Skocz do zawartości
IGNORED

Wygluszenie sufitu uciążliwy sąsiad nad głową


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Yodzisław napisał:

podaj te wiadomości zamiast mącić

Przecież podałem. Klejenie gk na ścianę która już jest niezła w sensie izolacyjności może pogorszyć izolacyjność całości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

 ...lepiej cienki profil np kapeluszowy i chociaż 2cm welny. 

To jest bzdura. W tym "rozwiązaniu" masz sztywne połączenie płyty ze ścianą więc wszystkie drgania są przewodzone. 

2 minuty temu, przemak napisał:

...ścianę która już jest niezła w sensie izolacyjności może pogorszyć izolacyjność całości...

Nigdzie tego nie pisałeś.

6 minut temu, przemak napisał:

Ja się zdecydowałem na klejenie że względu na utratę powierzchni, ale jak kto woli. 

Zadziałało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie .. uporządkujmy to co napisaliśmy w świetle nauki.

Po pierwsze izolacja od dźwięków uderzeniowych wymaga innych zabiegów niż od dźwięków powietrznych - z tym się chyba wszyscy zgodzimy.

Po drugie drgania pojedynczych przegród w zakresach transmisji akustycznych można opisać jak drgania masy na sprężynie - to też prawda.

Jednak dodanie kolejnej sztywnej warstwy do istniejącej warstwy zmienia dwie rzeczy - zmniejsza wychylenia powstałej cięższej przegrody (pozytywnie, zgodnie z prawem mas) ale też zmienia częstotliwość rezonansu (to już może być pozytywne lub negatywne - w zależności od charakteru hałasu).

No i na koniec - dodanie do istniejącej przegrody nowej przegrody na sprężynie (którą to sprężyną może być poduszka powietrzna, pianka, klej lub jakiś inny materiał) może spowodować powstanie dodatkowych rezonansów i w efekcie zmienić charakterystykę izolacyjność całej przegrody w ten sposób że w zakresie akustycznym pojawią się kolejne minima.
 

Tak więc nie zawsze dodanie kolejnej warstwy ma pozytywny efekt. Trzeba o tym wiedzieć i stosować odpowiednie materiały i sposoby ich mocowania aby efekt zmian szedł w dobrym kierunku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

To jest bzdura.

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. 

1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

masz sztywne połączenie płyty ze ścianą więc wszystkie drgania są przewodzone. 

Jak nie odizolujesz, to tak. 

1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

Zadziałało?

Nie mam najmniejszych szans na sprawdzenie tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, avilla napisał:

Spokojnie panowie .. uporządkujmy to co napisaliśmy w świetle nauki.

Po pierwsze izolacja od dźwięków uderzeniowych wymaga innych zabiegów niż od dźwięków powietrznych - z tym się chyba wszyscy zgodzimy.

Po drugie drgania pojedynczych przegród w zakresach transmisji akustycznych można opisać jak drgania masy na sprężynie - to też prawda.

Jednak dodanie kolejnej sztywnej warstwy do istniejącej warstwy zmienia dwie rzeczy - zmniejsza wychylenia powstałej cięższej przegrody (pozytywnie, zgodnie z prawem mas) ale też zmienia częstotliwość rezonansu (to już może być pozytywne lub negatywne - w zależności od charakteru hałasu).

No i na koniec - dodanie do istniejącej przegrody nowej przegrody na sprężynie (którą to sprężyną może być poduszka powietrzna, pianka, klej lub jakiś inny materiał) może spowodować powstanie dodatkowych rezonansów i w efekcie zmienić charakterystykę izolacyjność całej przegrody w ten sposób że w zakresie akustycznym pojawią się kolejne minima.
 

Tak więc nie zawsze dodanie kolejnej warstwy ma pozytywny efekt. Trzeba o tym wiedzieć i stosować odpowiednie materiały i sposoby ich mocowania aby efekt zmian szedł w dobrym kierunku.

 

Niczego nie trzeba porządkować. Wszystko wcześniej napisałem i pisali inni. "Kolega z basem" wskoczył do tematu z jakimiś nieokreślonymi zastrzeżeniami których nie potrafi wyjaśnić, do tego nie potrafi stwierdzić czy rozwiązania które zastosował działają. Zaprawdę nie wiem jak to skomentować. Gdybym był moderatorem to już by dostał bana na parę tygodni za trollowanie. Niestety na audiostereo jest masa takich trolli którzy psują wątki a moderacja nic z tym nie robi. 

