Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 17-19.11.2017


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem przed chwilą zapytać. Może ktoś był dzisiaj na Narodowym na spotkaniu z Panem Piotrem Metzem o 16.00 i miał dobrą" miejscówkę" ?

Proszę napisać jakie płyty zabrałyby Pan Piotr na "bezludną wyspę" ?

Ja niestety stałem na końcu w uścisku i duchocie (było z milion ludzi) i nic nie słyszałem.

 

Muzyka teatralna i telewizyjna - Kurylewicz, Warska, Niemen

Marionetki - Niemen

Focus 3 - Focus

Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band - The Beatles

Physical Graffiti - Led Zeppelin

Dark Side Of The Moon - nie pamiętam wykonawcy ;)

i w skrzyni miał jeszcze Hendrixa ale nie zdążył pokazać bo się mocno anegdoty (skądinąd całkiem zabawne) przedłużyły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówienie, że Paradigm to chaos jest bezpodstawnym nadużyciem.

 

O właśnie dobrze że nabazgrałeś. Pamiętam te kolumny. To znaczy te śmiecie. Jak ktoś lubi takie granie ... proszę bardzo : )

 

Onkyo ?

 

łooo ten ... i koniec tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem przed chwilą zapytać. Może ktoś był dzisiaj na Narodowym na spotkaniu z Panem Piotrem Metzem o 16.00 i miał dobrą" miejscówkę" ?

Proszę napisać jakie płyty zabrałyby Pan Piotr na "bezludną wyspę" ?

Ja niestety stałem na końcu w uścisku i duchocie (było z milion ludzi) i nic nie słyszałem.

 

zapomniałem jeszcze o soundtracku Woodstock, Metz puszczał kawałek Soul Sacrifice Santany i opowiadał, że ponoć perkusista zupełnie nie pamięta tego koncertu bo niemal nie dało się trafić butelki wody niczym nie wzmocnionej.

 

Po prezentacji zostawił płytę Focus, bardzo fajnie zagrały ją Magico S3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End to podobno wierność oryginałowi, ponad stu wystawców z Hi-Endowymi klockami i w każdym pokoju grało ...inaczej, Gdzie ten ideał? To takie spostrzeżenie. Inne jest dość smutne, przez te dwa dni nie usłyszałem ani jednego polskiego utworu, zaryzykuję stwierdzenie, że brak polskiej muzy to zwykły strach przed obciachem, przykre, dobrze, że choć Piotr Metz coś polskiego zapodał, tak ktoś tu napisał, osobiście nie byłem na jego prezentacji.

 

Problem nieświeżego powietrza w Sobieskim nadal istniał, najbardziej waliło w Audio Note UK, tam chyba na moment nie uchylono okna, dwa lata temu za to samo skrytykowałem Sulka, nawet chyba trochę zbyt arogancko to uczyniłem więc stwierdzam obiektywnie, że w tym roku pod względem doznań zapachowych u Sulka było najlepiej i długo długo nic potem, wywietrzone, jakieś miłe świece zapachowe zapalone, naprawdę miło tam było chwilę posiedzieć.

 

Dźwięk wystawy - SF Aida 2, największy zawód (choć to niejednoznaczne z najgorszym dźwiękiem) - Blumenhofer, jazgot jak cholera, specjalnie wracałem do tego pokoju bo byłem pewien, że w złym momencie tam wszedłem ale jazgot nie ustępował, no i ta kolorystyka tych tub, chyba Stevie Wonder je projektował.

 

Oczywiście wielkie podziękowania dla Elberotha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaskoczyły vinyl i lampy. Kosmiczna dynamika, barwa i wybrzmienia. Podobało mi się Audio Note UK, Kondo i jeszcze z 2 miejsca z niewielkimi 2 drożnymi kolumnami -wszędzie był gramiak i lampy. Bardzo realnie zagrały też Trennery.

