Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualne badania nad żwirkiem i jego wpływem powinien przeprowadzić wynalazca. Oczywiście tego nie zrobił, bo opiera się na swoich .... Zresztą nieistotne.

Skoro wiesz co jest w środku, to może nas zaskoczysz i zaprezentujesz w jaki sposób żwirek ten wpływa na urządzenia, w których płynie prąd. W szczególności interesuje mnie jaki to ma wpływ na listwę, której obudowa wykonana jest ze stali. Wystarczy mi opis jakościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne badania nad żwirkiem i jego wpływem powinien przeprowadzić wynalazca. Oczywiście tego nie zrobił, bo opiera się na swoich .... Zresztą nieistotne.

Skoro wiesz co jest w środku, to może nas zaskoczysz i zaprezentujesz w jaki sposób żwirek ten wpływa na urządzenia, w których płynie prąd. W szczególności interesuje mnie jaki to ma wpływ na listwę, której obudowa wykonana jest ze stali. Wystarczy mi opis jakościowy.

 

Przecież masz wyjaśnienie jak to może i jak działa w poście # 151.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest w środku, mogę jedynie snuć przypuszczenia wynikające z mojej wiedzy fizycznej (zaznaczam skromnej) oraz doświadczenia. Wpływ rozmaitych minerałów typu kryształ górski, turmalin jest znany i dość powszechnie wykorzystywany przez producentów różnych elementów toru audio. Zarówno filtrów, okablowania. Dlaczego więc nie można by go zastosować w tego typu ustroju? Myślę, że ten gadżet jest mylnie postrzegany poprzez pryzmat słowa podstawka. W mojej ocenie główna idea nie sprowadza się do tłumienia drgań tylko do eliminacji zakłóceń. Nie za bardzo wiem co masz na myśli pisząc opis jakościowy? Zakładam, że nie subiektywny opis wrażeń;-)

Edytowane przez Głuchy_Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie wprost, że fakt wybebeszenia tego produktu przez dociekliwych to jak zwykle tylko kwestia czasu...

Mieliśmy tu już wiele takich przykładów.

Ostatnio fajny i dość spektakularny był np. ten ze specjalnie lakierowaną listwą za 25+.

Na miejscu producenta chyba sam bym to zrobił i zamieścił przynajmniej jakościowo dobre, autoryzowane zdjęcia. ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wybebeszył Cogitari? W jakim wątku to można obejrzeć?

Np. u Pacuły. ;)

Mam nadzieję, że się nie obrazi za dodatkową publikację ... bo zdjęcie ładne bardzo, choć brakuje najazdu na warstwy lakieru. ;)

 

post-23829-0-35856600-1512165134_thumb.jpg

 

Sam producent pokazał zdjęcie środka. Tylko z niego mało wynika.

 

Dla Ciebie może i mało....

Wcale mnie to nie zaskakuje. ;)

No, na to pytanie każdy może/ powinien sobie raczej sam odpowiedzieć.

Nie podpowiadaj! ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestaranny montaż. A przede wszystkim zawartość. Pięć gniazd, trochę drutu, łączòwki i kawałek drewna. Pokazuje to tylko ile warte są recenzje pana P. :)

I jak dalece sięga naiwność ludzka. To samo można napisać o podkładce QRS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niegrzecznej?!

Sam piszesz przecież, że z tego zdjęcia dla Ciebie mało wynika.

Mam zadanie odrębne, bo dla mnie osobiście sporo z niego wynika...

Spróbuj je uszanować; - inne zdanie, nie zawsze jest "niegrzeczne" tylko dlatego, że jest inne niż nasze i dla nas czasem...zaskakujące. :)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-23829-0-35856600-1512165134_thumb.jpg

 

Powiedzieć, że jest to chore to za mało.

 

Zastanawia mnie też to CE.

Nie wiem czy jest dopuszczalne stosowanie obwodów elektrycznych przylegających do drewnianej powierzchni.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też to CE. Nie wiem czy jest dopuszczalne stosowanie obwodów elektrycznych przylegających do drewnianej powierzchni.

 

Nie wiem jak jest z CE. Znalazłem jedynie coś takiego: PN-HD 60364-8-1:2015-03E. Ale to dotyczy wykonywania instalacji elektrycznych w obiektach stacjonarnych. Szerzej opisano to tutaj:

 

http://pl.pl.allconstructions.com/portal/categories/44/1/0/1/article/8054/instalacja-elektryczna-w-drewnianym-domu

Edytowane przez Głuchy_Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dlaczego niegrzecznej?!

