Skocz do zawartości
IGNORED

Streaming PC do HiFi


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

szukam najprostszego rozwiązania, by streamować dźwięk z PC (laptop) do stacjonarnego systemu hifi.

Czytałem wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale nie wiem, czy nie ma prostszego rozwiązania, a szczególnie lepszego jakościowo (chciałym po wifi raczej niż po BT).

Chodzi o coś prostego, żadnych wodotrysków - po prostu odbiornik bezprzewodowy sygnału z PC. Chodzi mi głównie bym mógł słuchać na hifi muzyki z youtube, resztę muzyki streamuję z synology NAS.

Wyjścia takiego ustrostwa obojętnie jakie (mam osobnego daca, więc cyfrowe preferowane).

 

Trochę poczytałem, ale mam mętlik w głowie i nie jestem pewien nawet jakiego urządzenia potrzebuję.

Jakieś tam tropy na które natrafiłem:

1) Pure Jongo a2 (raczej nie, problemy z konfiguracją, ale tani) - od tego się zaczęło, ale szukam czegoś bardziej przyjaznego w zakresie interfesju i bardziej stabilnego;

2) Panasonic SH-All1C;

3) Neet airstream

 

4) sonos connect (fajny ale zdecydowanie za drogi).

 

Aha, nie chcę nic od Apple.

 

Niech mnie ktoś oświeci jak to się w ogóle nazywa: streaming receiver / odbiornik? Czego mam szukać?

 

Z góry dzięki za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Nu Force Air Dac. Mogę polecić, oczywiście w zależności kto ma jaki sprzęt, bo to nie jest jakiś hi end (kosztuje ok. 650zł), ale dla mnie w zupełności wystarcza. Bardzo mi pasuje funkcjonalność tego Nu Forca. Odbiornik wpinasz do wzmaka, czy co tam masz, a nadajnik jest pod USB wielkości pendriva. Bez żadnych aplikacji, konfigurowania itd. przesyła droga radiową każdy dźwięk z komputera. Na necie można poczytać, jest kilka recenzji. Jest jeszcze coś podobnego od NADA, NAD DAC 2, ale kosztuję prawie dwa razy tyle (ma jednak wyjście cyfrowe, Nu force nie ma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bebol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice pomiędzy nimi są większe

NuForce Air DAC :

- 16-bit/48kHz x 2 kanały

Nad DAC2 :

- Częstotliwość próbkowania 96KHz

- Współczynnik bitowy 24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio.

 

I to też wczoraj zamówiłem, po paru godzinach czytania.

Zalety: tanie, po wifi nie BT, nie trzeba żadnych dongli, etc. W wakacje u szwagra w US widziałem TV który działał chyba w oparciu o chromecast właśnie - z każdego telefonu czy urządzenia w sieci domowej można było na TV wrzucić cokolwiek, plus na audio też to szło.

Zobaczymy, czy będzie to tak działać.to jest czepianie się.

Jedyna wada to fakt, że nie da się po wbudowanym wyjściu optycznym wyprowadzić sygnału cyfrowego do DACa zewnętrznego. Ale dobra, za 30 euro

Dzięki za porady, ale jak widać mimo pozornego bogactwa rozwiązań wiedzy i konkretnych porad na ten temat w sieci jest niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice pomiędzy nimi są większe

NuForce Air DAC :

- 16-bit/48kHz x 2 kanały

Nad DAC2 :

- Częstotliwość próbkowania 96KHz

- Współczynnik bitowy 24

Istotne przy ewentualnej cyfrowej regulacji głośności np. Replaygain.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jedyna wada to fakt, że nie da się po wbudowanym wyjściu optycznym wyprowadzić sygnału cyfrowego do DACa zewnętrznego.

Wbudowane wyjście optyczne służy właśnie do wyprowadzenia sygnału cyfrowego na zewnętrznego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowane wyjście optyczne służy właśnie do wyprowadzenia sygnału cyfrowego na zewnętrznego DACa.

