Skocz do zawartości
IGNORED

Jakim dobrym kablem audio połączyć wzmacniacz NAD i blu ray?


Robert Borkacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uruchomiłem roboczo swoje kino domowe.

 

Obraz wyświetlam z projektora Hitachi CP-X2021WN na ekranie 300x169 cm. Dźwięk na razie tylko z projektora. A chciałbym usłyszeć dźwięk z kolumn Mission M74, które mam w zestawie...

 

Mam pytanie jaki polecalibyście kabel audio dobrej jakości, żeby spiąć pozostałe elementy mojego kina: wzmacniacz NAD C 320 z Blu-ray Panasonic DMP-BD65?

 

Kompletnie nie znam się na elektronice. Odpiąłem kabel JVC, który łączył wzmacniacz z moim NAD tuner 412 i podłączyłem do wzmacniacza do wyjścia AUX. A w Blu-ray wpiąłem do wyjścia audio Out. Bez efektu. Bo pewnie bez sensu...?

 

Jak wspomniałem wyświetlam na ekranie 300x169 cm. Myślałem, że obraz przy formacie 16:9 wypełni całą powierzchnię ekranu, ale obraz jest od brzegu do brzegu w poziomie, w pionie są "martwe pola".

 

 

Załączam foto obrazu uzyskanego na ekranie w formacie 16:9 oraz wyjść w wzmacniaczu i w Blu ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-68106-0-30386900-1510433518_thumb.jpg

post-68106-0-80589300-1510433533_thumb.jpg

post-68106-0-34764400-1510433543_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak bez sensu? Na zdrowy chłopski to Audio Out do tego przecież służy. Czy wybrałeś odpowiednie wejście AUX selektorem wejść we wzmacniaczu? Zerknij też do instrukcji odtwarzacza... Może być tak, że audio out jest tylko do grania materiału stereo z CD, a nie do downmixu z 5.1/7.1. W tej sytuacji grając CD na tym odtwarzaczu będziesz miał dźwięk ze wzmacniacza a grając dysk wizyjny - nie. Sprawdź to z płytą CD. Wówczas pozostaje Ci tylko kupić wzmacniacz/amplituner z wejściem HDMI, lub odtwarzacz z dyskretnymi wyjściami analogowymi na każdy kanał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiem jak mam wybrać odpowiednie wyjście AUX selektorem wejść we wzmacniaczu? Co to jest ten selektor? We wzmacniaczu mam po prostu dwa wejścia AUX. Do swojego posta dodałem foto wszystkich wejść w moim wzmacniaczu NAD, tam widać te wyjścia AUX.

 

Znalazłem rozszerzoną instrukcję obsługi do mojego Blu ray Panasonic DMPBD45. Ale nie wiem czy tam jest odpowiedź na mój problem? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Głównym celem, do którego służy mój zestaw to słuchanie muzyki, więc wymiana odtwarzacza nie wchodzi w grę, bo ten NAD daje z kolumnami Mission świetny dźwięk (jak na moje wymagania), Ew. może bym wymienił Blu ray? Ale może jednak da się odpalić w NAD-ie dźwięk z płyt DVD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam na myśli czy wcisnąłeś guzik AUX na przedniej ściance. Ty masz taki selektor wejść, inni mają gałki. :)

nad_c320_integrated_amplifier.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee.... nie włączyłem. ;-)))) (do tunera, cd tak, właczałem, ale do nieznanej mi funkcji AUX... nie zajarzyłem... ale obciach...). Dopiero przed chwilą to zrobiłem. Dźwięk muzyki Vangelisa do reżyserskiej wersji filmu "Blade Runner" z moich kolumn Mission m74 dosłownie wbił mnie w fotel, ciarki...

 

Dziękuje Ci x100! Mam teraz prawdziwe kino w domu. Poczekam do wieczora z obejrzeniem i wysłuchaniem całości filmu, żeby efekt był pełny, bo pokój jeszcze nie zaciemniony ;-)

 

A jakie kable audio RCA kupić, żeby na stałe połączyć wzmacniacz z Blu ray?

Znalazłem używki w sieci:

 

Profigold6PROA4201 RCA

Interkonekt MOGAMI JAPAN RCA

 

Będzie któryś z powyższych ok?

 

 

Jeszcze zastanawiam się nad tym, czy dobrze ustawiłem projektor względem ekranu (powierzchnia wyświetlania obrazu 300x169 cm). Żeby uzyskać obraz od krawędzi do krawędzi ekranu w poziomie, musiałem oddalić projektor o 4,6 metra od ekranu. Wybrałem film o deklarowanym formacie 16:9 a ekran wg zapewnień sprzedawcy miał zapewniać możliwość rzutowania obrazów własnie w tym formacie. W pionie u góry i u dołu sa takie "martwe pola" po kilkadziesiat centymetrów, lekko zaświetlone, ale bez obrazu (widać to na załączonych foto do mojego pierwszego postu).

 

Czy może znowu się w czymś kopnąłem czy jest ok? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tunera, cd tak, właczałem, ale do nieznanej mi funkcji AUX... nie zajarzyłem... ale obciach...

 

To żadne funkcje tylko guzik odpowiada włączonemu danemu wejściu audio z tyły, równie dobrze moższe podłączyć odtwarzacz blu ray do wejścia cd i na wzmacniaczu z przodu wcisnąć guzik cd.

 

Kup sobie melodika rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, mówiąc szczerze, że rozwiązanie będzie tak banalne. :)

Interkonekt? Profigold styknie a docelowo daj zarobić Polakom i kup najtańsze kable z polskich firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obraz w formacie 16:9, może nieco zbyt mało kontrastowy i trochę za ciemny, ale "Blade Runner" to w końcu film noir icon_smile.gif . Obraz wypełnia teraz całą powierzchnię ekranu, jest jakiś naddatek "martwego pola" bez obrazu poza ekranem, ale to już mi to nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-68106-0-56413700-1510526734_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.