Skocz do zawartości
IGNORED

Kino Domowe / Stereo 50 na 50 - cena 6-7 max.


East

Rekomendowane odpowiedzi

branża obecna na forum poleca często to, co ma do sprzedania

 

Dobrze, że o tym wspomniałeś.

Z zupełnie innej beczki, ale dealer u którego kupiłem ampli Marantza i do którego teraz zwróciłem się o dostarczenie grajka sieciowego/daca NA11-S1 zaczął mi na siłę wciskać DAC Simaudio Moon, który wewnątrz wygląda jak chińskie radyjko (dużo audiofilskiego powietrza) a do tego jest na kości Sabre przeznaczonej do sprzętu... mobilnego. Już pomijam, że jakiekolwiek Sabre to dyskwalifikacja z góry. :)

Efekt taki, że przestałem z dealerem gadać, bo co mnie obchodzi, że mu Simaudio nie schodzi i musi na siłę pozbyć się zapasów? To nie mój problem.

Poszedłem do konkurencji i to oni zarobią na dostarczeniu Marantza bez zbędnych pierdół. Deal był krótki i na temat.

A jako ciekawostka - popatrzcie sobie jak wygląda DAC Marantza w środku a jak ten Moon niemal w tej samej cenie... :)

 

Marantz NA-11S1 2999€:

Marantz_NA-11S1_innen_Det.jpg

 

Simaudio Moon Neo 280D DAC 2750€:

Neo-280D-Inside.jpg

 

Jeszcze Marantz widok z góry dla porównania:

1013mar.ins.jpg

 

Także wszelkie wpisy osób zawodowo sprzedających sprzęt AV proponuję ignorować dla własnego zdrowia i kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie generalizuj - nie każdy chce ci coś wcisnąć.

to że tak trafiłeś, nie znaczy że to jest powszechnie obowiązujący trend.

 

przykładem może być S4 Home- który pomaga dobierać używany sprzęt - i nic z tego nie ma.

ewentualnie podziękowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko stereo i kino razem to tylko i wyłącznie amplituner arcam'a, nawet używany ale jestem pewien że odda to co dobry wzmacniacz stereo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko stereo i kino razem to tylko i wyłącznie amplituner arcam'a, nawet używany ale jestem pewien że odda to co dobry wzmacniacz stereo ...
Nie ma opcji. Ampli nigdy nie zagra tak jak wzmak w podobnej sobie cenie.

Wszyscy producenci sie staraja poprawic amplitunery do lepszego stereo. Niektore graja lepiej niektore gorzej. Ale dalej to nie jest to.

 

Jeszcze tylko pytanie kto ma jakie wymagania.

Bo jak ktos slucha mp3 to kij tam uslyszy. Ale jak Hi Res czy DSD to niestety amplitunery wysiadaja.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak porównamy onkyo blu ray, i onkyo cd ? Tylko do muzyki? Filmy zakładam, że wszystkie odpale z PS4, nie będzie tak jak tutaj miałbyć z PS4, aż z nagle z PS4 nie da się :) Po tylu doradztwach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanie kto ma jakie wymagania.

 

WŁAŚNIE... Najważniejsze jest to zdanie, każdy ma inne priorytety. Poza tym jak sam piszesz - amplituner nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz W PODOBNEJ CENIE. Weźmy jednak pod uwagę co potrafi amplituner, a co wzmacniacz - ten pierwszy to w dzisiejszych czasach kombajn, a ten drugi sprzęt stricte "muzyczny". Amplitunera użyjemy także do słuchania muzyki, ale wzmacniacz nie zdekoduje nam dźwięku wielokanałowego, nie obsłuży podłączonych po HDMI urządzeń, nie prześle obrazu... Czyli amplituner za 4000zł ma mnóstwo możliwości, a wzmacniacz za 4000zł może mieć w zasadzie tylko (lub aż) jakość dźwięku. Kwestia indywidualna co dla kogo ma większe znaczenie, duże możliwości czy najwyższa jakość dźwięku. W temacie takim jak ten dochodzimy jednak znowu do podstawowej kwestii - amplituner może być fundamentalnym elementem, na którym możemy zbudować zestaw i potem go ewentualnie rozbudowywać, a wzmacniacz? Na początek to wg mnie słaby wybór jako sprzęt, który ma współdziałać z innymi, i jedynie może się nadawać dobrze jako sprzęt muzyczny, w odróżnieniu od kombajnu czyli amplitunera.

