Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 17-19.11.2017


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Widać dwóch liderów...

 

1. Boenicke W5 - głośniczki

2. Gato Audio FM-8 - głośniczki

 

Najwięcej o nich wspominacie... ciekawe które ciekawsze brzmieniowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector z Chordem swietnie.

 

Potwierdzam , zresztą już wczoraj o tym nabazgroliłem. Długo oj długo tam siedziałem ...SR6 które wczoraj grały to kapitalne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Fotnon, taka perełka na tej wystawie. Grało to z jakimś super budżetowym Denonem a skala dźwięku jak za conajmniej kilkanaście tyś.

Również Cube Audio fajne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolega który ma Harbeth m30.1 jakiś czas temu podjął decyzję że zmienia je na Accordo

..ale od wczoraj ma ogromną zagwozdkę bo doszły kolejne kolumny które rozważa

....Boenicke W5.....w tym pokoju spędził naprawdę sporo czasu - tak mu się podobał ten dzwięk

też się dziwię jak takie mikrusy potrafiły wypełnić dzwiekiem jednak dość sporą sale

robią wrażenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Fotnon, taka perełka na tej wystawie.

 

STX Foton tak dokładnie mówiąc. Bardzo ładne obudowy, wreszcie od kilku lat STX zaczął produkować hiendowe obudowy w fornirze. Te lakierowane na wysoki połysk Fotony czerwone też fajnie się prezentowały. Bardzo ładna prezentacja i ciekawy wciągający dźwięk, niestety z reguły tłumy więc ciężko dokładnie sprecyzować granie ale na słuchanym Chirs J. super!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Myszator

Jak śpiewały te orangutany?

 

Kolumny dla ludzików .... znawców. SEAS A 26 / Morel w falowodzie. Dla ciekawości dolny głośnik nie jest " ograniczony " że tak się wyrażę. Kto wie o co chodzi to wie o co chodzi : )

 

Znakomite kolumny także do muzyki Trance. Także jak ktoś ma dosyć swoich kolumn do kina domowego podłączonych do amplitunera kina domowego : ) polecam ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko najpierw polecam zakupić pampersy : ) ... dlatego iż może wystąpić obsranie niekontrolowane : ) ... ponieważ " normalny ludzik od kina domowego " nie jest przyzwyczajony do takich atrakcji : )

 

...

post-51219-0-52783100-1511129191_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji... ciekawe jakby brzmiało coś nowego, "wysokobudżetowe" z nisko wchodzącym basem na subie Avantgarde Acoustics. Typu Drunk in Love Beyonce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było mój pierwszy raz na Audio Video Show. Spodziewałem się bardzo dużych wrażeń, bo nigdy nie miałem okazji słuchać bardzo drogich zestawów, a ludzie często opisują je w słowach pełnych zachwytu. Ostatecznie było 'tylko' ciekawie. Na stadionie moją uwagę zwrócił zestaw Herbeth + Creek. Gdybym miał już za dużo pieniędzy i koniecznie chciał kupić hi-edn, to chyba właśnie ten. W elektronice fajnie zagrały estradowe JBL. Na zdjęciach mam jeszcze zestaw chorda, czyli i to musiało mi się spodobać. Na stadionie całkiem zawiodły mnie słuchawki. Myślałem, że znajdę coś na miejsce moich niedrogich AKG, ale okazało się, że chyba szukam dziury w całym. Na przykład bardzo drogie słuchawki Denona wydały mi się bardzo kluchowate, zamulone. Z Sobieskiego mocno zapamiętam zestaw z pokoju 616, bardzo przyjemnie i niemęczące brzmienie, na długie odsłuchy. W pokoju Q21 dźwięk bardzo słaby, potwierdzam. W Tulipie wszystko grało dobrze, na zdjęciu mam zestaw od firmy Holophony. Boenickie mikrusy - tutaj bardzo duże zaskoczenie, ze z takich gówienek taki dźwięk. Nie za bardzo podobał mi się dobór muzyki na tych pokazach, utwory w zdecydowanej większości dla mnie nieznane i nie stanowiące przez to jakiegoś punktu odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Gato Audio musi grać zawsze rozstawione na tej dłuższej ścianie? Bardzo mi sie podobał ten dźwięk. Jednak może lepiej by było na tej krótszej, więcej oddechu z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Gato Audio musi grać zawsze rozstawione na tej dłuższej ścianie? Bardzo mi sie podobał ten dźwięk. Jednak może lepiej by było na tej krótszej, więcej oddechu z tyłu.