Godzinę temu, przemak napisał:

 

Jak nie odizolujesz, to tak. 

 

Kolejny babol: jak chcesz "odizolować" profil kapeluszowy? Co ty za pierdalety wypisujesz? Profil kapeluszowy z natury jest na sztywno mocowany (przykręcany).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

Niczego nie trzeba porządkować. Wszystko wcześniej napisałem i pisali inni. "Kolega z basem" wskoczył do tematu z jakimiś nieokreślonymi zastrzeżeniami których nie potrafi wyjaśnić, do tego nie potrafi stwierdzić czy rozwiązania które zastosował działają. Zaprawdę nie wiem jak to skomentować. Gdybym był moderatorem to już by dostał bana na parę tygodni za trollowanie. Niestety na audiostereo jest masa takich trolli którzy psują wątki a moderacja nic z tym nie robi. 

Kolejny babol: jak chcesz "odizolować" profil kapeluszowy? Co ty za pierdalety wypisujesz? Profil kapeluszowy z natury jest na sztywno mocowany (przykręcany).

 

 

Zjedz snikersa.

Jak mam wyjaśnić tabelkę z wartościami, którą oglądałem, a której nie mogę znaleźć, bo chyba to były ich pomiary? Rozwiązania, które zastosowałem, zastosowałem "dla ładności" bo płyta i tak musiała być ze względu na pogłębianie i związany z tym ogólny bałagan na ścianie, a z utraty kubatury zrezygnowałem, bo uznaliśmy, że 40cm cegły w 3/4 zagłębionych w ziemi wystarczą. Jedna przedścianka na przednią wejściową ściankę z siporexu powstała.

Nie wiem, jak wyobrażasz sobie choćby oszacowanie, ile dają płyty przyklejone vs płyty na jakiejś konstrukcji w przypadku jednostkowej inwestycji z wieloma problemami typu okno, dwoje podwójnych drzwi, sufit, pływająca podłoga itp. Masz pomysł? Bo ja w wolnej zwróciłem się do firmy która się tym od ponad dziesięciu lat zajmuje i mi powiedzieli, czego przede wszystkim nie warto w mojej sytuacji robić. Ale oni mają doktoraty z akustyki, więc autorytet zasadniczo ujemny, także ten.

Profil kapeluszowy można przykręcić sztywno i można odizolować, sam masz klipsy, są genie clips, widziałem też propozycje amatorskich rozwiązań które działają.

Ile tygodni bana sugerowałbyś za propozycję klejenia płyty do ściany za pomocą green glue?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Yodzisław said:

Bzdura. Fizyki nie oszukasz. Masz uzyskać efekt "masy i sprężyny", jakimi środkami to nie ważne: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Separacja warstw zawsze zapewni najlepszą izolacje niż jakakolwiek inne metody.

Yodzisław, piszesz że nie trzeba nic wyjaśniać, negujesz efektywność mas typu green glue i sugerujesz że dodanie kolejnej masy coś poprawi .. po czym wklejasz link do artykułu w którym autorzy zalecają użycie odpowiednika green glue i piszą że dodanie kolejnej warstwy (masy) nic specjalnie nie polepsza.

Masz dużą wiedzę i sporo mądrych rzeczy napisałeś w tym wątku z którymi się w stu procentach zgadzam. Szacun. Ale to nie znaczy że jesteś nieomylny i nic nie trzeba wyjaśniać na kanwie wiedzy naukowej.

Takie jest moje zdanie. Tyle z mojej strony w temacie 🙂 Jak się z tym nie zgadzasz to masz prawo i możesz mnie gdzieś tam skrytykować, bo sam wiele błędów popełniałem i pewnie nadal mi się zdarzają. 
 

Pozdrawiam z życzliwością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, avilla napisał:

 ...po czym wklejasz link do artykułu w którym autorzy zalecają użycie odpowiednika green glue i piszą że dodanie kolejnej warstwy (masy) nic specjalnie nie polepsza.

Dodanie kolejnej warstwy płyt G-K z klejem QuietGlue Pro dodatkowo zwiększy STC do około 56 a OITC do niemal 40. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy my piszemy w tym samym wątku? Do tego ja z tobą avilla nie wchodziłem w żadną polemikę.