 

To oczywiste, ale czytałem raporty użytkowników, którzy mieli z tym problemy. Może używali złego kabla, bo w Chromecascie jest jedno wyjście 3,5mm/mini optical toslink.

Nic, zobaczę jak przyjdzie. Problem mam jedynie z tym, że w DACu wejście optyczne już zajęte.

Dostałem tez odpowiedź z Panasonica odnośnie SH-all1c:

 

In response , I would have to inform you that the SH-ALL1C will work as a bridge , it does not have a speaker.

It will restream information from one unit to another.

You can either pair this unit with a mobile device or a tablet which will be connected at the same wi-fi connection , and stream from

the Panasonic Music App onto a third speaker , connected as well to the wi-fi.

The second option will be to create a DLNA server via intranet and use the PC as the streaming source.

If you would like to , we can provide you with instructions on how to connect the units.

 

Więc ten panasonic to też może być ciekawy wybór. Ciekawe jak w praktyce się sprawdza, bo mało info o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
On 11/7/2017 at 6:15 PM, Sebastian Reg said:

Korzystam z Chromecast i naprawdę polcam. Będzesz zadowolny.

Po dwóch latach odświeżam temat, bo mam już dosyć Chromecasta Audio.

W w 95% przypadków za każdym razem gdy chcę posłuchać muzy muszę na nowo konfigurować CA przez Google Home, bo nie łączy się z wcześniej sparowanym CA. Dzieje się tak samo z Androida jak i z iOS i Windowsa. Podejrzewam, że problem w konfiguracji domowej sieci wifi/routerze, ale to tylko spekulacje, bo dojść nie sposób. Próbowałem przypisać CA stały IP, ale się to nie udaje. Ogólnie dupa i jestem niezadowolony.

Sama koncepcja jest super - widzę, jak się sprawdza. Praktycznie przetałem słuchać moich CD (nie żebym się z tego cieszył, ale to pokazuje jak wygodny jest streaming dla mnie).

Szukam urządzenia o podobnej funkcjonalności, tylko większej stabilności połączenia.

Co wybrać? Są jakieś playery ROKU, etc. ale nie śledziłem rynku i nie wiem.

Posiadam zewn. DACa z wejściem optycznym; potrzebuję samodzielnego odbiornika streamingu po WiFi, ale nie podłączanego do wzmaka przez USB bo mam zwykły wzmak stereo (nie ampli).

Będę wdzięczny za jakąś poradę i trop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka przemyśleń:

1. Mam poważne obawy, że wybór odbiornika w technologii wi-fi zawsze niesie z sobą problem ewentualnego rozkonfigurowywania się go. Bluetooth jest tu lepszy, ale oferuje gorszą jakość dźwięku. Nikt nie zagwarantuje mi, że w mojej sieci, z moim routerem, etc. wszystko będzie ok po wifi, bo ludzie piszą odnośnie innych urządzeń wifi (typu Alexa, Airplay, etc.), że też im się rozkonfigurowuje

2. Telefon do sterowania jest b. wygodny, ale może lepiej po prostu kupić jakiś player z własnym wyświetlaczem, który jest na stałe podpięty do wzmaka/daca... ? Jeśli tak, to jaki? Zazwyczaj dedykowane playery audio są drogie (to mnie nie interesuje).

3. niby zawsze mogę mieć laptopa podłączonego do wzmaka audio kablem... ale nie o to chodzi raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat używam Raspberry Pi3 + Allo BOSS DAC + dysk HDD. Na Raspberry jest zainstalowany Volumio (czyli gotowy system operacyjny, będący jednocześnie hi-fi odtwarzaczem plików). Z DAC sygnał puszczony RCA do wzmacniacza. Sterowanie po wi-fi z telefonu, tableta, komputera... Wyjątkowo wygodne i tanie rozwiązanie (łącznie z dyskiem jakieś 800 PLN). Podkreślam że tylko sterowanie jest po wi-fi, a całość procesów odbywa się w RB Pi3 i DACu.

