Skocz do zawartości
IGNORED

Aurelic Aries, albo ...


Allmr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

jeśli nie ma róznicy między CA 752 a malinką

 

Nie myl pojęć nie ma różnicy flac malina vs CD z CA 752 BD. Przy plikach flac z dysku podpiętego pod bdp różnica jest, gra to sucho, bez głębi, powietrza w muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nie myl pojęć nie ma różnicy flac malina vs CD z CA 752 BD. Przy plikach flac z dysku podpiętego pod bdp różnica jest, gra to sucho, bez głębi, powietrza w muzyce.

pewnie tak, ciężko porównać - dlatego właśnie chcę osłuchać to co jest, z moim dac (to jednak niezła maszyna), a potem porównać z le franse. I jak wyżej, malina do plików, CXC do płyt - będzie piknie

 

Soekris po USB nie zagra gorzej niż po coax, a może nawet lepiej.

wiesz, ze Smokiem też tak podobno jest...., a jednak różnice są i nie wynika to chyba z jakości samego "wejścia" a niestety z dostarczanego materiału. Coax tu ma chyba jednak pewną przewagę, poza tym we wszystkich dac jakie miałem usb grało też po prostu ciut inaczej niż po coax - i w heglu i audiolabie, smoku czy m2techu itp...., jakby gładziej, ciut bardziej płasko, dla mnie ciut za gładko. Nie miałem jeszcze dac, który z obu wejść gra identycznie, więc to też trochę kwestia gustu, w sensie inaczej a czy lepiej/gorzej - sprawa indywidualna

 

Przeciez maline mozna obslugiwac z laptopa wygodnie po wifi tak jak foobara czy tidala na lapku. Telefon to dodatek

chciałbym odpiździć lapka od audio totalnie, zwłaszcza po ostatniej serii BSODów

lapek do pracy i netu, malinka z audiophonics do audio - dla mnie cacy

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lapka nie podlaczasz do systemu on pracuje jedynie jako pilot i sluzy wylacznie do sterowania - wybierania utworow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

wiem wiem, to kwestia może przyzwyczajeń, trza włączać kilka urządzeń. Kompletna malinka z touchscreenem nie kosztuje aż tak dużo by to odpuszczać, powiedzmy że to inwestycja w wygodę, pewnie stare przyzwyczajenia, że włączam źródło i piec i już. Poza tym póki co piszę teoretycznie, natomiast tak, raczej znając siebie wolałbym na lata już system bez zewnętrznego pilota, tk do tego podchodzę - inwestycja na lata, raz a porządnie? coś w ten deseń. Z pewnością problemy z lapkiem mają z tym też jakiś związek. 1.800 za dobre wygodne źródło do wszystkiego przeżyję. Malina, wzmak, dac, komp - sporo tego się robi by muzy posłuchać jak dla mnie w standardowym układzie bez taczskrina

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumię, numik.

Przecież tablet, telefon czy laptop pracuje tylko jako sterownik/pilot. Nic tu nie dokładasz. Taki minicomp kładziesz byle gdzie, nawet w niewidocznym miejscu.

A do touchscrean'a musisz podbiegać. Nie wiem, co wygodniejsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dokładnie Allmir ma racje. Siedzę w fotelu klikam na album na fonie i tyle. Widzę, że numik jest niereformowalny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

nie chcę fonu w audio:), to ma być audio, a nie technokracja:)

kompa muszę włączyć by użyć jako pilota, po grzyba:) - uzależniać się od kolejnego urządzenia? wtf;p - one nie są do tego bezawaryjne

 

co kto lubi:) - czy to źle, że wolę malinkę z touchscreenem? :) co w tym niereformowalnego;p, jestem nauczony obsługi audio ze źródła, nie używam pilotów w audio, tak mam na luzie od zawsze, tak lubię, to jest dla mnie audio i tylko touchscreen daje mi tego namiastkę:) po rezygnacji z płyt jako głównego źródła (nawet jeśli to śmieszne;p). Tableta nie mam i w tym celu mi po grzyba.

 

Nie wszystkie płyty się sprzedały, trochę ich będę musiał kupić do rippów przez ograniczenia regionalne HDtracks i Qobuz, część po prostu chcę mieć - Pink Floydy i inne legendy, stąd pewnie CXC raz na ruski rok;p.

 

poza tym imho całościowy komputerek jest lepszą opcją niż składaczki, poza tym ładniej to wygląda, mniej "amatorsko" co dla mnie też nie bez znaczenia;p. PC-audio nie musi oznaczać rezygnacji z "klimatu"

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Czyli pilotów nie używasz ? Pogłaszanie, zmienianie źródeł bez pilota ?

