Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładki MC-tanie MC .


Gość rydz

Rekomendowane odpowiedzi

Dane podawane przez MF

Input overload margin: 15dB (MM), 22dB (MC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józwa

Te 55dB, które Ciebie zadziwiło nie dziwi kiedy weźmie się pod uwagę, że na pre wchodzi z wtyczkowca 12V AC. Czyli mocno kiepsko, bo gdyby było wyższe wzmocnienie to by były przestery. Tak się po prostu klamkują ... bo by musieli dać lepszy zasilacz = droższy i nie działający na całym świecie ... ;-)

 

Tu jest specyfikacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smutne, ale nasze i nie tylko nasze sklepy na barana skopiowały i ... źle to opisały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swobodnego wyboru. Ja zdecydowałem tak,bo mi po miesiecznych testach porównawczych wyszło,że kambodża gra przy Musicalu źle. A jeśli komuś potrzebny lepszy zasilacz,to Musical ma dedykowany do V90,niech sobie kupi i ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Przypomniałem sobie o Denonku DL-110 , kiedyś grałem przez kilka dni tą wkładką ale , gramofon był wpięty pod Rotela RA-870 .

Fajnie pogrywało , tyle że za cholerę nie mogę sobie przypomnieć czy próbowałem też na wejściu MC .

Jak myślicie , czy nastąpi przester / zniekształcenia po wpięciu do Cambridge CP-2 na wejściu MC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie , czy nastąpi przester / zniekształcenia po wpięciu do Cambridge CP-2 na wejściu MC

 

Może delikatny , ja jednak bardziej 110-tkę na wejściu MC odebrałem jako po prostu grającą głośniej,ot taki Loudness.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Można podpinać , wszystko będzie ok :)

 

Będzie głośniej , ale mnie korci ta wkładka :)

Odkładam pomysł z MC , po przemyśleniach trzeba szarpnąć się na 103-R inne pre i nie kombinować , tyle że tu trzeba przygotować kilka tysi , przed świętami kobiety drażnić nie będę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie głośniej , ale mnie korci ta wkładka :)

Odkładam pomysł z MC , po przemyśleniach trzeba szarpnąć się na 103-R inne pre i nie kombinować , tyle że tu trzeba przygotować kilka tysi , przed świętami kobiety drażnić nie będę :)))

Lwia część kosztów to będzie dobre pre do 103R , ale warto - znaczy kupić R :) bo jakie pre do tej wkladki wybrać to nie wiem .

 

Właśnie ' nie kombinować ' to dobre stwierdzenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś Bartku sugerował 103-R pod CP-2 :)

Nie , 103 R potrzebuje już konkretów jeśli chodzi o pre . U mnie na tym wbudowanym pre mc w Electro , Denon gra doskonale i nic więcej nie potrzebuje , dlatego też nie podpowiem innego pre bo takiego nie znam .

 

Najlepsze to znalezć te odpowiednie :) bo zaraz będą propozycje pre pre lub SUT step up itp i bądz tu mądry . O kosztach nie wspomnę !

 

No i jeeden kłopot masz z głowy , Tele Orto jak najbardziej się polubią z R :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, jestem laikiem , czy da się zamontować 103R do Telefunkena S500, pre z Yamahy CX-100 ?

 

CX-1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, jestem laikiem , czy da się zamontować 103R do Telefunkena S500, pre z Yamahy CX-100 ?

 

CX-1000

Da się zamontować , tylko trzeba cięższy headshell i dodać ciężarek do przeciwwagi .

 

CX z Denonem zagra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamahy , jak dla mnie to kiepskie pre gramofonowe miały , miałem wersje ax700 ,900 i 1000 , W sumie nie bardzo widzę brzmienie yamahy z denonem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram z oryginalną Shure m 91 ed i kusi mnie przejście na MC , jednak pojawia się obawa , że wydana forsa nie będzie adekwatna do uzyskanego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram z oryginalną Shure m 91 ed i kusi mnie przejście na MC , jednak pojawia się obawa , że wydana forsa nie będzie adekwatna do uzyskanego efektu.

U Ciebie ograniczeniem do R będzie pre w CX-ie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do MC i to DL103 - nawet R , to nie wystarczy sam "efekt" podmiany wkładek. Tak jak nie koniecznie przestawienie na "siłę" przeciwwagi jest "optymalizowaniem" układu. Nawet podmiany Pre.

