Skocz do zawartości
IGNORED

Bose companion 2 wrażenia po zakupie


Piniu2906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilu tygodni jestem w posiadaniu głośników Bose Companion 2... odczucia z odsłuchu mieszane... na pewno robią wrażenie swoim charakterystycznym basem pomimo braku subwoofera... jest to granie energiczne czy inaczej efekciarskie... jestem generalnie zadowolony.. kupiłem używki za 250 zł... o ile high end to nie jest w tej cenie to całkiem całkiem... Bose użyło tu kombinacji z dźwiękiem tak aby za jak najtaniej jak najlepiej, ale mówimy tutaj o głośnikach za kilkaset złotych i w tej cenie moim zdaniem jak najbardziej warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdziwe Bosse to tak z 15 lat temu się skończyło. Pierwsze kostki z czerwoną obwódką grają fenomenalnie jak na swoje rozmiary. Potem to już tylko efekciarstwo a po dłuższym odsłuchu ból głowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to series III to i tak robią wrażenie pod względem wydobywanego dźwięku pomimo ich wielkości. Owszem brzmią boombastycznie ale poniekąd chyba o to chodzi.

 

Podobnej wielkości "głośniczki" które można kupić za 29.90 brzmią jak słuchawka telefonu z lat 80s więc nie marudźmy. To są kompaktowe przetworniki do komputera a nie dla audiofilskich sorry..wynaturzeń :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Jeżeli to series III to i tak robią wrażenie pod względem wydobywanego dźwięku pomimo ich wielkości. Owszem brzmią boombastycznie ale poniekąd chyba o to chodzi.

Ja takie niedawno sprzedałem za 250 zł w stanie idealnym :). Faktem jest, że dźwięk jaki się z nich wydobywa robi wrażenie (biorąc pod uwagę ich rozmiar) - szczególnie bas (chociaż wiadomo, że to tylko głośniki komputerowe). Ich plusem była też błyskawiczna obsługa, to że przy wyższym poziomie głośności nie ma żadnego pierdzenia (oczywiście kosztem mniejszej ilości basu) i wysoka jakość wykonania. Po zdjęciu maskownicy dźwięk jest jeszcze lepszy (oczywiście głównie w zakresie wysokich tonów), ale niestety wygląd bez niej już nie pozwala (Bose mogło lepiej to rozwiązać skoro już zdecydowało się na zdejmowalną maskownicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu maskownicy dźwięk jest jeszcze lepszy (oczywiście głównie w zakresie wysokich tonów)

 

Da się łatwo zdjąć ? Kiedyś próbowałem dociec jak je rozebrać ale wyglądają na jednorazowe pod tym względem tzn bez uszkodzeń obudowy może być problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Maskownica jest przymocowana na czterech gniazdach gumowych, mniej więcej tak jak w standardowych kolumnach (ale nieco ciężej wychodzi i trzeba to spokojnie wyciągać) - mowa oczywiście o modelu Series III.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdziwe Bosse to tak z 15 lat temu się skończyło. Pierwsze kostki z czerwoną obwódką grają fenomenalnie jak na swoje rozmiary. Potem to już tylko efekciarstwo a po dłuższym odsłuchu ból głowy .

 

Od razu widać, że nie handlujesz "Bosse" :)))))) Totalną bzdurą jest ten ból głowy, od 10 lat przy komputerze mam Bose Companion 3 i daje mnóstwo przyjemności, wstyd to mówić, ale pewnie większa to frajda niż niejeden hi-end z rzeźnią na górze :D

P.S. Mam też normalny, drogi system, żeby nie było, że nieosłuchany :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose Companion 5 dopiero wymiata wszystkie dwójki i trójki. Jak na zestaw do komputera, do grania czy filmów jest genialny. Szczególnie ten system 5.1 z dwóch głośniczków i woofera. No ale jeśli on waży prawie 9 kg to nie ma się co dziwić. BC2 są świetne,ale piątka jest juz rewelacyjna. Nawet muza brzmi bardzo ładnie, można słuchać godzinami. Można też go podłączyć pod TV i radzi sobie nieźle. Trzeba tylko kręcić gałą.

 

Nie są to audiofilskie zestawy ale dają cholernie dużo przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak jak nazwa sugeruje BC2 mają być kompanami szczególnie w podróży.. kiedy gdzieś wyjeżdżam to będę je zabierał… do głównych odsłuchów mam moją Yamahę.. w mojej opinii za kilkaset złotych Bose to świetny wybór. Jedynym większym mankamentem jest to, że grają prawie tak samo na różnych kartach dźwiękowych.. na przykład słuchawki ATH brzmią jak brzmią na zintegrowanej ale po podłączeniu do takiego DAC „ Dragonfly” widać dużą poprawę w jakości generowanego dźwięku czego niestety nie uświadczyłem przy Bose Companion

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piniu2906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trójeczki, to jeden z moich najlepszych zakupów audio.

