Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo to Pytia pisała heksametrem

 

A twój wpis pisał Cir-Użytkownik czy Cir-Moderator?

Moim skromnym zdaniem, piastując pewne stanowisko nie powinno pozwalać się sobie na złośliwostki. Proszę tego nie traktować jako atak na Moderację, tylko wyraz zdziwienia...; -)

pzdr

Wu

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum nie ma etatowych moderatorów. Jedynie kilku użytkowników pełniących funkcje moderatora. Zatem wszystkie nasze wypowiedzi w temacie danego wątku są wyłącznie naszym głosem w dyskusji jak kazdego użytkownika forum.

ten wpis cira jest oczywistym wyrażeniem własnej opinii w temacie dyskusji.

Masz tak wielkie problemy z odróżnieniem wpisu moderacyjnego opartego o regulamin forum od wypowiedzi w temacie wątku???

Tym razem nie potraktuje tego Twojego perfidnego wpisu jako ataku na moderacje. Jednak kiedy taka próba wykluczenia nas, pełniących funkcje moderatorów z otwartej dyskusji w watkach powtórzy sie, ukarany zostaniesz natychmiast.

 

To właśnie jest wpis moderatora, odnoszący sie do Twojej postawy. Tak trudno jest rozróżnić go od wpisu w temacie wątku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twój wpis pisał Cir-Użytkownik czy Cir-Moderator?

Moim skromnym zdaniem, piastując pewne stanowisko nie powinno pozwalać się sobie na złośliwostki. Proszę tego nie traktować jako atak na Moderację, tylko wyraz zdziwienia...; -)

pzdr

Wu

strasznie sie przejąłem jako moderator i odpowiem krótko jako user - jaki wątku Pan taki kram

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Po półrocznym użytkowaniu ASURA stwierdzam:

gra przepięknie

 

PS

z braku czasu audiofilopatia mi trochę przechodzi, ale jest nadzieja!

 

PS2

do końca roku (sic!!!) nie będę miał więcej czasu. Mniej raczej

 

PS3

ale uwaga... be carefull please

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Na Audio Show w pokoju RT-Project (DAC One) pojawił się QRS Asura, który wsparł kable od Ziggiego i - co było łatwe do przewidzenia, zrobiło się istotnie lepiej (choć wcześniej nie było źle). Kto był świadkiem, niech opisze zmiany.

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Show w pokoju RT-Project (DAC One) pojawił się QRS Asura, który wsparł kable od Ziggiego i - co było łatwe do przewidzenia, zrobiło się istotnie lepiej (choć wcześniej nie było źle). Kto był świadkiem, niech opisze zmiany.

 

 

a ile takie audio show trwa ?

 

bo ja czytałem że :

 

Kolejna sprawa- odsłuch kilkugodzinny może być zwodniczy: wg mnie asura wymaga ponad 10 dni obecności w systemie

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Swego czasu robiono badania odnośnie pasma przenoszenia poszczególnych instrumentów i wyglądało to tak:

 

 

 

post-66830-0-94141200-1544002568_thumb.png

 

 

Później zrobiono podobno dobre pomiary i zrobiono to tak:

 

 

 

post-66830-0-66863700-1544002837_thumb.jpg

 

 

Realizując testowe nagranie działania mojego Quality Recovery System Piano

 

 

post-66830-0-71312000-1544002996_thumb.jpg

 

 

 

 

Wyszło niezbicie że te tabelki podawane na stronach o audio jak i co gorsze na stronach profesjonalistów zajmujących się nagrywaniem są mocno nieaktualne!

 

 

Przeprowadzając nagrania w studio tylko dwóch instrumentów mikrofonami za bagatela ponad 70 tysięcy złotych których wartość była tylko 1/3 wartości tego fortepianu na zdjęciu.

 

 

post-66830-0-04945800-1544003860_thumb.jpg

 

 

Doszedłem w sposób empiryczny do wniosku i potwierdza to poniższy wykres z moich pomiarów że ktoś nas lata celowo dezinformował że dla dobrego audio to całe wyższe pasmo jest zupełnie nie istotne.

