Skocz do zawartości
IGNORED

Wygluszenie sufitu uciążliwy sąsiad nad głową


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 12/31/2021 at 5:29 PM, micwoj said:

Oddychanie ścian to mit, też widziałem jakiś artykuł gdzie ktoś to liczył. Ściana murowana, z rynkiem, jednej strony pomalowana a z drugiej ocieplona jest de facto szczelna i nie puszcza ani pary ani powietrza.

Też to czytałem - to też chyba było jakieś kilka lat temu w Inżynierze Budownictwa lub w jakimś bardziej popularnym periodyku typu Murator.

I wniosek był taki że przenikalność ściany była na poziomie max 2-3% tego co daje wentylacja.

Jednak moim zdaniem powstało duże nieporozumienie o co chodzi z tą oddychalnością. Moim zdaniem tu nie chodzi o zjawisko przenikania cząstek powietrza przez przegrodę ale o fakt kumulowania wilgoci w murze w czasie wiosna-jesień i oddawania tej wilgoci w zimie, kiedy wilgotność względna w pomieszczeniach jest sporo niższa. I tu faktycznie drewniany dom jest sporo lepszy, choć jak słusznie wyjaśniłeś gdyby policzyć współczynnik przenikania powietrza nie różniłby się on od współczynnika dla ściany ceglanej z warstwą izolacji.
 

Ale wracając do tematu to moim zdaniem przykręcenia rusztu do ścian bocznych poprzez rozciągniętą matę SBR na suficie i wywiniętą na ściany daje jednak jakieś tłumienie drgań. Po to są zresztą stosowane przekładki gumowe czy elastomerowe w większości urządzeń - pomimo skręcenia połączenia śrubami to warstwa „gumowa” sporo poprawia w zakresie tłumienia drgań przenoszonych przez takie złącza.

Dodatkowo tak jak chyba wszyscy wiemy w izolacji akustycznej ważna jest szczelność - i taka mata jeśli jest odpowiednio duża lub dobrze uszczelniona na łączeniach może sporo poprawić.

Dla dodania perspektywy mogę powiedzieć, że u szwagra firma budowlana przymocowała ruszt przedścianki na paskach gumy (czyli nie zachowali ciągłości warstwy) i niewiele to dało w kwestii wytłumienia 😞 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, avilla napisał:

Moim zdaniem tu nie chodzi o zjawisko przenikania cząstek powietrza przez przegrodę ale o fakt kumulowania wilgoci w murze w czasie wiosna-jesień i oddawania tej wilgoci w zimie, kiedy wilgotność względna w pomieszczeniach jest sporo niższa.

To też się liczy projektując ścianę, z tego powodu w drewnianych ścianach w środku dajesz paroizolację a z zewnątrz wiatroizolację paroprzepuszczalna. 

Chodzi o to, że w zimie masz w środku źródło pary. Jeśli para wnika w ścianę i gdzieś w jej środku osiągasz punkt rosy, ściana zaczyna moknąć.  A projektuje się tak by to co skondensuje w zimie,   zdążyło w lecie wyschnąć. 

Kiedyś widziałem błąd w praktyce, ściana trójwarstwowa, w środku z piany poli coś tam (starszy materiał stosowany przed poliuretanem). 

Przy odkrywce okazało się że z izolacji się lało. Była nasiąknięta jak gąbka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zwracam się do Was z pytaniem i prośbą o pomoc. Na wstępie zaznaczę, że przeczytałem wątek oraz kilka innych materiałów. Byłbym bardzo wdzięczny gdybym mógł skorzystać z Waszej wiedzy i chęci pomocy (gdyby treść posta okazała się totalnym wygłupem, proszę o informację a go usunę). 

