Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 17-19.11.2017


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku Persony grały dla mnie zbyt metaliczne , dzisiaj grają pięknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dynaudio w pokoju Q21 niestety potwierdzam - tak gra Dynaudio ze źle dobraną amplifikacją. Wiem, bo sam miałem taki efekt kiedyś w domu, kiedy próbowałem świetne Contoury napędzić równie znakomitą YBA Integre, efekt był identyczny czyli bas w postaci śladowej. Zmiana amplifikacji dała wtedy wprost nieprawdopodobną poprawę.Zakładam oczywiście, że Dynaudio po tylu latach obecności na rynku produktu tak pozbawionego basu nie wypuściło.

 

Niestety tego typu prezentacje są nieodłączną częścią Audio Show - sklepy oraz dystrybutorzy wystawiają komponenty jakie aktualnie sprzedają lub promują kompletnie nie patrząc na to, że one razem z sobą nie powinny być zestawione. Kompletnie nie rozumiem po co takie komplety stanowią sporą część wystawy. Zakładam, że ludzie wybierając się na Audio Show idą właśnie ich posłuchać a nie pooglądać, a takie zestawienia robią antyreklamę zarówno dla sprzętu jak i salonu. Takich pokojów nawet nie starałem się zapamiętać, po prostu po 3 minutach odsłuchu dawałem sobie spokój z dalszymi męczarniami przeznaczając czas na pokoje w których zagościła muzyka. A i tak czasu właściwie zabrakło aby w ciągu jednego dnia wszystkiego choć chwilę posłuchać.

 

Sporo oczekiwałem również po zestawach Blumenhofer Gioia na Audio Show. Niestety ich brzmienie jest może i wciągające ale nieprawdziwe. Głos Watersa rozwiał wszystkie wątpliwości - on tak nie brzmi na żywo, a póki co podczas koncertów mikrofonu do ust jeszcze nie wkłada :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu macie awersje do Focala , mnie zawsze Utopie poruszają , wielka muzyka

Niewątpliwie firma Focal wie co robi, głównie w konstrukcjach przetworników, czasem tylko oprawa Focala (akustyka) nie jest na wystarczająco wysokim poziomie. Oczywiście Focal-owi też mogą się zdarzyć negatywne wpadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez te dwa dni nie usłyszałem ani jednego polskiego utworu, zaryzykuję stwierdzenie, że brak polskiej muzy to zwykły strach przed obciachem, przykre

 

A ja słyszałem Bajm-Jezioro szczęścia z winyla, nagranie marne ale... ;)

 

Blumenhofer, jazgot jak cholera, specjalnie wracałem do tego pokoju bo byłem pewien, że w złym momencie tam wszedłem ale jazgot nie ustępował,

 

Ojjj a co było grane? Byłem z kumplem mocno na tak ! Akurat leciał hans theessink wokal miód. Dwa lata temu byłem pod dużym wrażeniem mniejszego brata, modelu Genuine FS1 Aktualnie grająca Gioia to rozwinięcie tamtego projektu.

Może niech ktoś trzeci,czwarty wypowie się o tych Blumenhoferach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Dany z Alexx-ani dzisiaj zagrały! Jest tak jak pisaliście. Rokporty z lampami też.

No ale to dzisiaj. W piatek był u tych systemów mały dramat.

Quwa gdzie są te fajne małe prezentacje typu reles Callisyo, najlepiej szafy ustawić w pokoju i niech sobie gra.

Brawa dla chłopaków z diyaudio i audiostereo - szczególnie dla Irka i Micwoja.

Pozdrawiam, Piotr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to dzisiaj. W piatek był u tych systemów mały dramat.

Może była zażyta większa ilość płynów poprawiających postrzeganie dźwięku ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A była, była, i dźwięk się otworzył :)

MLTL Mariana napędzane hybrydą Iota wymiata! 200 zł i zrób to sam ;) Linia trabsmisyjna.

 

edit. Staś nie tylko pokój i towarzystwo niestety. Dzień tez robi swoje ;)

 

Wpadajcie do diyaudio - dobrze i tanio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ekstra by to samo za chwilę już darło gębę...co jest?

Jakość realizacji albo może w oryginale jest takie "darcie gęby" ? Ideały na świecie to nie jest powszechność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo już wpisów ale nie widzę nic o MBL.

Jak dla mnie zdecydowanie nr.1, dźwięk wybitnyw każdym aspekcie. Naturalny,precyzja, nasycenie, powietrze, przestrzeń super.

Poza tym pokój z Blumenhofer Acoustic, pokój Rocport Technologies Avior II.

Do tego Ypsilon z Vivid audio K1 i kablami KBL i jsikora.

Na wyróżnienie zasługuje Gato-audio.

Dźwięk jaki wydobywał się z z malutkich monitorów FM-8

był niewiarygodny. Mocny bas (szukałem oczami subwofera) do tego ładna średnica i góra ,szacunek.