Sam piszesz przecież, że z tego zdjęcia dla Ciebie mało wynika.

Mam zadanie odrębne, bo dla mnie osobiście sporo z niego wynika...

Spróbuj je uszanować; - inne zdanie, nie zawsze jest "niegrzeczne" tylko dlatego, że jest inne niż nasze i dla nas czasem...zaskakujące. :)

 

Skoro kolega nie zauważa agresywnej formy swojej uwagi, to już nie moja sprawa. I proszę nie odwracać uwagi zdaniem odrębnym, bo to nie o nie chodziło. A z tego zdjęcia mało wynika, a mówiąc ściśle nie wynika nic związanego z podobno główną zaletą tej konstrukcji (wg. konstruktorów). Ale mało to nie znaczy nic. Na przykład wynika, że na ma w niej żadnej filtracji prądu sieciowego. A ja na podstawie własnych doświadczeń uważam, że jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też to CE.

Nie wiem czy jest dopuszczalne stosowanie obwodów elektrycznych przylegających do drewnianej powierzchni.

 

Nie wiem idąc za przepisami powinniśmy jeść tylko proste banany i zagryzać rybami lądowymi-zwanymi ślimakami!

 

Przypominam że listew zasilających sporo na rynku jest zrobionych z blachy stalowej, aluminium i innych dobrze przewodzacych prąd materiałów.Acary z plastików to ostatni wynalazek z przed 30 lat, wcześniej lata używany był był bakelit.

 

Dla odmiany drewno jako..... pierwszy znany przez człowieka kompozyt jest bardzo dobrym izolatorem elektrycznym!!!

 

Swego czasu jeszcze z przed porcelanek robiło się z drewna obudowy gniazdek, izolatorki do ciągnięcia elektrycznych drutów w izolacji....bawełnianej w mieszkaniach; od.......dawna znanej przez człowieka jako.... izolator. Przypominam tylko oba materiały bazują na....celulozie! Przypominam też rolki z papieru toaletowego u Szemisa na AVS pod kablami też były z ....celulozy a poprawiały dźwiek w tym i innych systemach. Rolki z papieru toaletowego pod kable też zróbmy niedopuszczalne i będzie super!

 

Oczywiście każdy materiał podobnie jak prosty banan czy ryba slimak powinien być właściwie używany-zaaplikowany-spożywany zależnie od do danego przeznaczenia-zastosowania.

 

Jak na razie obserwuje w tym i wielu innych watkach wpisy z dowalaniem się dla samego dowalania! Kto dopuścił tak trwałe klawiatury do sprzedaży? Przecież przepisy powinny nas chronić przed czymś takim?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kojarzysz ale branża może mieć dwa nicki jeden prywatny drugi oficjalny, w tej wypowiedzi wypowiadam się jako osoba prywatna i.... na temat.

 

Poza tym etykieta uczy aby nie przekręcać nicków, ale tego jakoś nie dostrzegasz!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np. u Pacuły. ;)

Mam nadzieję, że się nie obrazi za dodatkową publikację ... bo zdjęcie ładne bardzo, choć brakuje najazdu na warstwy lakieru. ;)

 

post-23829-0-35856600-1512165134_thumb.jpg

 

 

 

Dla Ciebie może i mało....

Wcale mnie to nie zaskakuje. ;)

No, na to pytanie każdy może/ powinien sobie raczej sam odpowiedzieć.

Nie podpowiadaj! ;)

 

Wkład materiałowy plus robocizna plus koszty sprzedaży to jakieś 200-300 zł max, a jaka jest tego cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zastanawia mnie też to CE.

Znak CE to deklaracja producenta, że jego produkt jest bezpieczny. Znak CE umieszcza na swoich produktach sam producent co nie zawsze musi oznaczać, że produkt rzeczywiście jest bezpieczny.

Dla odmiany drewno jako..... pierwszy znany przez człowieka kompozyt jest bardzo dobrym izolatorem elektrycznym!!!

 

Tu nie chodzi o to czy jest izolatorem ale czy jest nie palny. I to nie tylko samo drewno ale również chemia użyta do wykończenia powierzchni, która może podnosić łatwo palność drewna.

