Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukuję oszusta i moich zabawek


BaliGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tego całego pośpiechu z wysyłką. Przecież od przelania pieniędzy do czasu pojawienia się ich na koncie bankowym adresata nie mija dużo czasu (do kilku godzin). Przy wysyłce towaru następnego dnia po otrzymaniu wiadomości o przelewie pieniądze powinny być na koncie. Żeby wysłać "od ręki" trzeba mieć już sprzęt przygotowany do wysyłki. Nie bądźmy tacy w "gorącej wodzie kąpani". Jednak jak widać złodzieje wykorzystają każdy przejaw naiwności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli potwierdzenie byłoby prawdziwe to można cofnąć przelew. Niedawno kolega wysłał mi na stare (nie działające) konto przelew , był pewny ,że kasa poszła , po weekendzie patrzy a tu zwrot ;)

Tak więc mimo iż chcemy coś co długo nam leży sprzedać - czekajmy aż kwota pojawi się na koncie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Moją żonkę też oszukali ale w troszkę inny sposób i podejrzewam że nadal to robią. Kupiła jakieś zabawki dla córy za parę złotych, wysłała kasę i kontakt się urwał a konto olx zniknęło. Wiem że zrobiliśmy źle bo to olaliśmy (nie chce mi się ganiać po komisariatach za 30zł), wiem też że oni to wykorzystują i pozostają bezkarni :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś też oszukano. Jednak policja złapała gościa.Oddał mi pieniądze i przesłał przeprosiny. Też nie chodziło o dużą kwotę, nie pamiętam dokładnie, pomiędzy 50 - 100 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego całego pośpiechu z wysyłką. Przecież od przelania pieniędzy do czasu pojawienia się ich na koncie bankowym adresata nie mija dużo czasu (do kilku godzin). Przy wysyłce towaru następnego dnia po otrzymaniu wiadomości o przelewie pieniądze powinny być na koncie. Żeby wysłać "od ręki" trzeba mieć już sprzęt przygotowany do wysyłki. Nie bądźmy tacy w "gorącej wodzie kąpani". Jednak jak widać złodzieje wykorzystają każdy przejaw naiwności.

 

Banki "przelewaja" pieniadze dwa razy dziennie w dni robocze. Wiec jak ktos ci wysle pieniadze w piatek po poludniu to dostaniesz je w poniedzialek rano (kolo 10). I wlasnie ten moment wykozystali cwaniaczki u kolegi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją żonkę też oszukali ale w troszkę inny sposób i podejrzewam że nadal to robią. Kupiła jakieś zabawki dla córy za parę złotych, wysłała kasę i kontakt się urwał a konto olx zniknęło. Wiem że zrobiliśmy źle bo to olaliśmy (nie chce mi się ganiać po komisariatach za 30zł), wiem też że oni to wykorzystują i pozostają bezkarni :-(

Ja nie dawno przelalem 200 zaliczki i tyle ją widziałem. Od tego momentu obserwuje OLX.

 

Tutaj zdaje się kolejny wałek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już wyłapałem ich kilka, pewnie konto jak i ogłosznie nie długo zniknie. Zawsze patrzę na czas założenia konta na OLX, tutaj mamy grudzień 2017, więc diwne "przebudzenie" raptem i odrazu kilka ogłoszeń. Często tak dodają dla zmyłki. A jak naciśniesz na odbiór osobisty to zero reakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdaje się kolejny wałek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już wyłapałem ich kilka, pewnie konto jak i ogłosznie nie długo zniknie. Zawsze patrzę na czas założenia konta na OLX, tutaj mamy grudzień 2017, więc diwne "przebudzenie" raptem i odrazu kilka ogłoszeń. Często tak dodają dla zmyłki. A jak naciśniesz na odbiór osobisty to zero reakcji.

