Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój dzienny- co by tu jeszcze poprawić...


Bebol

Rekomendowane odpowiedzi

Nad Atollem myślałem, tylko on nie ma wejścia phono.... Musiałbym kupić przedwzmacniacz plus daca (mam dvd podpięte po coax jako cd). Wolałbym żeby było chociaż phono...

 

Kolumnami wczoraj trochę pojeździłem (nie za wiele było miejsca), no i w kwestii basu nie zauważyłem różnicy. Jak zmniejszyłem odległość między kolumnami, to zauważyłem, że scena się trochę skurczyła... Z basem to miałem na myśli, że jest ok w odniesieniu do wyciągniętych zatyczek, że nie dudni w miejscy odsłuchu, choć możesz mieć rację, że się przyzwyczaiłem, ze było go więcej...Mój kolega z którym często słucham, też twierdzi, że go troszkę brakuje.... Ale on z kolei w domu ma podłogowe :) Już sam nie wiem, najgorsze jest to, że za bardzo nie mam porównania, z innymi kolumnami...muszę się chyba wybrać do jakiegoś salonu i tam posłuchać jakiś kolumn podstawkowych i zobaczyć jak tam jest z basem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczesniej: musisz zweryfikować i upewnić sie ze elektronika jest ok. Odsłuch w salonie nic nie da, tzn. potwierdzisz ze kolumny i wzmak sa do siebie dobrane. Wtedy wypożycz do domu i test. Jak bedzie dalej zle to ewidetnie akustyka i ustawienie vs. pokoj.

 

Czytałem o tych Kefach i generalnie chwała dol, bas..... Kefy potrzebują dobry prąd.

Obstawialbym obecny słaby wzmak, bo na zachodnim forum czytałem, ze kosztem szybkości dolnego zakresu, bas stracił na wadze i jest go generalnie mało.

 

Wypożycz Atoll se100- będziesz wiedział co w trawie piszczy.

 

Na samym koncu jak rozwiążesz zagadkę z elektronika i jakością dzwieku/basu, ewentualnie akustyka, wtedy możesz spr dociazyc standy stopniowo zasypując i odsłuchujac zmiane dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem posłuchać w salonie innych podstawek, żeby mieć jakiś punkt odniesienia jak grają inne kolumny (chodzi szczególnie o bas), bo jak pisałem wcześniej, nie jestem osłuchany i rozmowa ze mną nt, jak co gra/powinno grać może przypominać rozmowę ze ślepym o kolorach :P Może się okazać, że wcale tego basu nie mam za mało, i inne kolumny graja bardzo podobnie, albo wręcz przeciwnie. Tak czy siak wpadałoby coś wypożyczyć i potestować. Wiem, że Kefy potrzebują prądu, z tym, że łatwiej mi będzie sprzedać jakby co właśnie kolumny, niż wzmacniacz...(mało znana marka, a za pół ceny nie bardzo chce go oddawać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.