Skocz do zawartości
IGNORED

Wygluszenie sufitu uciążliwy sąsiad nad głową


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, ASURA napisał:

W takim razie polecam @Bartek Chojnacki

Dzięki, może coś pomoże 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brunetkakoffam napisał:

Dzięki, może coś pomoże 

Nie coś, to bardzo dobry specjalista od akustyki na dodatek kontaktowy z ludźmi, spokojnie wytłumaczy o co chodzi, zrobi projekt, ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunetkakoffam napisał:

Mi np nie przeszkadza muzyka itp. Mi przeszkadza walenie po suficie ,ja wszystko słyszę jak sasiedzi chodzą - walą. Mieszkanie jest wynajmowane i co chwila jest ktoś inny . Rozmowy z wlascielem nie przynoszą rezultatu. Chciałabym od swojej strony to wygluszyc od tych dźwięków uderzoniowych. Jest jakiś sprawdzony konkretny sposób?

Dobry projekt całego bloku z odpowiednią grubością ścian i sufitów , z dobrym wygłuszeniem to gwarancja że nic nie będzie słychać co się dzieje u sąsiadów . Lecz nie w wydaniu patodeveloperskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wojtek 1959 napisał:

Dobry projekt całego bloku z odpowiednią grubością ścian i sufitów , z dobrym wygłuszeniem to gwarancja że nic nie będzie słychać co się dzieje u sąsiadów . Lecz nie w wydaniu patodeveloperskim.

A dobre wygluszenie to ? Mieszkam w starej kamienicy i chce u siebie wygluszyc , aby mieć święty spokój 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, brunetkakoffam said:

A dobre wygluszenie to ? Mieszkam w starej kamienicy i chce u siebie wygluszyc , aby mieć święty spokój 

A dobre wygłuszenie to … jest ważne aby było u sąsiada.  Niestety w tej „zabawie” najefektywniejsze jest wygłuszenie u źródła (sąsiada) a nie celu (Twojego mieszkania).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, avilla napisał:

A dobre wygłuszenie to … jest ważne aby było u sąsiada.  Niestety w tej „zabawie” najefektywniejsze jest wygłuszenie u źródła (sąsiada) a nie celu (Twojego mieszkania).

 

Tyle to ja wiem ,ale jak źródło się nie zgadza to co mi innego zostało?? Szukam dobrego sposobu u siebie aby to wygluszyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

Niestety zastosowanie wygluszenie u mnie nie dalo rezultatu i pieniadze zostaly wyrzucone w bloto.

Dlatego zastanawiam sie teraz nad zakupem mieszkania na ostatnim pietrze - tu pojawia sie moje pytanie - czy potrafi ktos z obecnych tu forumowiczow ocenic czy dane wentylatory, umieszczone na dachu mieszkania, moga stanowic problem?

Czy beda halasowac/drgac na tyle, ze to wszystko bedzie przenosilo sie po suficie do mieszania? Zalaczam zdjecie juz konkretnej instalacji o jakiej mowie.

 

dach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ragdoll napisał:

Witam ponownie,

Niestety zastosowanie wygluszenie u mnie nie dalo rezultatu i pieniadze zostaly wyrzucone w bloto.

Dlatego zastanawiam sie teraz nad zakupem mieszkania na ostatnim pietrze - tu pojawia sie moje pytanie - czy potrafi ktos z obecnych tu forumowiczow ocenic czy dane wentylatory, umieszczone na dachu mieszkania, moga stanowic problem?

Czy beda halasowac/drgac na tyle, ze to wszystko bedzie przenosilo sie po suficie do mieszania? Zalaczam zdjecie juz konkretnej instalacji o jakiej mowie.

Zależy od jej wykonania.

Jest duże prawdopodobieństwo że będzie to zakłócać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Ragdoll said:

Witam ponownie,

Niestety zastosowanie wygluszenie u mnie nie dalo rezultatu i pieniadze zostaly wyrzucone w bloto.