 

Ok, a jak porównamy onkyo blu ray, i onkyo cd ? Tylko do muzyki? Filmy zakładam, że wszystkie odpale z PS4, nie będzie tak jak tutaj miałbyć z PS4, aż z nagle z PS4 nie da się :) Po tylu doradztwach :)

 

Jeśli to do mnie pijesz kolego, to wytłumaczyłem się :P Mam jeszcze PS3 (obok PS4) i te przeżytki w postaci płyt CD gdy je jeszcze miałem to już nawet nie pamiętam na czym były odpalane, więc może pomieszałem i było to rzeczywiście na PS3 a nie na PS4. Natomiast nie rozumiem ludzi, którzy wolą napisać na forum żeby im podali na tacy wszystko, zamiast mając PS4 włożyć do niego płytę CD i sprawdzić czy działa...

 

Filmów z kolei jestem pewien stuprocentowo, że nie odpalisz wszystkich na PS4 a mianowicie nie dasz rady odpalić płyt BD-UHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie takim jak ten dochodzimy jednak znowu do podstawowej kwestii - amplituner może być fundamentalnym elementem, na którym możemy zbudować zestaw i potem go ewentualnie rozbudowywać, a wzmacniacz? Na początek to wg mnie słaby wybór jako sprzęt, który ma współdziałać z innymi, i jedynie może się nadawać dobrze jako sprzęt muzyczny, w odróżnieniu od kombajnu czyli amplitunera.

 

 

 

 

...ale trzeba wybrać model ampli z dobrym PRE...bo jak wiemy te są różne różniste... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podłączyłem PS4 kablem HDMI z Amplitunerem i Amplituner kablem HDMI z TV.

 

Dźwięk odtwarza w systemie Dolby Digital z płyty BlueRay.

 

A nie odtwarza mi dźwięku DTS HD. A taka ścieżka filmowa jest wybrana. Na wyświetlaczu amplitunera świeci się ikonka Dolby Digital.

 

Co zrobić aby dźwięk HD w filmie Blue Ray działał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WŁAŚNIE... Najważniejsze jest to zdanie, każdy ma inne priorytety. Poza tym jak sam piszesz - amplituner nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz W PODOBNEJ CENIE. Weźmy jednak pod uwagę co potrafi amplituner, a co wzmacniacz - ten pierwszy to w dzisiejszych czasach kombajn, a ten drugi sprzęt stricte "muzyczny". Amplitunera użyjemy także do słuchania muzyki, ale wzmacniacz nie zdekoduje nam dźwięku wielokanałowego, nie obsłuży podłączonych po HDMI urządzeń, nie prześle obrazu... Czyli amplituner za 4000zł ma mnóstwo możliwości, a wzmacniacz za 4000zł może mieć w zasadzie tylko (lub aż) jakość dźwięku. Kwestia indywidualna co dla kogo ma większe znaczenie, duże możliwości czy najwyższa jakość dźwięku. W temacie takim jak ten dochodzimy jednak znowu do podstawowej kwestii - amplituner może być fundamentalnym elementem, na którym możemy zbudować zestaw i potem go ewentualnie rozbudowywać, a wzmacniacz? Na początek to wg mnie słaby wybór jako sprzęt, który ma współdziałać z innymi, i jedynie może się nadawać dobrze jako sprzęt muzyczny, w odróżnieniu od kombajnu czyli amplitunera.

 

 

 

Jeśli to do mnie pijesz kolego, to wytłumaczyłem się :P Mam jeszcze PS3 (obok PS4) i te przeżytki w postaci płyt CD gdy je jeszcze miałem to już nawet nie pamiętam na czym były odpalane, więc może pomieszałem i było to rzeczywiście na PS3 a nie na PS4. Natomiast nie rozumiem ludzi, którzy wolą napisać na forum żeby im podali na tacy wszystko, zamiast mając PS4 włożyć do niego płytę CD i sprawdzić czy działa...

 

Filmów z kolei jestem pewien stuprocentowo, że nie odpalisz wszystkich na PS4 a mianowicie nie dasz rady odpalić płyt BD-UHD.

