Jump to content
marcinoss26

Wygluszenie sufitu uciążliwy sąsiad nad głową

Recommended Posts

Hej, chciałbym odkopać temat, bo mam bardzo duży problem z sąsiadami na górze.

Mieszkamy w bloku z wielkiej płyty i od kiedy sąsiadka wróciła  z zagranicy przeżywamy koszmar.

Główne źródła hałasu to ciągle przestawiane meble, pralka chodząca na okrągło, i jakieś stuki niewiadomego pochodzenia. Sąsiadka jest alkoholiczką, która odstawiła butelkę, ale wydaje nam się, że przez to musi ciągle coś robić (pewnie, żeby nie ciągnęło jej do picia).

Przeczytałem temat, ale trudno mi jest posklejać to w logiczną całość tak, żebym mógł to przedstawić ekipie remontowej.

Z tego co udało mi się zrozumieć to, potrzebuję podwieszany sufit z płytami g/k ogniochronnymi i pomiędzy nimi wełna i to montowane na wieszakach GenieClip?

Czy jak to przedstawię ekipie remontowej, to będzie to dla nich brzmiało logicznie?

Z góry bardzo dziękuję za potwierdzenie/doprecyzowanie @Magog

Pozdrawiam,

Bartek

Witam wszystkich, 

Ten sam problem co koledzy, sąsiad z góry który wprowadził się 2 lata tenu zrobił wylewkę betonową samopoziomującą, niestety nic na niej nie ma bo już 2 rok przymierza się do skucia tego gdyż efekt finalny Mu nie pasuje, czy macie namiary na specjalistę który przyszedłby i ocenił co można zrobić? Dziecko ponad 2 lata, biega dużo i słychać jakby słoń tam biegał. 

Pozdrawiam, 

Arek

Cześć, mam ten sam problem, słyszę wszystkie kroki sąsiada, jest to nie do zniesienia, jak poradziliście sobie z tym? Sufit podwieszany da radę? 

xavian
On 3/30/2018 at 6:26 PM, Yodzisław said:

Wiedza w Polskim internecie jest zerowa w kwestii izolacji akustycznej pomieszczeń. Rozwiązania podawane przez profesjonalne strony budowlane czy na forach to amatorka. Tutaj z sensem pisze jedynie Magog.

Podstawą jest zrobienie "pływających" ścian i sufitów, podobnie jak robi się pływające podłogi (tylko nie na piance poliuretanowej bo to żart).

W tym wątku mowa o suficie więc montujemy sufit podwieszany na takich klipsach

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (do wyboru jeszcze Genieclips i Resilient Clips RSIC-1). Do tego zamiast GK przykręcamy 2,5 raza cięższą od GK płytę włóknowo-gipsową. W przestrzeń nad płytą jakąś wełnę (jak się zmieści) albo poroso (zmieści się) i po krzyku. Całość zabiera nam tylko 5cm sufitu.

Jak będzie mało (ale raczej nie będzie chyba że sąsiad ma tokarkę na piętrze) to doklejamy na greenglue drugą warstwę płyty włóknowo-gipsowej koniecznie innej grubości żeby nie powielała częstotliwości rezonansowej pierwszej płyty.

Jak się trochę będzie nosić po ścianach to możemy na nie nakleić na greenglue płytę włóknowo-gipsową. Można wcześniej skuć tynk żeby nie zmniejszać pokoju jak komuś to będzie przeszkadzać.

Sens rozwiązania hałasów w bloku polega na tym że nie są to hałasy powietrzne tylko konstrukcyjne, ściany naszych pokoi są jak membrany głośnika, trzeba więc te membrany czymś "przykryć" co nie będzie przewodzić drgań. Dodatkowo same dźwięki konstrukcyjne nie są głośne, natomiast powierzchnie ścian są duże i je multiplikują. Dlatego mniej istotna jest szczelność rozwiązania a bardziej kompleksowość. W przypadku nieszczelnego okna poziom hałasów z ulicy się zwielokrotnia. Tutaj odwrotnie, liczy się przerwanie "łańcucha" przewodzenia drgań.

Aha, jeszcze jedna kwestia, krawędzie płyty WG nie mogą dotykać do ścian, a przestrzeń trzeba wypełnić czymś elastycznym. Niby są jakieś uszczelniacze ale chyba silicon wystarczy.

Napisane powyżej ma sens. Dźwięk izoluje ciężka przegroda. Tłumi materiał tłumiacy między przegrodą a źródłem.