Temat uciążliwych sąsiadów z góry. Mieszkanie w szeregówce, moje mieszkanie na parterze. Uogólniając słyszę każdy krok sąsiadów, kłótnie czy muzykę. Mieszkam już w "wymarzonym" mieszkaniu rok, szukam jakiegokolwiek sposobu na poprawę komfortu życia zanim zdecyduje się na opuszczenie tego miejsca. Niestety nie stać mnie na skorzystanie z profesjonalnych firm na rynku, poniższą adaptację wykonywałbym sam. Nie jestem do końca pewny skąd przedostaje się dzwięk, byłem przekonany że przez sufit aczkolwiek w dniu wczorajszym przykładając ucho do ściany podczas głośnych krzyków słyszałem wszystko bardzo wyraźnie przez nie również. W związku z tym, że ze ścianami nie będe w stanie nic już zrobić, chciałbym spróbować zrobić coś ze stropem. 

Rozwiązanie jakie chciałbym zastosować. 

1. Guma SBR 15 mm na kleju kontaktowym+kołki bezpośrednio do sufitu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Zamiast profili aluminiowych zastosować ATLAS M-system 3G (na dole strony filmik pokazujący montaż do sufitu ok.2.20 min.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1. - 3. Pomiędzy gumą SBR a wełną kilka centymetrów przerwy. 

3. Wełna mineralna 7,5 - 10 cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4. Płyta akustyczna x2 (jedna do drugiej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy mogę liczyć na Waszą opinię ?. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, milosznit said:


1. Guma SBR 15 mm

2. Zamiast profili aluminiowych zastosować ATLAS M-system 3G (na dole strony filmik pokazujący montaż do sufitu ok.2.20 min.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę że trochę gruba ta guma SBR - ja bym dał 5 mm, bo jej rola jest w zakresie wibroizolacji i szczelnej izolacji. 
 

Tego systemu Atlasa to nie znam w praktyce, ale z tego co pokazali to chyba polega na wierceniu gwintowanych prętów do sufitu i do nich mocowania talerzy do których kręcisz płyty? Jeśli tak to zupełnie kłóci się z ideą robienia sufitu izolującego w postaci warstw takich jak sobie założyłeś. No bo z jednej strony robisz wibroizolację ale z drugiej strony nic na niej/do niej nie mocujesz - więc trochę szkoda tego. A szpile z obecnego sufitu będą przenosiły dźwięki na ten podwieszony - tak mi się wydaje. No chyba że te talerze to jest wibroizolacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M system się do tego nie nadaje, jeżeli to musi wisieć to elastycznie niestety. Jeżeli to niezbyt duże pomieszczenie, to może konstrukcja mocowana do ścian (elastycznie) i skręcone profile, zapomniałem, jak to się nazywa. 

O, coś takiego (generalnie) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Mieszkam w bloku na drugim pietrze, chce zrobić izolacje akustyczna na suficie obniżając go do 230 cm ( 20 cm ) oraz izolacje akustyczna jednej ściany gdzie będzie odgroda Baffle Wall. A wiec tak na sufit w tej chwili wymyśliłem coś takiego:

1. Przykleić gumę 4 mm do sufitu https://e-guma.pl/pl/p/Plyta-gumowa-SBR-4mm-x-1200mm/581

2. Do gumy przykleić płyty : https://soundsolutions.pl/pl/p/Pianka-akustyczna-140-kgm3-4-cm-/85

3. po przyklejeniu tego co w pkt 1 i 2 wywiercić otwory pod wieszaki https://allegro.pl/oferta/wieszaki-uchwyty-mocowanie-zawiesia-do-blachy-9340028648

4. do których będą mocowane łaty drewniane https://www.hornbach.de/shop/Latte-S10-Fichte-saegerau-40x60x4000-mm/10253638/artikel.html

5. do tego będzie montowany karton gips :

https://www.hornbach.de/shop/fermacell-Gipsfaserplatte-2500-x-1250-x-10-mm/7948281/artikel.html 

6. na ta płytę guma 3 mm jako przekładka: https://e-guma.pl/pl/p/Plyta-gumowa-SBR-3mm-x-1200mm/580

7. i na to jako wykończenie karton gips https://www.hornbach.de/shop/Knauf-Gipskartonplatte-Bauplatte-GKB-2000-x-1250-x-12-5-mm/3286520/artikel.html

 

Teraz tak pustki powietrznej wychodzi około 15 cm co tam zastosować jedna wełnę grubości 10 cm czy dać np dwie warstwy rożnej wełny np 10 i 5 cm ? To jest mój pomysł. Czekam na pomysł akustyka który będzie mi robił adaptacje( planował resztę będę sam wykonywał ). Chodzi tylko o rozeznanie. Oraz podpowiedz czy dobrze kombinuje czy źle😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo może zamiast kręcić profile do sufitu zrobisz tak jak wspomniał Przemak.
 

