Skocz do zawartości
IGNORED

Spotify - problemy z dźwiękiem typu trzaski, przeskoki, zacięcia itp..


hipgig

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszyłem temat w klubie Spotify ale tam cisza... Może zatem tutaj znajdą się osoby korzystające ze Spotify?

 

Słuchając Spotify w wersji Premium coraz częściej zauważam różne problemy podczas odtwarzania typu trzaski, przeskoki, mini zacięcia, mini pauzy itp...

 

Przykładowo utwór 'I got the news' z płyty Aja, Steely Dan

 

Pomiędzy ok. 2:15 a 2:21 słyszę powyższe problemy ok. 5 razy. Sprawdzałem na laptopach MacBook, Asus, telefonie, puszczałem też przez DACa i wszędzie jest ten sam problem, czyli ewidentnie wina po stronie Spotify.

 

Problem występuję nie tylko słuchając tradycyjnie przez aplikację, ale także przez stronę www (tak też można oczywiście słuchać Spotify).

 

Do testu użyjcie najlepiej słuchawek, chociaż już z głośników laptopa da się to łatwo wychwycić.

 

 

Czy u siebie też to słyszycie w tym numerze?

 

W ogóle zauważacie podobne zjawiska i problemy na innych piosenkach?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w podlinkowanym przez Ciebie utworze również słyszę te "efekty". Pierwszy raz słyszę takie śmieci, albo pierwszy raz zwróciłem na nie uwagę.

 

Mam na myśli, że w innych piosenkach przeze mnie słuchanych nie słyszałem do tej pory takich trzasków.

Zacięcia mam w domu na wsi, gdzie mam słaby zasięg sieci gsm. W Warszawie na LTE nie mam żadnych przerw w muzyce, którą słucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za potwierdzenie, czyli jednak występuję to nie tylko u mnie.

 

Od niedawna zacząłem słuchać Spotify ale na domowym systemie czyli w lepszych warunkach niż na zewnątrz i właśnie wyłapuję coraz częściej tego typu zakłócenia. Zastanawiam się czym to może być spowodowane.

 

Ogólnie Spotify uważam za rzecz wręcz genialną ale ciekawe jaka jest skala takich problemów, możemy je tu wrzucać gdy ktoś wyłapie kolejne u siebie, można też wysłać to do Spotify i ciekawe jak by się do tego odnieśli, jeśli w ogóle by to zrobili..

 

 

 

Rzeczywiście, w podlinkowanym przez Ciebie utworze również słyszę te "efekty". Pierwszy raz słyszę takie śmieci, albo pierwszy raz zwróciłem na nie uwagę.

 

Mam na myśli, że w innych piosenkach przeze mnie słuchanych nie słyszałem do tej pory takich trzasków.

Zacięcia mam w domu na wsi, gdzie mam słaby zasięg sieci gsm. W Warszawie na LTE nie mam żadnych przerw w muzyce, którą słucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu usłyszałem to na słuchawkach za 300 zł wpiętych do smartfona, więc nie są to zakłócenia pomijalne, aczkolwiek nie sądzę, żebyś trafiał na takie kwiatki często. No chyba, że jesteś wyjątkowym farciarzem ;-) Ja w lotto nawet jedynki nie trafiam :-/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ok. 2 tyg. słyszałem tego typu kwiatki.... sądzę, że kilka a może kilkanaście razy

 

Tylko traktowałem to mimochodem, tj. słyszałem, że coś jest nie tak, jakieś mikro zniekształcenia zacięcia ale nie wiedziałem czym to jest spowodowane, siecią, konfiguracją systemu, moim sprzętem itd aż dopiero wczoraj gdy słuchałem kilka razy tego kawałka wyłapałem ten moment i wrzuciłem tu na forum, jak wychwycę kolejne to będę wrzucał..

 

Korzystam ze Spotify Premium - napisałem to na początku w moim pierwszym poście

 

korzystam ze spotify codziennie, kup sobie opcje premium i bedzie lepiej 19,99 na miesiac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czasem jak mam słaby internet albo robie na komputerze wiele rzeczy na raz, trzeba miec duzo pamieci i w miare szybki net,

 

na tel warto miec troche miejsca w pamieci i szybki procesor bo telefon robi czesto wiele rzeczy w tle samoistnie i nawet o tym nie wiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, z podanych powodów mogą dziać się takie kwiatki ale tutaj mówimy o scenariuszu, gdy sprzęt, sieć są ok, tylko po stronie Spotify jest problem z jakby uszkodzonymi niektórymi plikami, które każdy słyszy, że jakiś błąd występuję w jakimś konkretnym kawałku w konkretnym ułamku sek.

 

Mam wyczulony słuch na wszelkiego rodzaje rezonanse, zniekształcenie i to czasem wyłapuje..

 

ja mam czasem jak mam słaby internet albo robie na komputerze wiele rzeczy na raz, trzeba miec duzo pamieci i w miare szybki net,

 

na tel warto miec troche miejsca w pamieci i szybki procesor bo telefon robi czesto wiele rzeczy w tle samoistnie i nawet o tym nie wiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ok. 2 tyg. słyszałem tego typu kwiatki.... sądzę, że kilka a może kilkanaście razy

 

Graj w Lotto!!!! ;-)

 

Będę zwracał uwagę na jakość nagrań, choć ja po prostu nie słucham Spotify bardzo często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, skąd pochodzi muzyka w streamie? Przecież zazwyczaj to są po prostu cedeki zripowane do plików.

 

W Spotify (i innych podobnych serwisach) zawodzi kontrola jakości. I później w odsłuchu wychodzą błędy zgrywania - powtarzalne, bo jak się skaszaniło konwertując, to transmisja tego już nie poprawi. Też trafiłem na dziesiątki takich przypadków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja uważam że te wszystkie portale zajmujące się streamingiem wyczuły pismo nosem i zaczynają ciągnąć kasę mając gdzieś jakość . To samo z telewizją kablową . Jak zaczęli nadawanie zarówno w cyfrze jak i analogu jakość obrazu była jak brzytwa . Teraz to zrywanie obrazu , paski , cienie . smużenie itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej płyty CD też były lepiej nagrane, a radio nadawało audycje w lepszej jakości.

W takim razie czego słuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słuchać, panowie! ;-) Muzyki, a nie odtwarzacza, wzmacniacza, słuchawek albo nóg od stołu ;-)

Dobra muzyka broni się sama, srebro ni złoto jej niepotrzebne ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo utwór 'I got the news' z płyty Aja, Steely Dan

Faktycznie za pierwszym razem słyszałem jakiś przester, ale przesunąłem żeby jeszcze raz odsłuchać i jest już dobrze. Czary ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz widocznie hajendowego odsłuchu:)

 

 

A tak serio to najlepiej posłuchaj w słuchawkach, dokładnie między 2:16 a 2:21 słychać zawsze w tych samych miejscach identyczne traszki/zacięcia/przeskoki dźwięku, ja ich naliczyłem 5-6.

 

Faktycznie za pierwszym razem słyszałem jakiś przester, ale przesunąłem żeby jeszcze raz odsłuchać i jest już dobrze. Czary ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.