsuję :-)

Na razie na Smarku :) gra Volumio poprzez SPDIF i dac'a.

 

Pozdrawiam.

Tom

Jeśli DAC ma dobre SPDIF to polecają raczej Allo DIGIONE, czemu ma służyć takie kombinowanie na USBridge?

 

Jeśli chodzi o moje próby z zasilaniem to u mnie wygrał Tomanek, dał lepsze rezultaty niż iPower + Tomanek i oczywiście lepsze niż iPower samodzielny. Nie będę się rozwodził i dzielił włos na czworo, krótko mówiąc na Tomanku słucha się najmilej tzn. dźwięk jest najbardziej "analogowy" i muzykalny, chce się słuchać głośniej i głośniej ;) Ale żeby nie było ostrzejsza muzyka nadal brzmi świeżo i tam gdzie trzeba agresywnie, na pewno nie ma efektu zamulania. Na początku jest wrażenie, że jest jakby ciszej, ale po krótkim czasie można się przekonać, że w każdym aspekcie brzmienia jest lepiej wyraźniej i dokładniej. Oceniam że do pełnej dyspozycji Tomanek potrzebował jakiś 10-15 godzin grania, jeśli miałby możliwość wymiany kabla 230V byłoby jeszcze lepiej. Nie wiem czy nie skuszę się na mały tuning w tym zakresie, w domenie cyfrowej nawet wymiana na taki Belden 19364 może być sporym zaskoczeniem na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DAC ma dobre SPDIF to polecają raczej Allo DIGIONE, czemu ma służyć takie kombinowanie na USBridge?

 

Tyle, że ja mam samego Sparky bez USBridge. USBridge mi nie potrzebny. Z czasem pewnie przybędzie DIGIONE ale na razie do testów wystarczy wykorzystać złącze spdif dostępne od razu w Sparku. Zresztą nie mam dac'a z usb a tylko z wejściem coaxial i optical. Z resztą pierwsze moje pytanie dotyczyło czy da się wykorzystać w Sparku Hat'y od maliny a konkretnie Hifiberry digi + ale, że nie znalazłem żadnego potwierdzenia, że jest to bezpieczne to póki co wybrałem inną drogę dostępną w Sparku ootb. Teraz mam nadzieję, że wszystko jasne :-)

 

Pozdrawiam

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz system odpowiednio transparentny to zastosowanie takiego chociażby Tomanka pokaże Ci to co znaczy zasilanie dla Allo.

Standardowy zasilacz szkodzi temu urządzeniu nawet w zastosowaniu równoległym jako drugi.

 

Zastanawiam się właśnie nad takim układem. iFi Audio iPower do zasilania USBridge a do zasilania Sparky zasilacz Tomanka Ultra Linear Power Supply mini (wersja na układzie LM338T).

Jednak czy przy rozdzielonym zasilaniu jest sens stosowanie zasilania Tomanka (nawet tej tańszej wersji).

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad takim układem. iFi Audio iPower do zasilania USBridge a do zasilania Sparky zasilacz Tomanka Ultra Linear Power Supply mini (wersja na układzie LM338T).

Jednak czy przy rozdzielonym zasilaniu jest sens stosowanie zasilania Tomanka (nawet tej tańszej wersji).

 

Piotr

o Tomanku już trochę napisałem powyżej, a zasilanie równoległe z IFI u mnie nic pozytywnego nie wniosło, wręcz przeciwnie. Zasilacz liniowy "solo" wygrał, a IFI już sprzedałem (mam jeszcze IFI 15V jeśli ktoś chce). Tak czy inaczej radzę potestować na własnych uszach różne warianty zasilania, każdy przecież ma inny system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu niestety popsuł się mój USbridge, odesłałem go do firmy Botland i po sprawdzeniu przez nich dostałem bardzo szybko nowe urządzenie. W miedzyczasie przyszedł też zasilacz Tomanka dedykowany do Sparky/USBridge (chociaż na stronie producenta nie jest wymieniany). I w ten sposób wczoraj zrobiłem pierwsze pełne porównania.

 

Zasilacz Tomanka daje zdecydowanie lepszy dźwięk,, mam nadzieję, że po wygrzaniu da jeszcze lepszy. Na razie nie robiłem prób z podwójnym zasilaniem.

 

Dopiero z takim zasilaniem USBridge przebił bezpośrednie podłączenie komputera z Fidelizer do DACa.

 

Na zakończenie włączyłem Fidelizera w konfiguracji z Sparky (czyli komputer z JRiver 22 jest serwerem DLNA i tylko podaje pliki przez Ethernet do streamera Sparky/USBridge, który wysyła to do Daca) i wierzcie albo i nie ale dźwięk stał się jeszcze lepszy i był to duży skok. Trójwymiarowość, separacja, pełnia wybrzmień. W kiepskich nagraniach i słabym metalu jednak to polepszenie stało się nieznośne. Jednak Deep Purple "When a Blind Man Cries" zabrzmiał bajecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer z JRiver 22 jest serwerem DLNA i tylko podaje pliki przez Ethernet do streamera Sparky/USBridge

Proszę napisz jeszcze co masz na Sparky odpalone?

 

Jak wytłumaczyć tak " duży skok", który zadział się dzięki Fidelizer`owi?