Przy 20 cm obniżenia możesz nawet zobaczyć czy nie dało by się zastosować drewnianych belek dwuteowych - zdane się że występują od 16 cm wysokości. Wtedy tylko sbr do sufitu a reszta pomiędzy belki. A belki to możesz zawiesić na uchwytach do których dołożysz podkładki np. z SBR pod samą belkę. I w ten sposób otrzymasz konstrukcję niezależną od sufitu i tylko lekko powiązaną ze ścianami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
41 minut temu, avilla napisał:

A jakie masz wymiary pomieszczenia?

 

9E2883D4-FEDB-47D5-BF7C-F510F1B6D16D.jpeg

19 minut temu, avilla napisał:

Pytam, bo może zamiast kręcić profile do sufitu zrobisz tak jak wspomniał Przemak.
 

Przy 20 cm obniżenia możesz nawet zobaczyć czy nie dało by się zastosować drewnianych belek dwuteowych - zdane się że występują od 16 cm wysokości. Wtedy tylko sbr do sufitu a reszta pomiędzy belki. A belki to możesz zawiesić na uchwytach do których dołożysz podkładki np. z SBR pod samą belkę. I w ten sposób otrzymasz konstrukcję niezależną od sufitu i tylko lekko powiązaną ze ścianami.

Mógłbyś trochę bardziej łopatologicznie wyjaśnić laikowi☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu calego tematu (lacznie z klotniami, ktore zgadzam sie z co najmniej jednym przedmowca ze wypadaloby usunac) wiem tylko tyle ze nawet jesli da sie wygluszyc dzwieki uderzeniowe z gory to na pewno nie zamierzam robic tego sam. Z firm zajmujacych sie tematem google pokazuje w Warszawie:
- neoprim (http://wyciszaniepomieszczen.com.pl)
- epufloor (https://epufloor-akustyka.pl)
- stumm (https://stumm.pl)
- acousticity (http://www.acousticity.pl)

Czy ktoras z tych firm jest komus znana i godna lub nie polecenia? Priorytetem nie jest cena ale jakosc wygluszenia, wzglednie uczciwa informacja typu "nie da sie".
Jesli firmy znane nie sa, czy to co pisza na swoich stronach sugeruje ze wiedza co robia? Chyba najistotniejsze podstrony pokazujace co proponuja:
- neoprim: http://wyciszaniepomieszczen.com.pl/oferta/
- epufloor: na stronie glownej jest film z jednego wykonania, tu tez jest troche opowiadania co robia: https://epufloor-akustyka.pl/sciany/
- stumm: https://stumm.pl/systemy-przekroje/
- acousticity: duzo nie znalazlem, ale tu jest krotki tekst "Wygłuszanie stropów": http://www.acousticity.pl/wyciszenie-mieszkania-czy-to-mozliwe/
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/6/2022 at 10:11 PM, długi89 said:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mógłbyś trochę bardziej łopatologicznie wyjaśnić laikowi☺️

Zobacz ten link co Przemak zamieścił. Ja tylko bym użył belek dwuteowych drewnianych np. I-Beam czy Steico zamiast profili CW. A układ warstw pokrycia sufitu podobny jak sobie wymyśliłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował zrobić z zimnogiętych ceowych profili konstrukcję opartą na ścianach i do tego już pełen ruszt 2xGK z wypełnieniem, opcjonalnie te gumy które koledzy proponują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

poniżej tabela nośności od strony 18. Masz rozpiętość 3,2m, ciężar sufitu podwieszanego jakies 0,3kN/m2

i wychodzi ci dla ugięcia L/200 że spokojnie kupujesz najcieńsze BP/C100x48x1.50

używasz jak na tym obrazku, zamiast "profil główny" i wieszaków.