Dlatego zastanawiam sie teraz nad zakupem mieszkania na ostatnim pietrze - tu pojawia sie moje pytanie - czy potrafi ktos z obecnych tu forumowiczow ocenic czy dane wentylatory, umieszczone na dachu mieszkania, moga stanowic problem?
 

Jeśli możesz to opisz na czym to wygłuszenie polegało, jakie materiały i jak mocowane.

A jeśli wiatraki już są na dachu to pożycz od kogoś mikrofon pomiarowy i idź oglądać mieszkanie a przy okazji pomierz poziom hałasu. Jak będzie poniżej  30 dBA to luz a jak więcej to ja bym zrezygnował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - tak planuje zrobic, ale obawiam sie, ze wiatraki jeszcze nie chodza.

Wyciszenie bylo na zasadzie ponizszych warstw - 

wieszaki genieclip

profile genieclip

welna mineralna

dwie warstwy plyt gk o roznej grubosci

dylatacja od scian, szczeliny wypelnione akustycznym czyms jak silikon

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Ragdoll said:

Dzieki - tak planuje zrobic, ale obawiam sie, ze wiatraki jeszcze nie chodzą

 

Życie mnie nauczyło że nawet najlepsze parametry można spartolić kiepskim wykonawstwem, więc raczej nie polegał bym na parametrach z projektu - chyba, że tak tylko orientacyjnie.

A wracając do twojego wygłuszenia - to czy jest lepiej od strony sufitu ale dalej niesie się przez ściany? Czy nic wogóle się nie poprawiło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ragdoll said:

Wlasnie dostalam informacje, ze na dachu sa - 

- wentylator oddymiający 

- wyznaczone kilka miejsc na jednostkę zewnętrzną od klimatyzacji dla kilku lokali 

- wyrzutnie wentylacyjne

Oddymiający to pikuś. Ale te klimy, a najbardziej wentylacja mogą być głośne. No i wentylacja będzie działać 24h/7dni 😞 no i zobacz jak idą kanały wentylacyjne - bo jak będziesz miał bezpośrednio za ścianą to słabo. Spałem kiedyś w hotelu niby 3-gwiazdkowym, w pokoju sąsiadującym z kanałem wentylacyjnym dla całego budynku - tragedia. Musiałem zmienić pokój - nie szło spać - głośno jakby ktoś ci w pokoju chrapał. To pewnie najgorsza możliwość, bo tam pewnie mieli wszystko sknocone, ale uraz mi pozostał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 12:56, Ragdoll napisał:

Micwoj - ekipa odizolowala od scian, sprawdzalam, byla dylatacja, do tego przestrzen miedzy podwieszonym sufitem a  sciana wypelniona jakims zelem/ sylikonem akustycznym. Zeby nic sie nie nioslo. Naprawde nie wiem juz co wiecej mozna zrobic

To od twojej strony chyba niewiele. Ostatnio zresztą byłem na fajnym szkoleniu z tego tematu. Kwestia tego czy sąsiad nie uszkodził pływania posadzek pływających. Jeśli np. kleił płytki i klej wylazł na ścianę, albo cokoły przypodłogowe klejone do ściany stykają się z płytkami podłogowymi, to może nieść się z posadzki pływającej, na ścianę, ze ściany do ciebie. I nie ma na to innego sposobu niż dogadać się z sąsiadem. Albo iść z tym do sądu. Podobno da się takie sprawy wygrać, ale czy to warto to już ci nie powiem. Na pewno kwestia tego kto będzie rzeczoznawcą w sądzie. Jeśli uda się dorwać akustyka, albo rzeczoznawcę który dotrudni akustyka, to pewnie da się udowodnić pomiarami kto skopał i powinien poprawić..

Ale drugi problem jest taki że polskie normu obowązujące są dość liberalne, do tego stopnia, że poniżej 100Hz nie zawierają już w ogóle wymagań...