Godzinę temu, przemak napisał:

Jak mam wyjaśnić tabelkę z wartościami, którą oglądałem, a której nie mogę znaleźć, bo chyba to były ich pomiary? Rozwiązania, które zastosowałem, zastosowałem "dla ładności" bo płyta i tak musiała być ze względu na pogłębianie i związany z tym ogólny bałagan na ścianie, a z utraty kubatury zrezygnowałem, bo uznaliśmy, że 40cm cegły w 3/4 zagłębionych w ziemi wystarczą. Jedna przedścianka na przednią wejściową ściankę z siporexu powstała.

Nie wiem, jak wyobrażasz sobie choćby oszacowanie, ile dają płyty przyklejone vs płyty na jakiejś konstrukcji w przypadku jednostkowej inwestycji z wieloma problemami typu okno, dwoje podwójnych drzwi, sufit, pływająca podłoga itp. Masz pomysł? Bo ja w wolnej zwróciłem się do firmy która się tym od ponad dziesięciu lat zajmuje i mi powiedzieli, czego przede wszystkim nie warto w mojej sytuacji robić. Ale oni mają doktoraty z akustyki, więc autorytet zasadniczo ujemny, także ten.

No proszę, jednak można napisać coś więcej niż tylko "Płyta klejona może wręcz pogorszyć izolacyjność".

Godzinę temu, przemak napisał:

Profil kapeluszowy można przykręcić sztywno i można odizolować, sam masz klipsy, są genie clips, widziałem też propozycje amatorskich rozwiązań które działają.

Jak chcesz odizolować profil kapeluszowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Yodzisław napisał:

No proszę, jednak można napisać coś więcej niż tylko "Płyta klejona może wręcz pogorszyć izolacyjność".

Oczywiście. Jednak zacytowane zdanie jest prawdziwe, co zdajesz się kwestionować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemak napisał:

Oczywiście. Jednak zacytowane zdanie jest prawdziwe, co zdajesz się kwestionować. 

Ależ ty jesteś męczący. Postawiłeś ogólnikową i niejasną tezę więc dostałeś adekwatną odpowiedź. Cały czas uważasz że przyklejenie (np. na siliconie) do litej ściany płyty G-K czy W-G pogorszy izolacyjność? Bo to wynika z twojego wpisu.

Ponawiam pytanie o te profile kapeluszowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Yodzisław napisał:

Czy my piszemy w tym samym wątku?

Tak, tylko @avilla odniósł się do filmu, który TY podałeś, tylko go nie obejrzałeś. Trudno zatem o sensowną dyskusję 😉

8 minut temu, Yodzisław napisał:

Ależ ty jesteś męczący. Postawiłeś ogólnikową i niejasną tezę więc dostałeś adekwatną odpowiedź.

Ja jestem męczący? Teza w ogólności jest słuszna. Zawiera w dodatku słowo "może". To znaczy, że trzeba uważać. 

9 minut temu, Yodzisław napisał:

Cały czas uważasz że przyklejenie (np. na siliconie) do litej ściany płyty G-K czy W-G pogorszy izolacyjność? Bo to wynika z twojego wpisu.

Nie da się przykleić silikonem płyty gk do ściany. Siliconem to nie wiem 😉 Natomiast tak, trochę właśnie na ten temat rozmawiałem bo to mój problem podstawowy i taki był wniosek.

Na ściany przykleję płyty. Nie rób tego, możesz pogorszyć, zobacz pomiary. To co dać? Nic nie dawaj, tynk, albo jak musisz gk to na stelażu, chociaż na kapeluszowym z cieniutką ale z wełną. 

13 minut temu, Yodzisław napisał:

Ponawiam pytanie o te profile kapeluszowe.

Nie ponawiasz, tylko teraz pytasz, poprzedni post edytowałeś po mojej odpowiedzi, a przecież odpowiedziałem. Tak, czepiam się. 

Myślałem o gumie, mam z podłogi, pasy gumy 1cm grubości, podkłady pod tarasy. O klipsach sam pisałeś. Są profile kapeluszowe z wycięciami, ucięte (albo i nie) i przykręcone z jednej strony dadzą słynny resilient channel. Jest wiele możliwości. Prosta sprawa - taka przedścianka działa, prawda? A przecież esy są na zwykłej taśmie piankowej:

Generalnie nadymasz się groteskowo, spuść powietrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są profile kapeluszowe... Taka jest reszta twoich produkcji w tym wątku - niejasne i nie wiadomo o czym. Moderacja powinna go wyczyścić z tych pokręconych treści.