Sa ramiona na których nie "zagra" żadna MC. Będzie ona na pewno działać , Projekty niektórych ramion przewidywały tylko rodziny wkładek MM. Nie te materiały, kable, osadzenie i brak regulacji.

Do takich wkładek stosuje sie juz inne ramiona. Nie wspominając już 12 calówek , bo to dyskryminuje TT .

Ale można zawsze "tylko" poeksperymentować .

 

Sam używam MM Super OM 10 Ortofona na jednym napedzie, gdzie walorami przewyzsza niejedną słabą wkładkę MC. Tylko jest ona na dobrym ramieniu z łozyskami nożowymi i rozbudowanym układem zawieszenia. Ale ta sama wkładka posadzona na Thorensie - to już niestety same wady MM. To lepiej wypada seria OM. Podobnie jest z 2M Black. Na odpowiednim ramieniu jest bardzo ciekawie . Tak, jak nie da sie pozyskac dzwieku na przeciętnej MC. A na przecietnym ramieniu,- najzwyklej nie ma efektu z tą MM-ką.

Synergia nie jest "stałą" pozyskaną w odpowiedziach na zadawane pytania. Trzeba trochę więcej zastanowienia a mniej emocji.

 

Dobrze jest zadac sobie pytanie - czego szukam. Czy odkrywania dla odkrywania, czy konkretnego modelu dzwięku ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

divaldi - normalnie voodoo , i czarna magia .

 

sorki za złośliwość , ale żadne nożowe łożyskowanie , czy inne "cuda na kiju" nie są kryterium bezwzględnym "grania" wkładki mc - to są tylko twoje preferencje co do dźwięku i do tego uwarunkowane resztą twojego toru.

 

każde ramię i napęd ma swoje rezonanse , które nakładają się na pasmo odtwarzane przez wkładkę i poza oczywistymi zależnościami pomiędzy efektywną masą ramienia , a podatnością reszta jest kwestią gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ....

Masz ramię jedno i drugie o tych samych parametrach - długości, masie , wysokości, itd...a efektu na końcu nie masz identycznego - pasma, tłumienia między kanałowego , wypadkowych zniekształceń.

I diabeł tkwi nie w woodoo tylko w szczegółach . Dla przykładu porównaj sobie ramiona Regi z dolnej półki i MikroSeiki albo SME z jedną i tą samą wkładką , Mało która firma podaje jeszcze które wkładki na ramieniu poleca.

A akurat ten Denon był pierwotnie twardo zawieszoną wkładką do długich ramion emisyjnych ...a nie do 9 calowki!

Chyba ze uważasz że miedzy ramieniem Jelco a SME - to nie jest żadna różnica , między SME a SME także, a może pomiędzy ramieniem 12 a 9 cali też jej nie ma ?

 

MM ma przez swoja sporą indukcyjność skłonność do " wydłużania" wybrzmień w dolnych zakresach - gdzie przykładem jest seria Stantona i Shure . W MC jest to ułamek tej wartości i skłonnośc przez tę ceche do szybkich sygnałów z całą plejadą wybrzmień z drugiego końca. Czasem z zachwianiem tej równowagi. . Aby to wyrównać , dobiera sie ramię i wszystkie mozliwe zabiegi w ramieniu. Są oczywiście wkładki MC którym nic nie brakuje. Ale one kosztują . I od tego zaczyna sie cała dyskusja. Albo masz tanią wkładke i dobre drogie ramię , albo drogą wkładkę i tanie ramię .

Jak chłopina przeskoczy z Shure 9x na DL 103 w tej super maszynie (z całym szacunkiem do tego modelu) to jak nigdy nie "widział" MC to uwierzy że jabłko to też banan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co denonowi 103 o szlifie sferycznym miało by przeszkadzać w graniu na 9 calach o optymalnej masie ?

 

mam / miałem trochę i mc i mm-ek , ale wydłużania basu w shurach , a tym bardziej w stantonie, żadnego nie uświadczyłem , chodzi ci pewnie o eksponowanie - podbicie basu - tu tak jest , ale podbicia w skutek działania ewentualnych filtrów powstałych z okablowania należy szukać w górze pasma.