Jeśli ten komputer bez Fidelizer`a tak sieje, to spróbuj izolację optyczną przed Sparky, wówczas wykluczysz wpływ nie tylko serwera i ale i routera i całej sieci na Sparky

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisz jeszcze co masz na Sparky odpalone?

 

Jak wytłumaczyć tak " duży skok", który zadział się dzięki Fidelizer`owi?

Jeśli ten komputer bez Fidelizer`a tak sieje, to spróbuj izolację optyczną przed Sparky, wówczas wykluczysz wpływ nie tylko serwera i ale i routera i całej sieci na Sparky

 

Na Sparky mam Volumio ostatnią wersję.

Dodatkowo pomiędzy USBridge a DAC mam iDefender, który coś tam separuje. Zakładam, że jesli dźwięk został "wpakowany" w ramkę Ethernet i w kablu typu patchcord ethernetowym nie idzie żadne zasilanie to separacja na tym poziomie już chyba nie jest potrzebna.

Trudno wytłumaczyć w tym wypadku wpływ Fidelizera (jest to wersja bezpłatna) aczkolwiek sprawdzałem to kilka razy na róznej muzyce, w róznych dniach i porach dnia i cały czas z Fidelizerem jest lepiej. Może to podobnie jak przy teście dCS Network Bridge w HighFidelity.pl gdzie napisano, ze mozna usłyszeć róznice brzmienia w zaleznosci oe rodzaju dysków w NAS.

 

Aczkolwiek zmartwiła mnie lektura wątku o słuchaniu w plików w dziale Hi-end bo tam stwierdzono, że streamery typu malina i Sparky to lipa w porównaniu z hiendowym brzmieniem najlepszych transportów plików typu dCS lub chińskich sprzętów czy też najlepszych odtwarzaczy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparky USBridge doczekał się aluminiowej obudowy i zapowiadanej obniżki ceny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aczkolwiek zmartwiła mnie lektura wątku o słuchaniu w plików w dziale Hi-end bo tam stwierdzono, że streamery typu malina i Sparky to lipa w porównaniu z hiendowym brzmieniem najlepszych transportów plików typu dCS lub chińskich sprzętów czy też najlepszych odtwarzaczy CD.

Masz dwa wyjścia:

1. Czytać takie opinie z należnym dystansem.

2. Sprzedać Sparky, Kupić dCS lub polecaną chińszczyznę, co zapewni dobre samopoczucie bez zmartwień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że jesli dźwięk został "wpakowany" w ramkę Ethernet i w kablu typu patchcord ethernetowym nie idzie żadne zasilanie to separacja na tym poziomie już chyba nie jest potrzebna.

Kilka stron wcześniej zdaje się słyszałeś różnice w kablach ethernet, a teraz takie założenia?? Ja nic nie zakładam, tylko wiem z pewnością, że Sparky w dziedzinie zasilania i połączeń wymaga największej dbałości.

USBridge sam w sobie nie jest gotowym kompletnym rozwiązaniem (takim jak te z działu Hi-End) ale jego możliwości w stosunku do ceny w tej chwili są niesamowite w stosunku do konkurencji, jeśli ktoś tego nie słyszy lub nie chce mu się trochę pochylić nad tym tematem to mówi się trudno.

 

Aczkolwiek zmartwiła mnie lektura wątku o słuchaniu w plików w dziale Hi-end bo tam stwierdzono, że streamery typu malina i Sparky to lipa w porównaniu z hiendowym brzmieniem najlepszych transportów plików typu dCS lub chińskich sprzętów czy też najlepszych odtwarzaczy CD.

ojojoj, to naprawdę smutne, ukamienujmy się, że to taka lipa. A tak poważnie Sparky nigdy nie będzie urządzeniem Hi-endowym, ponieważ musiałby kosztować 20 razy tyle i wyglądać 20 razy lepiej.

Bez tych "atrybutów" pewnej grupie odbiorców żadne urządzenie nie zagrają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest dostępny schemat do Allo Sparky ? - by zlikwidować lub zweryfikować istnienie stabilizatorów impulsowych zasilających IC: procesor i resztę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opisu złącza w Sparky tego pod spodem pcb czyli 50pin Telecom, nigdzie nie mogę namierzyć. Może ktoś posiada pinout tego złącza.

Nie interesuje mnie opis górnego 40 pin GPIO bo ten mam.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest opisane w USBridge:

 

J21 50 PIN Connector:

GND Pins 6,21,27,28,33,34,39,49,50

DC5V Pins 1,2,3,4

USB DP Pin 30

USB DM Pin 32

HUB reset(optional) Pin 35

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest opisane w USBridge:

 

J21 50 PIN Connector:

GND Pins 6,21,27,28,33,34,39,49,50

DC5V Pins 1,2,3,4

USB DP Pin 30

USB DM Pin 32

HUB reset(optional) Pin 35

 

Dzięki, jest to już jakaś informacja ale to jeszcze nie wszystkie piny.

Co dziwne nawet na stronie producenta nie znalazłem pełnej informacji.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem , ale dzwięku brak ze Squeezelite.

Pewnie trzeba przestawić jak zwykle na 32 bit, ale nie wiem gdzie jest przełącznik :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo czyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdy chcemy DoP to ma wyglądać np. tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdy native DSD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.