Lubię post

Do góry

[/quote

 

Przeciez stoi jak wol w ogloszeniu, ze odbior osobisty w weekend"y. Podany jest tez nr tel., co za problem zadzwonic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki "przelewaja" pieniadze dwa razy dziennie w dni robocze. Wiec jak ktos ci wysle pieniadze w piatek po poludniu to dostaniesz je w poniedzialek rano (kolo 10). I wlasnie ten moment wykozystali cwaniaczki u kolegi.

Coś wartego do 100 zł pewnie bym wydał na podstawie zlecenia przelewu. Wartościowszej rzeczy na pewno nie. Chociaż ktoś może powiedzieć "łatwo się mówi". Nie wiem jak by dobrze gościowi by z oczu patrzyło, nie wydałbym. Albo gotówka do ręki, albo kasa no koncie. Nie ma innej opcji. Mógłbym być zdesperowany chęcią sprzedaży nie wiem jak, nie wydałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeciez stoi jak wol w ogloszeniu, ze odbior osobisty w weekend"y. Podany jest tez nr tel., co za problem zadzwonic?

No i co z tego że jest nr telefonu i napisane że odbiór osobisty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytający ten watek stają się bardziej wyczuleni. Wcale się nie dziwię, że niektóre oferty sprzedaży "są podejrzane".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to że jest napisane odbiór osobisty to nic to nie znaczy.

Przecież to może być celowa zagrywka.

Potencjalny kupujący myśli sobie , jak jest odbiór osobisty to koleś jest uczciwy, wtedy decyduje się na wysyłkę pieniędzy, potem się okazuje ze to był zoonk :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to że jest napisane odbiór osobisty to nic to nie znaczy.

Przecież to może być celowa zagrywka.

Potencjalny kupujący myśli sobie , jak jest odbiór osobisty to koleś jest uczciwy, wtedy decyduje się na wysyłkę pieniędzy, potem się okazuje ze to był zoonk :D.

Dokładnie, taki zapis może mieć za zadanie uwiarygadniać lewe ogłoszenia.

Jak będziesz chciał odebrać osobiście to gość powie, że np. już nieaktualne lub ktoś zarezerwował.

Gość wie, że i tak więcej osób kupuje wysyłkowo, na dodatek jak można podać jakiś kraniec Polski, gdzie jest malo prawdopodobne, że ktoś pojedzie osobiście, na dodatek po sprzęt za 1200zł.

 

Nie twierdzę, że to ogłoszenie jest lewe, ale oszuści są sprytni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to że jest napisane odbiór osobisty to nic to nie znaczy.

Przecież to może być celowa zagrywka.

Potencjalny kupujący myśli sobie , jak jest odbiór osobisty to koleś jest uczciwy, wtedy decyduje się na wysyłkę pieniędzy, potem się okazuje ze to był zoonk :D.

Ja się nabrałem tak samo. Gość mówi może być osobisty, może być pobraniem. Nie ma różnicy. To przelalem zaliczke żeby zaklepac i se zaklepalem.

 

Jak będziesz chciał odebrać osobiście to gość powie, że np. już nieaktualne lub ktoś zarezerwował.

 

Odpisał mi wczoraj ze ktoś już zarezerwowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj już 27 grudzień i jakoś nie widać finału tego przekrętu.

Trzymam kciuki - oby zakończyło się to szczęśliwie dla Kolegi sprzedającego.

Też czasem coś sprzedaję na olx:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.

Policji odzyskanie kasy za kupiony na allegro przeze mnie telefon i późniejsze z nim perypetie zajęło to pół roku ale się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na olx bym widywany Macintosh ma7000 za 12000 zł to przestrzegam to też jest wałek!

