Skocz do zawartości
IGNORED

Zakupy płyt CD na E-bayu


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie jak to jest z zakupami na e-bayu. Gość z Polski miał bardzo duży wybór płyt CD - ceny dobrych płyt w granicach od 4 - 15 zł. Wybrałem dużo płyt w granicach 4- 10 zł. Doszło do 24 CD, tylko tak za płyty wyszło 150 zł a za przesyłkę 140 zł.Kupowałem poprzez wrzucenie pozycji do koszyka.Tylko przeliczyło mi jak powyżej i był nawet - 50 zł za przesyłkę ale to i tak 140 zł za przesłanie w Polsce 24 płyt - do każdej płyty było 8 zł za przesyłkę - część mi zminusowało ale to jeszcze nie to.Tak w ogóle biedy nie ma bo sumując wszystko wychodzi za płytę 12 zł ale mogło być mniej. Powiedzcie jak to jest jak się w takich sytuacjach zachowują sprzedający ? Oddają cześć kasy za przesyłkę - bo rozumiem e-bay przy podliczeniu koszyka nie uwzględnia skąd jest kupujący i robi wszystko z automatu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupileś za pół darmo i jeszcze narzekasz, używane czy chińskie kopie ?

 

na ebayu nie ma grupowania kosztów przesyłek, ponieważ wielu sprzedających koszty towaru wrzuca w koszty przesyłek, żeby płacić mniejszą prowizje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz rozumiem, to mój pierwszy większy zakup na e-bayu.Kupiłem używane w dobrym stanie, duży wydań z Kanady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Na eBay koszt przesyłki jest wliczony do opłaty. Ba, nawet dwukrotnie.

Bo raz bierze PayPal od kwoty która wpływa (od całej kwoty), a na koniec miesiąca eBay bierze 10% od kwoty za jaką sprzedałem artykuły, łącznie z przesyłką.

 

Najlepiej napisać do sprzedającego i zapytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, czekam na odpowiedź ale i tak nie jest źle bo po podzieleniu całej kwoty wychodzi 12 zł za płytę wraz z kosztem przesyłki, na Allegro byłoby ciężko coś w tej cenie wyłapać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, czekam na odpowiedź ale i tak nie jest źle bo po podzieleniu całej kwoty wychodzi 12 zł za płytę wraz z kosztem przesyłki, na Allegro byłoby ciężko coś w tej cenie wyłapać
No to tylko się cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz co to za muzykę tak udało Ci się trafić? Nie proszę o tytuły, ale przynajmniej w którym kościele dzwonią. Mam ochotę pozazdrościć ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz co to za muzykę tak udało Ci się trafić? Nie proszę o tytuły, ale przynajmniej w którym kościele dzwonią. Mam ochotę pozazdrościć ;-)
Może jeszcze zostało gościowi jeszcze sporo innej dobrej muzyki na płytach... :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rock o mocniejszym brzmienieu, trochę popu i reggae, dezwał się sprzedawca i 50 zł mi z zakupów oddaje na konto czyli za płytę wyjdzie 10 zł z groszami - to jest to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e-bay są przypadki, że jak się wyśle kilka CD w przesyłce, to szczególnie Włosi potrafią zgłosić, że przesyłka owszem dotarła, ale były same pudełka.

Pewnie lepiej i bezpieczniej jest ustawić koszt wysyłki do każdej aukcji i wysyłać każda płytę oddzielnie. Można jak powyżej dogadać się na wysłanie wszystkich razem taniej. Oby tylko nie do Włoch.

Oczywiście to żart, bo tak może się zdarzyć w każdym innym kraju.

Wiadomości akurat o Włochach mam z forum e-bay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e-bay są przypadki, że jak się wyśle kilka CD w przesyłce, to szczególnie Włosi potrafią zgłosić, że przesyłka owszem dotarła, ale były same pudełka.