Calkowicie sie zgadzam.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem panowie ale miałem kilka amplitunerów na testy i jak je włączyłem tylko to scyzoryk w kieszeni się otwierał od razu zwracałem sprzęt w tym flagowe modele w końcu pojawił się stary arcam myślę słaby mały taki nawet hdmi nie ma ale w sumie nie potrzebne mi to , byle optyka miał i pracował dla frontów jako przedwzmacniacz no cóż zobaczymy

obecnie słucham głównie na map 305 jakościowo całkiem całkiem przedwzmacniacz może nie teges ale... jakby nie patrzeć już w miarę rozsądny wzmacniacz

porównując starego poczciwego arcama do 305 nie odczułem nie wiadomo jakiej straty dla tego pisze jak pisze kto nie słuchał arcama radze posłuchać swój amplituner przez okno wypier....

nawet w filmie czuć ta naturalność powiew jakości z stereo a nie sztuczne podbarwienia

dla tego sądzę że z tą firmą można te dwie rzeczy połączyć

co do niskiej jakości mp3 już nie te czasy teraz klient włącza sobie nawet spotify przez DAC;a i całkiem przyjemnie a przedeweszystkim wygodnie gra i tanio , ewentualnie kupi sobie oryginalna płytkę wrzuci nawet do dvd podłączy do DAC;a no i tez ma fajne stereo w takim rozsądnym a zarazem sprytnym zestawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk odtwarza w systemie Dolby Digital z płyty BlueRay.

A nie odtwarza mi dźwięku DTS HD. A taka ścieżka filmowa jest wybrana. Na wyświetlaczu amplitunera świeci się ikonka Dolby Digital.

Co zrobić aby dźwięk HD w filmie Blue Ray działał?

W ustawieniach PS4 można wybrać DD albo DTS. Chyba domyślnie jest DD, więc może PS4 jest na tyle głupie, że nawet jak płytę ma z DTS to przekonwertuje na DD zanim dźwięk puści dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem panowie ale miałem kilka amplitunerów na testy i jak je włączyłem tylko to scyzoryk w kieszeni się otwierał od razu zwracałem sprzęt w tym flagowe modele w końcu pojawił się stary arcam myślę słaby mały taki nawet hdmi nie ma ale w sumie nie potrzebne mi to , byle optyka miał i pracował dla frontów jako przedwzmacniacz no cóż zobaczymy

obecnie słucham głównie na map 305 jakościowo całkiem całkiem przedwzmacniacz może nie teges ale... jakby nie patrzeć już w miarę rozsądny wzmacniacz

porównując starego poczciwego arcama do 305 nie odczułem nie wiadomo jakiej straty dla tego pisze jak pisze kto nie słuchał arcama radze posłuchać swój amplituner przez okno wypier....

nawet w filmie czuć ta naturalność powiew jakości z stereo a nie sztuczne podbarwienia

dla tego sądzę że z tą firmą można te dwie rzeczy połączyć

co do niskiej jakości mp3 już nie te czasy teraz klient włącza sobie nawet spotify przez DAC;a i całkiem przyjemnie a przedeweszystkim wygodnie gra i tanio , ewentualnie kupi sobie oryginalna płytkę wrzuci nawet do dvd podłączy do DAC;a no i tez ma fajne stereo w takim rozsądnym a zarazem sprytnym zestawie

Kupywac DACa i zeby mp3 lepiej brzmialo to tak jakby sluchac mp3 przez amplituner i podjechac go systemami. Na jeden grzyb wychodzi.

Arcamy i Anthemy szczyca sie wysoka jakoscia dzwieku lecz malo kto to posiada.

 

 

Ogolnie ja uzywam jako procesora AV Marantza SR7010 lecz od dluzszego czasu zastanawiam sie nad typowym procesorem i moze to bedzie Arcam AV860 lub Anthem AVM60.

Potestujemy to zobaczymy.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę że z mp3 słabej jakości nikt nie korzysta... oryginalna płytka CD odtworzona przez DVD sygnał cyfrowy do DAC i masz jakość rozsądną ewentualnie muzyka online z portali typu spotify tez jakość jest może nie audiofilska ale całkiem całkiem

do tego arcam i masz kino domowe i rozsądne stereo

Tak to chłop kupuje nawet flagowca onkyo yamache denona czy tam innej firmy i ma muzykę podbarwiona zupełnie odbiegająca od stereo z prawdziwego zdarzenia bardzo daleko

pisze oczywiście o sprzęcie z drugiej reki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę że z mp3 słabej jakości nikt nie korzysta...