 

Przydałoby się, żeby przed każdym pokojem było wyszczególnione co gra z czym,tego naprawdę brakuje.

Trzeba szukać,pytać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj a co było grane? Byłem z kumplem mocno na tak ! Akurat leciał hans theessink wokal miód. Dwa lata temu byłem pod dużym wrażeniem mniejszego brata, modelu Genuine FS1 Aktualnie grająca Gioia to rozwinięcie tamtego projektu.

Może niech ktoś trzeci,czwarty wypowie się o tych Blumenhoferach.

 

słuchałem w tym roku jak i w poprzednim i mnie się podobało. to co można powiedzieć że dźwięk spektakularny ale ciężko ocenić czy na dłużsżą metę - w domu podczas wielogodzinnych odsłuchów - nie nazbyt męczący.

jedna z paru paru prezentacji które zapamietałem z wystawy obok Gato i Wilsonów z d'Agostino ( byłem tylko na SN)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joli nie było to i nie było się czym zachwycać...

No właśnie, nie było, lecz to już od wielu, wielu lat nie widziałem tam żadnej Jolki... szkoda wielka, coż robić, z braku laku akuratnie zapuściłem stary dobry Daab "Nie wolno nie ufać" i się relaksuję :)

 

Ocena grającego sprzętu audio przez kilka, kilkanaście minut na Audio Show, przy nie znajomości warunków odsłuchowych: pomieszczenie, odpowiedniego zasilania, braku odpowiedniego wytłumienia pomieszczeń, rozmawiających i tłoczących się zwiedzających to przejaw słuchu absolutnego - tylko gratulować lub totalnego dyletanctwa, ignorancji i nieznajomości tematyki audio.

Niestety, ktoś tutaj słusznie już zauważył, iż jest to bardziej wystawa sprzętu do odtwarzania muzyki - i to tego, który aktualnie jest w dystrybucji / zalega na magazynie / producent usilnie reklamuje (* - niepotrzebne skreślić) - niż wystawa dla ludzi chcących posłuchać dobrej muzy z dobrych zestawów... Nas nie zachwyciło nic na tyle, abyśmy poczuli cosik na kształt opadu szczęki, powalenia na kolana, czy choćby efektu "wow". Oczywiście, nie byliśmy wszędzie, nie słyszeliśmy wszystkiego, warunki akustyczne były fatalne, czas był zbyt krótki, wciąż ktoś stał nad głowami i gadał, zionąc nieświeżym oddechem, itp., itd. ... Może to moje dyletanctwo lub nieznajomość tematyki, niech Ci będzie, ale jeżdżę na AS od 17 lat, i jak pamiętam, zawsze coś mi w głowie zostawało, a niejednokrotnie zachwycałem się jakimś fajnym zestawem, wracając po kilka razy w to samo miejsce, lub siedząc tam dobrą godzinę (tak, tak - można). Wczoraj tego nie było, to opinia moja i Małżonki (też się troszkę na tym wyznaje, serio, nie wciśniesz jej kitu) - i bardzo nad tym ubolewam. Cóż, może taki zbieg okoliczności, może efekt audio-zblazowania i zmęczenia materiału?

 

Za rok będzie lepiej, spokojnie, znów przyjedziemy :)))

 

Lecz aby nie było tak skrajnie pesymistycznie, zresztą wcześniej już o tym pisałem, to naprawdę bardzo nam się podobało w pokojach 410 i 408 - szacunek, ile można osiągnąć swymi umiejętnościami, zainteresowaniem, wszechstronną wiedzą i godzinami ciężkiej pracy! Brawo! Wracałem tam po 3 razy, bardzo fajne granie, bez zadęcia i marketingowego pierd*lenia. I proszę Was, naprawdę uważacie że Hegel z T&F Taliesin - to było w 100% dobre granie??

 

Ach, i już zupełnie na sam koniec, taka prośba do Wystawców (na szczęście, nie do wszystkich, są wyjątki!) - nie bądźcie tacy nabzdyczeni, zarozumiali, wszechwiedzący, nie recytujcie nam broszurek i nie czytajcie okładek płyt! Uśmiechajcie się do ludzi, bądźcie otwarci, nie mówcie tyle - posłuchajcie nas czasem! Przecież i nam, i Wam, chodzi o dobro naszego klubu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie nr.1, dźwięk wybitnyw każdym aspekcie. Naturalny,precyzja, nasycenie, powietrze, przestrzeń super.

Napisz raczej jakie nagrania prezentowali. Możliwe że u nas w domu też jest tak jak wyżej napisałeś czyli super ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem klasyki z urzekającym wokalem, nie wiem jaka to była płyta.

Ale także swoją płytę Clark Terry The Chicago Sessions z Reference Recordings.