 

Focale i Wilsony nie czarowały za bardzo. Za to bardzo dobrze zapamiętałem pomieszczenie, gdzie był Bryston i takie 3 drożne małe monitory (był tam też PMC), dźwięk suchy i bez życia.

 

Przy tym repertuarze który grali, ilości sprzętu i różnej akustyce ciężko robić jakieś dokładne porównania. Sporo strałiłem, że nie byłem w Tulipie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu większości w systemach przyziemnych numer jeden audio connect.

Wells audio, aqua no i przede wszystkim monitory francuskie jmr. Nie wiem dokładnie jak się skrót rozwija.

Równe przyjemne granie.

W pamięci jeszcze pokój w GT Rcm i zestaw na czerwonych tubach.

Nie wiem co to, ale to to mmm i mmm :)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

jmr - Jean Marie Reynaud.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak bazgroliłem " coś " zapodam. To nagrał mój brat na Audio Video Show 2017

 

 

Także gdyby ktoś szukał malutkie satelity na tył do kina domowego to polecam : )

Więcej filmów ... na jego kanale.

 

Na moim kanale lepi się teraz Lyngdorf. Także niebawem wrzucę filmidło : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl gdzies w tym roku system oparty o koncowki Tennor-a?

 

To do mnie piszesz ? Bo jak tak to nie pamiętam. Jak zapewne wiesz na Audio Video Show było tyle sprzętu że człowiek nie ogarnie. Nie zapisywałem w notesie gdzie co grało i z czym.

Były drogie zestawy które nie grały / lub grały. Były tyż : ) takie które były w miarę tanie i grały lepiej od tych droższych, lub grały gorzej, ale były bardziej funkcjonalne.

 

Dla mnie najlepszy wzmacniacz zintegrowany w tym roku to ... Lyngdorf TDAI-2170 ( Można podpiąć aż cztery konsole ) do wzmacniacza zintegrowanego.

Nie trzeba się użerać z dodatkowymi klockami typu ... zewnętrzny przetwornik.

Dodatkowo można jeszcze rozbudować piec w wejścia które będą nam potrzebne.

Na filmie tego nie widać bo ciemno troszku było, ale poziom wykonania jak za te pieniądze mistrzostwo. Macałem : ) ... przeprowadzałem test Myszowy : ) Czyli jak jest wykonany piec.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem jeszcze dwa dłuższe filmy z tym wzmacniaczem i z tymi dwoma po bokach, ale mi brat wykasował z kamery.

Na filmach miałem także rozmowę jak i dlaczego powstał ten piec. No i się dowiedziałem też o innych troszku smutniejszych rzeczach...

Czasami lepiej nie wchodzić w spółki, bo może Ciebie kolega sprzedać.

 

Na filmie kameruję, a kumpel gada z Panem na temat tego pieca : )

 

Nie mogę już edytować ....

 

Zapomniałem dobazgrolić... Jedynie co bym zmienił w tym piecu ( Lyngdorf TDAI-2170 ) to gniazda RCA na lepszej jakości takie jak na górze w źródle. Oraz nóżki ... takie całe metalowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobimy AUDIO DIY SHOW, po co nam jakiś AUDIO SHOW z jakimś HI END.

Tylko DIY gra i bije na głowę wszystko nawet po 100-500. 0000 zł i wyżej.

Szkoda kasy i czasu na te Hi END.

 

Pozdrawiam

 

 

Byłem słuchałem i jestem zadowolony.

Przed przyjściem do pokoju posłuchałem drogiego sprzętu i przestałem żałować, że go nie mam. Posłuchałem, grało fajnie ale nie było tego ŁaŁ.

Byłem w pokoju DIY. I dziękuje że mogłem posłuchać kolumn andrejos1'a grających ze wzmacniaczem zbudowanym przez zorge.

Jak widać idea DIY ma sens, można uzyskać bardzo ale to bardzo dobry efekt budując coś samemu.

Nie ukrywam, że jestem ciekaw szczegółów konstrukcyjnych tych konstrukcji. Może kiedyś znajdą się opisy na forum

Gratuluję udanych konstrukcji.