Jeśli nie masz zdolności techniczno-"komputerowych" (choć to wcale trudne nie jest) to jest rwónież gotowy produkt oferowany przez Volumio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zasada działania taka sama tylko wszystko upakowane w zgrabne "pudełko" i oczywiście droższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, tuczi77 said:

Od 2 lat używam Raspberry Pi3 + Allo BOSS DAC + dysk HDD. Na Raspberry jest zainstalowany Volumio (czyli gotowy system operacyjny, będący jednocześnie hi-fi odtwarzaczem plików). Z DAC sygnał puszczony RCA do wzmacniacza. Sterowanie po wi-fi z telefonu, tableta, komputera... Wyjątkowo wygodne i tanie rozwiązanie (łącznie z dyskiem jakieś 800 PLN). Podkreślam że tylko sterowanie jest po wi-fi, a całość procesów odbywa się w RB Pi3 i DACu.

Jeśli nie masz zdolności techniczno-"komputerowych" (choć to wcale trudne nie jest) to jest rwónież gotowy produkt oferowany przez Volumio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zasada działania taka sama tylko wszystko upakowane w zgrabne "pudełko" i oczywiście droższe

Tuczi, dzięki za trop i pomysł.

Złożenie czegoś samemu nie jest problemem, myślę, że dałbym radę.

Nie wiem nic o raspberry, czytałem i słyszałem pokątnie, ale nie mam wiedzy. Napisz proszę troszku więcej o tym systemie:

1. rozumiem, że płytę główną pakuję w obudowę, podłączam zasilacz i to śmiga?

2. system potrzebuje jakiejś pamięci: rozumiem, że jakiś czytnik microSD z kartą SD byłby wystarczający? Mam nadzieję, że nie trzeba dysku hd?

3. czy korzystasz z jakiegoś wyświetlacza i klawiatury, czy używasz do tego telefonu?

4. Jak tym sterujesz? czy łączenie z telefonu z raspberry będzie możliwe? jest jakaś apka z której korzystasz?

5. czy raz ustanowione połączenie (sparowanie) nie gubi urządzeń? W sensie, czy istnieje jakaś gwarancja (choć to duże słowo), że za każdym razem nie będę musiał na nowo parować/ustanawiać połączenia między telefonem?

 

W międzyczasie biorę się za dalsze czytanie o raspberry.

Niemniej, jeśli są jakieś inne gotowe rozwiązania chętnie wysłucham.

Chodzi zasadniczo  jak najprosztszy odbiornik sygnału wi-fi, który doda mojemu istniejącemu systemowi funkcję bezprzewodowego streamingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rasberry to tylko mikrokomputer, w postaci małej płytki z wszystkimi potrzebnymi gniazdami, w tym wielopinowym złaczem na które zapinasz DAC (np. ten który wymieniłem). Nie masz co mocno zgłębiać wiedzy na temat samego Raspberry. Lepiej poczytaj o Volumio ?

2. Volumio jest jednocześnie systemem operacyjnym. Ściągasz plik *iso i instalujesz na karcie microSD (minimum 8Gb), którą potem wkładasz do slotu na karty w płytce Raspberry.

3. Z telefonu i z tabletu korzystasz z aplikacji (dostępna wersja na Android jak i na iOS). Z komputera wchodzisz poprzez najzwyklejszą przeglądarkę wpisując adres IP lub przywołując go z zapisanej zakładki.

4. Odpowiedź masz wyżej, aplikacja to po prostu Volumio

5. Ja sobie ustawiłem stałe IP i przez komputer nie mam absolutnie żadnych problemów. Czasem (bardzo rzadko) aplikacja na telefonie zawiesi się, ale to nie przerywa muzyki, bo aplikacja/telefon to tylko pilot. Restart aplikacji rozwiązuje problem.

Rasberry ma 4 gniazda USB, do których możesz podłączyć 4 źródła plików - pendrive/HDD/SDD (u mnie 1 dysk HDD z plikami flac). Dodatkowo w Volumio za darmo jest dostępne podpięcie konta Spotify lub za opłatą €3/m-c konta Tidal. Niestety tych ficzerów nie sprawdzałem, ale wiem że są.