No chyba nie, skoro tak było bardzo dobrze, to inaczej bankowo będzie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może za wcześnie aby podsumowywać wystawę , gdyż pierwszeństwo mają wrażenia na gorąco.Wiem że taka wystawa rządzi się prawami finansowymi i podnosi swój prestiż właśnie przez to że się rozrasta. Większą ilość pokoi , być może większą ilość odwiedzających Widać ten rozmach. Stara się przyciągać ciekawych gawędziarzy jak Niedźwiecki , Mec , Wrona , Sierodzki ciekawych prolegentów że świata audio. Imprezie dodaje slendoru goszczenie szefa Ayona ,Avantgarde Acustic, kogoś ze szczytu Hegla i zapewne jeszcze kilku ważnych osób o których teraz nie będę wspominał.Ale moje zdanie jest takie że ta ilość działa na niekorzyść naszą gdyż nie ma fizycznej możliwości w trzy dni zatrzymać się przy produktach, wystawcach, konstruktorach i przez,szacunek dla nich poświęcić im tyle czasu na ile zasługuje ich produkt. Wejście do pokoju i po 5 sekundach obrucenie się na pięcie to duży nietakt .Dzisiaj w Sobieskim byłem od rana a do godziny 16 doszedłem do drugiego piętra. Później nastąpiło przyśpieszenie ale muszę przyznać że przykro było mi , jak również jak rozmawiałem z nimi -wystawców - dużo pokoi świeciło pustkami a sprzęt tam był naprawdę wyborny. W tym natłoku nie jesteśmy w stanie docenić rzeczy wartościowych a niektórzy wystawy dotarli do nas z odległych krajów. Wątpię aby im biznesowo to się opłacało. Pomimo tak bogatej mega oferty wielu firm które są w świecie audio , trochę wideo dużymi

a napewno ważnymi graczami nie było. Widocznie oszacowali że nie ma to przełożenia ekonomicznego. Niby wystawa jest reklamowana jak drugą co do wielkości po Monachium , jednak ja uważam że to określenie trochę na wyrost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien za poltorej banki euro i Lampizator z nowym DAC-iem. Trzecia fotka to Buchardt Audio z Danii, ktore jak na slaba amplifikacje to wg mnie zagraly super. Najlepiej z hajendu wg mnie zagral zestaw Wilson / Dan D’Agostiono i Lampizator. W pokoju Monitor Audio / Roksan marudzili jak przyszedlem ze swoja plyta ze niby zle nagrana, ale juz ta sama plyta w pokoju Arcam / NEAT Acoustics i Haiku Audio / Bodnar zagrala bardzo dobrze. Pylon Audio Emerald / Fezz Titania bardzo przyjemnie - rockowo.

Dzis mialem okazje byc na prezentacji Zeta Zero Orbital. Koncepcja ciekawa i wg wynalazcy ma zmienic swiat. Zycie pokaze. Najtansza konstrukcja bi-stereo to ok 60tys PLN.

W pokoju STX jakis nowy model zrobil na mnie wrazenie ale nazwy nie pamietam. Jak ktos pakieta to prosilbym o model tego STX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-66901-0-08557800-1511131350_thumb.jpeg