4.10.195_render.png?itok=5XJOsP9T&timest

Do tego przykręcasz "profil główny"  pod GK i do niego GK uprzednio wypełniając wełną. 

Trochę tandetne te "profile główne", bo profile nośne trzeba co 70cm. Może znalazłoby się coś solidniejszego ,mógłbyś rzadziej dawać zimnogięte. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam serdecznie - czy bazujac na zalaczonych projektach stropow i scian wewnetrznych i zewnetrznych  - da sie ocenic, ktore rozwiazanie izolujace halas od sasiadow z gory jest najbardziej skuteczne? 
I czy na podstawie tych projektow da sie ocenic czy te 'warstwy' nie sa za plytkie i dlatego wszystkie sie tak niesie?

P3m to strop, w3 to sciana wewnetrzna a s4 to sciana zewnetrzna


Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz!

strop.jpg

sciana wewnetrzna.jpg

sciana zewnetrzna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zgrubnie. Bo projekt to jedno a prawidłowe wykonawstwo połączeń to drugie - przy czym to drugie może totalnie zepsuć to pierwsze.

W zasadzie to ściana S-4 wygląda na w miarę ok pod względem izolacyjności. chyba że za oknem masz autostradę lub głośnego sąsiada 🙂
 

Ściana W-3 wygląda na moje oko trochę słabo w świetle zaleceń i parametrów bloczków Silka - zobacz: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Sufit, znowu na moje oko, też słabo wygląda - 4 cm izolacji między jastrychem z płytą żelbetową to może być mało - szczególnie jak sknocą wykonawstwo. Jest szansa że będziesz słyszał chodzącego kota sąsiada 🙂

Ale to tylko tak zgrubnie można powiedzieć - lepiej poprosić o projekt i zobaczyć czy policzyli izolacyjności tych przegród. A najlepiej pójść z partnerką\partnerem do gotowego mieszkania i poprosić sąsiadów o opinie z pierwszej ręki lub samemu zasymulować chodzenie i lekkie stukanie i zobaczyć czy się niesie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jak dla mnie to z grubsza ok, chociaż wolałbym mieć grubszą ścianę międzylokalową. No i ten nieszczęsny styropian "akustyczny". Nawet jeśli teraz z grubsza działa, za parę lat z lekka się zagęści i będzie gorzej. DO tego to co avilla pisze, czyli np poprawne wykonanie posadzki pływającej. Często robią bez żadnych dylatacji, albo nieszczelnie więc gdzieś zapiera się o ściany. 

Do tego strop 20cm w zakresie niskich częstotliwości to nie jest dużo dodatkowo liczy się sztywność, dla małych rozpiętości będzie ok, dla dużych już wcale nie. Zależy czy krzyżowo zbrojony, czy jednokierunkowo, zależy czy ciągły, czy swobodnie podparty itp itd. 

Tak czy inaczej dodatkowy sufit niezależny od stropu będzie na pewno ok, na drugim miejscu na wieszakach, na czwartym wszystko inne (bo na trzecim długo, długo nic 🙂) Tak samo ze ścianą międzylokalową. 

Gdybym ja osobiście chciał mieć ciszę, zrobiłbym sufit i pomieszkał. Gdyby przeszkadzaliby mi sąsiedzi przez ścianę, przy okazji najbliższego malowania zrobiłbym ścianę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Witam ponownie, korzystajac z rad na forum zdecydowalismy sie na montaz sufitu akustycznego z wykorzystaniem wieszakow genieclip - czekamy na materialy i wykonanie. Za jakies 1,5 mies mam nadzieje, ze do tego dojdzie, podziele sie opinia z efektow. 
Jesli to nic nie pomoze to juz nie ma pomyslow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam 

Udało się komuś dobrze wygluszyć sufit i ściany   od dźwięków uderzoniowych? 