18 godzin temu, Ragdoll napisał:

Wlasnie dostalam informacje, ze na dachu sa - 

- wentylator oddymiający 

- wyznaczone kilka miejsc na jednostkę zewnętrzną od klimatyzacji dla kilku lokali 

- wyrzutnie wentylacyjne

Oddymiającym się nie przejmuj, działa tylko wtedy gdy jest alarm pożarowy - zakładam że zdarzy się parę razy w ciągu twojego mieszkania i wtedy raczej będziesz miał poważniejsze zmartwienia. 

Klimatyzacja sąsiadów - tak jak pisałem, jeśli skopany montaż to niesie się koszmarnie. Jeśli jest uczciwie zrobiona wibroizolacja, to mało słychać. Może przez otwarte okna coś usłyszysz, ale pewnie mniej niż szum z ulicy obok. 

Wyrzutnie wentylacyjne - same wyrzutnie, czy z wentylatorami/centralami? Sprzętu na dachu jeszcze nie widzę, same kanały jak się zdaje. Wentylatory to różnie, kwestia mocy, prędkości przepływu powietrza czy wyważone, czy jest wibroizolacja. No i znowu, przez otwarte okna możesz coś słyszeć. Ale zważywszy na fakt, że stojąc na dachu trudno się porozumieć krzycząc z człowiekiem stojącym w oknie poniżej, to nie powinno być źle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mam nowe wiadomosci od dewelopera - co o tym myslicie?

1. Co do wyrzutni - na dachu sa centrale wentylatorów wywiewnych

2. wentylator oddymiający ma załączac się w momencie pożaru oraz w przypadku przekroczenia stężenia LPG. W innych przypadkach jest wyłączony.

 

3. Pod wszystkimi urządzeniami na dachu układane są maty akustyczne w celu zniwelowania możliwości drgań oraz zmniejszenia hałasu. 

W przypadku wentylatorów wywiewnych i ewentualnego hałasu - jest to urządzenie elektryczne które emituje hałas normatywny, zgodny z przepisami zawartymi w operacie akustycznym.

 

4. Miedzy sciana mieszkania a korytarzem jest kanał oddymiający przechodzący z garażu przez wszystkie kondygnacje aż do dachu gdzie połączony jest z wentylatorem oddymiającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ad3. Albo zrobią dobrze, albo nie. Diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli skopią, to powinieneś reklamować ale to nie jest tak że się nie da albo wymaga to jakichś kosmicznych rozwiązań. 

ad4 - jak masz jakieś dodatkowe kanały, szachty itp między twoim mieszkaniem a resztą budynku, klatką schodową itp, to tylko na plus. Tak jak pisałem, oddymianiem się nie przejmuj, w normalnych warunkach nie pracuje. Jak pracuje, to się robi bardzo, bardzo głośno. Ale to się dzieje raczej sporadycznie. 

W dniu 28.10.2022 o 13:09, Ragdoll napisał:

Witam ponownie, mam nowe wiadomosci od dewelopera - co o tym myslicie?

1. Co do wyrzutni - na dachu sa centrale wentylatorów wywiewnych

2. wentylator oddymiający ma załączac się w momencie pożaru oraz w przypadku przekroczenia stężenia LPG. W innych przypadkach jest wyłączony.

 

3. Pod wszystkimi urządzeniami na dachu układane są maty akustyczne w celu zniwelowania możliwości drgań oraz zmniejszenia hałasu. 

W przypadku wentylatorów wywiewnych i ewentualnego hałasu - jest to urządzenie elektryczne które emituje hałas normatywny, zgodny z przepisami zawartymi w operacie akustycznym.

 

4. Miedzy sciana mieszkania a korytarzem jest kanał oddymiający przechodzący z garażu przez wszystkie kondygnacje aż do dachu gdzie połączony jest z wentylatorem oddymiającym.

P.S. nade mną wprowadza się nowy sąsiad, robi od nowa wszystkie posadzki. Tydzień skuwał stare, ale trudno, jakoś żyć trzeba.

Dogadałem się z nim natomiast że dopilnuję mu brygady kładącej tak żeby zrobili dobrze. Idealny układ 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dzieki za odpowiedz!