 

Na szczęście powrót do domu nie boli,jest dobrze.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, jest...a nie "możliwe"

Dopóki nie poznamy nagrań prezentowanych u tego wystawcy to ciężko będzie coś powiedzieć. Oczywiście są inne nagrania na których czesto mamy naprawdę świetne brzmienie, ale zawsze ocena powinna odbywać się na tym samym materiale wyjściowym mimo innych warunków akustycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podobnie jak rok temu spodobały się Grahamki w Audiopunkcie

Dla mnie to był najlepszy dźwięk wystawy, bez podziału na kategorie wagowe. Naturalne, swobodne granie dające ułudę obcowania z prawdziwym graniem. Oczywiście dla tych, którzy lubią brzmienie BBC i akceptują ograniczenia związane z ich rozmiarami. Ale akurat w małych hotelowych pokojach to był ich wielki atut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to był najlepszy dźwięk wystawy, bez podziału na kategorie wagowe. Naturalne, swobodne granie dające ułudę obcowania z prawdziwym graniem. Oczywiście dla tych, którzy lubią brzmienie BBC i akceptują ograniczenia związane z ich rozmiarami. Ale akurat w małych hotelowych pokojach to był ich wielki atut.

Na pewno jeden z przyjemniejszych, równych dźwięków.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne granie miał tyż : ) ten Pan. Ciekawe gdyby temu Panu zaprezentowali na " nie jego " kolumnach ... przetworniki bardzo podobne, tylko jakieś dwie klasy wyżej : )

 

Ciekawe czy by uciekł z pokoju czy został ?... serducho by mu wytrzymało mam nadzieję ... chyba : ) Szkoda że SEAS tak podrożał ...

 

Muza grać ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tyż : ) fajne jest Boing Boom Tschak

post-51219-0-82185500-1511108748_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed końcem bylem znowu u chłopaków z AS. Pod dechy podpięta prosta lampa 2 stopniowa 2W. starszego gościa - zagralo nic dodać nic ująć, lepiej niż z 300b. Grali m. poważną i Rammsteina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie muzyki - sporo wystawców zamiast pokazać jak sprzęt spisuje się w szlagierach które wszyscy znają i do których można dołożyć jakiś kontekst próbowała pokazać pochwalić się światu jaki to nietypowy, interesujący (patrz zazwyczaj dziadkowy) gust mają. A ludzie zostawali w pokojach (w tym ja), gdzie leciał Miles Davis, Dave Brubeck, Pink Floyd, Marcus Miller, etc. Głupota? Chyba, że wiedzieli, że lepiej tego nie puszczać, bo ludzie się od razu zorientują ile sprzętowi lub ich szybkiemu ustawieniu po łebkach brakuje do dobrego brzmienia...

 

+++

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mało informacji co bylo dobre co do niczego....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę Was, naprawdę uważacie że Hegel z T&F Taliesin - to było w 100% dobre granie??

 

Mnie się bardzo podobał T&F Taliesin. Wg mnie to najlepsze kolumny w Sobieskim. Nawet w połączeniu z chłodnawym Heglem dawały dźwięk duży, wypełniony, rozciągnięty ... itd. Chętnie posłuchałbym ich z np. końcówkami Passa i Pacific DAC w torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakończyłem w pokoju niemieckiej firmy Genuin Audio w Sobieskim i z takim brzmieniem chcę, aby tegoroczny AVS pozostał w mojej pamięci. Zacząłem w piatek jak zwykle od Jadis-a, przeszedłem przez stadion, Sobieskiego, a i tak w końcu wyszło, że w piewszym i ostatnim pokoju, które odwiedziłem podobało mi się najbardziej. Świetna impreza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z budżetowego grania podobały mi się audio physic classic 5 z primare a dziś w Golden Tulip Boenicke z cd Ayona, Super granie z tych maluchów. Siedziałem z żoną przynajmniej poł h w tym pokoju i nie chciała wychodzić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

jedna z paru paru prezentacji które zapamietałem z wystawy obok Gato i Wilsonów z d'Agostino ( byłem tylko na SN)

 

Potwierdzam Gato mała perełka na Narodowym. Sonus F również robił wrażenie ale jak nie mógł ten design.. :))

Jednak wróciłem do domu i wyleczyłem się z kompleksów:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mało informacji co bylo dobre co do niczego....:)

 

 

W pokoju BRYSTONA suchar nieziemski. Pewnie dlatego, że przez 30 min słuchałem wcześniej KONDO...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJFAJNIEJSZA SPRAWA cudowny termin duzo lepszy niz poprzednio. Nikt nie wpomina jak pieknie Exposure zgral sie z Danish Physics. Kolumienki Dyneuadio zagraly jak 4 razy drozsze. Bardzo ciekawe jakby zagraly sie z tańszą elektronikę. Audiovector z Chordem swietnie. Z kolei lampi ze Sveda dla mnie no 1. JAG dla malych skladow bezkonkurencyjny.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.