Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3

Rekomendowane odpowiedzi

inni już na nim już dawno

ale ja użycia ORS-a nie neguję, bo nie testowałem, jak komuś odpowiada, to ok, sam używam różnych rzeczy...

A może produkt Asury jako klęcznik?

no właśnie taką ksywkę miał prototyp, takie rzeczy trzeba wiedzieć, będąc w tym wątku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie taką ksywkę miał prototyp, takie rzeczy trzeba wiedzieć, będąc w tym wątku!

 

Trzeba- za odgrzewanie starych, prostackich (nawet nie prymitywnych) określeń, dostaje się bana z uprzejmością.

 

Testuję obecnie DAC One RT-Project. To jest dość ciemno grający DAC; obecnie system jest mezaliansem w stosunku do tego DAC-a. Dlatego boję się zdjąć listwę Nautilusa z ASURA-y. ASURA daje przestrzeń, tonalność, UPORZĄDKOWANIE dźwięku, brył itp. Wiem, że to trudne do opisania- trzeba to usłyszeć.

 

Eksperymenty:

1. bez ASURA potem ASURA

jest mniej wartościowy niż

 

2. ASURA potem bez ASURA

 

bez ASURA - bardzo boli.

 

Thats it

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla innego usera. Trochę powyżej. Tu można pisać wszystko- byle kulturalnie. I żadnych podwórkowych wybiegów pseudo-marketingowych (a czuć to na odległość). Pewna "grupa" wie o co biega. Koniec tematu.

 

Nie ma na to zgody. W tym przypadku zdjęcie jest zamieszczone bez zgody właściciela tego systemu.

 

Problem tylko w tym, że ja mam skany i zapis strony z wczorajszego wieczora. Dotarło???

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie ma na to zgody. W tym przypadku zdjęcie jest zamieszczone bez zgody właściciela tego systemu.

Nie ma też zgody na posiadanie multikonta. Przedstaw się i zwróć do moderacji o usunięcie tego zdjęcia. Działając z kilku kont cieszysz się względną anonimowością, ale każdy kij ma dwa końce - proszę o tym pamiętać.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem mz ciekawy temat dlaczego nam nie chce grać;

widzisz, tylko, że u mnie chce grać i fajnie gra, chociaż myślę, że nie przenosi tak wysokich częstotliwości.....

ja zresztą powyżej 17khz to słyszę tylko własne myśli, do tego strasznie kudłate;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupienie "klęcznika" to "szlachetna działalność charytatywna w rejonie zamieszkania" na "rzecz innych słabszych" i okazanie "zrozumienia" ?

Po kiju Babci logika :)

Ile zatem z tych kilku tys. złoty Ausra przekazała na rzecz potrzebujących w rejonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to zgody. W tym przypadku zdjęcie jest zamieszczone bez zgody właściciela tego systemu.

zwyczajowo usuwamy takie rzeczy po zgłoszeniu od osoby która nie wyraziła zgody na publiczne pokazywanie ich na forum

aktualnie na forum jest wiele multikont z powodu reorganizacji więc podchodzimy to tego z rezerwą , jesli podejmiesz jakąs decyzje wyślij zgłoszenie lub PW

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam multikonta. Wiem tylko, że zamieszczenie tego zdjęcia odbyło się bez zgody i wiedzy właściciela tego systemu. Ale skoro sam nie wnosi o jego usunięcie, to jego prawo.

 

 

Nie ma też zgody na posiadanie multikonta. Przedstaw się i zwróć do moderacji o usunięcie tego zdjęcia. Działając z kilku kont cieszysz się względną anonimowością, ale każdy kij ma dwa końce - proszę o tym pamiętać.

 

Nie mam multikonta to raz, a dwa są też kilje posiadające 2, a nawet 3 końce... :-)

Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 godzin temu, ASURA napisał:

W związku z nową polityką właściciela co do użytkowników FORUM moderacja proszona o przywrócenie strony 51 w całości.

(teksty w innych wątkach pisane  w tym samym czasie pozostały, tak że...)

 

Uzgodnione z panem Dariuszem Skrzypczakiem

 

Szanowny Panie Asura,

po pierwsze sprawy z moderacją proszę załatwiać oficjalną drogą - to jest PW lub zgłoszenie. Pisząc w Klubie żądania do moderacji, technicznie rzecz biorąc jest to spam lub offtop. Skoro ustaliłeś coś z Panem Dariuszem (nie wiem kto to, ale OK) to widocznie, tenże Pan Dariusz się tym zajmie. Nie ma potrzeby (a wręcz nie powinieneś) epatować tym publicznie, ani ponaglać moderację. 