Z tym wentylatorem oddymiajacym to rzeczywiscie deweloper potwierdzil, ze uruchamia sie w trakcie pozaru, ALE rowniez w przypadku przekroczenia poziomu LPG w garazu. Pytalam w takim razie czy pelni tez funkcje wentylacji bytowej, ale tylko powtorzyli to co wczesniej.

Ciekawe jak czesto w takim razie bedzie sie zalaczal i czy na takim samym trybie jak pozarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ragdoll napisał:

Ciekawe jak czesto w takim razie bedzie sie zalaczal i czy na takim samym trybie jak pozarowy

Za każdym razem jak do garażu zawita ktoś z dziurawym LPG 🙂 

U mnie w garażu są czujki czadu i widziałem prze z10 lat może 2-3 razy kiedy zapalił się alarm. 

Tak czy siak to sytuacja patologiczna i jeśli będzie się powtarzać, trzeba poszukać sąsiada z uszkodzoną LPG, bo wentylator może być najmniejszym waszym problemem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 7.11.2022 o 19:37, micwoj napisał:

Za każdym razem jak do garażu zawita ktoś z dziurawym LPG 🙂 

U mnie w garażu są czujki czadu i widziałem prze z10 lat może 2-3 razy kiedy zapalił się alarm. 

Tak czy siak to sytuacja patologiczna i jeśli będzie się powtarzać, trzeba poszukać sąsiada z uszkodzoną LPG, bo wentylator może być najmniejszym waszym problemem 🙂

Okej, rozumiem juz o co cho z wentylatorem oddymiajacym.

Wentylator bytowy tez ma byc na dachu, ale juz nie centralnie nad mieszkaniem, ktore mnie interesuje. Mozliwe, ze w poblizu, ale nie nad sypialnia, wiec ok. 
 

Eh, ile to nowych rzeczy czlowiek sprawdza  jak juz raz sie natnie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy udało się rozwiązać problem? Mam dokładnie tą samą sytuację, jednak obstawiam że wina leży po stronie niewygłoszonego szachtu wentylacyjnego. Podejrzewam tak, ponieważ najprawdopodobniej słyszę sąsiadów nie z góry a z drugiego końca korytarza, którzy nie dzielą ze mną żadnej ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 23.10.2022 o 16:26, Ragdoll napisał:

Dlatego zastanawiam sie teraz nad zakupem mieszkania na ostatnim pietrze

Zdecydowanie odradzam. 

Posiadam kilka mieszkań, w tym dwa na ostatnim piętrze. W obu mieszkaniach mam problemy z przeciekającym dachem. Jedno to rok budowy 2012, drugie 2018.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, kawkanawynos napisał:

Czy udało się rozwiązać problem? Mam dokładnie tą samą sytuację, jednak obstawiam że wina leży po stronie niewygłoszonego szachtu wentylacyjnego. Podejrzewam tak, ponieważ najprawdopodobniej słyszę sąsiadów nie z góry a z drugiego końca korytarza, którzy nie dzielą ze mną żadnej ściany.

Nie udalo sie, zmieniam mieszkanie…

14 minut temu, Marcinus napisał:

Zdecydowanie odradzam. 

Posiadam kilka mieszkań, w tym dwa na ostatnim piętrze. W obu mieszkaniach mam problemy z przeciekającym dachem. Jedno to rok budowy 2012, drugie 2018.

Wiem jak to zabrzmi, ale przynajmniej jest cicho 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Ragdoll

  • Mieszkanie zostało zakupione od developera czy z rynku wtórnego? Jak długo posiada Pani mieszkanie, czemu nie próbuje Pani wyegzekwować naprawy od sprzedawcy tytułem rękojmi?
  • Czy przed próbą wyciszenia konsultowała Pani z kimś projekt wyciszenia? Czy zleciła Pani wykonanie pomiarów akustycznych w mieszkaniu przed realizacją projektu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, grze napisał:

@Ragdoll

  • Mieszkanie zostało zakupione od developera czy z rynku wtórnego? Jak długo posiada Pani mieszkanie, czemu nie próbuje Pani wyegzekwować naprawy od sprzedawcy tytułem rękojmi?
  • Czy przed próbą wyciszenia konsultowała Pani z kimś projekt wyciszenia? Czy zleciła Pani wykonanie pomiarów akustycznych w mieszkaniu przed realizacją projektu?

