Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zapraszam posiadaczy i zainteresowanych ASURA… podstawą pod listwę sieciową. Proszę o wymianę doświadczeń osoby, które miały do czynienia z podstawą/platformą w formie Humanizatora albo ASURA (recka we wrześniowym numerze High Fidelity).

Miałem do czynienia z tym produktem dwukrotnie: raz kilka godzin (lipiec) i przez 10 dni ostatnio i mam pewne obserwacje, którymi w trakcie dyskusji mam nadzieję się podzielić. Żadnych szczegółów konstrukcyjnych nie znam. Troszeczkę można wyczytać na stronie producenta i w recenzjach tam zamieszczonych.

 

NIE JESTEM ZWIĄZANY ŻADNYM UKŁADEM MARKETINGOWO-FINANSOWYM z konstruktorem i właścicielem firmy.

 

Dyskusja jest WYŁĄCZNIE merytoryczna. Zaśmiecanie wątku lub dowolnego rodzaju niegrzeczności (tak tak- to takie obce słowo)= ban. Banów prewencyjnych nie będzie, ale PROSZĘ, jeśli nie macie nic konstruktywnego do powiedzenia (pozytywnego albo negatywnego), to szukajcie lepszej okazji czyli gdzie indziej.

 

Licząc na merytoryczną wymianę zdań: ZAPRASZAM SERDECZNIE

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

Mam takie ustrojstwo w swoim systemie, dużo dobrego wnosi.

 

Czy to jest specjalna wersja pod kondycjoner?

Jak zrobię zasilanie to też planuje QRSa, lubię wspierać dobrą młodą myśl techniczną w audio. Szacuneczek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc na merytoryczną wymianę zdań: ZAPRASZAM SERDECZNIE

To może do rzeczy!

Na czym niby ma polegać ta merytoryczna ( w domyśle nawet pewnie racjonalna) wymiana zdań i opinii; merytoryczne działanie tego mało merytorycznego z punktu widzenia racjonalnego audio "czegoś"? ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ni cholery nie rozumiem, a foty nie pomagają :(

 

To tak jak ja. Zauważam zjawisko i nawet nie próbuję go wyjaśniać. Powiem tylko, że listwa "była przenoszona z mojego fenomenalnego ustroju akustycznego (2 klepki parkietowe oklejone 2mm filcem) na humanizatora, tak że nie stała w żadnym momencie bezpośrednio na podłodze. Co jak sądzę znosi lub zrównuje wpływ elektrostatyki płaskiej powierzchni na urządzenie.

 

merytoryczne działanie tego mało merytorycznego z punktu widzenia racjonalnego audio "czegoś"? ;)

 

Trochę jak wyżej. Nie chcę wchodzić w spory - w sumie filozoficzne, ale czy zmysły są racjonalne?

To, że "to cóś" działa= wpływa na dźwięk, potwierdziły cztery osoby. Trzy stwierdziły wpływ pozytywny, jedna była sceptyczna. Ta ostatnia stwierdza tylko, że ten ustrój ZA BARDZO INGERUJE w mój system i podkreśla niektóre niekorzystne jego cechy.

 

 

Mam takie ustrojstwo w swoim systemie, dużo dobrego wnosi

 

I stało się: Głusi słyszą!!!

A więc Master: co słychać?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest specjalna wersja pod kondycjoner?

 

Nie, to jest zwykły QRS tylko o bardzo dużych wymiarach.

 

I stało się: Głusi słyszą!!!

A więc Master: co słychać?

 

Zasadniczo trzy podstawowe rzeczy:

1. niżej schodzący i lepiej zdefiniowany bas;

2. bardziej sugestywne poczucie obecności muzyków (zwłaszcza wokal) w pokoju;

3. lepsze oddanie 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można merytorycznie dyskutować o czymś, co jest bzdurą?

 

Zwykłym naciąganiem i oszukiwaniem?

 

To, że "to cóś" działa= wpływa na dźwięk, potwierdziły cztery osoby.

 

Aż cztery osoby? Niesamowite. Argument nie do obalenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak można merytorycznie dyskutować o czymś, co jest bzdurą?

 

Zwykłym naciąganiem i oszukiwaniem

 

Aż cztery osoby? Niesamowite. Argument nie do obalenia :)

 

Czy koledze nie wydaje się, że zachowuje się obraźliwie tam, gdzie nikt go nie prosił? Co to za dziwna mania biegania po wątkach i obrzucania obelgami dyskutujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. niżej schodzący i lepiej zdefiniowany bas

a jak się miewa góra?

 

zachowuje się obraźliwie

 

Mimo, że to prawda, poprzestanę na razie na "niezauważeniu" ww. wpisu

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż cztery osoby? Niesamowite. Argument nie do obalenia :)

 

Nawet wiecej niż 4 osoby mogą potwierdzić to co zostało napisane powyżej. Również testowałem to ' ustrojstwo ' razem z 3 kolegami po fachu.

Efekt zmiany brzmienia systemu na + mocno zaskakujący - 3DD , nizszy bas i absolutnie czarne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet wiecej niż 4 osoby mogą potwierdzić to co zostało napisane powyżej. Również testowałem to ' ustrojstwo ' razem z 3 kolegami po fachu.