Malina jest tak mała, że u mnie leży za wzmacniaczem i wcale jej nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

oui - wszystko od zawsze ręcznie, w tym jest magia dla mnie, płyta w napędzie, ręczne zgłośnienie.

zaczynałem zabawę od szpulowca i gramofonu ojca, Kasprzaka mono.

cóż, mój pesel zaczyna się od 77 - mam prawo do pierwszych wariactw;p;p - a serio, jak na to czym jest dla mnie audio byłem bardzo reformowalny:) i dalej będę, ale nie kosztem wszystkiego co dla mnie ważne

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

mój pesel zaczyna się od 77 - mam prawo do pierwszych wariact

 

haha patrzą na pesel jestem od Ciebie starsza ale mentalnie dużo młodsza :) <3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaimponowałeś mi tym peselem, młodziaku :)

Mnie do plików skłania właśnie wygoda użytkowania. Tablet uruchamia się w 2s, sterowanie banalnie proste.

Ale skoro kręcisz ręcznie, tak jak ja obecnie, to ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

haha patrzą na pesel jestem od Ciebie starsza ale mentalnie dużo młodsza :) <3

analizy psychologicznej się nie spodziewałem :), szczególnie na podstawie preferowanej malinki:D :D. Chyba jak każdy, mam sfery dzieciakowate i jakieś poważniejsze w podejściu - co, jak i dlaczego - who cares;p;p, "whatever gets you through the night" jak smęcił Lennon;p

 

masz fajne kolumny...qcze tylko ten wzmak...tam jest trochę masakra na górze jakościowa, próbowałaś Baltka E3? Na sh małą dopłatę byś miała, ale różnica spora. To samo ogólnie in + z Sugdenem, choć inny charakter i moc, podobna cena sh. Teraz jeszcze próby z Krellem mi się zachciało...

 

a tak apropos - jest inna opcja, całościowa -Cyrus Lyric 05. Na jakieś promocji czy z sh - rozważałbym, wszystkomający i podobno nieźle gra skurczysyn.

 

Wszelkie debaty o ic i coax znikają, fajna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

ja jestem z Naima zadowolona ale i otwarta na zmiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

jak za magiczną różdżką - Lyric na allegro - negocjuję :)

ja do grudnia zeszłego roku miałem religię płytową....od tego czasu pliki więc nie jest tak źle;p, a i sporo sprzętu testuję, można znaleźć swoje granie

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lyric ogłasza się z przerwami już dosyć długo, więc możesz poważnie negocjować.

Kiedyś (w zeszłym roku chyba) słuchałem w sklepie i na prawdę bardzo przyzwoity dźwięk, żeby nie powiedzieć, że naprawdę dobry.

Nie kupiłem, bo jak dla mnie zbyt odważny eksperyment. Pożyczyć nie chcieli. A najbardziej bałem się usterki - jak się coś spieprzy, to co? Kto to cudo naprawi? Pewnie połowę bebechów od razu trzeba wymienić?

Ale może to obawy mocno na wyrost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich all in one devialet robi klocki zbierajace dobre opinie wsrod zwyklych ludzi

jest też lyngdorf który ma moduły rozszerzeniowe - ponoć bardzo dobre granie wg paru osób z którymi rozmawiałem - podłączają do nich poważne kolumny

 

w warszawskim klubie audiofila testowali tez nowe urządzenie micromegi i zebrało bardzo dobre opinie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Piotr, że wszystko gra, ale postanowiłem sobie darować opisy żeby nie wdawać się w zbędne i długie decyzje z serii dlaczego mam to a nie tamto, jak tamto jest 100 razy lepsze.

W zamian na pewno nic nie kupię w ciemno, tylko sprawdzę u siebie w systemie.

To podchodzi sięinaczej do tematu:

MAM to , tamto i siamto. MAM to już nie zmieniam. Szukam odtwarzacza sieciowego i dalej już Twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam 

Szukam transportu do plików -  myśle nad Aries MIni ale na rynku jest jeszcze uRendu , sotm 200 , malina 

Posiadam zestaw kolumny IMF TLS 50 wersja studio , Luxman L-540 , i DAC AudioGD 7.38 ( na sabre 9038) 

obecnie odtwarzam pliki z Macbook pro przez USB , chciałbym to czymś zastąpić - blokuje mi maca ? , najlepiej w lepszej jakości , korzystam z ROONa  fundnąłem sobie licencje na rok na testy , więc liczę na ROON ready w streamerze

Zdaje sobie sprawę że transport i zasilanie do niego zmienia sygnaturę dźwiękową ( więc opiszę moją)

Mój wzmacniacz z kolumnami jest dość ciemny i muzykalny ale nie specjalnie szczegółowy , próby podpięcia DAC na PCM1704UK  ( Audio-GD Master 11) zakończyła sie klapą , dźwięk był bardzo przestrzenny ale  uciekł za kurtynę   , opcja R2R też nie wypada najlepiej  , dobrze zagrał z Sabrem początkowo AudioGD D77  a jeszcze lepiej z 7.38 .