post-66901-0-75250000-1511131438_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka jedna aluzja odnośnie dość często podnoszonego na forum tematu - doboru muzyki. Nie zgadzam się z tymi uwagami. Ja zaobserwowałam duży przekrój repertuaru , była i Boycone , Dire Straits The Eagles,Clapton , Remmstain , Ania Jopek , Praisner, Diana Krell ale i świetny jazz , klasyka jak również trochę audifilskich zajawek. Panowie hity z radia Eska to się słucha na boomboxach ( bez urazy oczywiście )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka jedna aluzja odnośnie dość często podnoszonego na forum tematu - doboru muzyki. Nie zgadzam się z tymi uwagami. Ja zaobserwowałam duży przekrój repertuaru , była i Boycone , Dire Straits The Eagles,Clapton , Remmstain , Ania Jopek , Praisner, Diana Krell ale i świetny jazz , klasyka jak również trochę audifilskich zajawek. Panowie hity z radia Eska to się słucha na boomboxach ( bez urazy oczywiście )

Jednak Zombie Can Dance to już przeginanie. Jak tylko słyszałem to wycie, to musiałem uciekać dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa firma prowadzona przez Polaków osiadłych w Anglii , zestaw drogi ale akurat wart swoich pieniędzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnie dzień grali jakby trochę bardziej różnorodnie, ale w piątek, oprócz audiofilskich, bardzo wyszukanych nagrań, tylko kilka razy usłyszałem coś innego, dwa razy Pink Floyd i raz Metallicę.

 

I zgadzam się, że dla muzyki pokroju Pink Floyd nie warto kupować hi-endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

I zgadzam się, że dla muzyki pokroju Pink Floyd nie warto kupować hi-endu.

to żeś przywalił....nie wiem czy nie kulą w płot;p;p

wiadomo, że nie dla 1 zespołu, ale akurat tam sporo wychodzi w lepszym sprzęcie. "Muzyka pokroju Pink Floyd" brzmi kaleko, to różna, genialna muzyka na przestrzeni lat. "Muzyka pokroju King Crismon" też słaba?

 

I zgadzam się, że dla muzyki pokroju Pink Floyd nie warto kupować hi-endu.

Sierocki, Diana Krall, Rammstein. Boycone??. Prelegent, obrócenie.

Próbujmy pisać poprawnie...a przede wszystkim nie przekręcać nazw podstawowych artystów. Kurna, człowieku - Preisner.

I am

You.......are!!!;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę w tym osamotniony z chęcią sprawdzę - dzwięk Wilson Audio nie podobał mi się, dynamiczny, duży, równy i dokładny miraż ale blady i jak dla mnie nie interesujący. Za to Rockport z McIntosh kolorowo i dosadnie moim zdaniem ciekawie i przyjemnie. Gato to już perełka, złoty środek jakby stworzony psychoakustycznie dla przyjemności słuchania z dzwiękiem większym niżeli podpowiadałaby wyobraźnia z wymiarów paczek i o ile dobrze słyszałem to 1,500 Euro za parę ? Jeśli tak to wkład materiałowy w stosunku do ceny bardzo dobry. Na wejściu do Sobieskiego Taga ciekawie zagrała, przydałoby się trochę więcej masy, za takie pieniądze to bardzo rozsądne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeś przywalił....nie wiem czy nie kulą w płot;p;p

wiadomo, że nie dla 1 zespołu, ale akurat tam sporo wychodzi w lepszym sprzęcie. "Muzyka pokroju Pink Floyd" brzmi kaleko, to różna, genialna muzyka na przestrzeni lat. "Muzyka pokroju King Crismon" też słaba?

To bardzo dobra muzyka, ale nie tak złożona jak te różne wyszukane nagrania, które były tam głównie prezentowane. Po co kupować sprzęt za 100 albo więcej tysięcy żeby jarać się kilkoma, może kilkunastoma płytami w jednym audiofilskim gatunku i które akurat zostały nieskazitelnie nagrane. Pink Floyd zagra u mnie niewiele gorzej, na bardzo tanim zestawie. I może to jest odpowiedź.