 

takie ogłoszenia pokazują się dość często.... Gdy ja zgłaszałem swoją sprawę również pojawiły się nowe ogłoszenia, bardzo podejrzane ... oczywiście mając nadzieje że to ta sama osoba nakierowałem na nie ,ale większego pożytku z tego nie zrobili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest zabezpieczony i nie zginie. Nagrania są do 30 dni, bynajmniej w Gdyni.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Wybacz, ale muszę bo trafia mnie, gdy widzę to, co pogrubiłem wyżej. BYNAJMNIEJ nie jest potwierdzeniem, a wzomnieniem PRZECZENIA! "BYNAJMNIEJ NIE W GDYNI!".

 

No i co z tego, ze wydaje sie Tobie, ze to kolejny walek?

Może być...miałem to samo z NAD'em C372 z Koszalina. Aukcja na olx, ogłoszenie wystawione, podane numery kontaktowe, możliwość odbioru osobistego i sprawdzenia lub wysyłka. Wysłałem 50 na poczet wysyłki pobraniowej...i tyle widziałem paczkę, urwał się kontakt, na telefonie poczta, aukcja zniknęła. Na adresie podanym, bo sprawdzałem, było kilka działalności gospodarczych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co powiecie na tą cenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co powiecie na tą cenę ?

No jak za darmo na moje oko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak za darmo na moje oko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Bali napisał taki post bo mimo wszystko jest przestroga dla każdego , nie wydaje się na pierwszy rzut oka logiczne takie zachowanie ale człowiek w biegu nie przemyśli do końca też , bytując między uczciwymi ludźmi robiąc często udane transakcje nawet nie spodziewa się trafić na takich sk......

Te pajace to nie audiofile i będą próbować sprzedać rzadki sprzęt w końcu wpadną ale ogólnie ciężki temat z policja maja wyjebane na wszystko ale może się uda jest kilka poszlak w końcu... Samodzielne wyznaczenie sprawiedliwości to tez zły pomysł widza gdzie mieszkasz mogą nie takiego szamba narobić a najczęściej to już utytułowani przestępcy bez skrupułów a Ciebie psy zamkną że mu nos złamałeś , paranoja po prostu brak zaufania to w dzisiejszych czasach to podstawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak za darmo na moje oko ������

Bez przesady, w ogłoszeniu jest 14tyś, nowy kosztuje 20tyś, po targach pewnie taniej, więc cena nie jest jakaś niewiarygodna.

Poza tym na sprzęt audio powyżej 10 tyś też nie ma aż tylu kupców jak na ten tańszy.

 

Fajnie że Bali napisał taki post bo mimo wszystko jest przestroga dla każdego , nie wydaje się na pierwszy rzut oka logiczne takie zachowanie ale człowiek w biegu nie przemyśli do końca też , bytując między uczciwymi ludźmi robiąc często udane transakcje nawet nie spodziewa się trafić na takich sk......

Te pajace to nie audiofile i będą próbować sprzedać rzadki sprzęt w końcu wpadną ale ogólnie ciężki temat z policja maja wyjebane na wszystko ale może się uda jest kilka poszlak w końcu... Samodzielne wyznaczenie sprawiedliwości to tez zły pomysł widza gdzie mieszkasz mogą nie takiego szamba narobić a najczęściej to już utytułowani przestępcy bez skrupułów a Ciebie psy zamkną że mu nos złamałeś , paranoja po prostu brak zaufania to w dzisiejszych czasach to podstawa

Bali kierował się zaufaniem do drugiego człowieka i nie można go za to winić, to pozytywna cecha.

 

Tu po raz kolejny wychodzi, że Polacy to cwaniacy i złodzieje i niech mi nikt nie mówi, że jest inaczej. Nie bez przyczyny wyrobiliśmy sobie taką opinię na świecie, zwłaszcza w Niemczech, które są blisko.

Ile było przypadków zbierania pieniędzy na niby chore dzieci przez oszustów ? To jest dopiero skur........

Ile jest przypadków oszukiwania biednych emerytów, na wnuczka, na policjanta, na pomoc społeczną, albo wrabiania ich w jakieś bardzo niekorzystne umowy itp. ?

Nie ma żadnych skrupułów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.