Jump to content
IGNORED

Moode Audio Player dla Raspberry Pi i nie tylko

Recommended Posts

Mam jeszcze pytanie odnosnie instalacji moode. Skopiowałem sobie całą instrukcję instalacji do worda , wyszło .....32 strony!!!!

Raczej tego nie ogarnę w tydzień, az nie chce się wierzyć ze to tak skomplikowane. Systemy np. daphile, Libreelec, volumio instaluje się w kilka chwil a tutaj naprawdę nie da się inaczej? Na tym filmie wszystko wydaje się dziecinnie proste 

Wzmacniacz-Wzmacniacz-Yaqin MS-30L, lampy 6CA7 EH i Tesla., CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Dali Ikon 6 MKII, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC Xiang Sheng DAC-05B Staccato+LME49860

W dniu 21.02.2020 o 12:58, edi38 napisał:

wyłączenie gapless pomogło i teraz wszystko działa tak jak powinno

No ale wyłaczenie gapless nie jest rozwiązaniem bo jak słuchać teraz z przerwami koncertów czy płyt bez przerw w utworach? Trochę kiepsko.

1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Jest tutorial od Ruci, jak to zrobić

Ok, na razie jestem na 15 stronie tematu. Jak tutorial jest tutaj to dotrę do niego 🙂 Dzięki

P.S. Niestety żadnego tutoriala nie znalazłem 😞

Edited by bumbum

Wzmacniacz-Wzmacniacz-Yaqin MS-30L, lampy 6CA7 EH i Tesla., CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Dali Ikon 6 MKII, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC Xiang Sheng DAC-05B Staccato+LME49860

27 minut temu, bumbum napisał:

No ale wyłaczenie gapless nie jest rozwiązaniem bo jak słuchać teraz z przerwami koncertów czy płyt bez przerw w utworach? Trochę kiepsko.

Ok, na razie jestem na 15 stronie tematu. Jak tutorial jest tutaj to dotrę do niego 🙂 Dzięki

P.S. Niestety żadnego tutoriala nie znalazłem 😞

8 minut temu, ciszyn11 napisał:

A skąd moge pobrac ten plik raspberry_moode.docx?

O.K. znalazłem I to tyle tylko?. Szkoda że nie jest to napisane na pierwszej stronie tematu bo wprowadza w błąd i zniechęca do instalacji moode. Konfiguracje juz sobie poradzę bo widzę ze jest intuicyjna.

Edited by bumbum

A czy Tidal na dzien dzisiejszy działa bez problemu na moode czy trzeba jakies tokeny wgrywać?

W dniu 7.12.2020 o 09:56, bumbum napisał:

A czy Tidal na dzien dzisiejszy działa bez problemu na moode czy trzeba jakies tokeny wgrywać?

Samodzielnie to wymaga zabawy z tokenami.

Z telefonem jako serwer proxy np. z mconnet działa bez tego.

3 godziny temu, darek2313 napisał:

Jak skonfigurować malinę by odtwarzać pliki z komputera po sieci? Udostępnianie mam włączone

Library > CREATE music source :

Type:  SMB (samba)

Path: IP_komputera/udział(udostępniony)

User ID:  Guest

Password:  blank (puste)

Name: własna nazwa dla udziału

Mount flag:  vers=3.0......

Tak u mnie działa z WIN10. 

W Windows trzeba udostępnić udział dla wszystkich. Dodatkowo bez wymaganego hasła. 

4 godziny temu, jar1 napisał:

Library > CREATE music source :

Type:  SMB (samba)

Path: IP_komputera/udział(udostępniony)

User ID:  Guest

Password:  blank (puste)

Name: własna nazwa dla udziału

Mount flag:  vers=3.0......

Tak u mnie działa z WIN10. 

W Windows trzeba udostępnić udział dla wszystkich. Dodatkowo bez wymaganego hasła. 

udało się

Mam ten sam problem. Dodaję np: stację RMF 80S

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na smartfonie przez + i nie mogę jej odtworzyć. Również edycja na laptopie MODE/Radio nie wychodzi. Moode w wersji r671.  Stacja ta gra w przeglądarce w Windows.

Screenshot_2020-12-17-19-48-12-260_de.wellenvogel.bonjourbrowser.jpg

• Moderatorzy
25 minut temu, darek2313 napisał:

Hidden Content

działa

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

55 minut temu, darek2313 napisał:

Proszę Łopato logicznie czy po wpisaniu adresu i zatwierdzeniu coś jeszcze trzeba robić ?  np restart maliny?

Można wyjść z opcji radia i wejść do niej z powrotem. Odświeży się i będzie widoczne. Zadział również wyszukiwanie.

54 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Jak odczytać birate stacji radiowej w moode?

U mnie się wyświetla pod oknem z obrazkiem stacji podczas odtwarzanie. Najpierw jest variable compression a zaraz potem zamiast tego bitrate. 

Można też klikając literkę "m" w prawym, górnym roku wybrać po rozwinięciu opcję "Audio info".

• Like 1
51 minut temu, darek2313 napisał:

IMG_20201218_144956.thumb.jpg.8b8981d46a876e95a005c669a902c3e7.jpgNo to już nie wiem co robię źle bo dalej stacji nie widać

Która to wersja Moode? Bo nie wygląda na najnowszą. 

16 minut temu, rs2512 napisał:

Dzięki jar1, ale takiego adresu dla tej stacji nie znalazłem. Czy jest możliwe, że nie wszystkie stacje udostępniają takie adresy?

Hidden Content

• Moderatorzy

właśnie ukazało sie moode 7.0

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4