 

Chyba żartujesz... Co chwilę ktoś zakłada temat taki jak ten, gdzie na pytanie o źródło pada odpowiedź, że muzyki będzie słuchał z YouTube, radia internetowego (które często ma strumień 128kbps), kanałów muzycznych w telewizji, albo "na wypasie" czyli MP3 320kbps lub serwis streamingowy... Piszesz o Spotify które ma jakość całkiem dobrą, a tymczasem standardowo to jest Ogg Vorbis 160kbps a w wersji Premium 320kbps. Żeby nie było to ja też słucham muzyki ze streamingu, ale mam świadomość że jakość jest gorsza niż dobra płyta lub pliki wysokiej jakości, tyle że porobiłem na sobie testy i wygoda jest dla mnie ważniejsza od nieco lepszych wrażeń jakościowych przy słuchaniu muzyki.

 

A tu zaraz doradzą jakieś cuda do zestawu, żeby była jakość jak trzeba, bo amplituner nie zagra nic a nic, więc trzeba go obstawić dodatkowym sprzętem, albo najlepiej męczyć się bez HDMI itd. Tylko kurde co ma zagrać ten mityczny wzmacniacz, takie rzeczy ma grać? I będzie taka kolosalna różnica? Bez jaj... Po drugie, czy ten wzmacniacz czy też "lepszy" amplituner typu Arcam, Anthem lub jakiś flagowiec sprzed paru lat (tak, tak, wiem, wtedy jeszcze robili wszystko dobre :)) zrobi kolosalną różnicę z jakimiś budżetowymi kolumnami, które jak by nie było chyba są znacznie ważniejsze dla efektu niż elektronika?

 

Każdy temat tego typu kończy się tak samo (jeśli się pojawi trochę więcej odpowiedzi), zawsze schodzi na stereo vs KD i dlaczego amplitunery są do niczego :) Czy to ma sens w ogóle w takim temacie gdzie tytuł jest jak byk "6-7 tysięcy" pisać o rzeczach które się nijak nie zmieszczą w tym budżecie, a jeśli nawet to już dość mocno leciwe, a od początku mowa jest o nowych ze sklepu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko rozumiem ale każdy tak zaczyna i potem sobie w mordę pluje bo po tygodniu dochodzi do niego że jednak to słabo gra albo idzie do kumpla a tam zdecydowanie lepiej gra ,a tak może przemyśli temat ,

jeśli spali od samego początku na amplitunerze to choćby miał kolumny za 20k to nie zagra to a tak kupi sobie coś poczciwego nie będzie to grać jak należy sprzeda same fronty i kupi coś co będzie mu odpowiadać

a nie pisał bym o arcamie ale u mnie temat zaczął się od stereo później kompletowałem sobie kino

nie lubię przepłacać znając tez rynek filmowy nie chce mieć dolby atom bo po kiego mi to projektor plus 5.1 dobrze zestrojone robi wystarczający efekt

wracając do tematu i nie lubiąc przepłacać myślałem kupie używanego flagowca nafaszerowanego bajerami skoro taki od j**any to będzie przyzwoicie grać patrze trafo toroidalne ładne wykonanie no bajer biore

przychodzi paczka ja się ciesze jak dziecko podłączam i se mysle k... spier.... sprzet mi wcisnęli odsyłam kupuje następny tez flagowiec a tu znowu beznadzieja straciłem wszelką nadzieje miedzy czasie na giełdzie wymieniałem klocki aż przypadkiem kupiłem czterokrotnie tańszego arcama a tu taka niespodzianka wszystko jak należy wszystko w normie ( :

spotify nie wychwalam nie ma szału do przeglądania neta i wyszukiwania rodzynków spoko .

ale Nawet DVD przez DACa już gra dobrze nikt mi nie powie , a jak chce czegoś więcej prawdziwych emocji w muzyce to tylko CD z lampką najlepiej dobry przedwzmacniacz i czujesz że żyjesz oczywiście pomijając resztę drogich zabawek i kolumn żeby to miało ręce i nogi

szkłem dupy nie utrze ale na upartego za 7 kafli z używek już by coś mądrego kupił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zaraz doradzą jakieś cuda do zestawu, żeby była jakość jak trzeba, bo amplituner nie zagra nic a nic, więc trzeba go obstawić dodatkowym sprzętem, albo najlepiej męczyć się bez HDMI itd. Tylko kurde co ma zagrać ten mityczny wzmacniacz, takie rzeczy ma grać? I będzie taka kolosalna różnica? Bez jaj... Po drugie, czy ten wzmacniacz czy też "lepszy" amplituner typu Arcam, Anthem lub jakiś flagowiec sprzed paru lat (tak, tak, wiem, wtedy jeszcze robili wszystko dobre :)) zrobi kolosalną różnicę z jakimiś budżetowymi kolumnami, które jak by nie było chyba są znacznie ważniejsze dla efektu niż elektronika?