Mam ten sam problem i myślę jak to dobrze zrobić aby mieć ciszę i spokój.Może coś doradzicie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś po pijaku poszedłem do hałaśliwego, zalewającego mnie sąsiada nade mną z maczetą. Nie wpuścił mnie, ale od lat jest spokój. Poco wydawać tyle kasy na jakieś cuda jak dobra maczeta to stokilkadziesiąt złotych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Misio38 napisał:

Ja kiedyś po pijaku poszedłem do hałaśliwego, zalewającego mnie sąsiada nade mną z maczetą. Nie wpuścił mnie, ale od lat jest spokój. Poco wydawać tyle kasy na jakieś cuda jak dobra maczeta 

Tam wlasciel mieszkania wynajmuje. Kiedyś prosiłam aby przyjechał do mnie i posłuchał, miał być ale do dnia dzisiejszego się nie zjawił a walenie pp suficie dalej jest. Chodzi mi o kroki uderzeowe .Szukam dobrego sposobu na wygluszenie sufitu i ścian aby mieć święty spokój. Ktoś miał taki problem i udało się jemu to wszystko wygluszyc ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam, ja robilam ostatni u siebie wyciszenie z wykorzystaniem wieszakow genieclip, welna miedzy stelaz, na to dwie warstwy plyty karton gips i niestety, ale slychac bardzo podobnie jak wczesniej 😞 

Nie znalazlam innej bardziej polecanej metody na dzwieki uderzeniowe, wiec tym bardziej nie rozumiem dlaczego to nie pomoglo w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może robił wygluszenie - wyciszenie od dzwiekow udezeniowych typu walenie po suficie z firmą Isola polska ? Może ktoś doradzić czy to pomoże ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ragdoll napisał:

Witam, ja robilam ostatni u siebie wyciszenie z wykorzystaniem wieszakow genieclip, welna miedzy stelaz, na to dwie warstwy plyty karton gips i niestety, ale slychac bardzo podobnie jak wczesniej 😞 

Nie znalazlam innej bardziej polecanej metody na dzwieki uderzeniowe, wiec tym bardziej nie rozumiem dlaczego to nie pomoglo w moim przypadku.

Albo ci się niesie po ścianach albo te wieszaki g.. warte. Albo oba. Odizolowałeś gk od ścian?

Z zupełnie innej beczki, miałem kłopot z dżwiękiem wentylatora skraplacza klimy, niosło sie niskoczęstotliwościowe buczenie przez ścianę. Postawiłem na takich wibroizolatorach i problem się skończył, sam byłem zdziwiony jak dobrze to zadziałało: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są różne grubości, długości, coś można dobrać. Tak na oko do gk, podobają mi sie wieszaki do tłumików, może zadziałać. Takie coś na przykład 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . To potwierdza że mieszkanie w blokach do słuchania muzyki bez zakłóceń z zewnątrz typu hałaśliwy sąsiad  się nie bardzo do tego nadaje. Chyba że jest to ostatnie piętro w dodatku w szczycie budynku , czyli ścianą za którą jest podwórko , oraz spokojny sąsiad pod nami co nie jest gwarantowane. Brutalne i prawdziwe.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wojtek 1959 napisał:

No właśnie . To potwierdza że mieszkanie w blokach do słuchania muzyki bez zakłóceń z zewnątrz typu hałaśliwy sąsiad  się nie bardzo do tego nadaje. Chyba że jest to ostatnie piętro w dodatku w szczycie budynku , czyli ścianą za którą jest podwórko , oraz spokojny sąsiad pod nami co nie jest gwarantowane. Brutalne i prawdziwe.  