 

dobra ... reszta to spore uogólnienie . przesunięcie równowagi tonalnej w górę ( bo pewnie o to ci chodzi) tyczy się tak samo mm-ek jak i mc . Zazwyczaj mają tą przypadłość szlify typu mikroline , gyger , vital i niektóre hipereliptyki i bardziej skłaniałbym się ku twierdzeniu , że związane jest ze szlifem.

 

W kwestii ramion to sądzę , że każde ma inny rozkład rezonansów i tyle. A kształtuje je znacznie więcej czynników fizycznych niż podstawowe .

 

żebyś na tym samym gramofonie powiesił wkładkę mc i mm , o idealnie takiej samej odpowiedzi , szczerze wątpię byś usłyszał różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wiem co denonowi 103 o szlifie sferycznym miało by przeszkadzać w graniu na 9 calach o optymalnej masie ? "

 

Pewnie nic by mu nie przeszkadzało. Nawet jakby nie był ten Denon na 9 calówce tylko na tangencjalnym np Revoxie z epoki .....tez by zadziałał.

Ale ja nie o tym.

Pytanie jest : JAK by zadziałał ? Bo różna długość przy tej samej masie..... to nie to samo.

 

 

"mam / miałem trochę i mc i mm-ek , ale wydłużania basu w shurach........."

To sa fizyczne własności , nawet producenci podaja nie tylko parametry , ale nawet cechy dzwieku. Shure typowy z epoki ma pasmo od góry ok 17-18 kHz, a od dołu pewnie lekkie wybrzuszenie. Jak trafi na odpowiednie ramię to "działa" widowiskowo. A ten Denon, to jednak inny gatunek .

 

"ale podbicia w skutek działania ewentualnych filtrów powstałych z okablowania należy szukać w górze pasma.".

Akurat okablowania mają wpływ na odkształcanie transmisji sygnału , i ujęcie "filtrowania " jakoby tylko w górze pasma miało znaczenie jest błędnym uproszczeniem . Pewnie chodziło Ci o modelowe rozpatrywanie typowych składowych R/L./C dla górnego rezonansu elektrycznego wkładki. To jednak są linie długie dopoasowane lub niedopasowane, gdzie sygnały są złożone i zawieraja sie od max poziomów w mV do nV przy minimum. Przy tych wartosciach prądu ( nie mylić z napieciem) cechy kabla maja powazny wpływ na odpowiedz i przesunięcie . Jak zauwazysz , to kabel dla MM moze byc z drugiej strony nieodpowiedni dla MC.

 

Czy szlify mają wpływ ..... no tak, maja . Ale tak na marginesie, to sam szlif jeszcze nie załatwia sprawy .To całość we wkładce decyduje czy szlif igły będzie wyeksponowany w tym pozytywnym znaczeniu czy nie.

Co do równowagi tonalnej to właśnie konkretna wkładka posadzona na konkretnym ramieniu daje sumaryczny "efekt" (lub go nie daje jak w DL103 na "przypadkowym" ramieniu) . Szlif podcinany ma swoje cechy , ale sferyczny posiada jedną cechę = nie jest tak krytyczny na ustawienia (krzywe B.) na całej długości rowka .

I tu może być jedyny znaczący plusik takiej MC jeśli ramię będzie lichej klasy.

 

Co do ramion , to już wiadomo że są ramiona i ramiona. Jest tak spora róznica w modelach wkładek , i jak się je porówna do ilości ramion, to relacja wyjdzie niemal jak 100/1 . W tej cyfrze należy jeszcze umieścić konstrukcje ramion tanich i nieudanych. Wydawałoby się że najwazniejsza jest tylko wkładka. Póżniej - no może jezszcze że ramię. Ale dobre ramię zamontowane na słabym napędzie, to nie będzie optymalnym rozwiązaniem.Może być i nawet tak, że dobra wkładka, dobre ramię i dobry napęd, a całość to nieporozumienie.

 

 

"żebyś na tym samym gramofonie powiesił wkładkę mc i mm , o idealnie takiej samej odpowiedzi , szczerze wątpię byś usłyszał różnicę."

Powinieneś dodać "moim zdaniem" - z całym szacunkiem . To bardzo prowokacyjna sugestia, tym bardziej że pojęcie "odpowiedzi" na wpływ soniczności jest co najmniej dyskusyjne dla MM i MC .