Kolejne epitety nie na miejscu. Tym bardziej do usunięcia.

2 godziny temu, przemak napisał:

Jak mam wyjaśnić tabelkę z wartościami, którą oglądałem, a której nie mogę znaleźć, bo chyba to były ich pomiary?

Skoro czegoś nie potrafisz wyjaśnić to po co w ogóle piszesz i rozkręcasz "dyskusję"? Czy ty jesteś poważny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Yodzisław napisał:

Skoro czegoś nie potrafisz wyjaśnić to po co w ogóle piszesz i rozkręcasz "dyskusję"? Czy ty jesteś poważny?

Dobre. Obejrzyj w wolnej chwili film o którym chciałeś dyskutować, będzie poważniej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Obejrzyj w wolnej chwili film o którym chciałeś dyskutować, będzie poważniej 😉

Ja nie zamierzałem dyskutować o żadnym filmie. Gdzie ty to wyczytałeś? Z tobą na prawdę jest coś nie tak. Masz problemy zarówno z czytaniem jak z artykułowaniem treści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yodzisław napisał:

Możesz mieć rację, ale chyba od biedy da się przykleić płytę bez używania wkrętów. Sam Green Glue to sprawa kontrowersyjna bo są głosy że to zwykły silicon montażowy. Tutaj ciekawy filmik znalazłem w temacie, jeszcze nie obejrzałem:  

Może się zdecydujesz? W tym wątku przynajmniej dwukrotnie proponujesz klejenie płyt na green glue (nawet na suficie!) i jednocześnie pokazujesz "ciekawy" film, z którego wynika, że nie dość, że niezbyt działa, to jak wiadomo żaden klej. 

PS dziwne to jest. Wydaje mi się, że bez problemu możemy się porozumieć, tylko nie możemy. Czepianie się jest słabe, napisałem tylko, że klejenie płyt może przynieść pogorszenie izolacyjności, co jest faktem. Nie wymagam od ciebie wyjaśnień, jak chcesz kleić płyty na green glue, ty czepiasz się przykładowego filmiku, gdzie standardowa izolacja klasyczną taśmą coś jednak daje. Sam stosujesz klipsy do profili i jednocześnie twierdzisz, że nie da się ich izolować... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Może się zdecydujesz? W tym wątku przynajmniej dwukrotnie proponujesz klejenie płyt na green glue (nawet na suficie!) i jednocześnie pokazujesz "ciekawy" film, z którego wynika, że nie dość, że niezbyt działa, to jak wiadomo żaden klej. 

Powtórzę pytanie: gdzie ja pisałem że chcę dyskutować o jakimś filmie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yodzisław napisał:

Powtórzę pytanie: gdzie ja pisałem że chcę dyskutować o jakimś filmie?

 

To wkleiłeś go, bo...? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW też trochę dziwiłem się zdecydowanej i narychmiastowej reakcji kumpla na to klejenie płyt, ale nie moja branża, wierzę mądrzejszym. Tylko zamiast się zacietrzewiać wystarczy poguglać (co uczyniłem) i okaże się, że generalnie jest konsensus i klejenie płyt na placki z nieuniknioną w takim systemie pustką powietrzną jest powszechnie wskazywane jako pogarszające izolacyjność. Dlatego mimo, że niekoniecznie zależało mi na znaczącym polepszeniu tego parametru, starałem się wszystkie pustki wypełniać, co w przypadku pianokleju jest dość łatwe, tylko więcej kleju i potem gipsu wychodzi 😉 Ale ponieważ ja nie potrafię tego zjawiska wyjaśnić, to jest nieprawda i można kleić do ściany na green glue 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, przemak napisał:

To wkleiłeś go, bo...? 

W ramach dzielenia się info. Do tego służy forum. Nie wiedziałeś? Z tobą jest chyba taki problem że ty forum uważasz za ring do sankcjonowania własnego geniuszu. Otóż tak nie jest.

9 minut temu, przemak napisał:

...wystarczy poguglać (co uczyniłem) i okaże się, że generalnie jest konsensus i klejenie płyt na placki z nieuniknioną w takim systemie pustką powietrzną jest powszechnie wskazywane jako pogarszające izolacyjność. 