 

A tak uzupełniając wypowiedź:

sam mam urządzenia niejednokrotnie upgradowane, ale nie twierdzę, że mam najlepsze i u mnie tylko gra , a u innych nie. Zawsze jest tak, że u kogoś może i niejednokrotnie gra lepiej i to to trzeba umieć zaakceptować.

Nie twierdzić że mam kolumny za 1-2 tys. i biją na głowę wszystko. Trochę pokory

Przy forowaniu opinii/wyroków zawsze trzeba podać punkt odniesienia, do czego porównuje się porównóje i czego w życiu najdroższego/najlepszego słuchało. Taki punkt odniesienia dla siebie.

Dlatego mówienie/pisanie, że coś gra a inne urządzenie nie , bez podania powyższego jest nieuprawnione i krzywdzące dla wielu producentów.

Zastanówcie się Panowie/Panie zanim cokolwiek napiszecie - dziękuje.

Każdy ma prawo się mylić lub też mieć zły punkt odniesienia. Panowie/Panie słuchać , słuchać, słuchać .... chodzić na koncerty na żywo, słuchać muzyki i instrumentów - pozdrawiam

 

 

 

To może zrobimy AUDIO DIY SHOW, po co nam jakiś AUDIO SHOW z jakimś HI END.

Tylko DIY gra i bije na głowę wszystko nawet po 100-500. 0000 zł i wyżej.

Szkoda kasy i czasu na te Hi END.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka teatralna i telewizyjna - Kurylewicz, Warska, Niemen

Marionetki - Niemen

Focus 3 - Focus

Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band - The Beatles

Physical Graffiti - Led Zeppelin

Dark Side Of The Moon - nie pamiętam wykonawcy ;)

i w skrzyni miał jeszcze Hendrixa ale nie zdążył pokazać bo się mocno anegdoty (skądinąd całkiem zabawne) przedłużyły.

Dzięki. O to właśnie mi chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End to podobno wierność oryginałowi, ponad stu wystawców z Hi-Endowymi klockami i w każdym pokoju grało ...inaczej, Gdzie ten ideał? To takie spostrzeżenie. Inne jest dość smutne, przez te dwa dni nie usłyszałem ani jednego polskiego utworu, zaryzykuję stwierdzenie, że brak polskiej muzy to zwykły strach przed obciachem, przykre,

Szkoda że nie trafiłeś do pokoju gdzie był prezentowany sprzęt Wile

 

edytka...

najsmutniejsze jest to ze cała masa ludzi nie szanuje tych co chcieliby posłuchać jak dany sprzęt gra.

głośne dyskusje miechy powitania w samym pokoju odsłuchowym - słabe to jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anantgarde - czy tylko ja mam wrazenie ze te moduly basowe bardzo spowolnily ich dzwiek, bylo dobrze ale pamietalem lepszy dzwiek tych zestawow z poprzednich AS

Własnie ciekaw jestem tych bass hornów bo sam model trio też był dla mnie spowolniony na basie i wypadał dźwiękowo słabiej niż modele z aktywnymi subami . Hm widocznie kwestia akustyki albo innego podejścia do dzwięku bo z opisów wychodzi że te bass horny robią dobrą robotę a tu już dwa głosy że jednak dźwięk się spowalnia dziwne bo to szybkość to atut tuby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie trafiłeś do pokoju gdzie był prezentowany sprzęt Wile

Były dwa takie pokoje, zaliczyłem oba, po tej całej jatce na forum spodziewałem się lekkiej klęski, przynajmniej w stosunku do ceny wzmacniaczy ale szczerze napiszę, ze grało super, jednak na polski repertuar muzyczny nie trafiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu macie awersje do Focala , mnie zawsze Utopie poruszają , wielka muzyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TANNOY były i ktoś słuchał? Jak grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dwa takie pokoje, zaliczyłem oba, po tej całej jatce na forum spodziewałem się lekkiej klęski, przynajmniej w stosunku do ceny wzmacniaczy ale szczerze napiszę, ze grało super, jednak na polski repertuar muzyczny nie trafiłem.