Na obecną chwilę przestrzeni jest dość , muzykalny Ok , potrzebuje transport jasny i szczegółowy  ale tego nie  ma jak testować , nie  ma skąd wypożyczyć

Może ktoś porównywał , potrafi opisać sygnaturę dźwięku 

Pozdrowienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam malinę +Digione Signature z zasilaniem liniowym. Granie barwne, szczegółowe, ale nie suche. Niektórzy narzekają nieco na lekki brak dociążenia, ale ja tego u siebie nie słyszę. Myślę, że sygnatura brzmienia byłaby w sam raz taka jaką szukasz. Może grać pod Roon

Koszt 2-2.5 tys zł i dorównuje transportom za 10 tys zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 10000zl to bym się tak nie wychylal. Trzeba troszkę posłuchać żeby takie osądy wydawać. W swojej cenie jest to bardzo dobry transport, ale napewno nie zagra tak dobrze jak aurender n100h czy też lumin u1 mini. Napewno taka malina z digione będzie lepsza niż auralic mini, zwłaszcza że wersja bez signature to całościowo około 800zl bez zasilacza liniowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziki607 ja bym spróbował podłączyć Chorda Qutest, można go bez problemu wypożyczyć, jest muzykalny a przy tym bardzo detaliczny i rozdzielczy, fajne granie za rozsądną cenę, może to właściwy kierunek poszukiwań.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aurender n100h jest świetny, ale nie kosztuje poniżej 10 tys zł. 
Pytanie, jak ma się Lumin U1 mini do transportu w D2?
Lumin u1 mini jest lepszym transportem niż d2 w tej samej roli. Zdecydowanie wolę też łączenie transportu lumina z zewnętrznym dac innej firmy. Są też już rozwiązania omijające zasilacze impulsowe w nowych produktach lumina. Oprogramowanie, wsparcie dla starszych urządzeń, mnogość wyjść to zdecydowane atuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinGD napisał:

 Napewno taka malina z digione będzie lepsza niż auralic mini, zwłaszcza że wersja bez signature to całościowo około 800zl bez zasilacza liniowego.

Nie jestem malinowy ? , ale mnie interesuje głównie transport po USB ,  granie po sieci  LAN - i tu na forum gdzieś czytałem że  ... LAN używa tego samego przerwania co "coś tam innego" przez to lepsze efekty są przez wifi - a ja starej daty - kabel to kabel . 

oczywiście mogę dokupić kartę z SPDIF itp - DAC gra całkiem dobrze po tym nawet ze starym philipsem 373 - można potestować

Czy mogę prosić o liste tego co trzeba kupić ,  jak się zdążyłem zorientować Digione Signature - to sama karta dźwiękowa 

malin jest kilka wersji, zasilaczy też  - taka pewna konfiguracja - 

chord qutest to koszt ok 5000 - a patrząc na niego przydał by się pewnie jeszcze zasilacz za 1000 

Ultrarendu i microrendu z zasilaczem (używka) idzie kupić za 2-3k 

ale widzę że u nas raczej mało popularne - pomijając że podobno się bardzo grzeją 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem malinowy  , ale mnie interesuje głównie transport po USB ,  granie po sieci  LAN - i tu na forum gdzieś czytałem że  ... LAN używa tego samego przerwania co "coś tam innego" przez to lepsze efekty są przez wifi - a ja starej daty - kabel to kabel . 
oczywiście mogę dokupić kartę z SPDIF itp - DAC gra całkiem dobrze po tym nawet ze starym philipsem 373 - można potestować
Czy mogę prosić o liste tego co trzeba kupić ,  jak się zdążyłem zorientować Digione Signature - to sama karta dźwiękowa 
malin jest kilka wersji, zasilaczy też  - taka pewna konfiguracja - 
chord qutest to koszt ok 5000 - a patrząc na niego przydał by się pewnie jeszcze zasilacz za 1000 
Ultrarendu i microrendu z zasilaczem (używka) idzie kupić za 2-3k 
ale widzę że u nas raczej mało popularne - pomijając że podobno się bardzo grzeją 
 
Ostatnio skladalem taka maline dla kolegi z forum, który też starej daty po prostu bal się tego podjąć. Niestety do konfiguracji jakieś minimum obsługi jest wymagane. I tutaj już po instalacji polecam moode audio ze względu na prostotę interfejsu. Jeśli chodzi o tego chorda to dlaczego nie skorzystać z wejscia bnc. USB z maliny nie polecam.

Lista do digione wersja nie signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wersja signature to +500zl.

Jeśli chodzi o polaczenie sieciowe to w przystępnych cenach są teraz konwertery lan na światłowód. Moim zdaniem taka separacja pomiędzy routerem a transportem daje odpowiednie wyniki a nie wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.