Daj te linki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Yodzisław napisał:

W ramach dzielenia się info. Do tego służy forum.

Ale nawet nie obejrzałeś. Ja też się podzieliłem info. Do tego służy forum. Ty uważasz je za ring do sankcjonowania własnego geniuszu. I kulą w płot 😉

22 minuty temu, Yodzisław napisał:

Daj te linki.

Wyguglam znów... 

Proszsz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"przy zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych w przegrodach należy unikać montażu na tzw. placki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogarsza je natomiast zastosowanie suchych tynków z płyt gipsowo- kartonowych przyklejanych na placki zaprawy klejowej.

Wtedy co innego wyguglalem, sporo tego. Generalnie przy klejeniu na standardowy klej gipsowy to jak widać, klejenie na pianoklej przy może się udać lepiej, jednak instrukcja pianokleju wyraźnie wskazuje na konieczność przerw w warkoczach kleju i zapewnienie dostępu powietrza, więc oficjalnie się nie da i trzeba sposobem. Przy nierównej ścianie o dziwo nawet łatwiej. Samemu można, negocjacje z ekipą wykończeniową w tej kwestii jednak mogą być trudne a raczej niemożliwe, wiem bo przerabiałem 😉

Teraz twoje linki o klejeniu płyt do ścian na green glue 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało w kwestii tytułowej sufitowej - otóż wieszaki es akustyczne są absurdalnie drogie a znalazłem na allegro chyba czterokrotnie tańsze wieszaki do klimatyzacji. Oczywiście trzeba trochę pokombinować, bo blacha gruuuba, albo wykorzystać samą podkładkę do zwykłych esów, które z kolei są tanie 😉

Coś takiego, są różne rodzaje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, przemak napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"przy zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych w przegrodach należy unikać montażu na tzw. placki

 

Nie na temat. Dalej mącisz. Piszemy w tym wątku o izolacji już istniejących ścian a nie stawianiu nowych. Przy stawianiu świeżych ścian na profilach to dużo więcej warunków trzeba spełnić żeby one izolowały. No i murator...- to jest słabe źródło wiedzy o problemach z izolacją akustyczną. Z polskich jedyne dobre jakie znam to linkowane przeze mnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Może sa inne, ale nie śledze. Jest za to dużo miernych.

26 minut temu, przemak napisał:

 

Teraz twoje linki o klejeniu płyt do ścian na green glue 😉

No właśnie - dla ciebie forum to ring. Nic się nie nauczysz w ten sposób.

15 minut temu, przemak napisał:

Jeszcze mi się przypomniało w kwestii tytułowej sufitowej - otóż wieszaki es akustyczne są absurdalnie drogie a znalazłem na allegro chyba czterokrotnie tańsze wieszaki do klimatyzacji. Oczywiście trzeba trochę pokombinować, bo blacha gruuuba, albo wykorzystać samą podkładkę do zwykłych esów, które z kolei są tanie 😉

Coś takiego, są różne rodzaje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co ty chcesz z tego ulepić? Przecież one same z siebie zabierają 10cm + drugie tyle na wieszak. Przecież to jest tragedia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Yodzisław napisał:

Nie na temat. Dalej mącisz. Piszemy w tym wątku o izolacji już istniejących ścian a nie stawianiu nowych. Przy stawianiu świeżych ścian na profilach to dużo więcej warunków trzeba spełnić żeby one izolowały. No i murator...- to jest słabe źródło wiedzy o problemach z izolacją akustyczną. Z polskich jedyne dobre jakie znam to linkowane przeze mnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Może sa inne, ale nie śledze. Jest za to dużo miernych.

No właśnie - dla ciebie forum to ring. Nic się nie nauczysz w ten sposób.

Co ty chcesz z tego ulepić? Przecież one same z siebie zabierają 10cm + drugie tyle na wieszak. Przecież to jest tragedia!

A z postów wychodziło, że sensowny gość jesteś... No cóż, przynajmniej próbowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, przemak napisał:

A z postów wychodziło, że sensowny gość jesteś... No cóż, przynajmniej próbowałem.

Wysłałem do moderacji prośbę o usunięcie naszej "konwersacji". Jest szkodliwa dla tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Widzę posty z bredniami gościa dalej wiszą i śmiecą wątek...

