Skocz do zawartości
IGNORED

Czułość wejść analogowych oraz moc źródła


yann_

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, to mój pierwszy post. Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim współtworzącym forum audiostereo za cenne rady, z których nie raz miałem szczęście skorzystać.

 

Jestem posiadaczem starego wzmacniacza, do którego chciałbym podłączyć streamer na wejściu analogowym. Na ten moment rozważam Bluesound Node 2 (choć mam zamiar przyjrzeć się też bliżej Auralic Aries Mini), który na wyjściu ma 2.2V i 500 Ohm.

Zgodnie ze specyfikacją (w załączeniu) czułość wejść w moim Accuphase e204 dla AUX to:

Rated output: 120mV

New IHF Std. (1W output): 13.9mV

47k Ohm

 

Czy na miarę możliwości obu sprzętów uda się uzyskać przyzwoity efekt mając na uwadze powyższe? Czy na coś jeszcze należy zwrócić uwagę?

 

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam!

post-68651-0-46826900-1509916977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@porlick dziękuję za odpowiedź. Poszukałem specyfikacji dla nowszych Accuphase z seri 2xx, które już mają możliwość selekcji CD jako źródła.

 

I tak:

E-206 113mV 20kOhm

E-210 201mv 20kOhm

E-270 134mV 20kOhm

 

U mnie wszędzie 47kOhm przy 120mV.

 

Co praktycznie ta różnica oznacza? Informacja co oznacza teoretycznie też by była interesująca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz standardową impedancję wejściową. 47kohm to teraz najpowszechniejsza wartość, bardzo uniwersalna, lepsza od 20kohm, bo mniej wrażliwa na problemy połączenia ze źródłami o wysokiej impedancji wyjściowej i nietypowymi przewodami połączeniowymi. Wartością czułości się nie przejmuj- co najwyżej pełną moc uzyskasz wcześniej na skali głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.