 

Mieszkanie zakupione od dewelopera, pod kilku miesiacach maili i dzwonienia w koncu ktos z administracji (mianowanej przez dewelopera) pojawil sie na „wizycie”. Uznal, ze mozna to zglaszac dalej jako usterke. Usterki zglaszane do dewelopera byly kilkukrotnje odrzucane bez pojawienia sie przedstawiciela dewelopera na miejscu. Cyrk. 
Wizyta nadzoru budowlanego po prawie roku pisania pism i ciaglego proszenia sie o wizje lokalna byla abstrakcja. Pani „inspektor” pierwotnie w ogole nie pojawila sie w naszym mieszkaniu, tylko w mieszkaniu sasiadow, gdzie bawila sie z dzieckiem. Po telefonie i kolejnych 2h pojawila sie u nas, rozejrzala sie na miejscu (bez pomiarow, bez jakiekolwiek sprawdzania czegokolwiek) i stwierdzila, ze ladne mieszkanie i wszystko jest ok. Wspomniala, ze ona mieszkala w wielkiej plycie i slyszala sasiadke rozmawiajaca przez telefon - i ze tak bylo gorzej.

Zero zaufania do urzedow, dew, kogokolwiek.

 

Co do badan akustycznych - w miedzyczasie byly wykonywane, ale nie przez autoryzowanego mianowanego bieglego. Norma przekroczona. Koszt autoryzowsnego bieglego to koszt od kilku tys w gore za pomieszczenie, plus nie moze byc nikogo w mieszkaniach sasiadujacych itp i wiele innych wymagan i pbostrzen. Kazda dziura w scianie typu drzwi okno, jest traktowana jako wymowka do gorszej izolacji itp 

jak ktos chce sie w to bawic to masa pieniedzy i zdrowia na proces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmieniać mieszkanie nie lepiej dać po prostu w mordę? Poza tym albo ostrzeżesz kupującego i cena spadnie, albo wkopiesz kogoś innego w problemy.

Sory, że tak, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć!

Rozumiem, że problem z hałasem sąsiadów może być bardzo uciążliwy. Jeśli chodzi o wyciszenie sufitu, istnieje kilka skutecznych metod, które mogą pomóc:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) : Zainstalowanie mat wygłuszających na suficie może pomóc w absorbowaniu dźwięków i zmniejszeniu przenikania hałasu z sąsiedniego mieszkania.

Płyty gipsowo-kartonowe: Montaż płyt gipsowo-kartonowych na suficie to kolejna skuteczna metoda. Płyty te posiadają właściwości wygłuszające i mogą istotnie zmniejszyć dźwięki przenikające z góry.

Wełna mineralna: Wypełnienie przestrzeni między stropem a podwieszanym sufitem wełną mineralną może pomóc w tłumieniu dźwięków.

Podwieszany sufit: Montaż specjalnych konstrukcji podwieszanego sufitu z materiałów absorbujących dźwięk również może okazać się skuteczną opcją.

Przed podjęciem działań warto również porozmawiać ze swoimi sąsiadami o problemie. Być może nie zdają sobie sprawy, jak bardzo hałas im przeszkadza, i mogą być skłonni do współpracy w rozwiązaniu tego problemu.

Pamiętaj jednak, że przed podjęciem działań mających na celu zmianę struktury mieszkania, zawsze warto skonsultować się z fachowcem, aby upewnić się, że wybrane rozwiązania są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Mam nadzieję, że te sugestie pomogą Ci w rozwiązaniu problemu hałasu. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytania i odpowiedzi dotyczące użytkowania mat wygłuszających oraz rozwiązywania problemów z nimi związanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.