 

Ależ jasne, że jeśli ktoś słucha MP3 to NIE POTRZEBUJE porządnego wzmaka stereo i ampli spoko mu starczy. To samo dotyczy Spotify.

Zwracam natomiast uwagę, że niektóre firmy w swoich urządzeniach sieciowych mają opcję "poprawiania" MP3. Proponuje to np. Sony w HAP-Z1ES. Ja miałem taki poprawiacz już wieki temu w ich wysokim modelu Walkmana MP3 i muszę przyznać że efekty były spektakularne już na tamtym przenośnym gówienku, więc może warto się zainteresować taką opcją, jeśli ktoś korzysta z MP3? Ampli Marantza też to mają, ale nie sprawdzałem, czy i jak to działa, bo do ampli mam podłączone tylko kolumienki Moviestar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile ten Sony HAP kosztuje ?? Wykracza po za budzet co chlop ma na cale kino hehe...

Z reszta o czym my tu teraz gadamy. Chlopak dostal juz rady co ma szukac i teraz to powinien udac sie na odsluchy i targaowac cene. Temat jak dla mnie zamkniety.

 

A co do tego Sonego to mi by juz odpadal bo jest tylko w srebrze a ja wszystko mam w czerni i dodawanie piosenek do niego jest tylko po sieci. Po USB ci nic nie odczyta bo ma wlasne formatowanie. A wbydowany dysk jaki ma to porazka bo za ta kase powinien byc SSD. Lecz jako sieciowiec tego typu to nie zaden go nie pobije w jakosci dzwieku.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile ten Sony HAP kosztuje ?? Wykracza po za budzet co chlop ma na cale kino hehe...

Z reszta o czym my tu teraz gadamy. Chlopak dostal juz rady co ma szukac i teraz to powinien udac sie na odsluchy i targaowac cene. Temat jak dla mnie zamkniety.

 

A co do tego Sonego to mi by juz odpadal bo jest tylko w srebrze a ja wszystko mam w czerni i dodawanie piosenek do niego jest tylko po sieci. Po USB ci nic nie odczyta bo ma wlasne formatowanie. A wbydowany dysk jaki ma to porazka bo za ta kase powinien byc SSD. Lecz jako sieciowiec tego typu to nie zaden go nie pobije w jakosci dzwieku.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Dobrze mówisz - z tych samych powodów też się nim nie interesuję, no chyba że miałby stanowić źródło do wciąż planowanego drugiego systemu. Jeszcze pomyślę. W kazdym razie na teraz Marantz NA-11S1 jest u mnie numero uno. :) Znaczy mam na myśli granie tylko z HDD bo kolory to dla mnie nie problem. Jako posiadacz Najbrzydszego Systemu Stereo Na Świecie na mix kolorów jestem odporny. :)

Ale tę technologię "ulepszania" MP3 Sony stosuje również w tańszych modelach i jesli efekty są takie, jak ja słyszałem na swoim Walkmanie (a NIGDY MP3 mi nie grało lepiej) to po stokroć WARTO się zainteresować tą technologią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "Stereophile": where the HAP-Z1ES's DSEE was advantageous in converting the closed-in sound of MP3 to something more natural. When I switched it on and off, the difference was easy to hear. DSEE did magic with lossy Internet radio at all bit rates, and made 256/320kbps streaming a delight. For the first time, I can listen to so-called "hi-rez" streams, such as Linn Classical or AVRO De Klassickenthe excellent RCORadio, for hours without fatigue. I tried DSEE with many recordings, but could find no lossy or older, non-remastered 16/44.1 file whose sound it did not improve.

 

Całość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja koledzy :) W ogóle z boku toru odskoczyła.

 

Zapytam teraz, tylko proszę o sprawdzone info.

Czy PS4 odpali wszystkie formaty tych nowych filmów BlueRay 4k itp.?