 

post-66830-0-24090200-1544004525_thumb.jpg

 

Na tym wykresie widać ewidentnie że to pasmo samego fletu z czytelnie zagranym dźwiękiem (można posłuchać na stronie pliki do ściągnięcia) sięga 37000Hz Tak 37kHz !!!

 

Słuchając tego nagrania na bardzo dobrych elektrostatach Stax SR-009s miałem fantastyczną okazję usłyszeć jak ten flet potrafi czysto i klarownie zagrać do samej góry-coś wspaniałego nic nie "dającego po uszach"

 

Co sądzicie czy warto jednak zweryfikować swoją wiedzę i jednak walczyć o to żeby to pasmo w naszych systemach było mając świadomość że już same przetworniki często kończą swoją pracę na 20-22kHz

 

Świetny pomysł tylko jak się ma do tego nasza zdolność słyszenia. Mam płytę testową z próbkami dźwięku różnych częstotliwości. Moja słyszenie kończy się na 13kHz, synowie dochodzą do 16-17 KHz ale jest między nami 30 lat różnicy wieku, najwięcej słyszą dzieci ale i tak granica słuchu ludzkiego to 20kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł tylko jak się ma do tego nasza zdolność słyszenia. Mam płytę testową z próbkami dźwięku różnych częstotliwości. Moja słyszenie kończy się na 13kHz, synowie dochodzą do 16-17 KHz ale jest między nami 30 lat różnicy wieku, najwięcej słyszą dzieci ale i tak granica słuchu ludzkiego to 20kHz.

 

Zdolność słyszenia ma się do tego dokładnie tak, jak piszesz. Za to zdolność marketingu ma się do tego wyśmienicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na tym właśnie polega fenomen tej podstawki, że generalnie żeby usłyszeć jej wpływ na brzmienie trzeba słyszeć dźwięki grubo powyżej 20 khz i dlatego nikt poza producentem, który jak się okazuje słyszy utradźwięki, tego nie słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewna roślina z Indii którą codziennie łykam

zioło w pigułkach - podoba mi się;-)

Na tym wykresie widać ewidentnie że to pasmo samego fletu z czytelnie zagranym dźwiękiem (można posłuchać na stronie pliki do ściągnięcia) sięga 37000Hz Tak 37kHz !!!

Alikwoty mogą sięgać b, wysoko, ale czy aż tak..... i tego nie da się usłyszeć, co najwyżej nasz organizm może to w jakiś inny odbierać, ale tu pewnie jest potrzebny też środek....

Środkowa część rodzeństwa słyszała jeszcze 3 lata temu 10dB poniżej umownego progu przyjętego jako 0dB.

Mógłbyś rozwinąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie słuchu :)

Śmiech na sali.

Za każdym razem jak robili mi badania, to kazali założyć słuchawki , które na oko może dawały radę do kilkunastu kHz .

Stare zużyte, z demobilu, używane od X lat z minionej epoki.

Większość przetworników w słuchawkach nie przenosi wyższych częstotliwości i takie badanie można między bajki włożyć.

Prawdziwe dźwięki słychać tylko na dużych kolumnach gdzie jest odzwierciedlone pełne pasmo, pod warunkiem że jest mocno rozszerzone po za umowny zakres 20Hz-20kHz. Nie na darmo niektóre konstrukcje oprócz głośnika wysokotonowego mają super tweeter albo wstęgę lub folie elektrostatyczną .

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

147 stron...

Ciekawe jakby Pan Asura był takim Kazuo Kiuchi i wciskał Wam piegi Harmonix lub drewniane podstawki pod sprzęt za pierdylion to też poszedłby pod pręgierz?

Myślę, że otrzymał już wystarczającą dawkę "pozytywnych" opinii. W przeciwieństwie do innego wytwórcy dziwów hi-endu nie używa jeszcze technologii X.

