Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe - o co w tym chodzi..?


front247

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W stereo siedze długo i nie mam z nim kłopotów,natomiast do kina podchodziłem zawsze bez wkrety,ot film i tyle.

Moja kobieta wczoraj powiedziała mi ze chciała by w domu poogladac filmy z efektami tak jak w kinie,a ja jako wierny facet spełniający wszelkie zachcianki przychyliłem się do tego;)

Nie szukam porady jakie kolumny ,jaki wzmacniacz jaka firma bo znam sprzet dośc dobrze,natomiast potrzebuje innej rady.

Chodzi mi o niuanse techniczne kina domowego czyli co jest potrzebne aby dzwięk odtwarzany przez zestaw kina dom. był prawidłowo zdekodowany na głosnikach tak jak został nagrany film. Czyli czy jesli obejrze film z komputera w pliku bleu ray to bedzie on odtworzony własciwie przez zestaw 5.1 czyli wzmacniacz i 5 głosników?

Jak zbudowac taki system? czy wystarczy mi aplituner 5.1 plus głosniki i wyjscie z karty dzwiekowej w kompie czy musze miec także odtwarzacz dvd lub blue ray?

A może potrzebuje jakiegos specjalnego programu w kompie do tego dekodowania? Czy karta w kompie może byc stereo czy powinna być wielokanałowa? tego przyznam wszystkiego nie rozumiem.

Filmy chce ogladac tylko z komputera.

dzięki za wyjasnienie tematu i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wystarczy mi aplituner 5.1 plus głosniki i wyjscie z karty dzwiekowej w kompie czy musze miec także odtwarzacz dvd lub blue ray?

 

najlepiej taki dzwięk wyprowadzić z karty graficznej po hdmi, tak z karty graficznej, która obsługuje dzwięk bo po odpowiednim skonfigurowaniu playera (Pot Player, VLC, Media Player Classic, specjalnego programu do dekodowania nie trzeba) otrzymasz taki dzwięk jaki masz w pliku filmowym. Jeśli dzwięk wypuscisz z karty dzwiękowej to na pewno po optyku lub coaxialu więc nie uzyskasz dzwięku HD. Ja też w większości oglądam z kompa i właśnie tak mam połączone (komp-amplituner po hdmi z karty graficznej). Nawet jeśli dzwięk wyjdzie z karty dzwiękowej po analogu wielokanałowo to nie będzie HD.

 

Kolumny "mówisz" wiesz jakie ok a subwofer. Jakie duże masz pomieszczenie do kina. Wiedz, jeśli nie wiesz, że subwofer aby dał satysfakcjonujące efekty musi mieć dość mocny wzmacniacz i jak największą membranę (np 300W i 12")

 

Wystarczy amplituner i kolumny 5.1 no i kartę graficzną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek45 ,dzięki za pomoc,no trochę mnie zszokowałes,nie pomyślał bym nigdy że z karty graficznej:)

Ok kartę mam dosyc dobra z dwoma HDMI także nei bedzie problemu.

Co do pomoieszczenia to jest to sypialnia 10m2 zagracona totalnie (duże wytłumienie),dzis gra tutaj rotel ra 01 z małymi monitorami DIY które sklecilem na peerlessie i visatonie - jest bosko ;)

Jak mniemam musze tu poszukac jakiegos małego systemu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz praktycznie każdy komp ma HDMI i wyprowadza cyfrowo sygnał z wizją i fonią wielokanałową. Dekodowaniem zajmuje się amplituner, także zero stresu. :)

Tak, pliki BluRay działają. :)

Zajmują trochę miejsca na HDD ale na szczęście dyski coraz tańsze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie skoro masz dobrą kartę graficzną ale popatrz tak dla świętego spokoju czy podczas instalacji sterowników załadowały się też sterowniki audio. W miarę nowe karty graf mają wsparcie audio natomiast starsze mimo wyjśc hdmi nie miały tego. Z doświadczenia wiem też, że te sterowniki z karty graf gryzą się z tymi z karty dźwiękowej ale jeśli dobrze skonfigurujesz player o czym wspomniałem wcześniej to nie powinno być żadnych kłopotów. Przypuszczam też, że czasami będziecie chcieli "poplumkać" :) jakąś muzą w sypialni więc na frontowe kolumny proponuję wziąć jakieś monitory z większymi średnioniskotonowymi (16-17 cm) będzie można wtedy posłuchać muzyczki bez suba. I od razu "mówię", subwofer ze 100-tu W-atowym wzmakiem to nie sub i na pewno nie z 8" głośnikiem nawet do tak małego pomieszczonka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny pokój i tez zamarzyło mi się kino domowe. Aktualnie w pokoju w którym śpię, uczę się, pracuje gra system oparty na Tannoy m podłączone do Denona avr3808 + yamaha ax700 na pre out na front ( jak będziesz miał już kd, to polecam podłączyć wzmacniacz do amplitunera, nie będziesz zawiedziony ( taka moja opinia )). 11m2 i tez do PC podłączone. Powiem Ci ze nie wiem czy ma to sens w tak małym pokoju, bo brat ma dobre stereo w nieco większym pokoju 18m2 i Sprawia lepsze wrazenie surround niż u mnie realne surround. Może brakuje trochę wykopu bo nie ma suba, ale jednak. Po prostu nie wiem jak i Ciebie, ale u mnie nie mogę do końca dobrze tego rozstawiać. A i Sub w moim pokoju tylko wku#wia innych domowników, bo albo w całym domu dudni, albo nie słyszę suba. MSub ma zamknięta obudowę i dlatego musi być tez odpowiednia odległość zachowana między głośnikiem a słuchaczem, a ciężko o taka w małym pokoju. Ze względu na za mały pokój, szczerze to drugi raz bym tego nie kupił. Cała kasę wolałbym na jeszcze lepsze kolumny i jesCze lepszy wzmak. To jest moje zdanie, aczkolwiek bardziej doświadczeni forumowicze powiedzą Ci więcej, i mogą się ze mną nie zgadzać, ja wyraziłem tylko swoją opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kilka prostszych kroków.

1. Najlepiej zainwestować w HD player do którego po usb podepniesz film. Cześć komputerów nie może wyjść dzwiekiem HD. To rozwiązanie jest wygodniejsze. Takie urządzenie kosztuje ok. 400 zł

2. Amplituner z dobrą kalibracją. Najlepiej Audyssey XT

3. Sub musi być.

 

 

Do reszty dojdziesz sam :L)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.