dobne. Ten sprzęt gra bardzo miło a płyty "testowe" które przyniosła pewna grupa ludzi były dość wymagajace ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był polski repertuar muzyczny, w pokoju AS 410 puszczali Dyjaka, i obok w 408 DIY był Porter z Lipnicką. Dzięki serdeczne za możliwość posłuchania nie tylko tej, ale i innej dobrej Muzyki. Niestety, na systemach za pierdyliony złociszy - zachowawcze pitolenie, aby tylko nie wyszło jakieś niedopasowanie lub inne artefakty... Tam się Koledzy nie bali, i chwała im za to!

 

Może to takie moje skrzywienie, lecz razem z moją Małżonką stwierdziliśmy, że dźwięku w 100% dobrego, powalającego na kolana - nie uświadczyliśmy. Było dobrze i miejscami bardzo dobrze, ale bez zachwytów (Golden Tulip i Sobieskie). Lecz i tak lubię tam jeździć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był polski repertuar muzyczny, w pokoju AS 410 puszczali Dyjaka, i obok w 408 DIY był Porter z Lipnicką. Dzięki serdeczne za możliwość posłuchania nie tylko tej, ale i innej dobrej Muzyki. Niestety, na systemach za pierdyliony złociszy - zachowawcze pitolenie, aby tylko nie wyszło jakieś niedopasowanie lub inne artefakty... Tam się Koledzy nie bali, i chwała im za to!

 

Może to takie moje skrzywienie, lecz razem z moją Małżonką stwierdziliśmy, że dźwięku w 100% dobrego, powalającego na kolana - nie uświadczyliśmy. Było dobrze i miejscami bardzo dobrze, ale bez zachwytów (Golden Tulip i Sobieskie). Lecz i tak lubię tam jeździć :)

ciekawi mnie w/g ciebie ta definicja dźwięku powstającego na kolana, czy coś takiego istnieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Małe" Focale grały świetnie. Ponadto Akkus na Accutonach no i dla mnie dźwięk wystawy czyli Marteny.205b0e9bcac004a9c5e5445df3f86f7d.jpg

 

Poszło z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przestańcie prosze wciskać sobie złośliwości, a piszcie rzetelnie o wrazeniach z AS. Jeszcze nie bylo tak kiepskich marnych wrazen tych co byli i sluchali...plisss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena grającego sprzętu audio przez kilka, kilkanaście minut na Audio Show, przy nie znajomości warunków odsłuchowych: pomieszczenie, odpowiedniego zasilania, braku odpowiedniego wytłumienia pomieszczeń, rozmawiających i tłoczących się zwiedzających to przejaw słuchu absolutnego - tylko gratulować lub totalnego dyletanctwa, ignorancji i nieznajomości tematyki audio.

 

 

 

ciekawi mnie w/g ciebie ta definicja dźwięku powstającego na kolana, czy coś takiego istnieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TANNOY były i ktoś słuchał? Jak grało?

 

Jak wszedłem to grały bodajże te "malutkie" Westminstery. Leciała różowa Pantera z vinyla . Dobry dźwięk , świetna trąbka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie chodzi o rzetelność wypowiedzi. Ktoś kto będzie to czytał za 2 dni za miesiąc za kilka miesięcy lat, żeby miał prawdziwy obraz wystawy.

Resztę można sobie dopowiedzieć samemu. Są lubiani i mniej lubiani, są konflikty interesów pewnych grup producentów, dystrybutorów, bądźmy ponad wszystko i oceniajmy własne wrażenia -dziękuje.

 

 

Koledzy przestańcie prosze wciskać sobie złośliwości, a piszcie rzetelnie o wrazeniach z AS. Jeszcze nie bylo tak kiepskich marnych wrazen tych co byli i sluchali...plisss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.