 

Cudo z "pompkom" i kryształami Śwarowski :)

 

https://soundrebels.com/acoustic-revive-rst-raf-riq-spu/

 

 

"

Pierwszym aspektem, jaki uległ modyfikacji była precyzja, z jaką kreowane i obrysowywane były źródła pozorne. To co do tej pory wydawało się wyraźne okazywało się, że tylko nam się wydawało, gdyż dopiero z wysypaną kwarcem RST pojawiła się, sięgając do analogii fotograficznej, znana z porządnych obiektywów stałoogniskowych, ostrość zamiast większego, lub mniejszego rozmydlenia właściwego KIT’owym szkłom. Powyższy zabieg, oprócz oczywistych zalet niósł ze sobą pewne subiektywne odczucie odchudzenia dołu pasma. Z premedytacją pisze o subiektywnych wrażeniach, gdyż po prostu lepsza konturowość i zdyscyplinowanie basu powodowały szybsze „zbieranie się”, utwardzenie najniższych składowych. Dzięki temu bas stawał się zdecydowanie lepiej zróżnicowany, zyskiwał na motoryce, choć tracił co nieco na spektakularności. Do listy poczynionych obserwacji z pewnością warto również dopisać lepszą rozdzielczość. Co prawda jest ona oczywistą pochodną wspominanego utwardzenia i precyzji przekazu, jednak ma ona zdecydowanie szlachetny charakter i nie jest obarczona tak irytującymi przypadłościami jak szklistość i zbytnia ofensywność, którymi od czasu do czasu próbuje się oszukiwać niedoświadczonych słuchaczy wmawiając im, że właśnie o to w rozdzielczości chodzi, wciskając pozbawione emocji i obarczone prosektoryjną martwotą urządzenia.

Pozorne przesunięcie środka ciężkości dźwięku ku górze, przy bezdyskusyjnej klarowności, rześkości daje nieporównanie lepszy wgląd w nagranie, pozwala na swobodniejszą, bardziej nieskrępowaną eksplorację poszczególnych niuansów i mikrodetali, które do tej pory były maskowane potężniejszymi, bardziej oczywistymi dźwiękami. Z resztą sama emisja, ponadprzeciętna naturalność i brak przywiązania do głośników sprawiały, że całość zyskiwała na holograficzności i trójwymiarowości przekazu. Z jednym małym „ale” dotyczącym różnicowania jakości materiału źródłowego. Dodanie RST-38H okazało się jednoznaczne z niemalże całkowitą eliminacją nagrań w jakiś sposób skażonych grzechem niedoskonałości, czy też zaniedbania zarówno od strony realizatorskiej, jak i wykonawczej. Każde potkniecie było ewidentnie słyszalne a stopień nieprzyjemności oscylował pomiędzy odgłosem paznokci drapiących szkolną tablicę po próbę polizania wełnianego swetra."

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

147 stron...

Ciekawe jakby Pan Asura był takim Kazuo Kiuchi i wciskał Wam piegi Harmonix lub drewniane podstawki pod sprzęt za pierdylion to też poszedłby pod pręgierz?

Myślę, że otrzymał już wystarczającą dawkę "pozytywnych" opinii. W przeciwieństwie do innego wytwórcy dziwów hi-endu nie używa jeszcze technologii X.

 

Cudo z "pompkom" i kryształami Śwarowski :)

 

https://soundrebels.com/acoustic-revive-rst-raf-riq-spu/

 

 

"

Pierwszym aspektem, jaki uległ modyfikacji była precyzja, z jaką kreowane i obrysowywane były źródła pozorne. To co do tej pory wydawało się wyraźne okazywało się, że tylko nam się wydawało, gdyż dopiero z wysypaną kwarcem RST pojawiła się, sięgając do analogii fotograficznej, znana z porządnych obiektywów stałoogniskowych, ostrość zamiast większego, lub mniejszego rozmydlenia właściwego KIT’owym szkłom. Powyższy zabieg, oprócz oczywistych zalet niósł ze sobą pewne subiektywne odczucie odchudzenia dołu pasma. Z premedytacją pisze o subiektywnych wrażeniach, gdyż po prostu lepsza konturowość i zdyscyplinowanie basu powodowały szybsze „zbieranie się”, utwardzenie najniższych składowych. Dzięki temu bas stawał się zdecydowanie lepiej zróżnicowany, zyskiwał na motoryce, choć tracił co nieco na spektakularności. Do listy poczynionych obserwacji z pewnością warto również dopisać lepszą rozdzielczość. Co prawda jest ona oczywistą pochodną wspominanego utwardzenia i precyzji przekazu, jednak ma ona zdecydowanie szlachetny charakter i nie jest obarczona tak irytującymi przypadłościami jak szklistość i zbytnia ofensywność, którymi od czasu do czasu próbuje się oszukiwać niedoświadczonych słuchaczy wmawiając im, że właśnie o to w rozdzielczości chodzi, wciskając pozbawione emocji i obarczone prosektoryjną martwotą urządzenia.

