Jump to content
Ciechomir

Moode Audio Player dla Raspberry Pi i nie tylko

Recommended Posts

Spróbuj może aplikacja bubbleupnp. Linnkazoo bardzo muli.

Najgorsze jest yo ze jak z telefonu sie odpala linn kazoo, zalacze piosenke, przelacze na inna aplikacje i potem chce wrocic do linn kazoo to musi od poczatku sie zalafowac.

Jest opcja aby linn kazoo nawet w tle byl caly czas uruchomiony?

Kupiłem nowe konto ale tak jak przeczuwałem to nie tu jest problem bo poprzednie konto jeszcze 3 mce aktywne i Tidal na telefonie działał po AirPlay na malinę tez wiec jedna po zakupie nowej subskrypcji to samo utwory pojawiają się na sekundę i dalej nastepny

Mam pytanie.Czy działa u was tidal na malinie.U mnie jak dam play to po kolei migają na sekunde utwory w linnkazoo i bubble tez i nie odtwarza,jak na telefonie włacze to przez wifi nie działa tylko przez lte,dodatkowo nie moge pobrac utworow do uzytku offline.Tidal na ios dziala i przez airplay na maline streemuje

Która masz maline? B czy B+? Jesteś druga osoba która słyszę że ma problem. U mnie działa na moode, a dzisiaj próbuje dietpi i też śmiga.

http://www.audiostereo.pl/cxn-cambridge-audio-po-aktualizacji-tidal_138652.html

Podobny objaw do Twojego, Ciekawe

Haiku Audio Bright MK4 ; Audio Academy Hyperion IV Plus, Hegel HD25, Raspberry PI3 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD,

Malina 3B,Moode 4.1 po aktualizacji przy której mi pomogłaś wszystko grało 2 tygodnie bez problemu,aż nagle się wysypalo

Edited by tomaz75

Podobnie ma jeden kolega, tylko jemu się tnie przy dodawaniu pojedynczych kawałków. Całe płyty lub listy ok

Może przeinstaluj

Podobnie ma jeden kolega, tylko jemu się tnie przy dodawaniu pojedynczych kawałków. Całe płyty lub listy ok

Haiku Audio Bright MK4 ; Audio Academy Hyperion IV Plus, Hegel HD25, Raspberry PI3 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD,

Zakupiłem nową subskrypcję i tak jak wcześniej kilkukrotnie próbuje pobraniem zapisane listy do użytku off-line i nie pobiera,żaden utwór on linę też nie mogę odtworzyć po wifi,na Lte Działa,ipad działa na wifi,Ale na Linn z obu cisza tylko przewija playlisty

Oryginalna apka tidala działa?

Na ipadzie tak przez Wifi na telefonie przez Wifi nie działa tylko przez Lte

A wgrywales od nowa moode?

A wgrywales od nowa moode?

Nie ale to nie wykluczyć braku Tidal na telefonie więc to chyba nie to ,dodatkowo z USB malina gra bez problemu i Tidal z Ipad przez Airplay też jest więc Moode myślę że nie ma błędów

Rucia dobra Kobieto ,czy da sie uruchomić tidala lub spotify na moode 3 w ostatniej wersji ?

Nie ale to nie wykluczyć braku Tidal na telefonie więc to chyba nie to ,dodatkowo z USB malina gra bez problemu i Tidal z Ipad przez Airplay też jest więc Moode myślę że nie ma błędów
A czy ktoś nie jest zalogowany na Twoim koncie tidala?

Problem o którym piszecie pojawia się od dawna przynajmniej u mnie - ale wydaje mi się że to jakichś błędów w moode w komunikacji po sieci? ciężko powiedzieć - u mnie wystarczyło zresetować malinę i czasami poszło czasami nie - zupełna loteria - aczkolwiek bardzo to irytujące jest ..

Co ciekawe po AirPlay z iOs działa zawsze bez problemu.