Po drugie, nawet gdybym miał zamiar przywracać jakieś posty w tym miejscu, to wiedz, że coś co nazywasz 51 stroną jest czymś całkowicie względnym i jest wypadkową: Twoich prywatnych ustawień forum, przeglądarki i rozdzielczości monitora - innymi słowy podając numer strony nie da się zidentyfikować o jakie wpisy Ci chodzi. Wychodząc na przeciw Twej krzywdzie, ręcznie sprawdziłem wszystkie wpisy z tego miesiąca i przez cały grudzień usunięty jest 1 (słownie: "jeden") Twój post (link ze spamem) i jedna odpowiedź na ten wpis. Tu praca moderatora jak najbardziej słuszna i ta decyzja nie zostanie zmieniona. Kontynuując statystykę, przez cały grudzień z Twego klubu usunięto łącznie 3 (słownie: "trzy") posty. Dwa wyżej wymienione plus jeden offtop. Mam nadzieję, że Klub Asura jakoś będzie przędł pomimo tych strat. 

Więcej spraw związanych z moderacją proszę załatwiać oficjalną drogą, nie chcę rozmydlać dyskusji w tym klubie takimi błahostkami. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Nihil novi

Listwa raz postawiona- stoi dalej i nikt jej nie dotyka nawet. Stoi i gra. 

Jak dla mnie to ustrojstwo gra, dla innych-jest

Nie ma sensu odtwarzać dyskusji, z której nic dobrego nie wynikło. W sprawy administracyjne nie wchodzę.

      

             Jeśliby jednak realistycznie podejść do sprawy, to prawdziwy problem jest taki, że nie ma możliwości sprawdzenia czy gra czy jest, bo transport urządzonka jest uciążliwy i wymagający zachowania odpowiednich warunków. Z kolei kilkugodzinna sesja "z/bez/z" lub odwrotnie da słabą orientację co do wpływu na SQ. Tydzień to minimum. 

              

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Pewne tematy na spokojnie dopracowałem, po drodze przez 8 miesięcy było wiele różnych prób, tematów audio i szykuje się nowy jak to u mnie bywa inny niż wszystkich produkt.

 

Wczoraj byli u mnie w ramach odwiedzin nowej  mojej siedziby nieświadomi beta testerzy, młode 8 letnie małżeństwo. Test był przy dobrej kawie i niezłych lodach, młodzi mieli w nogach 30km rowerami tak że byli właściwie natlenieni ?

 

Prototypowe urządzenie zostało zdemontowane i odpięte od systemu, później ponownie złożone i taka próba była przeprowadzona dwukrotnie.

 

Tak opisali działanie prototypu słowami  osób mających mało  wspólnego z audio ale lubiących muzykę na co dzień:

"Słychać większą przestrzeń  a źródła dźwięku są czytelniej  pokazane".

Za tym do roboty jest o co walczyć to dobrze działa ale...najpierw dopracuję design ?

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego nabyłem Audio Technology, jest to 6" średniotonowy głośnik będzie zabawa ?

 

F6908170-E60C-41DC-8391-C53788700BE1.thumb.jpeg.7d3d80eb46891c2963ae966c8c002804.jpeg2ADE3574-3359-49B0-B93A-0B12A1AEE996.thumb.jpeg.09b5647fd7a6029179b95c4e3ae23eb7.jpeg

 

 

 

Wracając do Audio Technology którymi się "bawię" na chwilę obecną to to że są w U odgrodzie o zarysie 1000 litrów a na dodatek głośnik jest napędzany bezpośrednio bez zwrotnicy 600Watowym wzmacniaczem klasa A/AB może być bardzo rzadkim eksperymentem.

 

Zaczyna być frajda jak się odkręci gałkę i on daje Ciśnienie 85dB. Wtedy całe pasmo się pięknie otwiera zarówno od dołu i góry pewna chudość (bo jest to głośnik średniotonowy) się wycofuje i to na prawdę coraz lepiej gra, te wielgachne ciężkie magnesy robią dużo dobrego plus odciążona cewka bez poduszki powietrznej z tyłu

Transistory life Laury Anderson czy La Pasionaria Charlie Hadena i Antonio Forcione bardzo przyjemnie się słucha. Coś mnie kusi żeby porównać łeb w łeb z kopułką 3"Dynaudio. Ta druga może mieć większe problemy ze skrajami pasma ale jak się nie spróbuje to się nie będzie wiedzieć.