Pozorne przesunięcie środka ciężkości dźwięku ku górze, przy bezdyskusyjnej klarowności, rześkości daje nieporównanie lepszy wgląd w nagranie, pozwala na swobodniejszą, bardziej nieskrępowaną eksplorację poszczególnych niuansów i mikrodetali, które do tej pory były maskowane potężniejszymi, bardziej oczywistymi dźwiękami. Z resztą sama emisja, ponadprzeciętna naturalność i brak przywiązania do głośników sprawiały, że całość zyskiwała na holograficzności i trójwymiarowości przekazu. Z jednym małym „ale” dotyczącym różnicowania jakości materiału źródłowego. Dodanie RST-38H okazało się jednoznaczne z niemalże całkowitą eliminacją nagrań w jakiś sposób skażonych grzechem niedoskonałości, czy też zaniedbania zarówno od strony realizatorskiej, jak i wykonawczej. Każde potkniecie było ewidentnie słyszalne a stopień nieprzyjemności oscylował pomiędzy odgłosem paznokci drapiących szkolną tablicę po próbę polizania wełnianego swetra."

 

 

Ja pier..... świat oszalał. Wiarygodność tych recenzentów spada poniżej 0.

 

Nie no to jest hicior roku 2018 :D

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zaobserwować jak brzmi fortepian stłumiony nożnym pedałem i bez stłumienia,

damy...

To jest bzdura, co napisałeś powyżej!

nożne pedały, to mi się z piłką kojarzą, nie wiem czemu......

Mogę się tylko domyślić, że chodzi Ci o użycie tzw. lewego pedału "una corda", jak poczytasz co to jest i jak działa, to wrócimy do dyskusji...

pokutę odmówisz na klęczniku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młotek tak samo wali

bo młotek jest do walenia, a młoteczek w instrumencie służy do wyzwalania dźwięku ze strun poprzez odpowiednie ich pobudzenie...

 

Odpowiedz mi za tym jakie zjawisko poza słabszą energią przy tej samej sile uderzenia z racji mniejszej powierzchni elementu wprowadzonego w wibracje (1 struny) występuje w momencie emisji dźwięku przez tą jedną strunę.

szczerze, to użycie ego pedału zmienia barwę brzmienia przede wszystkim, bo ten pedał nie działa zerojedynkowo 3 lub 1 struna, tylko można go wdusić na wybraną przez siebie głębokość ( w granicach jego skoku, oczywiście)

I tu jest najważniejsze, bo młoteczek ma określoną twardość, zwłaszcza w miejscach kontaktu ze strunami.... przesunięcie mechanizmu w prawą stronę poza faktem, że młoteczki mogą uderzać w dwie lub jedną strunę, mogą też uderzać w struny nie tymi twardszymi miejscami co zawsze, tylko sąsiadującymi obok, o trochę innej twardości - a to zmienia barwę dźwięku - i to jet najistotniejsze z punktu widzenia wykonawcy, bo ciszej to można i palcami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest sporo zdjęć:

http://www.highfidelity.pl/@main-3106&lang=

 

Własnymi nie dysponuję, bo urządzenie stoi głęboko za stolikiem i trudno się doń dostać. I jest bez napisu "ASURA"

 

jeszcze tu:

https://www.google.pl/search?q=asura+qrs&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjF-rWyh5HfAhWDl4sKHf0UDj8Q_AUIDigB&biw=1280&bih=884

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.