 

Chodzi mi, że jakbym wziął BlueRay Onkyo 353, on chyba taki popularny modelem jest i na fajerwerki z niego liczyć nie będzie można i pozostanie BlueRay na uzupełnienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8tyś zł to nie mało aby kupić i cieszyć się możliwościami hifi jednak trzeba to zrobić z głową . I nie koniecznie kierować się marketingowym bełkotem .

1- 25m razem z aneksem kuchennym,to nie optymalne pomieszczenie do odsłuchu zapewne jeszcze raczej nie przygotowane akustycznie .

2-W takich pomieszczeniech sprawdzają się mniejsze zestawy z możliwością ustawień kierunkowych jak Bosse Acoustimass jednak najlepsze te z wcześniejszego okresu od modelu 15, 25, 28, 48, Kef 3005 , Tannoy Arena .

3-W przypadku zestawów KD kupno nowych urządzeń to trochę dziwna sprawa. Po za wątpliwymi możliwościami i lekko mówiąc kiepskich walorach dżwiękowych , następuje największy ubytek na wartości sięgający 80 % ceny po kilku sezonach użytkowania .

4-W twoim przypadku chcesz pogodzić dobre kino z równie dobrym stereo . można to zrobić za sprawą sprawdzonych i kiedyś świetnych urządzeń takich jak Yamaha ax1 czy Pioneer vsa ax10 czy Denona a1 sr lub se . Świetne dżwiękowo są Arcamy ale modele avr 200-600 są dość awaryjne. w nowszych modelach już nie ma tego typu problemu .

Wymieniony 3 wzmacniacze kd były fagowymi modelami kosztującymi około 20000 zł ich dżwięk w kd jest wybitny , a w stereo bardzo dobry jak na możliwości kd.

więcej info na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PS4 odpali wszystkie formaty tych nowych filmów BlueRay 4k itp.?

 

Nie.

Nie odpali. Ani PS4 ani PS4Pro nie czytają dysków 4K.

W Sony postanowili przyoszczędzić.

Oczywiście dorobiono do tego odpowiednią legendę: "to konsola a nie player" ale wiadomo, że technologicznych przeszkód nie było żadnych. Po prostu księgowi pokonali inżynierów. Takie czasy.

A pomyśleć że dawniej playery Sony tylko do audio(!!!) ważyły prawie 30kg sztuka. Księgowi mieli guzik do powiedzenia a Sony kwitło... Teraz księgowi rządzą no i mamy jawny upadek firmy która jest już tylko cieniem potęgi lat 80-tych/90-tych.

 

h156SCD777EST.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam teraz, tylko proszę o sprawdzone info.

Czy PS4 odpali wszystkie formaty tych nowych filmów BlueRay 4k itp.?

 

Pisałem ci już wcześniej że nie odpali, bo jak słusznie zauważył kolega @il Dottore PS4 w żadnej wersji nie czyta BD-UHD. Legenda natomiast do tego jest taka, że przyoszczędzili oraz postanowili wypuścić odtwarzacze BD-UHD za niemałe pieniądze, zresztą tak jak i konkurencja np. Panasonic. Microsoft za to włożył do swojego Xboxa One odpowiedni napęd i filmy BD-UHD wspiera, tak na osłodę że nie ma praktycznie ekskluzywnych gier na tę platformę poza trzema seriami :)

 

Ale spoko, już mamy kolejne wpisy, teraz idziemy w kierunku używek którymi akurat przypadkowo handluje kolega @lukag72 (bez urazy :)) Co tam że nie będzie HDMI, jakość będzie super! :)

 

Ależ jasne, że jeśli ktoś słucha MP3 to NIE POTRZEBUJE porządnego wzmaka stereo i ampli spoko mu starczy. To samo dotyczy Spotify.

 

No widzisz, wystarczy się trzymać realiów, a nie odlatywać w kosmos jak niektórzy :)

 

Wiesz ile ten Sony HAP kosztuje ?? Wykracza po za budzet co chlop ma na cale kino hehe...

Z reszta o czym my tu teraz gadamy. Chlopak dostal juz rady co ma szukac i teraz to powinien udac sie na odsluchy i targaowac cene. Temat jak dla mnie zamkniety.

 

Nic dodać, nic ująć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki odpadają, na początku napisane:)

 

Hmmm, nie mam tv 4k. Mam Sharp 60 cali, ładnie śmiga mi PS4, ale przyszłościowo pomyślałem, że jak mam kupić odtwarzacz który będzie napędzał dla mnie płyty CD, to coś więcej co poodpala, abym za pół roku znów odtwarzacza nie wymieniał.