Złożenie całości to nie ejst żadna filozofia jeśli człowiek nie boi się śrubokręta i komputerów. Wszystkie poradniki, filmiki, etc. znajdziesz bez problemu w sieci, np. na YouTube. Ja też 2 lata temu byłem w tym temacie zielony, ale sobie poradziłem ?

 

Ważna sprawa, o której należy wspominać, w ten sposób nie jesteś w stanie puszczać plików, które masz na kompie lub na telefonie. Ponoć da się do tego podpiąć jakiś dysk sieciowy, ale nie próbowałem, bo i potrzeby nie miałem takiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tuczi77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuczi, wielkie dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę w międzyczasie, Ty mi parę rzeczy wyjaśniłeś i wygląda to bardzo zachęcająco. Myślę, że spróbuję. Widzę, że są gotowe kity do złożenia, co upraszcza sprawę. Śrubokręta i kompów się nie boję, także luz.

Do odtwarzania lokalnych plików mam NAS Synology, który ma funkcję playera audio w systemie, ale korzystam z tego b. rzadko teraz. Chodzi mi głównie, by obsługiwać Spotify i inne źródła online, a widzę, że Malinka to ogarnia.

Jedyne pytanie, jakie pozostaje dla mnie otwarte to pkt 1: DAC. Ja mam V-Daca, który jest zewn. zamkniętym dac z wejściem usb i optycznym. Muszę doczytać, czy da się go zapiąć do Malinki jakoś.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tuczi77 napisał:

Ważna sprawa, o której należy wspominać, w ten sposób nie jesteś w stanie puszczać plików, które masz na kompie lub na telefonie. Ponoć da się do tego podpiąć jakiś dysk sieciowy, ale nie próbowałem, bo i potrzeby nie miałem takiej.

Podpięcie NAS-a to żaden problem,zawsze można zabrać ruter oraz dysk do kogoś kto tom ogarnie,a wygoda jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej popatrz na produkty ieast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub to samo tańsze ale bez pilota i wejścia usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tańsze i prostsze w obsłudze i konfiguracji niż malina ( używałem chromecasta potem ieast m20 równolegle z maliną ) . Nie ma problemu z obsługą dysków sieciowych , spotify , tidal , radia internetowe wszystko w pudełeczku trochę większym niż paczka fajek . Wyjście analogowe , wewnętrzny dac na sabre + wyjście spdif optyk. Wszystko obsługiwane przez zgrabną apkę na telefon .

Ps. Twoje problemy z chromcastem wynikają najpewniej z problemów z siecią ( prawdopodobnie zła konfiguracja )  podejrzewam że wyłączasz router np. na noc albo jak wychodzisz i potem ponownie włączasz . Przy takim traktowaniu urządzeń sieciowych często dzieją się dziwne rzeczy z odtwarzaczami sieciowymi , w takim przypadku ieast jak i malina będzie miała problem z stabilną pracą .  

Pozdrawiam 

6 godzin temu, tuczi77 napisał:

Ważna sprawa, o której należy wspominać, w ten sposób nie jesteś w stanie puszczać plików, które masz na kompie lub na telefonie. Ponoć da się do tego podpiąć jakiś dysk sieciowy, ale nie próbowałem, bo i potrzeby nie miałem takiej.

Hej.

Co do puszczania muzyki z kompa z win to nie ma problemu po naciśnięciu  prawoklikiem na zaznaczonych utworach w menu należy wybrać rzutuj do urządzenia i tam o ile volumio jest w tej samej sieci , pojawia się opcja odtwarzania na volumio . Jest to trochę na okrętkę ale się da , dodam jeszcze że jak ktoś używa itunsa to w nim również pojawia się możliwość wysyłania muzyki do volumio. Co do telefonu to nie wiem , ale podejrzewam że to zależy od odtwarzacza jakiego w telefonie się używa. 