Mi np nie przeszkadza muzyka itp. Mi przeszkadza walenie po suficie ,ja wszystko słyszę jak sasiedzi chodzą - walą. Mieszkanie jest wynajmowane i co chwila jest ktoś inny . Rozmowy z wlascielem nie przynoszą rezultatu. Chciałabym od swojej strony to wygluszyc od tych dźwięków uderzoniowych. Jest jakiś sprawdzony konkretny sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brunetkakoffam napisał:

Mi np nie przeszkadza muzyka itp. Mi przeszkadza walenie po suficie ,ja wszystko słyszę jak sasiedzi chodzą - walą. Mieszkanie jest wynajmowane i co chwila jest ktoś inny . Rozmowy z wlascielem nie przynoszą rezultatu. Chciałabym od swojej strony to wygluszyc od tych dźwięków uderzoniowych. Jest jakiś sprawdzony konkretny sposób?

Tak ogadaj się z właścicielem mieszkania nad Tobą i zaproponuj mu wymiany podłogi na dźwięko izolacyjną na Twój koszt

Możesz zasugerować że to podniesie standard mieszkania, powinien pójść na to, z jego strony nie spodziewał bym się że to zrobi sam i na swój koszt 

 

Nie wszyscy są tacy fajni jak moje dzieci gdzie w nowych mieszkaniach pierwsze co założyli to izolację akustyczną podłogi

 

Ale.... nikt im na dzwonku od drzwi obecnie nie wisi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ASURA napisał:

Tak ogadaj się z właścicielem mieszkania nad Tobą i zaproponuj mu wymiany podłogi na dźwięko izolacyjną na Twój koszt

Możesz zasugerować że to podniesie standard mieszkania, powinien pójść na to, z jego strony nie spodziewał bym się że to zrobi sam i na swój koszt 

 

Nie wszyscy są tacy fajni jak moje dzieci gdzie w nowych mieszkaniach pierwsze co założyli to izolację akustyczną podłogi

 

Ale.... nikt im na dzwonku od drzwi obecnie nie wisi

Nie da się z nim dogadać.  Ponad 2 lata temu wymienił podlogi i od tego czasu się zaczęło. Wcześniej było cichutko ,nie wiedziałam nawet że mam sąsiadów 

2 minuty temu, brunetkakoffam napisał:

Nie da się z nim dogadać.  Ponad 2 lata temu wymienił podlogi i od tego czasu się zaczęło. Wcześniej było cichutko ,nie wiedziałam nawet że mam sąsiadów 

Do tego prosiłam kilkanaście razy aby ten pan się że mną spotkał,  porozmawiał i ani razu się nie pojawił na spotkaniu.

12 minut temu, brunetkakoffam napisał:

Nie da się z nim dogadać.  Ponad 2 lata temu wymienił podlogi i od tego czasu się zaczęło. Wcześniej było cichutko ,nie wiedziałam nawet że mam sąsiadów 

Do tego prosiłam kilkanaście razy aby ten pan się że mną spotkał,  porozmawiał i ani razu się nie pojawił na spotkaniu.

Nawet zaproponowaliśmy ze mój mąż zrobi jemu te podlogi za darmo . Tylko niech kupi potrzebne rzeczy. Podczas rozmowy się zgodził a potem beż niczego nie odbierał telefonów.  Dla mnie tak dorosła osoba nie postępuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Może jest mocno zajęty?

Tak bardzo . Przez prawie pół roku .Ma gdzieś ta sprawę .A od tego czasu minęło prawie 2 lata . Dlatego szukam dobrego rozwiązania aby mieć spokój i żeby mogła odpocząć we własnym mieszkaniu . Może jest tu ktoś kto miał taki problem jak ja i udało się jemu dobrze wygluszyc mieszkanie od dzwiekow uderzeniowe- cena nie gra roli aby miała tylko spokój 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brunetkakoffam napisał:

Tak bardzo . Przez prawie pół roku .Ma gdzieś ta sprawę .A od tego czasu minęło prawie 2 lata . Dlatego szukam dobrego rozwiązania aby mieć spokój i żeby mogła odpocząć we własnym mieszkaniu . Może jest tu ktoś kto miał taki problem jak ja i udało się jemu dobrze wygluszyc mieszkanie od dzwiekow uderzeniowe- cena nie gra roli aby miała tylko spokój 

W takim razie polecam @Bartek Chojnacki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.