 

 

Chyba King Crimson, a nie King Crismon

 

Nie wiem czy będę w tym osamotniony z chęcią sprawdzę - dzwięk Wilson Audio nie podobał mi się, dynamiczny, duży, równy i dokładny miraż ale blady i jak dla mnie nie interesujący. Za to Rockport z McIntosh kolorowo i dosadnie moim zdaniem ciekawie i przyjemnie. Gato to już perełka, złoty środek jakby stworzony psychoakustycznie dla przyjemności słuchania z dzwiękiem większym niżeli podpowiadałaby wyobraźnia z wymiarów paczek i o ile dobrze słyszałem to 1,500 Euro za parę ? Jeśli tak to wkład materiałowy w stosunku do ceny bardzo dobry. Na wejściu do Sobieskiego Taga ciekawie zagrała, przydałoby się trochę więcej masy, za takie pieniądze to bardzo rozsądne.

Mam McInotosha w kolekcji zdjęć, czyli mi się podobał. Taga miała dzisiaj fajną prezentację, porównanie różnych lampek w cenie od kilku stów do około 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie się bardzo podobał T&F Taliesin. Wg mnie to najlepsze kolumny w Sobieskim. Nawet w połączeniu z chłodnawym Heglem dawały dźwięk duży, wypełniony, rozciągnięty ... itd. Chętnie posłuchałbym ich z np. końcówkami Passa i Pacific DAC w torze.

Moim zdaniem tak samo-w Sobieskim ten zestaw grał najlepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte uwagi z nie wymienionych do tej pory:

 

Paradigm Persona 9H

Yamaha NS-5000

Firefly z Amare Musica

DynaudioSpecial 40

?? od True Stereo

 

Ciekawostki:

Zeta Zero Orbital 360 w wersji bi-stereo

SoulSonic Hologramm X (konstrukcja)

Kolumny od Eryksc (konstrukcja)

Nowy model monitorów Megalith Audio (eliptyczne cewki głośników, masa 100kg z dedykowanym standem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu do Sobieskiego Taga ciekawie zagrała, przydałoby się trochę więcej masy, za takie pieniądze to bardzo rozsądne.

Dobrze wróżę tej firmie, szczególnie wzmacniaczom, jest i design i dość dobre brzmienie i wreszcie normalna cena. Byłem na prezentacji Wrony i jedyna moja uwaga jest taka, że było za głośno, słychać było, że wzmacniacz wchodzi już w zniekształcenia, lampowcom to nawet czasami służy ale Tadze niestety nie. Szkoda, że Polpak zdecydował się zestawić te wzmacniacze z firmowymi kolumnami no ale trzeba też zrozumieć, że dla wystawcy Audioshow to jednak przede wszystkim komercja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ...

 

Szukałem także na Audio Video Show wzmacniacz zintegrowany który może konkurować z moim wzmacniaczem zintegrowanym ... ( wrzuciłem tutaj zdjęcie patrz wcześniej )

Niestety nie znalazłem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

To była moja kolejna wizyta na tej imprezie, siódma z kolei.

Teraz muszę zrobić sobie dłuższa przerwę,Jestem po prostu zawiedziony poziomem tej wystawy.

Przebija przez to wszystko straszna komercji,szukanie naiwniaków w wypchanym portfelem itp

Ludzi nie znających się na tym co gra z czego to jest zbudowane na jakich zasadach.

To już jest wizjonerstwo,szukanie nowych kształtów, to nie Hi-End.

To ma grać,nie błyszczeć się i wyglądać.

 

Proszę mi wytłumaczyć jak kolumny na przetwornikach za 500zł ,mogą kosztować 6700zł?

 

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla moich uszu najfajniej było

 

1. Wilson Audio

2. Jadis

3. Zeta Zero

4. Boenicke ( stosunek ceny do jakości - Wow! Fantastyczne kolumienki )

 

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wytłumaczyć jak kolumny na przetwornikach za 500zł ,mogą kosztować 6700zł?

Na podobnej zasadzie jak zwykła osłodzona i zabarwiona woda, z paroma dodatkami smakowymi może (jako Coca-Cola) kosztować 5 zł za butelkę, podczas gdy koszt jej wyprodukowania pewnie nie przekracza 20-30 groszy... ;-)

P.S. Zajmij się DIY. Wydasz (prawdopodobnie) mniej, a będziesz miał przy okazji mnóstwo zabawy, a i sporo nauki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.