Pozdrawiam 

  

IMG_20190425_212317.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, catdragon napisał:

Co do puszczania muzyki z kompa z win to nie ma problemu po naciśnięciu  prawoklikiem na zaznaczonych utworach w menu należy wybrać rzutuj do urządzenia i tam o ile volumio jest w tej samej sieci , pojawia się opcja odtwarzania na volumio . Jest to trochę na okrętkę ale się da , dodam jeszcze że jak ktoś używa itunsa to w nim również pojawia się możliwość wysyłania muzyki do volumio. Co do telefonu to nie wiem , ale podejrzewam że to zależy od odtwarzacza jakiego w telefonie się używa. 

Pozdrawiam 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie znałem tego rozwiązania. Gdzie wtedy jest przeprowadzana konwersja? Na kompie czy dopiero w malinie?

11 godzin temu, catdragon napisał:

Ps. Twoje problemy z chromcastem wynikają najpewniej z problemów z siecią ( prawdopodobnie zła konfiguracja )  podejrzewam że wyłączasz router np. na noc albo jak wychodzisz i potem ponownie włączasz . Przy takim traktowaniu urządzeń sieciowych często dzieją się dziwne rzeczy z odtwarzaczami sieciowymi , w takim przypadku ieast jak i malina będzie miała problem z stabilną pracą . 

To fakt, spotkałem się z tym w innych przypadkach (np. TV przez internet). Ja rzeczywiście u siebie routera nie wyłączam.

11 godzin temu, catdragon napisał:

Hej popatrz na produkty ieast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub to samo tańsze ale bez pilota i wejścia usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 lata temu rozważałem, ale z tego co pamiętam, ówczesne wersje nie oferowały 24bit/192kHz i dlatego odpuściłem. Ten M30 wygląda zachęcająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tuczi77 napisał:

. Gdzie wtedy jest przeprowadzana konwersja? Na kompie czy dopiero w malinie?

Hej.

Szczerze to nie mam pojęcia nawet o jaką konwersję chodzi, ale volumio komputer traktuje tylko jako magazyn, więc cokolwiek się dzieje to raczej w malinie. 

Co do iest to w porównaniu z malina ma ograniczona funkcjonalność ale cena i prostota obsługi wszystko wynagradza. 

Ja używałem m20 i maline z digione i jakiejś dramatycznej różnicy dźwięku nie zauważyłem. A że lubię pogrzebać i dwa odtwarzacze sieciowe były mi zbędne to pozbylem się iesta. Ale muszę się przyznać że parę razy o nim myślałem zwłaszcza wtedy gdy po aktualizacji volumio trzeba było kombinować z wtyczkami i zamiast słuchać muzyki. 

Pozdrawiam 

PS. Wpisując IP iesta w przeglądarce też mamy możliwość sterowania podstawowymi funkcjami z PC podobnie jak w volumio i również jak w volumio można puszczać muzykę za pomocą funkcji rzutuj do urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tuczi77 napisał:

z cyfry na analog

To akurat odbywa się poza maliną dopiero w zewnętrznym dac-u, po LAN raczej cyfra idzie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się odbywa w momencie, kiedy mamy pliki transportowane poprzez USB z dysku do Maliny, a potem przez DAC wychodzą to ja wiem. Pytałem o to jak wygląda ta sytuacja w przypadku opcji "rzutuj na". Czy pliki są dekodowane już w komputerze czy plik z kompa jest transportowany do Maliny i dopiero w DACu za Maliną jest dekodowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tuczi77 napisał:

Pytałem o to jak wygląda ta sytuacja w przypadku opcji "rzutuj na

Wydaje mi się że dokładnie tak samo jak w przypadku USB. Mamy plik w pc (cyfrowy) wypuszczany po LAN (cyfrowo) do odtwarzacza sieciowego który nie ma wejścia analogowego (cyfrowo) i z odtwarzacza wychodzi dopiero do przetwornika D/A. Myślę że nazwa rzutuj, przesyłaj czy odtwarzaj nie ma wpływu na sposób przesyłu pliku. W jaki sposób miała by się odbyć wielkorotna konwersja D-A-D-A na drodze PC-maliną-dac, tym bardziej że sygnał/plik nie przechodzi przez jakąkolwiek kartę dźwiękowa dopóki nie trafi do digione. Albo zupełnie nie wiem o c chodzi. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/25/2019 at 9:16 PM, catdragon said:

Hej popatrz na produkty ieast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub to samo tańsze ale bez pilota i wejścia usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tańsze i prostsze w obsłudze i konfiguracji niż malina ( używałem chromecasta potem ieast m20 równolegle z maliną ) . Nie ma problemu z obsługą dysków sieciowych , spotify , tidal , radia internetowe wszystko w pudełeczku trochę większym niż paczka fajek . Wyjście analogowe , wewnętrzny dac na sabre + wyjście spdif optyk. Wszystko obsługiwane przez zgrabną apkę na telefon .

Ps. Twoje problemy z chromcastem wynikają najpewniej z problemów z siecią ( prawdopodobnie zła konfiguracja )  podejrzewam że wyłączasz router np. na noc albo jak wychodzisz i potem ponownie włączasz . Przy takim traktowaniu urządzeń sieciowych często dzieją się dziwne rzeczy z odtwarzaczami sieciowymi , w takim przypadku ieast jak i malina będzie miała problem z stabilną pracą .  

Pozdrawiam 

Hej.

Co do puszczania muzyki z kompa z win to nie ma problemu po naciśnięciu  prawoklikiem na zaznaczonych utworach w menu należy wybrać rzutuj do urządzenia i tam o ile volumio jest w tej samej sieci , pojawia się opcja odtwarzania na volumio . Jest to trochę na okrętkę ale się da , dodam jeszcze że jak ktoś używa itunsa to w nim również pojawia się możliwość wysyłania muzyki do volumio. Co do telefonu to nie wiem , ale podejrzewam że to zależy od odtwarzacza jakiego w telefonie się używa. 

Pozdrawiam 

  

IMG_20190425_212317.jpg

Moja odpowiedź z piątku nie przeszła, więc jeszcze raz.

Dzięki za polecenie iesta - poczytam o nim i na pewno wezmę pod rozwagę. Obsługi maliny się nie boję, ale jestem zawsze za prostotą rozwiązań.

 

Co do Twojej sugestii ad moich problemów z Chromecastem, to bez wątpienia problem leży w konfiguracji sieci. Nie jest jednak tak, że wyłączam router na noc (to proszenie się o problemy); chodzi non-stop i mam do niego podpięte inne urządzenia (np. nas-a), które nie gubią adresu ip. Mam też podpięty odtwarzacz hi-media po wifi i z nim nie ma problemu - nie gubi sygnału i nie trzeba go parować. Problem leży więc gdzieś po trochu w sieci po trochu w CCA. Mam różne numery: a to Google Home nie widzi CCA a muzykę można streamować, a to widzi i konfiguruje a na końcu wywala komunikat, że nie udało się połączyć; a to na android nie widzi a u żony na ios widzi i można stremować i jako ona coś puści, to nagle się odblokowuje android. Chyba wszystkie konfiguracje. Nie chce mi się grzebać za bardzo w tym, bo szkoda czasu i nerwów a wynik niepewny, bo nie wiadomo nawet czego szukać w ustawieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z dynamicznego IP i przypisz stały do urządzenia. Czytałem, że tak próbowałeś, ale wydaje mi się to jedynym sensownym rozwiązaniem. U mnie z foobarem rozwiązało to wszystkie problemy, dokładnie takie jak opisujesz. Z tym, że jak robiłem to sam to się nie udało, natomiast jak poprosiłem kolegę obeznanego w IT, to ogarnął mi to w 5 minut:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
On 4/29/2019 at 1:42 PM, Allmr said:

Zrezygnuj z dynamicznego IP i przypisz stały do urządzenia. Czytałem, że tak próbowałeś, ale wydaje mi się to jedynym sensownym rozwiązaniem. U mnie z foobarem rozwiązało to wszystkie problemy, dokładnie takie jak opisujesz. Z tym, że jak robiłem to sam to się nie udało, natomiast jak poprosiłem kolegę obeznanego w IT, to ogarnął mi to w 5 minut:)

No więc półtora tygodnia temu ustawiłem statyczny IP dla Chromecasta i niestety nic to nie zmieniło. Zasadniczo to przelewa czarę goryczy, bo jeśli nie działa statyczny IP to raczej nic nie zadziała. Tzn. jeśli mimo statycznego IP za każdym razem CA wypada z sieci albo gubi łączność w trakcie odtwarzania nawet, to jak dla mnie coś jest nie halo. Inne sytuacje to np. Google Home widzi CA, ale już Spotify go nie widzi... Jak dla mnie porażka. Podoba mi się bardzo idea samego urządzenia, ale jego funkcjonowanie już nie. Zdaję sobie sprawę, że u innych śmiga to bez problemu, ale wiele podobnych opisów 'przygód z CA' krąży po sieci, więc nie jestem sam.

Podjąłem już decyzję i zastąpię CA Malinką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2019 o 08:54, tuczi77 napisał:

Nie znałem tego rozwiązania. Gdzie wtedy jest przeprowadzana konwersja? Na kompie czy dopiero w malinie?

To fakt, spotkałem się z tym w innych przypadkach (np. TV przez internet). Ja rzeczywiście u siebie routera nie wyłączam.

2 lata temu rozważałem, ale z tego co pamiętam, ówczesne wersje nie oferowały 24bit/192kHz i dlatego odpuściłem. Ten M30 wygląda zachęcająco.

Polecam to rozwiązanie, w zasadzie plug&play, jakość zadowalająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak ajbardziej polecam raspberry i jeśli masz dac zewnętrzny to z nakładką allo digi one i połączenie po coaxialu do daca. Ale jest ważne , żebyś miał dobrą przepustowość net i najlepiej po kablu, a nie wifi. Przy streamowaniu muzyki net to podstawa + router z wyjściem 1gb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Rucia1 said:

Jak ajbardziej polecam raspberry i jeśli masz dac zewnętrzny to z nakładką allo digi one i połączenie po coaxialu do daca. Ale jest ważne , żebyś miał dobrą przepustowość net i najlepiej po kablu, a nie wifi. Przy streamowaniu muzyki net to podstawa + router z wyjściem 1gb.

Dzięki. Na malinę jestem już zdecydowany, bo na chromecasta nie mogę patrzeć. Coraz lepsze kwiatki wychodzą (rozłącza się podczas słuchania muzy, na jednym urządzeniu lub w jednej aplikacji telefony widzą chromecasta a w innej nie, albo np google home nie może się połączyć z chromecastem a spotify go widzi i streamuje lub odwrotnie...porażka).

Malinę zamierzam do sieci podłączyć kablem, nic innego. Co do przepustowości sieci muszę posprawdzać, bo z tego co kojarzę przepustowość wi-fi zależna jest od najwolniejszego urządzenia (router zwalnia do najwolniejszego urządzenia w sieci) - chyba, że coś pomyliłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎04‎.‎06‎.‎2019 o 11:28, romekjagoda napisał:

... Co do przepustowości sieci muszę posprawdzać, bo z tego co kojarzę przepustowość wi-fi zależna jest od najwolniejszego urządzenia (router zwalnia do najwolniejszego urządzenia w sieci) - chyba, że coś pomyliłem.

Jeśli nic nie zostało przestawione w oprogramowaniu routera, to negocjuje on prędkość transmisji z każdym urządzeniem indywidualnie, w ramach prędkości łącza internetowego będącego źródłem danych.

Wolniejsze technicznie urządzenie podłączone do routera, nie zmniejszy prędkości transferu urządzenia technicznie szybszego.

Mam  nadzieję, że nie namieszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.