Nie porównuj wybitnej wkładki MM do słabej MC.

Jak porównasz MM do wybitnej MC to będzie raczej przepaść ( Cadenza Black,MC Windfield, A 90, A95, SPU Synergy A i G, SPU Gold itd - w dopasowaniu z St-Up) .

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

divaldi - zahaczasz już o wybitne wkładki i sut-y , a jak to z wybitnością bywa idzie ona w parze z mistycyzmem . Ja człowiek lichej wiary jestem i grubością portfela nie grzeszę więc wypowiadać się raczej nie chcę na temat religii :) .

"żebyś na tym samym gramofonie powiesił wkładkę mc i mm , o idealnie takiej samej odpowiedzi , szczerze wątpię byś usłyszał różnicę."

Powinieneś dodać "moim zdaniem" - z całym szacunkiem . To bardzo prowokacyjna sugestia, tym bardziej że pojęcie "odpowiedzi" na wpływ soniczności jest co najmniej dyskusyjne dla MM i MC .

Nie porównuj wybitnej wkładki MM do słabej MC.

Jak porównasz MM do wybitnej MC to będzie raczej przepaść ( Cadenza Black,MC Windfield, A 90, A95, SPU Synergy A i G, SPU Gold itd - w dopasowaniu z St-Up) .

 

pojęcie "wybitna" jest dla mnie pojęciem względnym , ja nie klasyfikuje tak wkładek . Można porównywać wkładki np w/g kryteriów ceny , podatności , szlifu igły .

 

Ja np. nie usłyszałbym różnicy w dwóch takich samych wkładkach o takich samych charakterystykach częstotliwości . I nie znam nikogo takiego co to słyszy - stąd moja sugestia , że i ty byś nie usłyszał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo , ale to tu na tym FORUM jest religia.

 

Religia - pod wyznaniem " jak poprawić Telefunkena 500 na formułę 1 - a najlepiej za 50 zł ? " . A jak jest za 50.000 zł to nazywa sie to mistycyzmem ( co kolwiek by to nie oznaczało jest poza wyobraznia posiadaczy AT 91,95,440 itd).

 

 

Większość użytkowników przelatujących w dyskusjach na forum to osoby które penetrują tematy z powodu wspólnego zainteresowania i zamożności ( właściwe jej braku ). To trochę takie wspieranie się ( nie wnikając w mamonę) rodziny której nie stać na normalne marzenia za "swoje" . Jak popatrzysz z dystansem, to jest dokładnie tak jak opisałeś swoje podejście do tematu ..... Nikt normalny w Polsce nie zakupi wkładki za naście tysięcy złotych, bo nie ma takiej kultury . Nie ma takiej kasy na tę kulturę . Nie ma kultury słuchania muzyki. Nie ma dlatego że normalni ludzie ledwo zakupią pierwszy lub drugi pojazd . Trudno więc w tej sytuacji odnieść sie nie inaczej jak do wkładki np. AT 440 w ostatnich latach - na której kończą sie mozliwości 80% zainteresowanych. A większość sklepów bardziej ustawi Ci dokładnie adres IP w KD niż dobierze dokładnie wkładkę do gramofonu (nie ustawi) .

 

Pojęcie wybitna, po polsku oznacza coś wyjątkowego, jedynego - w technologii, w parametrach , w szeregu wobec konkurencji, i we własnościach określanych sonicznością - nie dajacych się przymierzyć cyframi na papierze . Nie zawsze jest to wartość pięciu stów do wydania :) - a jak jest więcej to boli bez znaczenia ile zer jest po cyfrze, i czy zera są uzasadnione ( to raczej już nie ma znaczenia bo odzywa sie problem religii, tej pierwotnie przywołanej, gdzie pierwsze 50 zł do wydania jest najważniejsze niz następne pomnożone x 2 lub 100 czy 1000) .

Mozna porównywac wkładki w/g kryteriów ceny, podatności, szlifu itd . Ale jeśli jest to tylko na papierze to nie jest to porównanie wiarygodne tylko sugestywne, zaoczne. I tu jak wszędzie są przypadki gdzie papier ma napisane ...i nie działa. Miałem już porównanie Nagaoka 555 z Shibata do sferycznej MF100 Foniki. Nie było porównania na dzień dobry . Albo technologia tak miała , lub Shibata może nie była Shibatą , lub Nagaoka nie była Nagaoką . Zastanawiąjaca była tylko cena ......dla sprzedajacego atrakcyjna, dla technologa absurdalna.