Edited by micha7n

Problem wystąpił na 2 kontach więc mało prawdopodobne że na 2bkontach było inni użytkownicy,Malina restartowana wiele razy na telefonie Tidal działa tylko przez Lte,Na tablecie przez Wifi,Ale Linnkazoo nie działa z obu użądzeń

Do posiadaczy allo digione.

Trzeba coś ustawiać, czy tylko spiąć razem i będzie grało.

Pytam bo jeszcze nie doszła przesyłka, a wolałbym wiedzieć wcześniej co poustawiać.

Cześć,

Dzisiaj chciałem zainstalować moode na mojej nowej malinie 3b+ wraz z digione i napotkałem problem.

Przy instalacji "z automatu" moode wyskakuje błąd.

Podejrzewam, że jest to związane z tym, że instaluję na najnowszym Raspbianie, a w instrukcji piszą że potrzeba Raspbian Stretch Lite release 2018-03-13.

Skąd go wziąć? Na stronce Raspbiana nie ma.

Czy będę miał od razu wersję 4.1, czy trzeba aktualizować?

Wcześniej miałem tylko doświadczenie z Daphile na terminalu -tam instalacja była prostsza.

Pozdrawiam

Daj znać jak coś się dowiesz.

Pozdrawiam

Dostałem taką odpowiedź od Tima:

Hi,

The missing /mnt/NAS directory suggests a regression bug where somehow the Name field is blank when saving the NAS config which would cause the code that removes the mount directory /mnt/NAS/<Name> to actually remove /mnt/NAS/. The Name field however is validated and blank or empty is not allowed.

The NAS subdirectory needs to be present otherwise mounts will fail.

mkdir /mnt/NAS

-Tim

I teraz nie za bardzo zrozumiałem co mam teraz zrobić, mój angielski jest słaby ,pomożecie?

kulek1 - tak będziesz miał po instalacji od razu wersję moodeaudio v4.1. obrazy chyba kiedyś starszych wersji raspbiana pobierałem z http://ftp.jaist.ac.jp/pub/raspberrypi/raspbian/images/

Ostatnio jednak instalowałem moode na RASPBIAN STRETCH LITE tej datowanej 2018-04-18 i jest u mnie ok.

Dziękuję za pomoc.

Już znalazłem starszego raspbiana.

Wygląda na to, że to jednak nie to było powodem błędu ( zatrzymywał się na STEP 3).

Po kilku rebootach ruszyło dalej ;)

Mam kiepskie łącze Play LTE z ruterem stacjonarnym i to jest chyba powodem.

Pozdrawiam

Dostałem taką odpowiedź od Tima:

Hi,

The missing /mnt/NAS directory suggests a regression bug where somehow the Name field is blank when saving the NAS config which would cause the code that removes the mount directory /mnt/NAS/<Name> to actually remove /mnt/NAS/. The Name field however is validated and blank or empty is not allowed.

The NAS subdirectory needs to be present otherwise mounts will fail.

mkdir /mnt/NAS

-Tim

I teraz nie za bardzo zrozumiałem co mam teraz zrobić, mój angielski jest słaby ,pomożecie?

Masz utworzyć katalog.

Wpisz w konsoli : mkdir /mnt/NAS

mkdir - Tworzenie katalogu

http://www.arturpyszczuk.pl/commands-mkdir.html

Masz utworzyć katalog.

Wpisz w konsoli : mkdir /mnt/NAS

Utworzyłem katalog i teraz mam taki błąd:

20180416 122008 wrk_sourcemount(): Mount error: (mount error: could not resolve address for NSA310: Unknown error)

Dobra już sobie poradziłem , wpisałem ręcznie IP i poszło. Dziękuję wszystkim za pomoc.

@loli_pl jak się sprawuje DigiOne ?

Edited by Robsonik

@loli_pl jak się sprawuje DigiOne ?

Jestem mega zadowolony, jak masz zamiar kupić to polecam bo warto.

• Like 1

Jestem mega zadowolony, jak masz zamiar kupić to polecam bo warto.

OK to już postanowione :-)