Wkład materiałowy plus robocizna plus koszty sprzedaży to jakieś 200-300 zł max,

A skąd takie wyliczenia? - przecież w największym stopniu na cenę wpływa wielkość produkcji. Przy 100 tys. egzemplarzy wykonanych miesięcznie koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych przy kilku może wynieść kilkaset zł. O wartości produktu nie świadczy sam koszt użytych materiałów a to czy klient będzie chętny zapłacić za to określoną kwotę.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że nie działa raz, że cena... Kompletnie nie trafiony argument

Niech każdy robi co umie

W czasie, który musiałbym poświęcić na zrobienie podobnej rzeczy, powiedzmy żebym umiał i miał przepis, zarobiłbym więcej robiąc to co umiem.

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tu nie chodzi o to czy jest izolatorem ale czy jest nie palny. I to nie tylko samo drewno ale również chemia użyta do wykończenia powierzchni, która może podnosić łatwo palność drewna.

 

 

 

Ten problem już dawno rozwiązano, są substancje które użyte do wykończenia powierzchni redukują palność drewna, np Fobos. Dla odmiany jak masz jakiś plastikowy Acar na straty to potraktuj go otwartym ogniem to:

 

1. Zobaczysz jak się fajnie pali

2. Jego spalinami możesz się znacznie mocniej podtruć niż spalinami z drewna

 

Najczęstszym powodem zgonów ludzi w palących się w domach jest nie sam ogień ale zatrucie dymem spalanych materiałów.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ten problem już dawno rozwiązano, są substancje które użyte do wykończenia powierzchni redukują palność drewna, np Fobos.

Ale istnieją też takie które podnoszą łatwo palność - te które zastosuje producent to już jego problem.

Dla odmiany jak masz jakiś plastikowy

Materiały popularnie zwane plastikami też mają różną temperaturę zapłonu jedne zapalają się łatwiej ale są też w ogóle nie palne i i które są użyte też zależny od producenta.

Jeden zrobi coś stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo a drugi wykupi ubezpieczenie OC na produkt i ma z bani.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany drewno jako..... pierwszy znany przez człowieka kompozyt jest bardzo dobrym izolatorem elektrycznym!!!

 

I do tego fajnie się pali, Rafaellu.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kojarzysz ale branża może mieć dwa nicki jeden prywatny drugi oficjalny, w tej wypowiedzi wypowiadam się jako osoba prywatna i.... na temat.

 

Poza tym etykieta uczy aby nie przekręcać nicków, ale tego jakoś nie dostrzegasz!

 

Wprowadzasz kolegów w błąd.

Tak jest w przypadku kiedy dwa konta (branżowe i prywatne) były zakładane na początku istnienia forum. To z którego teraz piszesz, to zwykłe konto klon, czyli wykroczenie w stosunku do regulaminu AS ( multikonto).

Dodatkowo jeśli posiadacz dwu kont (branżowego i prywatnego) otrzymuje bana - a tak jest w twoim przypadku - to na obydwa konta, bowiem ban nakładany jest na osobę a nie na konto.

 

Ten przypadek zgłosiłem jednak do arbitrażu innych moderatorów abyś nadal nie zarzucał mi, że traktuje ciebie ostrzej z osobistych pobudek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel wątku wnoszę o niebanowanie Rafaela.

Nie widzę w jego wypowiedziach nic, co by na to zasługiwało. W przeciwieństwie do kilku innych wypowiedzi, które z trudem toleruję (jako nic nie wnoszące do meritum a ponadto absurdalne i BARDZO niegrzeczne, wręcz sugerujące przestępstwo w znaczeniu prawnym), a które nie doczekały się równoważnej reakcji moderatorów.

 

Ponieważ inkryminowany Rafaell ma wielką łatwość otrzymywania banów ... a i tu i tam, to może spokojniej?

 

Udział Rafaella w wątku uważam za niezbędny, i proszę się nie spodziewać że wystąpię z wnioskiem o usunięcie go (wątku oczywiście, Rafaell sobie i tak poradzi)

 

Dla spokoju słucham

 

https://www.youtube.com/watch?v=ue7_NqVUNyY

 

i Wilece Szanownym Panom polecam

 

PS

co się tu kwyrabia???

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju słucham

 

Piękny i pięknie brzmiący instrument.

http://www.mahn.ch/collections-arts-appliques-ruckers

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.