A ja skapowałem się o co mu chodziło na początku. Płyta "przyklejona" na sztywno "plackami" nie całą powierzchnią działa jak pudło rezonansowe. Kompletnie nie do tego wątku bo piszemy tu o "pływających" podłogach, ścianach i sufitach. Klasyczne "nie znam się, wypowiem się", narobię zamieszania i zwinę żagle.

Ponawiam prośbę do moderacji o usunięcie wprowadzających w błąd postów. Jeżeli ktoś zagląda do tego wątku to znaczy że na prawdę potrzebuje pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Yodzisław said:

Widzę posty z bredniami gościa dalej wiszą i śmiecą wątek...

A ja skapowałem się o co mu chodziło na początku. Płyta "przyklejona" na sztywno "plackami" nie całą powierzchnią działa jak pudło rezonansowe. Kompletnie nie do tego wątku bo piszemy tu o "pływających" podłogach, ścianach i sufitach. Klasyczne "nie znam się, wypowiem się", narobię zamieszania i zwinę żagle.

 

@Yodzisław jedziesz po koledze jak po łysej Kobyle, nazywasz bredniami jego wpisy .. a w następnym zdaniu piszesz że dopiero skumałeś o co mu chodzi???? To nie najlepiej świadczy o poziomie dyskusji z Twojej strony, czyż nie?

A co miałeś na myśli pisząc o „pływających ścianach i sufitach”?? WTF? Nie spotkałem czegoś takiego do tej pory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, avilla napisał:

@Yodzisław nazywasz bredniami jego wpisy .. a w następnym zdaniu piszesz że dopiero skumałeś o co mu chodzi????

Właśnie dlatego że to brednie nie szło tego skumać. Do tego argumentował to jedynie tym że "fachowcy mu powiedzieli".

2 godziny temu, avilla napisał:

A co miałeś na myśli pisząc o „pływających ścianach i sufitach”?? WTF? Nie spotkałem czegoś takiego do tej pory.

Jeżeli ty nie wiesz co to jest pływająca podłoga to ja ci nic nie poradzę.

Widzę że dołączasz do kolegi w zalewaniu wątku niemerytorycznym spamem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny artykuł o temacie - rzeczywiście izolacyjność w zakresie rezonansu ściany dramatycznie spada. Ale coś niecoś da się z tym walczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/1/2021 at 8:02 PM, avilla said:

@Yodzisław 

A co miałeś na myśli pisząc o „pływających ścianach i sufitach”?? WTF? Nie spotkałem czegoś takiego do tej pory.

 

On 11/1/2021 at 10:43 PM, Yodzisław said:

Jeżeli ty nie wiesz co to jest pływająca podłoga to ja ci nic nie poradzę.

Widzę że dołączasz do kolegi w zalewaniu wątku niemerytorycznym spamem.

A gdzie ja pytam o „podłogi”? Ja pytam o to co miałeś na myśli pisząc o „pływających ścianach i sufitach”. Jeśli to pomyłka/przejęzyczenie to to po prostu napisz zamiast obrażać. 

Byłem po prostu ciekawy - może o czymś nie wiem i fajnie było by się douczyć. Ale jeśli to przejęzyczenie to nie ma sprawy, ale nie musisz mnie obrażać!
 

Moim zdaniem takie obrażanie na forach zwykle świadczy o braku poczucia własnej wartości i/lub niedojrzałości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, avilla napisał:

 

A gdzie ja pytam o „podłogi”? Ja pytam o to co miałeś na myśli pisząc o „pływających ścianach i sufitach”. Jeśli to pomyłka/przejęzyczenie to to po prostu napisz zamiast obrażać. 
 

Co się z wami ludzie dzieje?! Na audiostereo to jest horror co się dzieje w wątkach. Połowa tematyki to emeocje!

Jeżeli nie rozumiesz o czym jest ten wątek to przeczytaj jego tytuł. O tym piszemy w wątku, reszta to śmieci.

Jeżeli nie rozumiesz co miałem na myśli pisząc o „pływających ścianach i sufitach” to przeczytaja moje wcześniejsze wpisy.

 

Godzinę temu, avilla napisał:

Moim zdaniem takie obrażanie na forach zwykle świadczy o braku poczucia własnej wartości i/lub niedojrzałości.

No i idąc tym torem postanowiłeś mnie obrazić 😄

Wskaż mi coś co z sensem napisał "kolega basista".

Nie bronię ci klejenia g-k "bez placków" cementem do ściany... Zdaj relację z rezultatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.