Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana karty Xonar STX na DAC?


syrius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam kolumny DIY które były robione około 10 lat temu. Od tego czasu nie siedzę tak szczegółowo w audio jak wtedy

..

Kolumny są zbudowane z Usher 9950 oraz 8945-P. Sama budowa kolumn na gotowo kosztowała kiedyś 2500 zł. Do tego forumowy wzmacniacz Symasym. Nie mogę nic więcej o nim napisać poza tym że ma około 80w RMS 4ohm na kanał oraz wg mnie bardzo niski poziom zniekształceń... Może ktoś z wyjadaczy kojarzy takie konstrukcje... To wszystko było podłączone pod PC gdzie była karta Xonar STX

 

Osobiście byłem bardzo zadowolony z takiego połączenia. Muzyka była we FLAC odtwarzana przez foobar. Komp służył do muzyki i filmów.

 

Teraz chce się pozbyć komputera stacjonarnego i sprzedać kartę Xonar STX (Połączenie było takie kolumny - wzmacniacz - Xonar (2x chinch firmy inakustik)

 

Czytam od 2 dni przeróżne artykuły o DACach (poczytałem o rDacu z innymi zasilaczami, o matrixie i o nowym Xonar essence one itp)

 

Problem jest taki że gdy było podłączone pod pc było dla mnie super, Oczywiście wszystko się zmienia jak pomijam całkowicie komputer i kartę i podłączam się pod TV chinchami z wzmacniacza. Jakość dźwięku jest tragiczna, są duże szumy itp.

 

Chciałbym aktualnie mieć rozwiązanie za pomocą którego będę się mógł połączyć z wzmacniacza poprzez jakiś DAC do laptopa np poprzez USB aby mieć dobrą jakość muzyki FLAC i filmów HD z laptopa i chciałbym również mieć możliwość korzystania z dużo lepszej jakości dźwięku z tv (nc+). W TV też mam USB, chinche. Chciałbym aby DAC był takim filtrem całego syfu z tv i pozwalał tym kolumnom lepiej zabrzmieć oglądając chociażby zwykle TV... Nie wiem jak takie rozwiązanie powinno wyglądać aby korzystać z jednej i drugiej opcji wykorzystując potencjał kolumn. Proszę o porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam może jeszcze że w dobrej cenie jest teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem na ile jest on konkurencja do stxa. Może napiszę że budżet jest do 1300 zł.

Spędziłem też kilka godzin na czytaniu o wymianie opampow w tym stxie tylko wtedy dalej będę musiał mieć komputer pc jeśli zdecydowałbym się na takie wymiany i dalej nie ma możliwości podłączenia się pod tv

Dodam jeszcze że muzyka która słucham to właściwie każdy gatunek oprócz hip hopu, rapu, hardstyle, trance, techno i inne takie...

Słuchawki również mnie nie interesują. Tylko dobre podejście do napędzenia zestawy stereo.

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić u siebie tego DacMagic 100 - mi akurat nie podobało się brzmienie basów w tym DAC-u, ale może Tobie będzie odpowiadało. Plusem jest, że ma wejście USB z możliwością odcięcia uziemienia z kompa przez co szumów nie powinno być, a wejście optyczne pozwoli podłączyć TV (zakładam, że telewizor ma wyjście optyczne?).

 

Myślę, że powinieneś też się zainteresować polskim przetwornikiem NOSTROMO 5H z takim samym zestawem wejść, ale ze zdecydowanie lepszym "środkiem":

http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-nostromo-5h-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś też się zainteresować polskim przetwornikiem NOSTROMO 5H z takim samym zestawem wejść, ale ze zdecydowanie lepszym "środkiem":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lepsze podzespoły ma niż CA 100 ? Też będę się zastanawiać nad DAC-iem gdyż w 99% źródłem jest mój PC - jest jakaś różnica między układami wolfsona i burr brown ? W ifi widziałem te drugie stosowane ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Z tego co czytam przeróżne opinie to najczęściej się powtarzają

Arcam rDac uzywka, Aune X1S, DacMagic100 oraz ten Nostromo 5H

Masz możliwość zwrotu nowego urządzenia, jeśli np. nie będzie Ci odpowiadać, więc najlepiej samemu to przetestować. Różnicy w dźwięku bym się nie spodziewał dużej w tych przetwornikach, ale skoro masz kilka powtarzających się urządzeń to je sprawdź samemu - wydasz w ostateczności trochę na przesyłkę zwrotną, ale nie będziesz przynajmniej myślał czy dobrze zrobiłem wybierając to albo to, a nie słuchając tego :). Opinie innych możesz wziąć pod uwagę, ale najlepiej Ty posłuchaj i wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.