Podłączone do komputera, cieszą uszy, guzik mnie obchodzi czy dźwięk "audiofilski" czy nie, grają z jednej strony efekciarsko, z mocnym, ale nie ciągnącym się basem, a z drugiej mają bardzo przyjemną górę i środek, nie męczą, nie są przesadnie rozdzielcze, nie "ciągną" tak do góry więc siłą rzeczy odpadają wszelkie problemy z jazgotem, sybilantami itp.

Do tego zajmują stosunkowo mało miejsca, wygodnie się nimi steruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik mnie obchodzi czy dźwięk "audiofilski" czy nie

Mi też to odpowiada. Jeśli chcę aby na przykład radio godzinami grało w tle Bose jest niezastąpiony. Może też tłuc całą noc i śpi się jak suseł :-) Z Rotelem by to nie przeszło :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby były słabe to by nie grały u mnie 11 lat ;), najpierw miałem trójki mk.I, a od 2010 mk.2 i nie chce mi się słuchać niczego innego przy kompie.....na 3 -kach słychać nawet różnice w źródle, a że nie są audiofilskie mam w tyłku, bo przyjemności z nimi mnóstwo od lat....w pracy natomiast plumka mi Beoplay a1 i też jest fun :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są ok. Ale Topowe to były 5ki. Miały wbudowanedo DACa. Podłączało się je pod USB w kompie. Dobre granie z bliskiego pola. Chodź cena dość wysoka.

Raczej Companion 50 obecnie :)

50tki chyba podłącza się już klasycznie? Mylę się? Więc nie są tego warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Te Bose Companion 50, które można dostać za 1600-1800, to chyba jakieś nieporozumienie. Kolega chciał je kupić, ale wybrał zdecydowanie przyjemniej grające i 3 razy tańsze H/K Soundstick III (mimo słabej średnicy). Słuchane były bezpośrednio po sobie i to co mogę powiedzieć o Companion 50, to to że bas z nich jest suchy i twardy, jak w tanich subwooferach Logitecha czy Creative. Byłem zszokowany jak słabo zagrały te głośniki. Zdecydowanie lepsze wrażenie w stosunku do ceny robi Bose Companion 2 Series III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są ok. Ale Topowe to były 5ki. Miały wbudowanedo DACa. Podłączało się je pod USB w kompie. Dobre granie z bliskiego pola. Chodź cena dość wysoka.

 

50tki chyba podłącza się już klasycznie? Mylę się? Więc nie są tego warte.

Klasycznie, ale dla mnie grają lepiej w muzie od 5-tek.

 

Te Bose Companion 50, które można dostać za 1600-1800, to chyba jakieś nieporozumienie. Kolega chciał je kupić, ale wybrał zdecydowanie przyjemniej grające i 3 razy tańsze H/K Soundstick III (mimo słabej średnicy). Słuchane były bezpośrednio po sobie i to co mogę powiedzieć o Companion 50, to to że bas z nich jest suchy i twardy, jak w tanich subwooferach Logitecha czy Creative. Byłem zszokowany jak słabo zagrały te głośniki. Zdecydowanie lepsze wrażenie w stosunku do ceny robi Bose Companion 2 Series III.

Raczej w złych warunkach były słuchane lub nie grały długo - Bose Companiony prosto z pudełka grają słabo, potem się otwierają. Ceny Bose są wysokie, ale w porównaniu do takiego chamstwa cenowego i dymania jelenia :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to są niskie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się zyzio, ktoś zwykły przedłużacz sprzedaje, tylko mu przecinek o 2 miejsca za daleko powędrował ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mam te głośniki od 3 lat na biurku, bardzo przyjemy ciepły dźwięk, chciałem wiele razy je zamienić na coś większego i droższego  ale zawsze się boje, że będe żałować.  Nie męczą uszu, przyjemne. 

Do użytkowników - czy po zakupie lepszej karty lub DAC te głośniki będą  jeszcze lepiej grać ? Obecnie mam zintegrowanego realteka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sporo rzeczy zagra lepiej od zintegrowanego realteka. Warto spróbowac choćby Cambridge Audio DAC Magic 100, koszt 600 zł i nie trzeba sterowników pod Win10 - system sam wykrywa. Świetny DAC za małe pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.