Efekt zmiany brzmienia systemu na + mocno zaskakujący - 3DD , nizszy bas i absolutnie czarne tło.

 

Cóż. Moje gratulacje. Macie wyobraźnię. Co w sumie nie jest takie złe. Ale do tego, by to zauważyć, nie trzeba sypać żwirku pod listwę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Moje gratulacje. Macie wyobraźnię. Co w sumie nie jest takie złe. Ale do tego, by to zauważyć, nie trzeba sypać żwirku pod listwę :D

 

Gdyby to był żwirek jak piszesz to nie miałby takiego wpływu na dźwięk . Jeśli już to konglomerat nieznanego pochodzenia ale nie byłbym taki pewny.

Z ta sugestią to żarty oczywiście, ale to słychać , wyraźnie słychać róznicę bez Asury i z nią w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc na merytoryczną wymianę zdań:

 

Jestem niezmiernie zainteresowany merytoryczną dyskusją o kawałku deski.

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie spokój panuje w klubie

 

Ciekawią mnie inne aplikacje ASURA . A to na ten przykład... platforma pod streamer czy choćby laptop grający w tej roli. Wiem, że to graniczy z przesadą, ale 30 lat temu nikt nie słyszał o kablach zasilających a różnice między interkonektami bywały kwestionowane. A 10 lat temu kabel drukarkowy USB niby grał tak samo jak np. jcat. Wiemy, że masz asurę wielką pod kondycjonerem- jak wpłynie na inne elementy toru?

 

 

już wiem, to musi być kryptonit ! srebrny kryptonit...

 

anty-ban za dobry dowcip haha

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Gdyby to był żwirek jak piszesz to nie miałby takiego wpływu na dźwięk . Jeśli już to konglomerat nieznanego pochodzenia ale nie byłbym taki pewny.

 

Może to być bentonit, mający dobre właściwości pochłaniania fal e-m, a może to być piasek turmalinowy o podobnych właściwościach, albo coś jeszcze innego. Poczytałem sobie trochę o właściwościach minerałów. Czy ma wpływ na dźwięk, tego nie wiem, ale podstawy antywibracyjne jako takie nie są nowością, stosuje się je powszechnie, natomiast nowością jest doposażenie podstawy w element przynajmniej potencjalnie tłumiący promieniowanie e-m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nowością jest doposażenie podstawy w element przynajmniej potencjalnie tłumiący promieniowanie e-m.

 

Trzeba odwrócić to rozumowanie. Tłumienie drgań jest funkcjonalnością ewidentnie dodatkową. Podstawową jest eliminacja EMI/RFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klej do zanęt Bentobit ma coś wspólnego z "tym" bentonitem?

http://allegro.pl/klej-bentonit-extra-mocny-1-kg-krakow-i6002940971.html

Tak, to jest najzwyklejszy bentonit mielony. Używa się go np. do zwiększania ciężaru właściwego płuczek wiertniczych. Jak macie znajomego nafciarza/ prawdziwka z południa, jeżdżącego na wiertnie, przywiezie Wam bez problemu kilka kilogramów- tam używa się bentonitu „na tony”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wypełnienie platformy eliminuje/osłabia zakłócenia. Ciekawe jak działa na ładunki statyczne na listwie/kablach i w ich otoczeniu? Drogi miernik jest najmniejszym problemem- trzeba by mieć specjalistyczną wiedzę i plan badania.

Czy Koledzy grający na tranzystorach zauważyli zmiany dźwięku się w trakcie odsłuchu? Ja miałem takie wrażenie nawet w 9-10 dobie obecności humanizatora w systemie i to pomimo, że rozgrzewka lampiaków trwała 1,5-2h?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent lub posiadacze są chętni do wypożyczenia tych "urządzeń" do testów u prywatnych audiofili?

Gdzie można poczytać o fizycznych podstawach działania tych produktów?

Bardzo chętnie razem z kolegami i przyjaciółmi zapoznamy się z ich działaniem. Oczywiście nasze spostrzeżenia opiszemy w klubie.

Czy mogę prosić o dane kontaktowe i rejestrowe firmy bo na stronie nie znalazłem.

 

1. niżej schodzący i lepiej zdefiniowany bas;

Bardzo interesujące. Na jakim systemie były przeprowadzane testy?

 

Nawet wiecej niż 4 osoby mogą potwierdzić to co zostało napisane powyżej. Również testowałem to ' ustrojstwo ' razem z 3 kolegami po fachu.

Czy zaprezentujesz działanie w swoim systemie moim 3 kolegom?

post-58347-0-71968300-1510567907.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o dane kontaktowe i rejestrowe firmy bo na stronie nie znalazłem.

Oj Kali, w swojej sumiennności przewyższasz nawet Ministra Obrony :) Dlaczego Twój protegowany z 16Hz tych danych nie udostępnia i dlaczego nie wymagasz tego publicznie od niego. Czyżby kolejna "uprzejmość" w walce z polską branżą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.