Pewnie lepiej i bezpieczniej jest ustawić koszt wysyłki do każdej aukcji i wysyłać każda płytę oddzielnie. Można jak powyżej dogadać się na wysłanie wszystkich razem taniej. Oby tylko nie do Włoch.

Oczywiście to żart, bo tak może się zdarzyć w każdym innym kraju.

Wiadomości akurat o Włochach mam z forum e-bay.

 

ja tak robilem

 

zamawialem towar z ebaya z chin kiedys i sprzedawalem na allegro

niestety pozniej sie okazalo ze np karty SD byly hakowane i zamiast 16 GB miale 2 GB

mialem spore klopoty bo kolesie z allegro pisali mi ze byli na wakacjach filmowali tam swoja zone a w domu sie okazalo ze na karcie jest tylko 10 minut

 

wiec wkurzony zamowilem sporo towaru z ebayu od tych chinczykow a pozniej na paypal zglaszalem, ze przesylki w ogole nie dotarly

tak samo bylo np z grami PS2, czy malymi gierkami, wszedzie byly oszustwa

 

chinczycy wysylali listem zwyklym i szedl kolo miesiaca, ale nie mieli numeru przesylki bo po taniosci i nie mogli udowodnic ze wyslali mi,

 

paypal oddawal mi wplacona kasę a oni pisali do mnie dziwne slowa you suck, bitch i takie tam

 

a ja im " you cheat, and me too"

 

dziwne podejscie, jak kali oszukiwac to jest dobrze ale jak kalego oszukac to juz nie

 

taka mała riposta z mojej strony, dawne czasy, jeszcze za PRL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wysłałem grę do Hiszpanii i koleś pisze że nie dostał i chce zwrot pieniędzy.

Ja wysłałem, może i nie doszła a może kłamie. w każdym razie więcej nie wysyłam za granicę.

Napewno nie będę się na kimś odgrywał za swoją porażkę. Tak jak osoba powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie będę się na kimś odgrywał za swoją porażkę. Tak jak osoba powyżej.

 

Ja się nie odgrywałem za swoja porażkę, oni wysłali mi karty podrabiane a ja napisałem, że ich nie otrzymałem bo były nic nie warte i dostałem zwrot pieniędzy z paypal.

 

Na ebayu musisz wysyłać i zachować numer przesyłki i tracking czyli polecony. Jeśli doszedł to jest jego podpis. Proste. Jeśli nie ma podpisu to powinno wrócić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość sprzedawców zagranicą robi "combined postage" czyli np pierwszy produkt kosztuje za przesyłkę 10 zł a każdy następny tylko 2zl... Wtedy jak zakupisz więcej sprzedawca wysyła Ci drugi invoice z nowym podliczeniem. Tak to działa w UK, USA, Niemczech, Japonii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się nie odgrywałem za swoja porażkę, oni wysłali mi karty podrabiane a ja napisałem, że ich nie otrzymałem bo były nic nie warte i dostałem zwrot pieniędzy z paypal.

 

Na ebayu musisz wysyłać i zachować numer przesyłki i tracking czyli polecony. Jeśli doszedł to jest jego podpis. Proste. Jeśli nie ma podpisu to powinno wrócić

Nic nie musisz.

Normalnym listem lotniczym idzie, bez śledzenia.

Śledzona przesyłka by kosztowała drugie tyle co gra. I tak by nikt nie kupił.

Jedyne potwierdzenie mam z PayPal, że kupiłem przesyłkę i że została wysłana, dalej nie wiadomo co z nią.

Poprostu nie będę wysyłał za granice więcej i już.

Mam nauczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz.

Normalnym listem lotniczym idzie, bez śledzenia.

Śledzona przesyłka by kosztowała drugie tyle co gra. I tak by nikt nie kupił.

Jedyne potwierdzenie mam z PayPal, że kupiłem przesyłkę i że została wysłana, dalej nie wiadomo co z nią.

Poprostu nie będę wysyłał za granice więcej i już.