 

Zaskoczony jestem mega, że PS4 nie odpala CD, ponieważ PS3 w drugim pokoju śmiga idealnie.

 

I byłem przekonany że PS4 puści filmy itp., więc tanie ONKYO BluRay 353 wystarczy dla mnie do słuchania płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki odpadają, na początku napisane:)

 

Hmmm, nie mam tv 4k. Mam Sharp 60 cali, ładnie śmiga mi PS4, ale przyszłościowo pomyślałem, że jak mam kupić odtwarzacz który będzie napędzał dla mnie płyty CD, to coś więcej co poodpala, abym za pół roku znów odtwarzacza nie wymieniał.

 

Zaskoczony jestem mega, że PS4 nie odpala CD, ponieważ PS3 w drugim pokoju śmiga idealnie.

 

I byłem przekonany że PS4 puści filmy itp., więc tanie ONKYO BluRay 353 wystarczy dla mnie do słuchania płyt CD.

Dobrze kolego wez sobie tego mizernego BD od Onkyo jak juz sie tak napaliles i badz zadowolony.

Widocznie nie masz pojecia co to prawdziwy CD do sluchania muzyki jesli wciaz gadasz o PS4 i tym BD Onkyo.

Tak czy siak jak wyzej bylo wspomniane, udaj sie do sklepu HIFI i posluchaj kilku sprzetow i targuj cene. Co tu wiecej dodac.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki inny BlueRay w tej cenie będzie lepszy? O to pytam, czy jest jakaś alternatywna innego w podobnym budżecie, który zagra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie nic lepszego

 

nie rozumie snickersa - negującego zakup onkyo bluray

 

najpierw narzekacie, że chłop ma gumowe uszy i chce kupić amplituner - a przecież słuchając na najsłabszym nawet wzmacniaczu wgł was wyskoczy z butów i poleci na księżyc

wiedząc, że chłopak chce kupić amplituner - doradzacie mu kupno odtwarzacza CD - bo będzie lepsza jakość?

na tym negowanym przez was amplitunerze?

 

no ja was prosze.... weźcie trochę opadnijcie na ziemie i jak macie doradzać to tak z realiami na ziemi, a nie marzeniami o kosmosie

 

chłopak chce mieć coś przyzwoicie grającego, i do tego uniwersalnego z możliwościami internetowymi

a wy mu doradzacie sprzęt za dwa, a nawet trzy razy większy budżet niż on przewidział

jeśli nie umiecie się zmieścić w budżecie, który kolega przewidział, lepiej nie doradzajcie - bo szkoda czasu i waszego i dla autora - który się nasłucha jakie to badziewie chce kupić, i że w ogóle jak ma kupić ampli, to niech lepiej kupi dobry rower i uprawia sport - bo to mu tylko na zdrowie wyjdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja was prosze.... weźcie trochę opadnijcie na ziemie i jak macie doradzać to tak z realiami na ziemi, a nie marzeniami o kosmosie

 

Już parę postów temu to samo pisałem... Ale tak jest zawsze, gość chce coś do określonej kwoty to mu zaraz i tak napiszą, że wzmacniacz ma kupić, drogie kable i w ogóle...

 

Już dawno pisałem, że offtopic się zrobił.

 

Jak ma się nie robić offtopic, skoro chciałbyś podane rozwiązanie na już, takie rozwiązanie, żeby można było powiedzieć "tak to jest najlepsze i nie ma nic lepszego w tej cenie". Tak to nie działa, musisz sam zdecydować, a żeby wybrać coś świadomie to powinieneś to sprawdzić, żeby wiedzieć czy chcesz za to zapłacić. Nie wiem co tu jeszcze można powiedzieć. Dostałeś na początku kilka typów, sam kilka miałeś, takich tematów też nie brakuje i z ostatniego miesiąca na forum pewnie z 20 podobnych by się znalazło, więc to nie problem znaleźć informacje. Pytanie co zrobisz z tymi informacjami, sprawdzisz wreszcie co ci odpowiada czy będziesz drążył na forum aż w końcu nic nie kupisz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, już.

 

 

 

Dlatego o BluRay pytam , co tu dobrać aby śmigało ładnie:)

 

Zasnkarix, coś wiesz na temat BluRay?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.