 

"Ja np. nie usłyszałbym różnicy w dwóch takich samych wkładkach o takich samych charakterystykach częstotliwości . I nie znam nikogo takiego co to słyszy - stąd moja sugestia , że i ty byś nie usłyszał ."

 

Ja znam . Nie jednego. Jeśli dosłownie potraktować "..różnicy dwóch takich samych.." czyli jeden model a dwa egzemplarze "..o takich samych charakterystykach..." to jest model Ortofona OM5 który jest w ofercie ok 20 lat. Jak zwróciłem uwagę do producenta że różnią się sonicznie -stary i nowy, odpowiedzieli że tak . Mają inną miedż w uzwojeniach. Reszta jest taka sama. Wykresy także.

To tu jest pole do dyskusji o absurdach które są i nie ma.

 

ps. ostatnie zdanie powinno zabrzmieć ; To tu jest pole do dyskusji o absurdach które są, a nawet ich nie ma.

Wszystko jest względne wobec siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hm, facet zapytał o tanie MC. O różnicę miedzy dobrą MM a tanią - budżetową MC, o radę zapytał, a tu tyrada naukowa Pana Divaldi ....... Chyba, tak mi się wydaje, nie w temacie. Mistycyzm totalny. A już stwierdzenie "nie ma kultury słuchania muzyki". Na tym forum nie na miejscu. Raczej w Lidlu przy pseudo gramofonach. Bez urazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, facet zapytał o tanie MC. O różnicę miedzy dobrą MM a tanią - budżetową MC, o radę zapytał, a tu tyrada naukowa Pana Divaldi ....... Chyba, tak mi się wydaje, nie w temacie. Mistycyzm totalny. A już stwierdzenie "nie ma kultury słuchania muzyki". Na tym forum nie na miejscu. Raczej w Lidlu przy pseudo gramofonach. Bez urazy.

 

nic nie stoi na przeszkodzie by naprawić to zaniedbanie i odpowiedzieć koledze na zadane pytanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan Bolo za adwokata robi.... A tak w temacie, dla mnie lepiej brzmi dobra MM 2M Bronze Ortofona od taniej MC Audio Technica F2. Bez porównania. Na Thorensie 318 i fabrycznym ramieniu TP 21, pre Lehman Black Cube albo zamiennie LAR, gwoli ścisłości. Resztę toru pominę. Zaznaczam dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A Pan Bolo za adwokata robi.... A tak w temacie, dla mnie lepiej brzmi dobra MM 2M Bronze Ortofona od taniej MC Audio Technica F2. Bez porównania. Na Thorensie 318 i fabrycznym ramieniu TP 21, pre Lehman Black Cube albo zamiennie LAR, gwoli ścisłości. Resztę toru pominę. Zaznaczam dla mnie.

 

No i dobrze, w czym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Proszę, wyjaśnijcie mi jak zamontować Ortofona z serii 2M do główki tego ramienia Thorensa TP16 bez otworów mocujących od góry.

Wiem tylko tyle, że można wsunąć ale co dalej, jak dokręcić.

Czy po zdjęciu igły jest dostęp do gwintu śrub. Czy jest inny sposób

Proszę ŁOPATOLOGICZNIE ;)

 

img5526_48186.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie w dziwnym miejscu , ale niech będzie

 

1 -zdjąć metalową płytkę z gwintami i rozwiercić gwinty.

2- pod igłą są małe szczeliny , musisz je powiększyć np gorącym śrubokrętem , tak by nie przeszkadzały w zajęciu swojego miejsca igle i dało się operować śrubokrętem .

3. skręcić i wypić walerianę przed założeniem.

 

w thorensach w headshell-u jest chyba płytka z nagwintowanymi otworami to wkręcić śruby będzie łatwiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie w tym temacie, dotyczy to też MC Ortofona.

 

Myślałem nad tą metodą.

Dość inwazyjna ;)

Poczekam może ktoś jeszcze próbował bez ogna i stali ;) zapakować Ortofony do tego łba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.