Moim problemem jest jedynie techniczna realizacja powyższego. Tzn. na czym (jak?) powiesić elastycznie stelaż na krzywym suficie i 30mm dostępnego miejsca. Ja nawet dopuszczam już w myślach rozwiązanie polegające na postawieniu stelaża opartego wyłącznie na podłodze. Na górze mam "Janusza z wiertarką".

6 godzin temu, WhiteCat napisał:

Tzn. na czym (jak?) powiesić elastycznie stelaż na krzywym suficie i 30mm dostępnego miejsca.

Mógłbyś jaśniej?

Tu masz jeszcze lepsze (nowe) rozwiązanie bo zabiera jeszcze mniej miejsca: 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

W dniu 25.10.2020 o 01:03, Yodzisław napisał:

Mógłbyś jaśniej?

Tu masz jeszcze lepsze (nowe) rozwiązanie bo zabiera jeszcze mniej miejsca: 

Hidden Content

A myślisz ,że rozwiązanie Altasa M-system 3G i zrobienie sufitu podwieszanego na tych talerzykach rozwiąże chociaż częściowo sprawę ? Wiadomo , że nie są to wieszaki akustyczne ale zastanawiam się nad przekazywaniem drgań poprzez te panewkowe talerzyki z PE. Cena typowo akustycznych wieszaków trochę przeraża.

W dniu 13.11.2020 o 11:26, kryzys_trwa napisał:

A myślisz ,że rozwiązanie Altasa M-system 3G i zrobienie sufitu podwieszanego na tych talerzykach rozwiąże chociaż częściowo sprawę ? Wiadomo , że nie są to wieszaki akustyczne ale zastanawiam się nad przekazywaniem drgań poprzez te panewkowe talerzyki z PE. Cena typowo akustycznych wieszaków trochę przeraża.

Coś tam pewnie da ale to będzie atrapa. Ja wiem czy cena wysoka jak na tak skuteczne i kompleksowe rozwiązanie? Chyba w kość nie dostałeś porządnie od sąsiadów...

Gdyby te krążki atlasa można było wkręcić na takich kołkach to by było ciekawie. Swoją drogą dziwię się że nie zaproponują takiego rozwiązania: https://allegro.pl/oferta/kolek-tuleja-gumowa-rozporowa-z-gwintem-m10-7443975841

• Like 1

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Ta tuleja nie bardzo tłumi. To jest do mocowania elementów do kruchych elementów z uszczelnieniem. Mocowałem płyty elewacyjne z kompozytu do kompozytowych konstrukcji. Chodzi o to żeby nie zgnieść. To jest de facto kołek rozporowy tyle, że gumowy. Natomiast są fajne gumowe wieszaki do tłumików na przykład takie, po 5 złotych:

Hidden Content

Ale w ogóle to najlepiej byłoby to rozpiąć ściana-ściana bez dotykania sufitu. Kwestia czy jest tyle wysokości żeby to zrobić. 

Edited by micwoj

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

W dniu 18.11.2020 o 16:00, micwoj napisał:

Ta tuleja nie bardzo tłumi. To jest do mocowania elementów do kruchych elementów z uszczelnieniem. Mocowałem płyty elewacyjne z kompozytu do kompozytowych konstrukcji. Chodzi o to żeby nie zgnieść. To jest de facto kołek rozporowy tyle, że gumowy. Natomiast są fajne gumowe wieszaki do tłumików na przykład takie, po 5 złotych:

Hidden Content

Ale w ogóle to najlepiej byłoby to rozpiąć ściana-ściana bez dotykania sufitu. Kwestia czy jest tyle wysokości żeby to zrobić. 

Tłumi, tłumi... Co ma nie tłumić jak to guma - wytłumacz mi. Do tego niebywale mała powierzchnia styku a więc i przewodzenia drgań.

Te wieszaki ciekawe.

Co do rozpięcia  - nie ma sensu - konstrukcja musiałaby być gruba i spowodowałaby tym sposobem dużą utratę wysokości.

To co linkowałem wcześniej (te klipsy) to rozwiązania hardcore również ze studiów nagraniowych - lepiej się nie da.

6 godzin temu, Yodzisław napisał:

Co ma nie tłumić jak to guma

Bo tej gumy jest może 1mm między tulejami.

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

Jeżeli tak to rzeczywiście słabo.

Witam wszystkich, 

Mam podobny problem u mnie w mieszkaniu slychac dudnienie od kroków z góry. 

Czy komuś udało się wypróbować któryś z pomyslow i mógłby powiedzieć z jakim efektem 🙂