Mam nauczkę.

 

Należało wysłac priorytetem - kosztuje zaledwie 20 zł i miałbyś pewność ze gość dostanie . Teraz może kręcić - pamiętaj listy i przesyłki drobne

z reguły NIE GINĄ za granicą , chyba że listonosz wrzuci sąsiadowi . Jednak listy i przesyłki giną we Włoszech prawdopodobnie z uwagi

na bałagan albo przekręty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że ja z Polski wysyłam.

List first class, to taki odpowiednik priorytetowego, cena się nawet zgadza.

Tylko że bez śledzenia.

Zresztą polskie priorytetowy za granicą też już podpisu nie wymaga.

Wiele ich dostałem z Polski i one są tu doręczane jako zwykłe listy.

Przesyłka śledzona z podpisem kosztuje w UK 60zł i za wartościowe rzeczy to warto ale nie za grę za 60zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że ja z Polski wysyłam.

 

Jeśli tak to w końcu drobiazg , wciągniesz w koszty i będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sprzedawca z e-baya na przyszłe zakupy obiecał przy zakupie przynajmniej 5 płyt rabat 5 zł na każdą płytę - tak trzymać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Panowie powiedzcie jak to jest z zakupami na e-bayu. Gość z Polski miał bardzo duży wybór płyt CD - ceny dobrych płyt w granicach od 4 - 15 zł. Wybrałem dużo płyt w granicach 4- 10 zł. Doszło do 24 CD, tylko tak za płyty wyszło 150 zł a za przesyłkę 140 zł.Kupowałem poprzez wrzucenie pozycji do koszyka.Tylko przeliczyło mi jak powyżej i był nawet - 50 zł za przesyłkę ale to i tak 140 zł za przesłanie w Polsce 24 płyt - do każdej płyty było 8 zł za przesyłkę - część mi zminusowało ale to jeszcze nie to.Tak w ogóle biedy nie ma bo sumując wszystko wychodzi za płytę 12 zł ale mogło być mniej. Powiedzcie jak to jest jak się w takich sytuacjach zachowują sprzedający ? Oddają cześć kasy za przesyłkę - bo rozumiem e-bay przy podliczeniu koszyka nie uwzględnia skąd jest kupujący i robi wszystko z automatu ?

oj człowieniu

jak kupujesz dużo prosisz sprzedającego o rachunek końcowy, jak kilkanaście płyt wejdzie do 2 listów, płacisz mniej

jak płacisz sam zgodnie z automatycznym naliczeniem to pretensje tylko do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić, przecież jest tylko dodaj do koszyka, jak mam prosić o rachunek końcowy, ten sprzedawca nie chce wycofać aukcji, oddał mi 50 zł, to za płytę wyszło 10 zł z groszami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz innych problemów niż jakieś 10 zł, zrzucimy ci się na płyty ale daj spokój z tym narzekaniem, a jak nie masz kasy to idź na bazar do ruskich i kup trochę kaset, kaseciak za 20 zł też się znajdzie, położysz sobie na barku chłopie i wszystkie laski twoje, nie zapomnij zapuścić Pet Show Boys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić, przecież jest tylko dodaj do koszyka, jak mam prosić o rachunek końcowy, ten sprzedawca nie chce wycofać aukcji, oddał mi 50 zł, to za płytę wyszło 10 zł z groszami

 

Jeśli jest multiple purchase (zakup ) to sam powinien wystawić nowy rachunek za dostawę ale jesli tego nie zrobi to wystarczy mu napisać i powinien

się połapać i zwrócić część kasy. Tak było u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wyszukiwałem na polskim, do koszyka wrzucałem na angielskim, jest jakaś róznica w asortymencie pomiędzy polskim a np. angielskim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wyszukiwałem na polskim, do koszyka wrzucałem na angielskim, jest jakaś róznica w asortymencie pomiędzy polskim a np. angielskim ?

 

iluzoryczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.