 

Słucham Fanfare For The Common Man Aarona Coplanda pod Venezuelan Brass Ensemble i bez pełno pasmowego systemu odniesienia nie czuję jakiegoś dyskomfortu a sam bas z dużych bębnów jest jeszcze ładnie obejmowany na 70Hz

Inna muzyka, Sunshine of Your Love. Medeski Scofield Martin&Wood , co za drive!

 

i to tylko z 1000litrowej odgrody uframe ?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cały czas się coś zmienia, na razie kolumy czekają bo mam inny projekt ale tak to u mnie gra na zastępczych zwykłych +40yo kolumnach...Tonsila

 

Brzmienie zestawiane według pomysłów ASURA (dawniej [email protected])

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co sądzicie o programie burn in na stronie taralabs

 

 

 

Jakie spostrzeżenia po wygrzewaniu?

 

Wypalił ktoś sobie płytkę CD-R i puszczał także z napędu CD?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę towarzystwo jest leniwe mało eksperymentuje za tym jeszcze zwiększę tą leniwość u kolegów ?



Elektronika od Esoterica pokazuje bardzo dokładnie zaistniałe zmiany dźwięku w systemie, moje wstępne wcześniejsze w trakcie testów przemyślenie

" Informacja o nagraniu poprawiła się, jest lepszy wgląd w nagranie, dźwięki poszczególnych instrumentów i wokale idą w kierunku krystalicznie czystego w odbiorze precyzyjnego przekazu ”

Ten cleaning a w sumie przetykanie wąskich kanałów głównie odbywało się na średnicy i górze pasma trochę moim zdaniem zaniedbując dół i postanowiłem coś z tym zrobić "nieroztropnego", jak to mówią jak nie spróbujesz to się nie dowiesz

Przypominam że całe te hokus pokus i testy to już szósty dzień trwają

Za tym w tym okresie postanowiłem użyć do wygrzewania jeszcze płytki Isoteka: https://www.mueller-spring.ch/cd/Iso...dition-Various




Kiedyś nie miałem poprawnych rezultatów z podobną płytką nazywała się chyba DeMag i system wstawał mi wtedy trzy dni po tej operacji



Czwartego dnia zarzuciłem na 35 minut z CD pierwszy "utwór" Isoteka a z komputera czwarty.

Oczywiście dźwięk z kolumn na poziom 85dB

(tam pod koniec każdego z nagrań dźwięk wtedy na krótko rośnie do 96dB w niższym zakresie częstotliwości ale nie ma się czego obawiać bo kolumny łaski na tych poziomach SPL nie robią)

Efekt sumaryczny zarówno od Tara Labs jak i Isoteka okazał się pozytywny cała średnica z tą czystą krystalicznością na średnicy i górze została a uzupełnił się co do jakości ładnie cały dół pasma i wypełnienie średnicy.

Precyzyjna lokalizacja w przestrzeni pozornych źródeł dźwięku po Tarze została uzupełniona o ładne kreowanie samej przestrzeni jako takiej.

Za tym wczoraj jeszcze raz kontrolnie na noc zapuściłem cicho Tarę Labs a dziś rano jak domownicy wstali głośno 2 "utwór" pięciominutowy Isoteka.

Po odsłuchach znanych mi dobrze utworów muzycznych stwierdzam że jak coś mi w systemie zaczyna gasnąć, fun też jakiś staje się mniejszy to trzeba takiego "laryngologa" co jakiś czas sprzętowi zafundować





p.s. przypominam też o co półrocznym czyszczeniu styków w wszystkich kablach i gniazdach; może to ostatnie zróbmy najpierw a jak ktoś się boi eksperymentowania z burn-in niech zostanie przy tym?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cały czas coś tam u siebie w systemie poprawiam mojego pomysłu prototypowymi urządzeniami-rozwiazaniami

 

Proponuję posłuchać i porównać jak system grał siedem miesięcy temu:

 

 

 

Jak gra obecnie

 

 

 

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.